« 1 2 3 4 5 6 »
Autor Zpráva
_es
Profil
Príspevky zaberajú miesto v celom, pre ne vyhradenom stĺpci. V prípade, že je okno prehliadača maximalizované a nemá postranné panely, tak sú príspevky bez manuálneho vkladania zalomenia riadkov príliš dlhé. Zvykom je mať na šírku tlačeného listu asi tak 100 znakov. Dá sa nejako zabezpečiť, aby bola šírka automaticky nastavená na túto hodnotu, trebárs pomocou toho nastavenia maximálnej šírky cez JS v sanboxe?
Mohol by byť ten nastavovací prvok šírky spravený tak, aby to šlo nejako nastaviť aj ak je stránka hocijako odscrollovaná?
Str4wberry
Profil
1) Přidal jsem [del] do povolených tagů v [pre], ještě něco mám přidat?
2) Efekt je parádní. Díky za možnost tlačítko schovat.
3) Na ukázkovém kódu výše se zdá, že tlačítko mění svoje místo v závislosti na počtu řádek, resp. počtu cifer. Možná by mohlo být u všech kódů na stejném místě.
4) Přepínání barvení lehce zlobí při náhledu. Pokud mám nastaveno barvení a vypnu jej v náhledu, tak při dalším náhledu mám opět obarveno a zaškrtávací políčko je ve nebarvícím stavu a jeho zaškrtnutí kód odbarví. :–)
5) Možná je teď automatické obalování zase málo iniciativní. Když sem vložím ukázkový HTML5 kód, tak se neo[pre]uje.
Str4wberry
Profil
Co se týče rozbití upozorňovače, tak bych tipoval, že se neprovede podmínka:
if(np && param.date && param.posledniStrana)
Protože už v np není ten element pro výpis upozornění, když se to hází do tabulky s příspěvky.

Jinak ta informace o stáří vlákna na místě dřívějších upozornění mě solidně mate, můžu ji zase vyhodit?
johnl
Profil
Je to Opera 11.50 Win XP

Chamurappi
Profil
Reaguji na johnal:
To je pěkně protáhlé nakopnutí.
Nemáš v keši staré CSS? V mých Operách jsem si problému nevšiml a Str4wberry také nic nehlásil.
johnl
Profil
Chamurappi:
Zastaralým CSS to není, ale když vypnu barvení kódu tak už je to ok..

Tak ne není, aby to bylo tak jak má, musím vypnout barvení i zobrazování řádků..
Chamurappi
Profil
Reaguji na _es:
tak sú príspevky bez manuálneho vkladania zalomenia riadkov príliš dlhé
Nejsem si jistý, že to vadí dostatečně velkému počtu lidí, a ten zbytek už má možnost si stránku přizpůsobit. Sám koukám na diskusi v maximalizovaném okně i při šířce 1920 a na dlouhých řádcích se neztrácím (poněvadž bývají osamocené).

Mohol by byť ten nastavovací prvok šírky spravený tak, aby to šlo nejako nastaviť aj ak je stránka hocijako odscrollovaná?
Až/jestli bude menu fixní, bude fixní i prvek. O tom už jsme se trochu bavili.
Jelikož návštěvník nepotřebuje měnit šířku moc často, není nutné, aby měl tu možnost pořád před očima.


Reaguji na Str4wberryho:
1) Asi ne.
3) „tlačítko […] by mohlo být u všech kódů na stejném místě“ — ale na jakém? Kód může mít trojciferná čísla řádků a může být s posuvníkem. Pokud tlačítko umístím vždy tak, aby se vedle něj mohly vždy vejít tři číslice, bude u krátkých kódů příliš vzdálené.
4) Už zlobí méně. Jsem líný tuto situaci doopravit tak, aby fungovala ideálně :-)
5) Měl jsem chybičku v regulárním výrazu. Opraveno.

Co se týče rozbití upozorňovače
Opravil jsem, děkuji.

informace o stáří vlákna na místě dřívějších upozornění mě solidně mate, můžu ji zase vyhodit?
Mě též mate. Ale připadá mi, že tam nahoře si jí nikdo moc nevšímá, tak jsem chtěl zkusit, zda by nevyhrála bitvu s dosavadní zvyklostí :-)
Můžeš ji vyhodit. Možná by bylo pěkné dostat pod poslední příspěvek ve vlákně také řádek s časovou prodlevou (je-li delší než den).


