« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »
Autor Zpráva
Chamurappi
Profil
Zde bude můj seznam návrhů, až ho dopíšu.
Edit 20.12.2011: Už je tady :-)

# (K4.1.a)

Sjednotit zobrazení seznamů vláken. Výpis v kategorii by měl mít také ikonky kategorie, výpis nejnovějších diskusí by měl znázorňovat nezodpovězenost/zamčení/důležitost. Vícestránkovost znázorňovat nemusíme.
Téma bez odpovědi nemá zatím CSS indikaci.

# (K4.1.b)

Volitelně používat inteligentní odkazy místo stávající trojice odkazů.

# (K4.1.c)

Přidat další znázorňované stavy:
   • fousaté vlákno – v němž byla v nedávné době velká prodleva
   • užvaněné vlákno – kde jsou nadměrně dlouhé texty
   • přitažlivé vlákno – kde si povídá či které sleduje nadměrné množství lidí
Nadměrnost určíme podle průměru (buď napevno, nebo by se ten průměr mohl pravidelně přepočítávat).

# (K4.2)

Nastavitelné seznamy vláken, především s možností omezit kategorie.

# (K4.3)

Vylepšit hledání, aby umělo reagovat na širší škálu parametrů zapsaných formou „parametr:hodnota“. Hledání složené pouze z parametrů by hledalo celá vlákna, nikoliv konkrétní příspěvky.

# (K4.4)

Propojit K4.2 a K4.3 :-) … bylo by pěkné, kdyby šlo určité hledání vláken „připnout“ jako tab na úvodní stránku DJPW — tedy i seznam „Nejnovější diskuse“ by byl výsledkem určitého hledání. Způsob řazení by byl určen také hledacím parametrem, takže můžeme zrušit přepínač umístěný vpravo nahoře u seznamů.

# (K4.5)

Upravit hledání, aby dokázalo hledat skrz JS API nejen na Googlu (jehož bezklíčové API dožívá a Custom Search je drahý). Vytvořit JS API i pro interní hledání.

# (K4.6)

Přepracovat hlavní menu do (volitelně) fixního panelu.

# (K4.7)

Když člověk přijde z vyhledávače, zobrazit mu mezi příspěvky a formulářem malý seznam s dalšími výsledky hledání v diskusi.

# (K4.8)

Rozšířit profil o další kontakty (twitter, facebook, linkedin, telefon atd.) a nepovinné osobní údaje (věk, umístění, zaškrtávátko „žena“).

# (K4.9.a)

Ukládat uspořádání úvodní stránky do profilu.
Přihlášeným se nastavení ukládá do profilu, nepřihlášeným do sušenky — stav z profilu má před sušenkou přednost.

# (K4.9.b)

Volitelně ukládat do profilu i parametry měněné JavaScriptem (nyní jsou v cookie ui).

# (K4.9.c)

Umožnit v profilu přepnutí podoby titulku.

# (K4.10)

Zobrazovat moderátorům v profilech členů e-mail, i pokud je neveřejný (s poznámkou, že je neveřejný).

# (K4.11.a)

Umožnit časově omezený ban IP adresy.

# (K4.11.b)

Umožnit zvlášť zabanování všech neregistrovaných z určité IP adresy a zvlášť zabanování účtu.

# (K4.11.c)

Vytvořit pro zabanovaného věrohodnou iluzi, že zabanovaný není :-)

# (K4.12)

Přidat k příspěvkům čas poslední úpravy, místo „Upravil/a: jméno/moderátor“ ukazovat „Upraveno (čas) [moderátorem]“.

# (K4.13.a)

Oddělit stav zablokování úprav příspěvku autorem od stavu upravení moderátorem.

# (K4.13.b)

Dát moderátorům možnost přepínat zablokování úprav (nezávisle na příznaku „Upraveno moderátorem“).

# (K4.13.c)

V převodu BB→HTML smazat nemoderátorům moderátorské poznámky.
Zaškrtávátko je na původní stránce pro mazání příspěvků, začít používat až po přenesení této úpravy do ostré verze.

