« 1 2 3
Autor Zpráva
_es
Profil
Dávam to sem, lebo vlákno je uzamknuté:
Bolo by zložité implementovať, aby sa dal dať ban aj len na odosielanie príspevkov?

Vecné príspevky z toho vlákna by sa mohli popresúvať do iných vlákien, alebo založiť nejaké nové vlákno.
Moderátor panther: Přesunuto z Kontejneru.
Chamurappi
Profil
Odemykám a přesouvám k ledu.


Reaguji na _es:
krátke upozornenia na konkrétne články pravidiel s odkazom na ne vo vláknách by boli na oboznamovanie veľmi účinné
V kategorii Práce a zakázky jsou už k tomuto účely využity Dobré rady (napravo od formuláře, v sandboxu).

Nebolo by dobré do diskusie pridať moderátorom možnosť automatického zmazania príspevku, či presunu do kontajnera v určitom čase (za určitý čas)?
Také jsem o tom přemýšlel a nepřipadá mi to tak potřebné. Příspěvky, o které šlo v tomto případě, bychom stejně vyhazovali hned. K dlouhodobějším věcem si napíšeme neviditelné mmm a dočistíme to po pár týdnech…
V kontejneru se nemaže automaticky, musí to odklikat člověk — stačí odfajfkovat a zmáčknout X. Jednak to není moc pracné, jednak je dobré, že se nad tím ještě naposledy někdo zamyslí.

Bolo by zložité implementovať, aby sa dal dať ban aj len na odosielanie príspevkov?
Nenapadá mě jiné smysluplné využití, než že by měl zabanovaný šanci dozvědět se, proč je zabanovaný…
Už pár měsíců se k banům ukládá i důvod — ten bychom mohli ukazovat u té hlášky, kterou zabanovaní vidí.


Reaguji na KGW:
anonymizér jsem použil až po tvém chování na ICQ jako krajní možnost
Ne. Použil jsi ho už po prvních čtyřech smazáních, kdy jsi ani nevěděl, kdo tě maže a koho kontaktovat.

Jak mám založit nové vlákno, když je adresa blokována?“ […] „Nedostanu se ani na hlavní stránku této diskuze.
Jedinou možností bylo ho kontaktovat na uvedených kontaktech email nebo icq.
Jak se dostaneš na ty uvedené kontakty, když je tvá IP adresa blokována? Kdo se dostane na profil, ten může i založit vlákno.


Reaguji na Jokera:
nejlepší bude to tady ukončit
Ano, ale statut člena KGW je tedy jaký? Má teď zabanovanou IP adresu. Je zde nežádoucí? Na můj vkus se moc vzteká a vymýšlí si báchorky.
KGW
Profil
Tak je to možné. Byl jsem zlostí bez sebe, že se mi příspěvky mažou. A nevěděl jsem proč.

Takže mám používat anonymizér? Připadalo mi smysluplnější to řešit přes uvedené kontakty, než s tím tady zaneřádit diskuzi. Stačilo napsat jasně česky, které pravidlo jsem porušil. Panther psal o porušení pravidla č. 15 "...Pokud je pro vás nabídka/poptávka nezajímavá, zdržte se hloupých (i jiných) komentářů...". Nabídka pro mě nebyla nezajímavá, tedy pokud je to implikace, tak mohu pronášet jiné a dokonce i hloupé komentáře (dle vašich velevážených pravidel).

Vztekám se, ale ne bezdůvodně. Žádné báchorky si nevymýšlím, snažím se popsat skutečnosti, jak nastaly.
Chamurappi
Profil
Reaguji na KGW:
Takže mám používat anonymizér?
Pokud opravdu skončíš s banem, nebudeš sem psát vůbec.

Nabídka pro mě nebyla nezajímavá, tedy pokud je to implikace, tak mohu pronášet jiné a dokonce i hloupé komentáře
Nikoliv. Předpoklad platnosti opačné implikace Zamítnutí předešlého je klasický logický klam.
Koukám, že si to pravidlo ořezáváš, jak se ti zrovna hodí do krámu. Platí jako celek.