Reaguji na johnal:
Dělá to funkce „fit to width“ (česky se jí asi říká „přizpůsobit šířce“). Na čísla řádků a na podbarvení [b] a [i] se používá kopie elementu se zneviditelněným textem, která se umísťuje pod JUSHem obarvený kód. Z nějakého důvodu jsem se během vývoje chtěl vyhnout pozicování obou bloků, takže jsem tomu s číslováním nastavil nulovou výšku, což za normální situace způsobí, že veškerý jeho obsah vyteče pod druhý blok, čímž de facto vznikne potřebné vrstvení. Opera při zapnutém přizpůsobování šířce tuto nulovou výšku roztahuje (krom toho roztahuje i max-height využívaný při zaškrtnutí „Omezit výšku“). Takže zpátky k pozicování… opraveno.
johnl
Profil
Chamurappi:
Ano, už je to v pořádku.. :)
Str4wberry
Profil
Tohle je sice možná v pořádku, ale začala se u mě v Operách projevovat jiná nepěkná věc u ukázkového kódu — po načtení stránky to vypadá takto a při najetí do <pre> následovně.

Vyhodil jsem stáří vlákna z matoucího místa a přidal prodlevu na konec příspěvků. V souvislosti s tím mě napadlo, jestli nezměnit formulář pro nový příspěvek. Kdyby byl v tabulce s příspěvky (nějak ve stylu editace příspěvku), tak by tu prodlevu asi nikdo nepřehlédnul.

Dále jsem si všiml, že je nějaké rozbité určování starého tématu. Když už jsem to opravoval, napadlo mě vytvořit pohodlnější a přehlednější systém pro předávání parametrů djpw.js. Pod původním volání je tedy zakomentováno nové, bude kompatibilní?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
začala se u mě v Operách projevovat jiná nepěkná věc u ukázkového kódu
Také jsem si toho všiml. Docela nepochopitelný úkaz. I s nepochopitelnou příčinou.
Předělal jsem včera podtrhávání odkazů, aby používalo skutečné podtržení místo borderu, ale Explorer byl tvrdohlavý. Zjistil jsem, že neumožňuje přebarvit podtržení u elementu, který je ve výchozím stavu podtržený (<a> s hrefem, <u>, <ins>). Pokoušel jsem se ho všelijak (marně) ukecat a v djpw.css zůstalo position: relative pro všechna <u> umístěná uvnitř odkazů. Bez udání pozice, žádný left, žádný top, žádný z-index, žádné zadané rozměry. Při najetí myši se mění jen barva (což zřejmě vyhodím). Takže ten zdrojákový protlak v Opeře je skutečně zázrak…
Vyhodil jsem position: relative a je po zázraku.

přidal prodlevu na konec příspěvků
Možná by se měla ukazovat jen na poslední stránce.

jestli nezměnit formulář pro nový příspěvek. Kdyby byl v tabulce s příspěvky
Nezbláznili bychom se z toho? Stačil jeden malý textík u drobečků a už nám to přišlo matoucí. Přehození celého formuláře je mnohem výraznější změna, byť by bylo docela konzistentní, kdyby byl napravo.
Částečně související: Měl by být formulář i na neposlední stránce, pokud v něm člověk nemá rozepsanou odpověď?

tak by tu prodlevu asi nikdo nepřehlédnul
Výraznější mi připadá ve vláknech, která jsou jen na jednu stránku, protože prodleva je zespoda přiklopená spodními drobečky. Řádek se stránkováním ten blok jakoby trhá. Kdybychom přehodili čísla stránek do drobečků, asi by si jich všimlo ještě méně lidí než teď. Ale čtenářovi vlastně můžeme dát i jinak najevo, že téma pokračuje na další stránce — třeba tím, že mu to přímo napíšeme (i s odkazem) do dalšího řádku podobného prodlevovému. Poslední stránka by ukazovala prodlevu a neposlední, že je neposlední. Hezky přirozeně v hlavním proudu sledovaných informací. Proč by měl čtenář po dočtení posledního příspěvku hledat někde nějaká čísla, hm?