# (K4.14)

Ukládat historii verzí při editaci příspěvků.

# (K4.15)

Umožnit nemoderátorům vyhození vlastního příspěvku či vlákna do kontejneru či k ledu, pokud na něj zatím nikdo nereagoval, pokud od jeho napsání neuběhlo víc jak hodina a pokud ho dosud nečetli lidi, na které mohl reagovat.

# (K4.16)

Umožnit moderátorům sloučení po sobě jdoucích příspěvků.

# (K4.17)

Upravit mazání příspěvků (a možná i neduplicitních vláken), aby přesouvalo do záložní tabulky.
Vše se nyní před smazáním ukládá do záložních tabulek.

# (K4.18)

Zablokovat nesmyslné a matoucí přezdívky, tedy jména typu „nevím“, „problém“, „flash“, „javascript“ apod.

# (K4.19)

Zakázat nemoderátorům zamykání mimo kategorii Názor na stránku. Námitky sem nebo sem.

# (K4.20)

Změnit při přihlašování kolonku „Jméno“ na „Jméno či e-mail“.

# (K4.21)

Ukládat si IP adresy (obě) použité při registraci, zobrazovat je moderátorům.

# (K4.22)

Umožnit moderátorům vyhledat všechny IP adresy, ze kterých psal určitý uživatel.

# (K4.23)

Nedovolit odeslat příliš krátký příspěvek do starého vlákna.

# (K4.24)

Změnit způsob, jakým lidé zakládají vlákna. (Tato novinka by měla být betatestována zvlášť, protože lidi v sandboxu se moc neptají.)

# (K4.25)

Zavést sledovaná a oblíbená vlákna.

# (K4.26)

Vytvořit systém hodnocení lidí a vláken prostřednictvím hodnocení příspěvků. (Založím zvlášť vlákno, kde probereme podrobnosti.)
Kajman_
Profil *
tiso:
zobrazovať moderátorovi, že si iný moderátor práve pozerá niektoré vlákno

Ve vláknu by mohl být moderátorský odkaz, který by ajaxem doplnil seznam registrovaných uživatelů, kteří dané vlákno již viděli. Moderátoři by tam mohli být zvýrazněni. (Eviduje se počet přečtených odpovědí + čas, kdy se tento počet nastavil.) Nevím, jestli by to k něčemu bylo, ale tahle možnost teď přibyla.
Kajman_
Profil *
Při přesouvání příspěvku, který nemá žádnou moderátorskou poznámku, do kontejneru by se to mohlo zeptat, zda automaticky přidat poznámku typu "vyhozeno z". Obdobně třeba "přesunuto z" při nekontejnerovém cíli.
Marek88
Profil
Pořád se poměrně často stává, že lidé, co sem píšou poprvé nebo hodně málo, nevkládají kód mezi značky pre. Myslím, že by bylo dobré zkusit kód detekovat a formátovat automaticky.

Řádek textu by se automaticky detekoval jako kód třeba za následujících podmínek:
= nový řádek začíná html tagem, začátkem nebo koncem php (<?php, ?>)
= dále pokud začíná slovy z php, javascriptu nebo mysql:
- echo, if, else, document.getEle..., alert, atd., znaky $, {, }, atd., SELECT, UPDATE, INSERT INTO, atd.
= řádek začíná nebo obsahuje hodně mezer (odsazení)
= řádek končí středníkem nebo obsahuje středník a za ním komentář (//)
= pro css by to nebylo tak jednoznačné a musel by se použít nějaký regulární výraz

Po sobě následující řádky (včetně prázdných řádků) by se pak braly jako blok kódu.