Žádné báchorky si nevymýšlím, snažím se popsat skutečnosti, jak nastaly.
Proč možná pětkrát opakuješ, že ses nemohl na diskusi dostat? Proč si opakovaně vymýšlíš, že jsi anonymizér použil až po neúspěšné soukromé konverzaci? Myslíš, že ti tu ještě někdo věří? Proč bych měl věřit, že jsi soukromé komunikační kanály chtěl použít k urovnání sporu, když veřejný komunikační kanál používáš k manipulaci a stupňování konfliktu?
Joker
Profil
Chamurappi:
Ano, ale statut člena KGW je tedy jaký?
Já bych mu i věřil, že „spamoval“ v přesvědčení že jde o nějakou chybu diskuse, ovšem jeho následné chování se mi nelíbí.
Tak já nevím.

KGW:
Pravidlo č. 15 začíná slovem Nepoučujte. Navíc „mohu pronášet jiné a dokonce i hloupé komentáře“ je každopádně nesmysl, protože pravidlo č. 14: Držte se tématu.
KGW
Profil
To bych nerad.

Pokus se týče druhé věty pravidla č. 15. Je-li předpoklad nepravdivý, je implikace pravdivá. Pravdu mám já. Nastuduj si sám implikaci. Pokud jde o třetí větu, je to opět implikace, tady můžeme mluvit o tom, že mě to zarazilo, pak bych tedy opravdu porušil 3. větu zmíněného pravidla. Diskutabilní může být i 1. věta, pokud si myslíš, že to bylo poučování. Ale nenapadá mě teď situace, kdy by se tedy dalo nějak v této rubrice reagovat a neporušit pravidla.

Nemohl jsem se dostat na odkazy, které mi posílal panther. Říkám, že jsem jednal pod vlivem silného emočního rozpoložení a je tedy možné, že jsem použil anonymizér již na odeslání příspěvku, neboť jsem byl hluboce přesvědčen o své pravdě. Věřím tedy tobě. Že to odporuje pravidlům, mě opravdu, mě opravdu nenapadlo. Příčiny jsem viděl a) zdá se mi to nebo neumím odeslat příspěvek b) je nějaká chyba na vašem serveru c) je nějaký hacker na vašem serveru nebo autor inzerátu má nějaká zvláštní práva d) něco se děje s mým počítačem či připojením. A o kontaktech jsem se již zmínil. Připadá mi logické, když někdo dá na sebe kontakt, že ho v nouzi nejvyšší kontaktuji a že to se mnou slušně vyřeší, což se nestalo. Mé následné jednání bylo potom reakcí na panthera. V diskuzi se snažím vše vysvětlit, pokud si přečteš příspěvky, konflikt stupňoval panther. Ale jednání může být pochopitelné vzhledem k mým reakcím. Ale nervy mám jen jedny. A žádnou manipulaci z mé strany tu nevidím. Spammer zaspamuje, dá odkaz na URL apod. a zmizí, udělá si další účet apod. Pokud bych byl spammer, netrávil bych tolik času vysvětlováním.

Díky za pochopení.
Petr ZZZ
Profil
Nejsem zde tak dlouho jako KGW, ale co moje paměť sahá, až do podnětu ke vzniku tohoto vlákna a vlákna samotného jsem si nevšiml, že by někdy dělal neplechu. Řeknu to tak: Kdo má rád písničky Karla Gotta, má moje sympatie. Za mne bych mu dal ještě šanci. Pro kolegy, kteří to tak nesledují, podotýkám, že U ledu zatím nemám hlasovací právo, nicméně toto je můj názor.

KGW: Byl bych rád, kdyby ses pantherovi omluvil (podívej se prosím na původní titulek tohoto vlákna). Já ti věřím, žes byl o své pravdě přesvědčen, ale zkus se na to podívat taky z pozice nezúčastněného čtenáře.
KGW
Profil
Díky za zastání. Ještě na vysvětlení mé povahy. Ano, pokud reaguji tak vždycky k věci a vyřešení problému. Neposmívám se ani neprovokuji. Ale na hrubý pytel, hrubá záplata. Pokud se někdo chová jako panther, co asi může očekávat za reakce. Kdo seje vítr, sklidí bouři. Ano, uznávám, že sklidil spíše vichřici. Nechal jsem se vytočil nad únosnou míru. Chápu ho ovšem, pokud si myslel, že jsem spammer nebo něco horšího. Ale ani ze zločincem, natožpak s obviněným nemůže jednat svévolně. Nepozdravil, cítil se obtěžován komunikací po ICQ, psal, že se se mnou nebude bavit. To způsobilo mé rozlícení. Dále v této diskuzi uváděl něco v tom smyslu, že v ICQ žádná pravidla neplatí a může si tam psát co chce. To je samozřejmě pravda, ale já mu psal jako moderátorovi diskuze, ne jako soukromé osobě.