Pod původním volání je tedy zakomentováno nové, bude kompatibilní?
Bude.
Str4wberry
Profil
1) Nad přítomností formuláře na neposlední stránce jsem také přemýšlel. Ale někdy chce člověk reagovat na příspěvek i z neposlední strany, takže se tam formulář docela hodí — ale skrytý by být mohl.
2) Místo prodlevy na neposledních stranách je odkaz na stranu další. No, asi by chtělo mu dát nějaký vhodnější styl a asi i sjednotit s obdobným odkazem při kontrole nových příspěvků, zatím dost splývá s posledním příspěvkem.
3) To s tím formulářem možná někdy zkusím. Jako problematickou změnu to zatím nevidím, u textíku vadilo, že byl v místě, které člověk dost sledoval, zda se tam něco neobjeví.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
sjednotit s obdobným odkazem při kontrole nových příspěvků
Kontrolu asi ještě přehodím někam jinam, protože samočinné zásahy způsobující změnu rozložení stránky se mi nelíbí.

To s tím formulářem možná někdy zkusím. Jako problematickou změnu to zatím nevidím
Pár možných problémů vidím:
1) Odsuneš tím spodní drobečky do patičky, tedy do zóny, kde si jich nikdo nebude všímat (to, že má člověk na očích nadpis, je dobře).
2) Zmizí ti prostor pro dobré rady a podobné věci. Pokud je dáš do levé buňky, budou tam překážet, protože jsme zvyklí, že levá buňka je skoro prázdná.
3) Zúžíš prostor pro klávesovou mapu, která pak bude častěji víceřádková. (Nicméně té se chystám trošku pomoct.)
Str4wberry
Profil
Ad 1) Nadpis by se mohl dát třeba místo textu „Vaše odpověď“.
Ad 2) No, upřímně, dobré rady mi přijdou v tématech celkem nepotřebné, respektive moc nevím, co užitečného tam dát. Podobné věci si docela dobře dovedu představit třeba vedle zakládajícího příspěvku.

Ještě se vrátím k tomu K3.J10 a omezení výšky — chtělo by to nastavit maximální výšku tak, aby kód „usekla“ ve všech prohlížečích. V Opeře a Chrome mi vychází přesně na konec patnáctého řádku a jelikož je rolovací lišta kilometr vpravo a tedy se snadno přehlédne, tak mi unikne, že kód nevidím celý — případně vymyslet nějaké jiné upozornění.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Ad 1) Vidět kategorii je též dobré. Důvody, proč jsme dali drobečky dolu, jsou i důvody, proč by měla být nad formulářem. Jsou podstatnější než to, aby si lidi všimli prodlevy.
Ad 2) „dobré rady mi přijdou v tématech celkem nepotřebné“ — usnadňují cestu do FAQ, zdůrazňují pravidla, posilují pozici významných vláken ve vyhledávačích (jsou kategorie, které nic z toho nepotřebují). „Podobné věci si docela dobře dovedu představit třeba vedle zakládajícího příspěvku.“ — který má někdy jen jeden řádek, moc si vedle něj nedovedu představit třeba výčet zpětných odkazů. Vlastně si vedle něj nedovedu představit nic, co by ho výrazně odlišovalo od ostatních.
Na neposlední stránce formulář být musí minimálně v případě, že už v něm je něco vyplněného, a tam pak nedává smysl, aby byl uvnitř tabulky s příspěvky.

nastavit maximální výšku tak, aby kód ‚usekla‘ ve všech prohlížečích
Prapůvodně jsem ji chtěl stanovovat podle výšky obrazovky, později jsem uvažoval o nastavitelné výšce, ale kvůli možnosti, že by byl i nějaký kód nad kódem, kterému se zrovna mění výška, nemůžu (snadno) použít obyčejný úchyt podobný tomu hornímu na nastavování šířky. Chvíli jsem přemýšlel o využití kolečka myši roztočeného… na něčem (třeba na tlačítku), ale to by nikdo nepochopil. Takže teď se soustředím spíš…

tak mi unikne, že kód nevidím celý — případně vymyslet nějaké jiné upozornění
… na tohle. A nic mě zatím nenapadá. Nechci každé <pre> přeměřovat při každé změně, hledám nějaký postup založený čistě na HTML a CSS. Je to pěkné zadání.
Kdyby vlastnost background-attachment: fixed fungovala tak, jak byla původně navržená, šlo by dát na pozadí obalujícího <div>u nějaký nadměrně vysoký obrázek, který by dole měl nějaké znázornění pokračování a tomuto obrázku dát background-position-y: hodnota-max-height a nezakázat opakování, což by zařídilo, že by jeho konec byl zobrazený vždy jen při dosažení maximální výšky na konci bloku s kódem.
Str4wberry
Profil
Ad 1) To není problém, kategorie i název vlákna může být nad formulářem.
Ad 2a) Nakonec není problém mít dobré rady atd. vedle zprávy i v tabulce s příspěvky.
Ad 2b) No, pokud bychom někdy chtěli zakládající příspěvek duplikovat na další strany, mohlo by to být část jeho nutného odlišení.

