Autor Zpráva
test
Profil
Mám takový dotaz.
Nešlo by aby se zobrazovali (např. registrovaným uživatelům) příspěvky od poslední návštěvy?

Vím, že je to oddělené čárou, ale myslím, že by mohla být nějaká spec. stránka nebo tak něco, kde by byli ty příspěvky.
Něco jako má např.: webtrh.cz

Díky za odpověď.
mckay
Profil
test:
V sandboxu již něco takového je. Před jménem vlákna se ti zobrazuje, kolik příspěvků do něho od tvé poslední návštěvy přibylo.

test
Profil
mckay:
To by asi stačilo. A kdy to bude i v ostré verzi? Nevíte někdo?
Str4wberry
Profil
Speciální stránka je asi zbytečná, můžeš využít stránkování v poslední diskusi na požadované stáří, což dělá v podstatě totéž. To, co je vidět na obrázku, se týká jen navštívených témat.

A co se týče nasazení ostré verze? Co nevidět, viděl bych to už na Vánoce.
test
Profil
Str4wberry:
Co nevidět, viděl bych to už na Vánoce.
:-D Díky. :-D
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Myslím, že by se opravdu ještě hodilo nějaké rozlišení vlákna, které mám přečtené, od vlákna, které je úplně nové. Třeba hvězdičkou, vykřičníkem, puntíkem nebo písmenkem N — ale jen pro vlákna nad čarou, aby to nebylo u všeho.

A co se týče nasazení ostré verze? Co nevidět, viděl bych to už na Vánoce.
Nemusíme stihnout všechno, co je naplánované. Zásadní změny můžeme opět odložit :-)
Str4wberry
Profil
Nemusíme stihnout všechno, co je naplánované. Zásadní změny můžeme opět odložit :-)

Však s tím taky počítám, proto je termín nasazení v tak blízké době.
mckay
Profil
Jójo, čas je velmi relativní pojem :).
Úmyslem není do někoho se navážet :).
Str4wberry
Profil
Myslím, že by se opravdu ještě hodilo nějaké rozlišení vlákna, které mám přečtené, od vlákna, které je úplně nové.

Souhlas. Ale odlišit úplně nová, nebo bez nových příspěvků, nebo oboje?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Úplně nová.
Str4wberry
Profil
Co v případě, že tam čára vůbec nebude?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Buď je na diskusi člověk úplně poprvé a … to nevím, co s ním, asi raději neukazovat nic, než ukazovat u všeho totéž.
Nebo je čára odjetá někde pod stolem, případně ve sklepě, v tom případě jsou všechna ukázaná vlákna nad čarou. Ne?
Str4wberry
Profil
Myslím hlavně tu situaci, kdy tam čára není, protože jsem všechny nadpisy vláken viděl, ale jejich obsah ne. Příklad: Mám čáru někde uprostřed (většinu témat jsem nečetl), takže první polovina má příznak nového tématu, druhá ne — refreshnu — a už nerozpoznám, kde jsem vůbec nebyl a kde nejsou nové odpovědi.

Proto by mi přišlo asi rozumnější, kdyby byla odlišena jenom navštívená vlákna. Buď „+ počet příspěvků“, nebo žádné nové příspěvky znázorněné puntíkem, pomlčkou atd. Bez příznaku by znamenalo, že jsem do vlákna ještě nenakoukl.
tiso
Profil
Pekné to je, ale mohol by ešte ten "puntík" byť odkazom? Vlákna si totiž prezerám kliknutím na to číslo, a teraz (tak ako keď tam puntík nebol) sa musím vracať s myšou doľava a klikať na názov vlákna. Prípadne spraviť z názvu vlákna + čísla/puntíku jeden blokový odkaz cez celú šírku bunky tabuľky.
edit: what a speed... Vďaka.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
refreshnu — a už nerozpoznám, kde jsem vůbec nebyl a kde nejsou nové odpovědi
Tak nerefreshuj :-)
Refreshnutím ztratíš i tu čáru. Už mě také napadlo, jestli by nestálo za to udělat těch čar víc, přidat jednu při každém načtení (jako takové letokruhy letočáry), ale to by asi mohlo být dost matoucí.

Proto by mi přišlo asi rozumnější, kdyby byla odlišena jenom navštívená vlákna.
Vizuálně by se mi to nelíbilo. Mám při každé návštěvě chuť ten seznam vláken očistit od všeho zeleného. Takhle by tam byl symbol, kterého se nemůžu nijak zbavit a který by ani nikam nevedl, zatímco ten současný puntík pěkně konzistentně odkazuje na cosi nového.
Davex
Profil
Zobrazování počtu nových příspěvků by se mi velmi hodilo i v seznamu vláken v profilu přihlášeného uživatele. Bylo by hned vidět vlákna, kam se vracet k přečtení reakcí. (Pro tuto fázi vývoje to asi není důležité, takže nápadu dávám nízkou prioritu.)
Str4wberry
Profil
Něco takového už Chamurappi, myslím, navrhl.
Davex
Profil
Děkuji, to je asi ono. Nějak ten vývoj nestíhám sledovat.
Kajman_
Profil *
Chamurappi:
Třeba hvězdičkou, vykřičníkem, puntíkem nebo písmenkem N — ale jen pro vlákna nad čarou, aby to nebylo u všeho.

Proč jsi tenkrát chtěl jen vlákna nad čarou? Nebyl by tam vhodný i nějaký pidipuntík, že jsem to vlákno nikdy nečetl, i pod čarou?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kajmana:
Pokud mě vlákno nezajímá, nemám důvod ho navštěvovat, stejně jako nemám důvod navštěvovat vlákno, kde jsem přečetl všechny odpovědi. Optimální stav, kdy mám navštíveno všechno, co mě zajímá, vypadá tak, že u vláken nic není. Tedy ani pidipuntík. Nejsi ale první, kdo se nad tím pozastavuje, možná by to mohlo být nějak nastavitelné.

Ještě by se hodilo, kdyby šlo nějak určit stav „vlákno jsem viděl a zjistil jsem, že už mě vůbec nezajímá“. Tedy buď odmazat zmínku o tom, že jsem ho kdy navštívil (s tím, že bude mít zase puntík, pokud se objeví nad čarou), nebo si u něj poznamenat vyloženě nezájem, aby se neukazoval ani puntík. Uživatelsky bych si to představoval tak, že to čísílko utrhnu — chytím ho myší, popotáhnu ho kousek pryč, pustím a ono zmizí. :-)
Kajman_
Profil *
Mně zajímají třeba všechna vlákna v kategorii databáze. S pidipuntíkem bych věděl, že jsem ho ještě nikdy nenavštívil. Ale ve výpisu kategorie, by se na to daly použít ikonky vlevo. Přečtené by byly třeba šedivější.

Chamurappi:
Uživatelsky bych si to představoval tak, že to čísílko utrhnu — chytím ho myší, popotáhnu ho kousek pryč, pustím a ono zmizí. :-)
Ale to číslo tam nebude, když zjistíš, že vlákno nechceš sledovat (pokud na číslo půjdeš v tom samé okně a vrátíš se odkazem). A za měsíc až bude +1, tak bych si teda už nevybavil, že ho chci odtrhnout. Ignorování by bylo asi lepší nastavovat přímo ve vlákně. Ve výpisu by to pak mohlo mít ještě jiný vzhled.

Jinak ukládat ignorování nových příspěvků by byl asi už jen jeden byte pro každý řádek téhle historie, to se tam ztratí. Uvidíme, jak ta tabulka časem nabobtná, možná se bude muset občas promazat starší uložení než jeden rok nebo tak něco.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0