Chtělo by to samozřejmě promyslet a doplnit, ale myslím, že by to mohlo fungovat poměrně spolehlivě a ušetřilo by to moderátorům práci a diskutujícím by to přineslo (téměř) vždy zformátovaný kód.
Joker
Profil
Marek88:
Případně jednodušší varianta, jak se pod příspěvkem zobrazují upozornění na diakritiku a přivolávač moderátorů, šlo by jestliže příspěvek obsahuje kód a žádnou [pre] značku zobrazovat hlášku, kterou už tu ostatně máme:
„Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).“

Ještě mě napadla jedna věc, přidat do klávesové mapy mezi moderátorské poznámky: „Přesunuto z (název kategorie)“, pro přesouvání vláken do jiné kategorie
Chamurappi
Profil
Možná bychom mohli diskusi víc počeštit, aby jí cizinci tak snadno nerozuměli.
Moderátor Str4wberry: Napadá tě něco konkrétního?

Třeba „Registrace“ a „action=register“ na „Nový člen“ a „action=novyucet“. Současná generace spammerů zatím nepoužívá překladače, takže musí hádat podle podobnosti slov a podle adres. Nevím ale, kolik času investují tyhle živly do svého spamování a zda by nebyly schopné proklikat se i na přejmenovanou registraci.

Možná by pomohla spíš zkušební otázka pro cizí IP adresy.
Kajman_
Profil *
Než se vymyslí a udělá hodnocení vláken, tak uplyne určitě spousta let. Co dát do nějaké první pidikoule implementaci +1 od google? Rovnou by to ovlivňovalo i hledání.
Davex
Profil
Petr ZZZ:
Zasláno dnes (včera, předevčírem...) mi připadá trochu nepraktické; víc se mi líbilo, dokud to ukazovalo datum.
U starší příspěvků napsaných před včerejší půlnocí by bylo vhodnější datum.

Třeba teď je to i nekonzistentní ve výpisu kategorie, kde se u témat naposledy upravených předevčírem, před méně jak 48 hodinami, ukazuje včera.
Kajman
Profil
Možná by se hodila stránka, kam javascript vypíše témata, kde má uživatel (na daném počítači) rozepsaný příspěvek.
Kajman
Profil
Co mít při náhledu možnost u pre nastavovat navíc jazyk? Ono by to bylo trochu divné, protože to není podobné s ostatními nastaveními, ale zase právě při náhledu člověk může zjistit, že se jazyk neuhádl správně.
Darker
Profil
Bylo by možné na záložku moje poslední příspěvky vypisovat počet aktualizovaných témat? (tzn. počet vláken u kterých je +x, x<0)
Darker
Profil
Jsem tak rychlý že po napsání jednoho příspěvku jsem za 20s odesílal další. Antispam mě varoval, nicméně teď už do vlákna nemůžu psát, hlásí to „Duplicitní příspěvek.“
Chamurappi
Profil
Maličko jsem doplnil svůj příspěvek [#1].


Reaguji na Kajmana:
stránka, kam javascript vypíše témata, kde má uživatel (na daném počítači) rozepsaný příspěvek
S tím už jsem počítal. Mám uložené časy příspěvků (timestamp) a jejich ídéčka. Budu potřebovat PHP skript, který dostane na vstupu seznamy obou údajů a vrátí mi v JSONu názvy vláken, textové vyjádření času, případně odkaz na poslední stránku, možná i jméno posledního přispívající či autora… kdyby se měla udělat standardní seznamová tabulka.
Zatím bych to neřešil. Rád bych předělal i hledání, kde bych také chtěl dostávat JSON (nemám domyšleno jaký přesně), asi by bylo pohodlné mít jednotný formát odpovědí.

Co mít při náhledu možnost u pre nastavovat navíc jazyk?
Bylo by to docela složité a diskutérům velmi často nezáleží na tom, jestli se jazyk rozpozná správně. Možná, že kdybychom někde názorně zobrazovali, které jazykové nastavení se používá, tak by to někoho vyprovokovalo k lepšímu určení jazyka, ale spíš by přibyla práce pro moderátory, protože špatné určení jazyka vadí méně, dokud není zjevné, že je špatné :-)


Reaguji na Darkera:
na záložku moje poslední příspěvky vypisovat počet aktualizovaných témat
To by asi zbrzdilo načítání úvodní stránky. Kajman na srazu říkal, že diskutéři s desetitisícem příspěvků si na ten seznam musí počkat někdy až desítky milisekund.
Str4wberry
Profil
Sjednotit zobrazení seznamů vláken. Výpis v kategorii by měl mít také ikonky kategorie

Zkusil jsem něco takového udělat. Ale teda těžko říct… Nezdá se mi to (při prohlížení kategorií) moc výhodné. Asi to bude chtít nějaké lepší označení jednotlivých stavů.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Koukám, že nezahálíš.