Tak už to od rána zkouším (přepnout formulář lze vytvořením sušenky „testFormulare“) a nepřijde mi to jako vyloženě nepoužitelné.
+ Šetří to místo — při psaní vidím větší část předchozích příspěvků.
+ Reakce na předchozí příspěvek je pohodlnější, protože jsou oba příspěvky hezky pod sebou.
+ Již zmíněná logicky dobře umístěná prodleva.
− Zobrazení jména vlevo evokuje pocit, že jsem do tématu už něco psal.
− Problematické řešení pro nepřihlášené uživatele.
− Bylo by s tím ještě dost práce.
Takže to házím k ledu.


Nezkoumal jsem, jak to omezování kódu funguje, ale myslel jsem, že by nějaká změna maximální výšky o pár pixelů zajistila useknutí kódu ve všech prohlížečích… je ale pravda, že by to pomohlo jen částečně.
Kajman_
Profil *
Např. u tohoto kódu se při nastavení kombinace
NeZalamovat kódy
NeOmezit výšku
dělá v opeře, firefoxu a chrome posuvník celé stránky. V exploreru je navíc vidět kód i mimo design stránky. Ale jinak je to povedená hračka.
Chamurappi
Profil
(K3.J11) Přeorganizoval jsem dosavadní cheaterské uživatelské rozhraní tlačítek u formuláře, nyní by měly být názorněji dostupné klávesové zkratky i klávesová mapa (nyní i s náhledem vkládaného kódu). Akorát nám chybí obrázky pro další tlačítka při Ctrl+J.

(K3.J12) Výchozí adresa nového odkazu už není konstantně www.example.com, ale zkouší se vytáhnout z funkce na vytváření kontextového odkazu, takže je tato inteligentní schopnost také lépe na očích (a můžeme zapomenout zkratku Ctrl+tečka, podlehl jsem pokušení).

Občas si někdo stěžoval, že se náhled generuje s moderátorskými právy. Náhledový PHP skript od teď dostává parametr moderator.

Upozornění na nové příspěvky jsem přemístil nad dolní drobečky. V obou smyslech předložky „nad“ :-)
Původně jsem tím upozorněním chtěl překrýt právě předělávanou lištu s tlačítky u formuláře (proto jsem ji předělával), ale nakonec se mi to nelíbilo.


Reaguji na Kajmana:
Už jsem na to koukal a zatím nechápu, co to způsobuje.


Reaguji na Str4wberryho:
Kdyby ses dostal k tomu logování hledajících, mohl bys mi pak předávat zjištění, zda návštěvník přišel z vyhledávače? Hodila by se.
__construct
Profil
Chamurappi:
Nová klávesová pravdepodobne rozbila klávesovú mapu v nápovede.
Str4wberry
Profil
Pěkné. Teď už by asi šlo dobře udělat i kompletně necheaterskou klávesovou mapu ovládanou myší, co myslíš?

1) Dalo by se zařídit, aby se popisek po najetí zobrazoval i nad písmenem označujícím klávesovou zkratku?
2) V adresách je trošku problém s diakritikou. (Ne že by to zas tak vadilo.)
3) Upozorňování na příspěvky je finální? Aby se podle něj upravilo upozorňování na neposlední stranu.
4) Neměla by se po rozbalení drobečku skrýt ikonka kategorie u upozornění?
5) To logování by se udělat mohlo.
6) Ponechání titulku „Vaše odpověď“ při editaci je lehce zavádějící (v případě moderátorů ještě trochu víc).
Chamurappi
Profil
Upravil jsem balík s referenčními odkazy: HTML 5 využívá JUSH a všechno související s JPW je naházené do jedné hromady.
Zároveň jsem opravil chybu, která způsobovala, že zkratka Ctrl+tečka (a nyní i Ctrl+K) nebyla schopná dohledat adresu k JS funkci obsahující velká písmena.


Reaguji na Kajmana:
dělá v opeře, firefoxu a chrome posuvník celé stránky
Opraveno. Akorát nechápu, proč jsem si myslel, že to dřív fungovalo, když to s čísly venku nikdy fungovat nemohlo.


