« 1 2 »
Autor Zpráva
Petr ZZZ
Profil
Zdravím,

zjišťuji, že mi diskuse přirostla k srdci, a tak mě napadlo, že by bylo vhodné, abych sdělil, že bych byl k dispozici, kdyby bylo třeba posílit řady moderátorů. Tedy, pokud by nevadilo, že sem lezu z "šestky" a že bych zřejmě byl první "lama", která to dotáhla na moderátora. :) Na druhé straně, přesunout občas k ledu duplicitu nebo nějakou kulišárnu, která sem nepatří, bych si myslím troufl. Vím, že promlouvat do duše zbloudilým žadatelům o ban můžu i jako člen, nicméně považoval bych si za čest, kdybyste mě vzali do moderátorských řad.

Netvrdím, že by to bylo na první pohled poznat, ale myslím bych byl z takového spíš mírnějšího moderátorského těsta a snažil bych se brát zvláštní ohled na začátečníky. To by mělo svou příčinu asi v tom, že už mám dětská léta chvíli za sebou, a taky v tom, že mám své vlastní začátky ještě v čerstvé paměti.

Těším se, co mi odpovíte, a byl bych rád, kdyby se vyjádřili také minulí moderátoři a angažovaní členové.
Dranel
Profil
Sice do toho nemám co kecat, ale jsem pro. Petr ZZZ je mi sympatický, je vidět, že má o věci obecný přehled a navíc, a co je pro mě směrodatné, umí se řádně vyjadřovat, což je mnohým mladým (a někdy bohužel i starším) zcela cizí.
xmark
Profil
Aniž bych s Petrem ZZZ měl jakýkoliv problém, nelíbí se mi jeho rozvláčný styl psaní, kde forma a především objem vítězí nad obsahem. Troufám si říct, že většinu toho, co napíše on, vysvětlí většina stabilních rádců na polovičním prostoru. A bez odkazování na rakouský web o rybičkách (rýpajícník). Dle mého nadměrná ukecanost zvyšuje riziko, že jeho příspěvky budou chytány za slovo a rozmazávány irelevantními směry. Což je koneckonců i jeho vlastní slabina.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZ:
Jsem nerozhodný. Zvažuji pro a proti… zmíním zde spíš ta proti, protože zásadní argumenty pro už zmínil Dranel.

myslím bych byl z takového spíš mírnějšího moderátorského těsta
Jak se to vezme, potížisty bys upovídal k smrti :-)

Nedávno jsi navrhoval plán pečlivého čištění vlákna u ledu plného balastu. To mě moc nenadchlo. Když jsem se tam ptal, zda ho někdo chce pročistit, mířil jsem tím spíš na Alpharda, nebo na někoho jiného, kdo rozumí PHP a kdo dokáže objektivně posoudit, zda ten ždibec konstruktivních příspěvků stojí za zachování — a očekával jsem, že zájemce o pročištění odpoví jednou větou, ne manuálem, o kterém se bude dále debatovat. Nemá smysl zde uchovávat kdejakou pitomost a dělat z každé očisty monstrproces — i ten strohý trojitý souhlas je mnohdy zbytečná byrokracie.

Jako moderátor bys měl právo veta u veškerého mazání, takže by zde tvým přičiněním přežívalo víc příspěvků, které my ostatní považujeme za odpad. Také bys asi snížil úmrtnost vláken v kategorii Práce s počítačem a z pohnutek zmíněných v právě odkázaném příspěvku možná i u jiných zajímavých mimotématických dotazů, které tu spíš nechceme. Na tom, co píše xmark, také něco je…

Na druhou stranu bys určitě dokázal dobře přejmenovávat špatně nazvaná vlákna a opravovat v titulcích drobné chyby, které současní moderátoři ignorují. V této souvislosti už mě samotného dříve napadlo, že bychom z tebe mohli udělat moderátora.

Takže jsem nerozhodnutý a vyslechnu si názory ostatních. (Fakt by se nám tu hodil nějaký mezičlánek…)

Mimochodem… „pokud by nevadilo, že sem lezu z "šestky"
… poštu z Outlook Expressu není příliš těžké zazálohovat a importovat do novějších e-mailových klientů. Pokud si všechna data ze systémového disku někam uschováš, prakticky vždy jde vše důležité po přeinstalaci nějak „oživit“.


Reaguji na xmarka:
Podobně rozvláčně dokáže psát i Mistr :-)

bez odkazování na rakouský web o rybičkách
Rybičky plavou ve vodě a nemají tolik nožiček a tykadel.
Yuhů
Profil
Pročetl jsem si pečlivě několik mnoho příspěvků Petra ZZZ a vzpomněl jsem si na setkání s ním.