Nezdá se mi to (při prohlížení kategorií) moc výhodné.
Předchozí ikonky také nebyly moc informačně zajímavé.
Ještě v těch seznamech chybí indikační sloupeček znázorňující druh posledního přispívajícího. Což mě přivádí k myšlence: to nejde naprogramovat nějak rozumněji? Očekával jsem, že toto sjednocení seznamů proběhne na úrovni PHP skriptů tak, že pojedou všechny seznamy přes stejnou proceduru, aby se už podobné úpravy nikdy nemusely dělat dvojmo.

Ad K4.12) Slovní zaokrouhlující vyjádření rozdílu časů částečně stírá informaci, kvůli které tuto věc doděláváme. Může být zajímavé vědět, jestli k editaci došlo před posláním některého z dalších příspěvků, nebo až po — a to ze sdělení typu „o 3 hodiny později“ nepůjde moc dobře rozeznat, pokud ten další příspěvek byl zaslaný po cca třech hodinách. (Stejná ztráta informace mě mimochodem štve i u titlů v seznamu návštěvníků vpravo ve formuláři, nezajímá mě přibližný časový rozdíl, ale co měli dotyční možnost vidět a co ne.)

Ad K4.19) „Myslím, že bude stačit skrýt nástroj.“ — nechci moc rýpat, ale nešlo by to udělat pořádně? Tohle je takové polořešení, budeme si muset pamatovat, že ta možnost stále existuje. „Můžete zamknout.“ – „Zamknout si můžeš sám.“ – „Už nemůže.“ – „Ale může, pokud se podívá na správná místa.“ … proč z toho dělat tajnou funkci? Chceme-li zamykání zakázat, měli bychom ho doopravdy zakázat.

Ad K4.11.c) To už je hotové? Nezkoumal jsem zatím, jak to funguje, očekával jsem okolo této funkce nějakou další debatu, při které se vyjasní, co tím vlastně myslím. Pokud někdo dostane ban, neměl by mít možnost sledovat zdejší aktuální dění. Mohl by sledovat třeba pět let staré dění, aby měl dojem, že diskuse žije. Pokud založí vlákno, měl by si myslet, že ho opravdu založil. Pokud pošle příspěvek, měl by si myslet, že ho opravdu poslal. Takhle nějak si představuji iluzi. Iluze není, když mu povolíme nekontrolovaně cokoliv číst a když mu hned po odeslání příspěvku dáme najevo, že si má změnit IP adresu.
Str4wberry
Profil
Předchozí ikonky také nebyly moc informačně zajímavé.
Tak já tam původně zkoušel jen barevné čtverečky. S těmi současnými provisorními ikonkami už by to možná šlo. Hlavně mi šlo o to, že když jsou tam všude stejné ikonky, tak to moc neřekne. Spíš se hodí výraznější upozornění na netradiční vlákno (zamčené, důležité).

to nejde naprogramovat nějak rozumněji?
Jo, to by bylo lepší.

Ad K4.12) No, zase u editací těsně po odeslání je výhodnější ten časový rozdíl. Takže by se to mohlo diversifikovat. Po jaké době bys už chtěl ukazovat čas odeslání?

Ad K4.19) Tak dobře, no.

Ad K4.11.c) Aha, tys myslel až tak sofistikovanou ilusi. Nyní je diskuse pro zabanované v režimu read-only a při snaze měnit/vkládat nějaká data se zobrazuje neurčitá chyba. Co popisuješ se mi tedy moc dělat nechce. Znamenalo by to vytvořit kopii databáze, kam by byl zabanovaný přepojen, nebo zásadní zásahy do kódu napříč diskusí.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Po jaké době bys už chtěl ukazovat čas odeslání?
Asi po hodině. Pak půjde vždy určit čas s minutovou přesností.