Reaguji na __constructa:
Snad jsem to nějak opravil.

Možná by někdo mohl vyrobit video ukazující praktické použití, protože někteří ten slovní popis nechápou (nebo spíš nevědí, co mají očekávat). S tvorbou videonávodů zkušenosti nemám, ale dostat youtubové video do zdejší nápovědy dokážu.


Reaguji na Str4wberryho:
kompletně necheaterskou klávesovou mapu ovládanou myší
Většina důvodů, proč to doposud moc dobře nešlo, přetrvala. Naposledy, když jsem zkoušel celou klávesovou mapu přepsat universálněji, následoval patnáctiměsíční tvůrčí blok :-)
Tahle dlouhodobá prohlodavcová lobby pramení z nedostupnosti klávesové mapy na dotykových displejích?

1) Hotovo.
2) Nerozumím. Kde je jaký problém? V jakých adresách?
3a) Nevím, jestli je finální, ale ten vysvětlující text, že „došlo ke změně“, bych tam chtěl nechat, ať bude kde bude. Lepší by asi bylo, kdyby byl přímo v tom, co vrací PHP.
3b) Nevíš, proč jsme vlastně dělali tak aktivní upozorňování na pokračování na další straně? Nešlo by to vymyslet lépe?
4) Zkoušel jsem. Je to celé divné. To vyjetí spodního drobečku mi připadá zbytečně … teatrální :-)
6) Opraveno.

Moderátorům by se u zamčeného vlákna nemuselo ukazovat upozornění, že příspěvek nepůjde uložit.
Str4wberry
Profil
Ano, jedna věc je nedostupnost při dotykovém ovládání, další je fakt, že by ovládání myší by bylo pro přístup k některým funkcím pohodlnější a v neposlední řadě intuitivnější a i by si klávesové mapy mohl někdo všimnout.

Ad 2) Myslím adresy typu javascript:// Nedůležitá poznámka — mám v nich v Opeře pokažené české znaky.
Ad 3a) Souhlas.
Ad 3b) Já měl teď namysli upozorňování na pokračování na další straně, které tam je místo časové prodlevy. Je fakt, že vlastně dubluje JS kontrolu změn, která je v podstatě nesmyslná — je zbytečné kontrolovat skriptem pokračování na další straně, když to víme už při načtení stránky. Jak to vymyslet lépe? Co třeba na neposlední straně místo formuláře zobrazit, že téma pokračuje na další straně? (Pochopitelně s možností formulář rozbalit a psát.)

Ještě pár připomínek k K3.J11:
7) Při vyvolání klávesové mapy mají oba podbarvené pruhy jinou velikost, takže <textarea> nepěkně poskočí.
8) Nejsem si jist, jestli bylo třeba mapou zabrat oba řádky, náhledy ve stavovém řádku dle mě postačovaly.
9) Pořád přemýšlím nad zobrazováním zkratek při stlačení Ctrl. Co si od toho slibuješ? Trochu mě otravuje, že při každém stlačení Ctrl na mě něco vybafne, hlavně chování této klávesy jako klávesy Alt je dost nezvyklé.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
další je fakt, že by ovládání myší by bylo pro přístup k některým funkcím pohodlnější
Mně nepřipadá pohodlné sahat při psaní příspěvku na myš, což byla i jedna z motivací pro vznik klávesové mapy — např. větev „zdejší jména“ tam je vyloženě proto, aby na ně uživatel nemusel klikat kdesi nahoře. Kdyby šlo sestavit celý příspěvek jen pomocí mapy, bez psaní dalších slov, tak bych neváhal a umožnil bych ho i naklikat. Ale to nejde. Klávesová mapa je jen doplněk, dolaďuje vlastní sdělení příspěvku, netvoří jeho kostru. Použít klávesnici je stejně nutné. Nebo spíš velmi vhodné. Jak často vídáš příspěvky složené jen pomocí klávesové mapy? Kdyby byla obsluhovatelná myší, vídali bychom je častěji.

a i by si klávesové mapy mohl někdo všimnout
Není bezpodmínečně nutné, aby o ní věděl každý. Proto by i ten čudlík neměl být ve výchozím stavu viditelný.