Jsem spíše pro, hlavně kvůli jeho přístupu a předpokládané vytrvalosti. Ale rád bych, aby se Petr ZZZ ujal moderování jenom v nějakých konkrétních sekcích diskuse, kterých by si více hleděl. A ve kterých může být menší riziko negativ, které zmiňujete. O tom, které by to mohly být sekce, by se asi měl vyjádřit sám.

A pokud bude málo stručný, můžou mu to stále vytmavit i ostatní moderátoři.
panther
Profil
Petr ZZZ:
sice jsem neměl moc času si s tebou popovídat, ale sympatický, jak praví Dranel, jistě jsi :-)

Pokud nebudeš obhajovat kdejaký nesmysl, který je vhodný ke smazání, budu pro. Toto chci písemně, abych tě na to mohl kdykoliv upozornit - jak sám píšeš, budeš z „mírnějšího moderátorského těsta“, tak aby se tu nezabydlovaly zbytečné zbytečnosti.

Jistě se rád budeš účastnit i drobnějších češtinářských korektur (zejména v titulcích) a vytvoříš si to svoje „doupě“ - určitě víš, co myslím, včera jsem to smazal. I mě to kolikrát praští do očí, ale to bych taky nemusel dělat nic jiného, než opravovat hrubky v titulcích.

Už delší dobu si všímám, že máš zájem o rozvoj diskuse tím správným směrem - zaregistroval jsem nějaké návrhy na vylepšení atp. V sekci „O této diskusi“ jsi skoro víc než kdekoliv jinde :-)


Zároveň bys měl trochu zestručnit svůj projev, aby tu nebyly kilometrové romány v moderátorských poznámkách, což ostatně už Chamurrapi odkázal. To je asi jediné, co mi na tvých příspěvcích vadí - vlastně je kvůli tomu většinou přeskakuji, což tvou snahu lehce degraduje.
Taurus
Profil
Mě se to moc nelíbí z toho důvodu, že na příštím srazu budou okolo už jen moderátoři a budu se muset chovat ještě víc slušně :-)
Vzhledem k mé lásce k češtině a typografii Petra ZZZ podporuju, ale k délce příspěvků jsem se už kdysi vyjádřil. Ohledně mírnosti, já bych se s některými individui a příspěvky vůbec nepáral.
H13
Profil
Udělejte Petra ZZZ moderátora na zkušební dobu (nějakej ten měsíc), a po zkušební době hlasujte, jestli má dále zůstat moderátorem: pouze ano x ne (např. nějaké tajné hlasování jen moderátorů). Pokud zadáte přesné podmínky předem, pak se při případném negativním výsledku nemusíte starat o vysvětlování, proč nebyl znovu zvolen moderátorem. Protože znáte Petra ZZZ osobně, nemusíte mít obavu, že by svoji moderátorskou pozici nejakým závažným způsobem zneužil. Vytvořená pravidla pak můžete použít pro případné další zájemce.
Marek Prokop
Profil
Pokud se Petr ZZZ stane moderátorem, nabízím mu zdarma účast na kurzu psaní pro web a slibuji, že ho tam naučím psát minimálně třikrát stručněji :-)
__construct
Profil
To že je Petr ZZZ spoľahlivý, zaujíma sa o vývoj diskusie je asi každému kto sem pravidelne chodí jasné. Myslím, že otázne je ako už Yuhů povedal - v ktorých sekciách by bol moderátor, pretože (so všetkou úctou) keď pozriem jeho posledné príspevky tak odborný prínos z nich moc cítiť nie je - skôr z nich mám pocit že vyvolávajú viac polemiky ako prinášajú riešenie. Tá hodnosť „padawan“ by sa sem fakt hodila - na ňu je Petr ZZZ asi najvhodnejším kandidátom…
Petr ZZZ
Profil
Děkuji všem za ohlasy! Z podpory mám radost a trocha kritiky nikdy není na škodu, i nezávisle na předmětu vlákna. V rámci možností se snažím být stručný, ne vždy se to podaří. Markova kurzu bych se zúčastnil rád a za nabídku děkuji. :)

Je pravda, že po odborné stránce mnoha členům nemohu konkurovat, myslím ale, že si mezery uvědomuji a v tomto smyslu bych byl schopen omezit se v moderaci na situace, ve kterých odborné aspekty nehrají roli, anebo které po odborné stránce zvládnu.

