Autor Zpráva
Majkl578
Profil
Ahoj,
dovolil jsem si na Jabberu založit konferenci této diskuze.

Jak se připojit?
a) vlastní Jabber účet a klienta s podporou MUC (Multi-user chatu)
b) webového klienta, který nevyžaduje registraci

Kam se připojit?
Místnost: djpw
Server: conf.netlab.cz
Jabber ID: djpw@conf.netlab.cz

Plnohodnotní klienti (výběr):
- Pidgin (multiprotokolový klient)
- Miranda (multiprotokolový klient)
- PSI (pouze Jabber klient)
- QIP (multiprotokolový klient)

Weboví klienti:
Speeqe (změnu přezdívky provedete napsáním příkazu /nick Prezdivka)
dalším, méně kvalitním je MUCkl serveru Jabbim.cz, odkaz na naši místnost (stačí vyplnit přezdívku, nepodporuje diakritiku!)

Logy místnosti jsou zde.

Pokud budete mít problémy s připojením, ozvěte se.


Já používám klienta Pidgin ve verzi pro Linux. Diky němu mám ICQ, Jabber a Facebook chat na jednom místě. Nabízí podporu i dalších protokolů, např. AIM nebo MSN. Jeho nastavení je jednoduché, pokud bude mít někdo zájem, ať dá vědět, napsal bych tu nějaký stručný návod.


Závěrem:
Pár podobných pokusů tu už bylo, šlo o IRC kanály. Já IRC neholduji, raději používám Jabber místnosti, přijdou mi celkově příjemnější na používání, takže jsem zvolil Jabber MUC.
Doufám, že tento pokus bude mít úspěch a že se tam brzy začne scházet nějaká větší skupinka místních diskutujících (ať už za cílem popovídat si o všem možném nebo s potřebou pomoci).

PS: Pokud přijdete a hned odejdete, protože nikdo tam nebude, to samé pravděpodobně udělají i další, kteří přijdou třeba o chvíli později. Kolik lidiček tam bude záleží pouze na vás!
Kcko
Profil
Majkl578:
Jabber jsem nikdy nepoužíval, proto se budu možná ptáti neznale. Která sít ve výčtu podporovaných u klienta PIDGIN je Jabber? ( http://pidgin.im/ )
Str4wberry
Profil
Kcko: Asi XMPP.
Kcko
Profil
Str4wberry:
Asi ano, ale jsem ospalý a tupejší než obvykle a nevím které údaje kam zadat. Webové rozhraní nefunguje v mém firefoxu, v opeře nevidím nikoho na kanale, testovací zpráva se ani po 1 minute nezobrazí tak nevím ...

PS. Když jsme u toho, tak IRC mi přijde daleko vhodnější volba. Už pro oficiální kanály typu #php, #mysql, #jquery atd.
Na kanále také může idlit bot.
Timy
Profil
Kcko:
Viz historie, IRC už asi dvakrát selhalo. Nechme teď selhat něco jiného :-).
Kcko
Profil
Timy:
No to nebude asi problém IRC ne :-) Ja na IRC provozuji už několik let vlastní kanál a problém s tím žádný není. Ale OK :]
Joker
Profil
Kcko:
No to nebude asi problém IRC ne
Ne, ale když už tu byly dva neúspěšné pokusy, tak proč nezkusit zas něco jiného.

Na ten Jabber se možná kouknu, až budu mít chvíli :-)
Str4wberry
Profil
Jo, IRC tu už dvakrát bylo:
• JakPsátWeb na IRC
• IRC kanál této diskuse


Kcko: Ještě bych řekl, že budeš potřebovat nějaký Jabber účet nebo tak něco.
Bubák
Profil
Já jsem použil webového klienta a Chrome. Akorát se moje přezdívka díky nabodeníčku trochu zmršila.
_es
Profil
Majkl578:
Aby sa to nejako uchytilo, tak by asi mal byť nejaký odkaz v menu diskusie.
Inak sa na toto vlákno časom rýchlo zabudne a dopadne to, ako je písané v [#8] Str4wberry.
Str4wberry
Profil
Otázkou je, jestli je vůbec žádoucí ten kanál více propagovat. Pro samotnou diskusi nevidím moc přínos — spíš naopak, protože to může znamenat odliv tazatelů z webu na chat.
vynalezce
Profil
Str4wberry:

Co takhle tam přesouvat flamy? - Napsat Pokračujte v diskusi na Jabberu a zamknout téma?
Majkl578
Profil
Str4wberry:
Mým záměrem rozhodně nebylo vytvářet kanál konkurující diskuzi. Řešení problémů by samozřejmě zůstalo zde. Pro mě je ta místnost spíš místo kde si s členy diskuze neformálně popovídat o všem možném.
Petr ZZZ
Profil
Klikl jsem na odkaz http://www.speeqe.com/room/djpw@conf.netlab.cz/ a když se minutu nic nedělo, tak jsem zas odešel. :-/
Bubák
Profil
minutu nic nedělo“ znamená co, bílá stránka? To běží snad ve všech prohlížečích, IE6 nemám, tak nevím.
Petr ZZZ
Profil
Bubák:
Ano, bílá stránka, ale to nevadí, třeba se to povede jindy.
Kubo2
Profil
Ja som tam bol a chcel som sa pripojiť, ale vypísalo mi že nemám zapnutý javascript a že preto nemôžem pokračovať. Ale ja som ho zapnutý mal!

- Môj prehliadač je w'n'w -

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0