Ad 2) Aha, tohle. Myslím, že to nepůjde opravit.
Ad 3b) Nemáme už teď (alespoň u registrovaných) informaci, kolik příspěvků viděli? Nešla by využít k tomu, abychom i na neposlední straně správně ukázali, co je nového?
Ad 7) Snažil jsem se, aby součet velikostí zůstal stejný. I v mé Opeře je stejný. Pokud není jeden z řádků dvojřádkový.
Ad 8) Výrobci většiny prohlížečů se domnívají, že lidi chtějí mít stránky přes celý monitor, ale že nedokážou zmáčknout F11, takže v zájmu retardace uživatelského rozhraní v podstatě pohřbili standardní stavový řádek. Není jiná možnost než vyrobit si vlastní a místo mezi výběrem položek mapy a formulářovým polem je ideálně viditelné.
Ad 9) Slibuji si od toho rozšíření povědomí o klávesových zkratkách. Také mě to trochu irituje, přemýšlím, že bych tomu přidělal vypínač.

Rozvinutí dalších čudlíků při Ctrl+J vyhovuje? Mám se zabývat tím, aby měla různá tlačítka různé obrázky? Pokud ano, mám zůstat věrný současnému stylu &agrave; la MS Office a jen doplňovat, nebo zgruntu vyměnit všechno za variace symbolů ze sady Wireframe mono?
Petr ZZZ
Profil
Chamurappi:
Ad 9 [...] přemýšlím, že bych tomu přidělal vypínač.
Mně se to líbí a je to i taková nápověda. Vypínač neuškodí, ale výchozí nastavení bych udělal "zapnuto" (nebo o tom zase nebude nikdo vědět).

Rozvinutí dalších čudlíků...
...se mi taky líbí, akorát když se objevil desetkrát ten samý obrázek , moje první myšlenka byla "aha, na tom se ještě pracuje" – a až po vyzkoušení jsem s překvapením zjistil, že už to všechno funguje. Kdyby byl každý čudlík jiný, bylo by to možná lepší.
Str4wberry
Profil
Sahat při psaní na polohovací zařízení je stejně nutné. Citace z klávesnice nevytvořím a většinou ani nevidím při psaní příspěvek, na který chci reagovat, takže musím odrolovat. A proto nevidím takový problém občas opustit výchozí postavení prstů na klávesnici, což se stejně děje i při ovládání současné klávesové mapy. Na noteboocích by takové ovládání bylo z hlediska přehmatávání i výhodnější.

Ad 3b) Tu možnost sice máme, ale nevím, jak nám to v tomto případě může pomoci. Nové příspěvky by šlo nějak odlišit, ale to podle mě s touto situací nesouvisí. A i předpokládám, že zelené odkazy na nový příspěvek a jeho oranžové zvýraznění celkem stačí.
Ad 7) Nevím, jestli to může způsobovat nestandardní systémová velikost písma, ale nepatrně mi to poskakuje.
Ad 9) Aha. No, nevím, jestli je zrovna šťastné zavádět spoustu přepínačů, dost to rozšiřuje počet problémů, které mohou nastat.

Rozvinutí je pěkné. Přemýšlím, jestli by mezi nerozvinutými tlačítky nemělo být tlačítko pro rozvinutí. :–) Mimochodem, ty alternativy pro [pre] bych asi vyházel. Předpokládám, že to stejně nikdo nepoužívá* a vymýšlet různé variace ikonek si moc nedovedu představit. Přidat ilustrační ikonky pro další funkce by bylo vhodné, styl symbolů by mohl být ten nový, když už ho tu sem tam používáme a bude asi i v novém menu.

*) Máme už nějaký nástroj pro logování JavaScriptem? Mohli bychom některé věci vědět místo předpokládat.
Joker
Profil
K těm čudlíkům, proč je vlastně nemít rozbalené všechny, nebo minimálně víc než teď?
Nad políčkem pro psaní příspěvku je místa dost a kdyby se všechny varianty kódu smrskly pod jedno třeba rozbalovací tlačítko, myslím že by se vše pohodlně vešlo.

A co udělat čudlíky organizované stejně jako klávesová mapa, tzn. vysvětlivka by byla v pruhu pod nimi místo vpravo?
Pak by se jednotlivé varianty kódu mohly vybírat v tom spodním pruhu.
Nějak takhle:
Str4wberry
Profil
Podíval jsem se do databáze a zjistil, že od zavedení rozšířených značek, tu máme cca 40 000 příspěvků s čistým [pre] a 3 680 oclassovaných (PHP – 1203, CSS – 507, JS – 504, HTML – 498, bez barvení – 213, MySQL – 199, Apache – 89, PostgreSQL – 2 a SQLite nula) ze čtvrt milionu všech příspěvků za dané období. Nastavení jazyka provedlo za dobu této možnosti 80 přezdívek této diskuse, čisté [pre] využilo přezdívek 4 513 (moderátorem upravené příspěvky nejsou započítány).