Nějaký ten překlep nebo nevhodný titulek bych občas rád opravil, ale u členů bych se snažil aspoň pár (ideálně 24) hodin počkat, aby autor nepřišel předčasně o možnost měnit svůj příspěvek. Toto bych mohl dělat v podstatě v jakékoli sekci, je ale pravda, že do kategorií

Javascript, PHP, Databáze na webu, Konfigurace webového serveru, Redakční systémy, Software na tvorbu webu, FrontPage, Flashové animace a grafika a ActionScript ve Flashi

moc nechodím. V ostatních kategoriích bych se na moderaci rád podílel:

Problémy v začátcích, Názor na stránku, Jak něco udělat?, HTML, Webové prohlížeče, CSS, XHTML, Doctype a validita, Hosting, SEO, SEM, Knihy, Webová grafika, Práce a zakázky, Práce s počítačem, Nezařaditelné dotazy o webu, O Jak psát web, O této diskusi, U ledu.

panther:
Zbytečnosti hájit nehodlám a budu se snažit zbytečnost jako takovou odhalit. :) Případně bych mohl veto proti mazání občas zamaskovat nezávazným "zdržuji se hlasování".

Taurus:
Poznal jsem tě jako slušného současníka, nemáš se čeho obávat. :)

Chamurappi:
potížisty bys upovídal k smrti :-)
Potížistu je třeba profesionálně upovídat. :)
xmark
Profil
OT poznámka určená k likvidaci: petu neupovídáš. Ale bylo by fajn v to doufat.
Petr ZZZ
Profil
xmark:
Petu bych bral jako výzvu vymýšlet variace žádosti o diakritiku. :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZ:
Když uděláš nějakou botu a budeš mít pod jménem nápis „Moderátor“, může to mít horší dopady, protože část (nejen) začátečníků předpokládá u moderátora odborného fóra vyšší odborné znalosti. Ocitneš se v pozici, kdy budeš ostatním vytýkat nedostatky, které z jejich pohledu nemusí být tak zásadní (typicky diakritika). Někdo, kdo si myslí, že se vyzná v oboru lépe, by se s tebou mohl začít hádat a „zasednout“ si na tebe. Takové šarvátky by nevypadaly dobře… a žraly by zúčastněným čas a nervy.

v tomto smyslu bych byl schopen omezit se v moderaci na situace, ve kterých odborné aspekty nehrají roli, anebo které po odborné stránce zvládnu
Abychom předešli sporům, určíme omezení předem. Navrhuji svěřit ti tyto kategorie:
• Problémy v začátcích
• Názor na stránku
• Jak něco udělat?
• Knihy
• Webová grafika (protože většinou je to spíš „názor na grafiku“)
Obsah webu
• Práce a zakázky
• O Jak psát web
• O této diskusi

Zároveň můžeme upravit jádro diskuse tak, aby mohl moderátor přejmenovávat vlákna umístěná i mimo své kategorie (pokud zatím nemůže).

Případně bych mohl veto proti mazání občas zamaskovat nezávazným "zdržuji se hlasování".
Nebo ti nemusíme dát práva ke kategorii U ledu. Vyjádřit by ses mohl stejně jako teď, ale ne jako moderátor. Bez práva veta. Alespoň pro začátek.


Reaguji na xmarka:
petu neupovídáš
Může z jeho příspěvků odmazávat nesmysly.
Přiznávám, že ty petovy názory na stránky ani nečtu, takže nevím, jak moc jsou uhozené. Těší mě, že jsem ho vyštípal z kategorie JavaScript.
Petr ZZZ
Profil
Chamurappi:
Řekl bych, že zrovna z té citované boty se nakonec vyklubalo kvalitní vlákno s potěšující hustotou informací. Důležitá je ochota přiznat chybu a v tomto snad problém nemám a nebudu mít ani jako moderátor.

Že "nedostatkující" považuje svoje nedostatky primárně za nepodstatné, půjde zřejmě vysvětlit evolučně-biologickými principy. To sice nemůže znamenat, že moderátor bude nedostatky přehlížet, ale pokusím se na tuto souvislost myslet.

Tvůj návrh je OK. Nemají-li ostatní námitky, já to beru. :)
Chamurappi
Profil
Petr ZZZ je od teď moderátorem těchto kategorií:

Zkušební doba potrvá tři měsíce, během ní se může vyjadřovat k mazacím hlasováním v kategorii U ledu jen jako řadový člen, nemá v ní moderátorská práva.
Petr ZZZ
Profil
Děkuji za projevenou důvěru a vydávám se spílat za duplicity, překlepy, otopíky, nevýstižné nadpisy a vůbec vylomeniny všeho druhu. :)
pavuk
Profil
Říká se ".. a pevně doufám, že důvěru ve mně vloženou nezklamete..."
(první <otopík>:-)
panther
Profil
Chamurappi:
Má Petr právo měnit titulky i mimo stanovených kategorií, jak již padlo v [#14]? Nevím, jak moc náročná by tato změna byla - nesmyslných titulků, o které by mohl Petr s láskou pečovat, je po celé diskusi mnoho.
Chamurappi
Profil
Reaguji na panthera:
Nevím. Myslím, že to zatím nejde, jestli jsme to při vývoji neúmyslně neporouchali.
Možná narazí na podivné situace, že se MiniBB bude tvářit, že mu něco umožní, přestože mu to neumožní, protože část věcí se (tuším) váže na fakt, že je moderátor, nehledě na to, zda má práva v dané kategorii.


Reaguji na Petra ZZZ:
Ten tvůj [small] je sice zajímavá improvizace, ale na moderátorské poznámky máme [mod] :-) (klávesová zkratka Ctrl+M)
Petr ZZZ
Profil
Když se stal Joker moderátorem, napsal mu Chamurappi takový návod, jak moderátořit. Nejsem schopen to najít, můžete mě prosím někdo nakopnout?

Chamurappi:
Zrovna píšu, že první pokus o moderátorské spílání se mi opticky moc nevydařil, že chybí sloupeček a jak tam dostat <div class="mod">! Tak děkuji za jasnovideckou odpověď. :) Dodatek: Hotovo :)

Je někde k mání něco jako nápověda pro moderátory? Třeba jak se píše takové to červené smazat nějakého dne?

pavuk:
To není otopík v tom užším slova smyslu, pod to se můžu s důvěrou podepsat. :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZ:
můžete mě prosím někdo nakopnout?
Kop.

Třeba jak se píše takové to červené smazat nějakého dne?
Funguje ti tu klávesová mapa?
Petr ZZZ
Profil
Chamurappi: „Kop.
Au! (Ale jako díky :)
Klávesová mapa funguje! Úžasné! :)
Petr ZZZ
Profil
Moderátor Chamurappi: Následujících 13 příspěvků přesunuto z Pár připomínek k fungování u ledu.

Před chvílí jsem přesunul do kontejneru dva měsíce staré vlákno sestávající z jednoho příspěvku bez odpovědi, ale v původní kategorii po něm zůstaly nějaké drobky (vlákno založil MCkrakonos 21.9.2010 14:24:53: RaR CRC problem). Co dělám špatně?
Str4wberry
Profil
Když je ve vlákně samostatný příspěvek, tak je potřeba přesunout téma celé, ne jen ten příspěvek.
Petr ZZZ
Profil
Str4wberry:
Díky, tak teď jsem to zkusil rovnou smazat a povedlo se mi asi to, čemu se Chamurappi snaží vyhnout:

Mazání vláken, ve kterých není ani jeden příspěvek (tzn. vše je přesunuto), sice funguje, ale server hlásí nějakou chybu. Nevšiml jsem si, že by něčemu vadila, ale snažím se prázdná vlákna nemazat.

Nahlásilo to chybu, ale ty drobky zmizely, teď už je ten příspěvek jen v kontejneru. Budu na to myslet a prázdná vlákna případně jen přesouvat.

Znění té chyby:

Diskuse :: Vymazaná témata: 1
Vymazané příspěvky: -1
Během provádění operace nastala chyba!
Vymazaná témata: 1
Vymazané příspěvky: -1
Během provádění operace nastala chyba!


(Vypsalo se to takto dvakrát.) Uložil jsem si i zdroják té chybové hlášky; je to k něčemu?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZ:
Budu na to myslet a prázdná vlákna případně jen přesouvat.
Spíš je nevyprazdňuj.

1) Nekomentuj prosím úplně každé přesouvání mezi kategoriemi. Komentář se hodí, jen pokud je dotaz úplně mimo kategorii (aby si dal tazatel příště bacha) a nebo pokud na kategorii naráží nějaký jiný příspěvek… jinak v podstatě nikoho nezajímá, co se kam přesunulo.
2) Pokud někoho vyzýváš k napravení vážné chyby (jako je třeba neuvedený kontakt u inzerátu), nepiš to do moderátorské poznámky, ale do příspěvku, jinak je nižší šance, že si toho všimne (navíc mu tím znemožníš, aby kontakt do zprávy doplnil).
3) Do poznámek také nepiš návrhy a důvody k případnému smazání.
4) Prosit uvnitř cizího příspěvku o živou ukázku mi připadá hodně podivné.
5) U málo závažných prohřešků naopak nemá smysl psát další příspěvek a vyzývat člověka k nápravě.
6) Překlepy, které nejsou v titulku vlákna, většinou nemá smysl opravovat.
7) Tohle nepatří do kategorie Hosting, tohle nepatří do Databází. Většina problémů v začátcích jsou skutečně problémy v začátcích.
8) Mnohařádkové moderátorské poznámky, které jen konstatují změnu, které by si jinak nikdo nevšiml, devalvují význam moderátorských poznámek.