Nyní je diskuse pro zabanované v režimu read-only
Ti budou mít radost :-)

Znamenalo by to vytvořit kopii databáze, kam by byl zabanovaný přepojen
Nebo nechat ho posílat všechny příspěvky do speciálního kontejneru a naservírovat mu JavaScript, který mu jeho výtvory ukáže v jiné formě. Není důležité, aby zabanovanému fungovala DJPW i s vypnutým skriptováním.

Můžu už rýpat do toho, co v sandboxu chystáš jako K4.24? Očekával jsem, že novou stránku na zakládání vláken budu dělat já, takže jsem promýšlel určité věci, které jsem nikam nenapsal… a vlastně ani moc nedomyslel.
Str4wberry
Profil
Asi po hodině. Pak půjde vždy určit čas s minutovou přesností.
OK

Ti budou mít radost :-)
Tak obejít ban IP adresy není žádný problém, tak mi přišla zajímavá ta myšlenka, že to diskuse zabanovanému uživateli nijak konkrétně nedá najevo.

Můžu už rýpat do toho, co v sandboxu chystáš jako K4.24? Očekával jsem, že novou stránku na zakládání vláken budu dělat já, takže jsem promýšlel určité věci, které jsem nikam nenapsal… a vlastně ani moc nedomyslel.
Ale asi spíš vedle. Já právě chtěl nějak sepsat své nápady a připomínky, ale pak mi přišlo jednodušší to vyzkoušet.
Mistr
Profil
Kolegové,

mám dvě poznámky.
(1) Pokud moderátor aktualizuje titulek nějakého tématu (a pak si dá Ukázat náhled), aktualizovaný nadpis se nezobrazí. Není to ovšem tak podstatný problém...
(2) Na úvodní stránce při klepnutí u výpisu posledních příspěvků na starší (či případně i novější) by se nově načtená stránka mohla zobrazit (odrolovat se) skutečně až od výpisu příspěvků.

Jinak se připojuji k děkujícím a k obdivujícím za novou verzi.
Str4wberry
Profil

# (K4.27)

Snadné zobrazení zprávy pro všechny návštěvníky na viditelném místě. Stačí přispět nebo editovat poslední příspěvek na nástěnce. Zpráva se zobrazuje pouze pokud je delší než 10 znaků.

# (K4.28)

Moderátorům se zobrazuje počet příspěvků s „mmm“ přímo v menu.


Reakce na Mistra:
Na úvodní stránce při klepnutí u výpisu posledních příspěvků na starší (či případně i novější) by se nově načtená stránka mohla zobrazit (odrolovat se) skutečně až od výpisu příspěvků.
Nyní se kotva přidává. Ale možná by bylo lepší ji přidávat jen v situaci, kdy má uživatel nastavenou poslední diskusi pod seznamem kategorií…

Reakce na Kajmana:
Koukal jsem do tabulky počtu přečtených odpovědí a vidím tam mimo jiné asi stovku záznamů s přečtenými desítkami tisíc příspěvků. Napadá tě, jak to vzniklo?
Mistr
Profil
Str4wberry:
Nyní se kotva přidává.
Obávám se že nikoliv.

ji přidávat jen v situaci, kdy má uživatel nastavenou poslední diskusi pod seznamem kategorií…
Přesně tak to mám. A při poklepání na Starší se vždy načte nová stránka a zůstává viset nahoře, nikam se neodrolovává.
Str4wberry
Profil
Týká se sandboxové verze.
Kajman
Profil
Str4wberry:
stovku záznamů s přečtenými desítkami tisíc příspěvků
Večer na to kouknu, kterých témat se to týká, ale možná došlo k přetečení, kdy se třeba z kontejneru stále odečítalo při mazání příspěvků (které ve skutečnosti neviděl, ale měly datum před poslední uživatelovou návštěvou kontejneru) - tak by po odečtení od nuly vzniklo velké číslo.
Kajman
Profil
Str4wberry:
Tak to bylo tím přetečením. V sandboxu jsem udělal ošetření, že to klesne maximálně na nulu.