Ta šipečka pro výběr sice vypadá visuálně pěkně, ale pokud se nic nezměnilo, tak určovat ručně jazyk je vhodné až když automatické určení selže. Je tedy vhodné použít čisté [pre] a v případě špatně obarveného náhledu určit jazyk ručně – v takovém případě si nedovedu představit jazyk určit jinak než ho připsat za „[pre“. Tudíž jsem názoru, že dávat volbu jazyka tak na odiv, pokud se tedy něco nezměnilo, není žádoucí.
Chamurappi
Profil
(K3.J14) Ve formuláři jde přepnout písmo na neproporcionální.

(K3.J15) Formulář jde přišpendlit ke stránce — v případě neprázdné <textarea> se mu zapíná position: fixed.

(K3.J16) Protivytahovací zábrana brání i lidem s vyhledávačovým refererem (předá-li mi server parametr referer do initu) a také všem, kdo chtějí psát do Prací a zakázek.

Menší úpravy:
• Prokliky protivytahovací zábrany se logují.
• Přidal jsem k JUSHi ještě jedno nastavení — změnu písma v [pre]. Alternativou k výchozímu 'Courier New', monotype, monospace je Consolas, Monaco, 'DejaVu Sans Mono', 'Lucida Console', monospace.
• Kvůli možnosti zafixování formuláře jsem opět předělal upozorňování na nové příspěvky.
• Přepínač zebry je u tabulky, nikoliv v horním menu.
• Do kontroly nadpisů jsem přidal podmínky blokující titulky „problém s …“ a „dotaz/otázka k …“.
Str4wberryho zálohovátko už se nenechá rozbít přejetím přes tlačítka.


Reaguji na Jokera:
A co udělat čudlíky organizované stejně jako klávesová mapa?
Víceméně podobně byla dělaná doposud a _es měl pravdu, že stejně vypadající udělátko by se mělo i stejně chovat.

proč je vlastně nemít rozbalené všechny, nebo minimálně víc než teď?
Ten vyjížděcí efekt jsem takhle napsal už minulý rok v únoru (letos jsem ho jen přenesl z té slepé vývojové větve djpw.js) a tehdy jsem ještě neměl vymyšlené, že klávesovou mapu strčím do samostatného řádku — chtěl jsem tedy přidat tlačítka (a když už, tak hodně :-)), ale ne na úkor prostoru pro ni. Také jsem předpokládal, že budeme mít nastavitelnou šířku stránky…

Krom toho se mi výchozí menší počet čudlíků líbí víc než větší počet. Těch šest nyní už pět tlačítek stačí na běžné používání.


Reaguji na Str4wberryho:
Sahat při psaní na polohovací zařízení je stejně nutné. Citace z klávesnice nevytvořím
Velmi dobrá připomínka. (Ačkoliv v některých prohlížečích i to citování jde… byť krkolomně.)
Ale předělat tu klávesovou mapu fakt dost dobře nejde. Teď jsem nad tím přemýšlel dvě hodiny, jak to tam co nejlépe napasovat a narazil jsem na tolik zvláštních stavů… musel bych v podstatě udělat naprosto separátní rozhraní (které by sice mohlo vypadat stejně, ale sestavené by bylo jinak — myší bys nerotoval doleva/doprava, očekával bys náhled při hoveru, musel bys mít nějakou cestu ven ze sekcí apod.) a pak ještě řešit konflikty klávesové klávesové mapy a myšoidní klávesové mapy. Před měsícem jsem opravdu jen změnil její umístění a styly, není tam vůbec žádná změna, která by ji umožnila dobře udělat ovladatelnou myší.