Reaguji na Str4wberryho:
Nešlo by nějak jednoduše dodělat, že se vlákno zruší, jakmile se z něj přesune pryč poslední příspěvek? (A pak i naopak…?)
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na [#25] Chamurappiho:
Děkuji za tipy.
1. OK.
2. OK.
3. Říkal jsem si, že připsat zdůvodnění do příspěvku, který hodím k ledu, může být v zájmu transparence a působit výchovně, pokud si lidi U ledu čtou. Je ale pravda, že je to práce navíc, a pokud není i bez vysvětlení jasné, proč je příspěvek nachystán na smazání, asi by se spíš neměl mazat. :)
4. Vzal jsem to "jedním vrzem", když už jsem tam beztak psal moderátorské poznámky. Ale teď na to koukám a možná máš pravdu, asi se to jako moderátorská poznámka moc nehodí.
5. Hm. Pokud nechci autorovi znemožnit úpravu, můžu buď nevhodný titulek tolerovat, nebo ho opravím sám až po uplynutí 24 hodin. Nevím, jestli se mi chce evidovat titulky, které budu chtít upravovat. Ale mohl bych procházet jen starší vlákna a na čerstvá nekoukat, nebo se u čerstvých omezit jen na vážné prohřešky proti pravidlům. Čímž se dostávám k otázce, co je vážný a co nepodstatný prohřešek. Na to, jak často jsou vidět moderátorské poznámky „piš lepší titulky“, je naše přání vídat unikátní nadpisy docela dobře schované.
6. :) Nedalo mi to, když už jsem do příspěvku zasahoval.
7. a) Je tam řeč o hostingu; to patří do Konfigurace? Kategorie Hosting je vyhrazena dotazům „jaký hosting mi doporučíte“ nebo „jaké máte zkušenosti s hostingem xy“?
7. b) Podle čeho určím, zda mysql_query, tedy PHP dotaz na databázi, patří do sekce PHP nebo do sekce Databáze? A rozhoduje o vhodné kategorii znění dotazu nebo znění odpovědi?
8. OK.

Alphard:
Díky.
Alphard
Profil
Petr ZZZ:
7. b) Podle čeho určím, zda mysql_query, tedy PHP dotaz na databázi, patří do sekce PHP nebo do sekce Databáze? A rozhoduje o vhodné kategorii znění dotazu nebo znění odpovědi?
O kategorii rozhoduje předmět dotazu. Tady byl problém v chybné PHP syntaxi při sestavování řetězce. Sice šlo o SQL dotaz, ale nebyl vůbec podstatný.
panther
Profil
Petr ZZZ:
ač to byla reakce na Chamurappiho, vyjádřím se k tobě též.

5) titulky opravuj klidně hned. Když už něco opravuju já, taky nečekám den. Uvidíš chybu, oprav ji. Tazatel sice nebude moci do prvního příspěvku zasahovat, ale pokud je srozumitelný dotaz, není to již třeba.

7b) to je to, proč máš omezená práva jen na určité sekce. Naneštěstí, v „Problémech v začátcích“ a v „Jak něco udělat?“ je dotazů lehce zasahujích do PHP mnoho, nicméně pořád to jsou problémy v začátcích. Toto ty asi budeš těžko posuzovat. Ono občas bývá těžké najít hranici i v sekcích, ve kterých se vyznáš lépe, než v PHP.

8) jsi první, kdo zavedl moderátorské poznámky v seznamu. Kromě toho, že to nepůsobí jednotně (všichni píší inline, ty do seznamu), což by snad ani tak nevadilo, zbytečně poznámky natahuješ. Navíc jejich nadměrným užíváním chtě nechtě způsobíš to, že je lidi přestanou vnímat. Všichni se (v drtivé většině případů) vejdeme do jednoho, max. 2 řádků, zkus to, prosím, taky.

Měníš-li titulek vlákna, přidej na jeho konec hvězdičku. Přesouváš-li k Ledu duplicitu, označ je #.


Aktuálně někdo už smazal téma, které jsi navrhoval ke smazání ty. Všimni si, že všichni návrhy ke smazání píší do nového příspěvku, aby si všichni všimli. Tys ho napsal do moderátorské poznámky zakládajícího (a tuším že jediného příspěvku).
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0