Tenkrát mi přišlo lepší, když lidé uvidí ve vlákně nový příspěvek, i když se tam nakopíruje nějaký starší než je uložená viděnost vlákna. Sice je to může v tomhle případně zakotvit špatně, ale alespoň nějaké upozornění, že se vlákno změnilo.
Chamurappi
Profil
Alphard kdesi u ledu zmínil:
Neškodila by funkce, která třeba červeně podbarví podezřelé IP i s poznámky kolegů :-)
Asi by se hodilo komentování IP adres — podobně jako jde připsat poznámku k banu. Vedle IP by se pak ukázala nějaká ikonka a ta by měla v title komentář.
Krom toho by se na sledování podezřelých hodilo K4.4 — moderátor by si připnul hledání všech podezřelých ípéček a jmen do tabu a čas od času by mrknul, co páchají.

Moderátor Chamurappi: Debata o návrzích K4.14 a K4.15 vyčleněna: Měl by mít uživatel právo zrušit text svého příspěvku?
Joker
Profil
Chamurappi:
Pár drobností:
(K4.20)Změnit při přihlašování kolonku ‚Jméno‘ na ‚Jméno či e-mail‘.
A co místo „Jméno“ použít spíš „Přezdívka“? Jen minimum lidí tam píše své jméno.

zaškrtávátko ‚žena‘
Zaškrtávátko asi není úplně vhodný prvek na to (hlavně když to pole reálně má tři hodnoty: Muž, žena, nevyplněno)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
hlavně když to pole reálně má tři hodnoty: Muž, žena, nevyplněno
U nevyplněných se předpokládá hodnota muž. Stejně jako doposud :-) … dámy na tomto fóru, které nemají zjevně ženskou přezdívku, jsou často skloňovány podle mužškého rodu.
Ale jo, asi by byla lepší trojice <input type="radio">.
Str4wberry
Profil
Pokusil jsem se sjednotit výpisy vláken. Prosím o otestování.

Zároveň by měl být opraven problém s mylném pojmenování sloupců v diskuzi a nově se způsob řazení (dle témat/odpovědí) při každé jeho změně ukládá do profilu.
Petr ZZZ
Profil
Vidím ikonky v jednotlivých kategoriích vlevo vedle odkazu Diskuse (nahoře i dole na stránce). V kategorii vidím u jednotlivých vláken symbol bílého papíru u vláken bez odpovědi (pokud tedy v té které kategorii zrovna nějaké vlákno bez odpovědi je) a popsaného papíru u vláken s minimálně jednou reakcí. Důležitá vlákna jsou nahoře a symbol papíru obsahuje červený vykřičník a případně zámeček, je-li vlákno zamčené.

Napadlo mě, že by ty příznaky přečtenosti atp. (bílý papír, popsaný atd...) mohly mít title.

Ve výpisech Nejnovější diskuse, Čeká na odpověď a Moje poslední příspěvky vidím u jednotlivých vláken ikonky příslušných kategorií s title, co ty ikonky znamenají. (Ostrá verze, IE6.)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Ve výpisech kategorií se nevyznačuje shoda autora posledního příspěvku se zakladatelem vlákna (třída poster na <tr>, šedivý indikační proužek vedle jména).


Reaguji na Petra ZZZ:
V kategorii vidím u jednotlivých vláken symbol bílého papíru u vláken bez odpovědi
od Vánoc ne.

Ostrá verze
Bavíme se o úpravách v sandboxu. Už je to dokonce v nadpisu, abychom to nemuseli zmiňovat pořád dokola.
Symboly u malých ikonek stavu by title mít mohly, zejména u těch nových vyznačovaných stavů to bude dobrý nápad.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0