Ad 3b) Myslel jsem to tak, že i na neposlední straně asi můžeme (registrovanému) člověku říct, co se ve vlákně objevilo nového, protože víme, jaký byl stav v době jeho návštěvy, tzn. že nemusíme porovnávat s tím, co opravdu aktuálně vidí.
Ad 7) Měl jsi pravdu, zapomněl jsem u jedné části na rozdíl mezi výchozí a nastavovanou výškou řádku, který při větší velikosti může být viditelný.
Ad 9) Skrývání <kbd> je ve srovnání s JUSHovou šíleností a fixovací ptákovinou docela snadné. CSS je humus. Marně doufám, že se ho někdy naučím používat tak, aby koncepčně čistý krok ve skriptu nevypadal ve stylopisu jako nesnesitelně zmatená šifra vršící výjimku přes výjimku. Spojil jsem vypínání klávesových zkratek se skrýváním JUSHového tlačítka.

určovat ručně jazyk je vhodné až když automatické určení selže
V případě CSS selhává skoro vždycky, má špatně odhadnutelné začátky.
Máš pravdu, že tlačítka pro další [pre] jsou zbytečná. Chtěl jsem ponechat alespoň tlačítko pro [prenone], ale nenapadlo mě, jak ho znázornit.

styl symbolů by mohl být ten nový, když už ho tu sem tam používáme
Zkusil jsem, ale připadalo mi to moc masivní a moc … jiné. Tlačítka pro [del], [edit] a [small] jsem se pokusil nakreslit podobně, jako jsou pro [b] a [i].


Šlo by nějak snadno udělat, aby se JS dozvěděl, že byl právě odeslán příspěvek? Tipuji, že by to bylo těžší, protože hned po POSTu je přesměrování na GET a pak už ani server neví, k čemu došlo. V současné době zálohovátko zahodí zálohu v okamžiku, kdy nechám příspěvek odeslat — pokud se něco pokazí na straně serveru (nebo po cestě, občas sedím za zlobivou proxy), tak je po záloze. Lepší by bylo nějaké dodatečné potvrzení.
Kajman_
Profil *
Chamurappi:
Šlo by nějak snadno udělat, aby se JS dozvěděl, že byl právě odeslán příspěvek?

Co dát do kotvy něco navíc?
doplněno: v přesměrování bude třeba #ulozeno(28), poté js uvidi, že se povedlo uložit - udělá potřebné, změní kotvu na #28 a za zaroluje dolů
(návštěvníkům bez js by taková kotva po uložení ale nefungovala - to by se musela používat třeba kotva post-869723 a js si z dokumentu 28 vypočítá sám)
Kajman_
Profil *
Chamurappi:
Přepínač zebry je u tabulky, nikoliv v horním menu.

Zebrovač se dává i do stránek, kde nemá smysl (statistika, hledání, registrace, ...) a na hlavní stránce (při některém z volitelných rozvržení) je u jiné tabulky, než kterou ovlivňuje.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kajmana:
návštěvníkům bez js by taková kotva po uložení ale nefungovala
Museli bychom to nějak opodmínkovat, aby tuhle kotvu dostali jen lidi se zapnutým JS.
Další možností je zcela odstavit standardní odesílání formuláře a hnát i běžné přispívání přes AJAX. JavaScript by poslal příspěvek a když by PHP odpovědělo, že je vše v pořádku, smazal by zálohu a vyvolal by znovunačtení stránky. Nebylo by to (alespoň z mé strany) moc složité, protože už mám podobně zmáknutou editaci. U editace teď mimochodem chybí nějaké vyhodnocování problémů (zakázaná slova, nepřihlášení apod.), to by se muselo určitě dodělat (a nějak sjednotit), když by se AJAX používal všude.

Proč nad tím vůbec přemýšlím:
Chtěl bych zálohovátko předělat tak, aby zcela nahradilo bezpečné znovunačítání. Bude-li v úložišti záloha, rovnou ji dám do formuláře. Lidi budou moct svobodně odcházet ze stránek, aniž by ztráceli text, po návratu bude vždy tak, jak ho opustili… žádné potvrzování, žádné rozhodování obnovit/zahodit, žádné otravné dialogy „opravdu chcete opustit stránku?“ … myslím, že by to bylo velmi příjemné.
K tomu, abych tohle udělal, nepotřebuji nutně, aby skript věděl, že se příspěvek opravdu odeslal. Jen by se mi hodilo předem vědět, jestli to skript může vědět :-)



Ještě k: „Protivytahovací zábrana brání i lidem s vyhledávačovým refererem (předá-li mi server parametr referer do initu)
Až budete někdo dodělávat ten parametr, klidně mi tam strčte přímo ten hledaný řetězec. Zatím ho testuji jen booleanově (takže prázdný řetězec bude false), ale třeba se bude hodit i k něčemu dalšímu.
« 1 2 3 4 5 6 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0