OK, svou chybu uznávám, ale jeho chování určitě nebylo vstřícné ani příjemné. Myslím, že ne každý porušuje pravidla záměrně. Uznávám, že "sprosté a nehorázné" je možná silné slovo. Omlouvám, že jsem nevědomky porušil nová přísná a z vaší strany pochopitelná pravidla rubriky. Pak je na řadě panther. Pokud se on omluví za své ne zrovna ideální jednání, omluvím se za přehnaný původní nadpis článku i za vše co jsem mu řekl v jakékoliv elektronické komunikaci.
Petr ZZZ
Profil
KGW:
Podle všeho, co se odehrálo v diskusi, bych řekl, že panther jednal korektně a opravdu si nemyslím, že má důvod se omlouvat. Že mazání nevysvětlil, mu nelze vyčítat. Pochop prosím, že nelze vést třístránkové diskuse s každým, kdo si nepřečte zavčas pravidla. Zdržet se komentáře ke kvalitě inzerátu by mimochodem mělo být samozřejmé, i bez jakýchkoliv pravidel. My tu navíc ta pravidla máme. Já bych se na tvém místě omluvil bez nějakých podmínek a dál to nepitval.
KGW
Profil
PetrZZZ:
Souhlasím, že pokud si moderátor myslí, že pravidlo je porušeno, tak příspěvek smaže. Když mi byl zabráněn přístup ke všem stránkám, musel jsem použít anonymizér (už to samo o sobě je divné, že uživatel nemá jinou možnost) abych se dostal ke kontaktům. Ano mohl jsem založit další vlákno, ale nevím proč s tím otravovat ostatní jako to máme teď. Zvolil jsem proto komunikaci na icq, kde mi bylo oznámeno, že se se mnou nebude bavit. Rád se nechám poučit o dalším správném postupu, v případě, že se s vámi moderátor odmítá bavit a navíc 3x posílá odkaz na adresu, která nenaskočí. Kdo by zůstal klidným?

A co tento komentář http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=26&topic=118725 Zde někdo vyslovuje pochybnosti o korektnosti nabídky, aniž by předložil důkazy. Je to v pořádku?

Dále cituji příspěvky panthera v diskuzi:
"ano, není žádoucí, aby mě každý náhodný kolemjdoucí otravoval na soukromých kontaktech. To asi bylo to sprosté chování, že jsem tě hodil na ignore list, že? :-) "
"Kdybych věděl, že budeš otravovat s takovouhle kravinou, ignoroval bych tě hned od začátku a netratil s tebou čas. "

A kde jsem porušil pravidlo č. 4? Jednejte s ostatními slušně, jak si psal v diskuzi?
Joker
Profil
KGW:
A co tento komentář…
Ten je v pořádku. K inzerátům v Práce a zakázky by se málokdy měly vůbec nějaké reakce psát, ale žádost o doplnění inzerátu (o věci které by skutečně měly být veřejné) a upozornění na případné podezřelé okolnosti jsou zrovna dvě z těch vzácných situací, kdy je reakce v pořádku.
KGW
Profil
A já právě myslel, že ve veřejném zájmu je i podezřelý termín "seo optimalizace". :-) Pokud to takhle zůstává, určitě si někteří návštěvníci myslí, že je to správně. Takže jsem to chápat, že případnou ostudu nese jak zadavatel tak i provozovatel diskuze. Nespamoval jsem, netapetoval, prohlašuji že nejsem v žádném vztahu se zadavatelem inzerátu, abychom ho nějak zvýhodňoval. Ani nenabízím seo (a už vůbec ne "seo optimalizaci") abych chtěl zadavatele nějak poškozovat (jak jsem z toho byl v této diskuzi nařčen). Práce moderátorů si vážím, vím, že je to mnohdy práce nevděčná. Ale někoho ostřelit za takovou volovinu a pak nedat vysvětlení a mi opravdu připadá přehnané.
Petr ZZZ
Profil
KGW:
A kde jsem porušil pravidlo č. 4?
Prvním příspěvkem v tomto vlákně. A už předtím vyjádřením, že „SEO Optimalizace je pěkná volovina.“ – to se dá říct jinak a jinde než jako reakce na inzerát (podívej se do kontejneru, tam to čeká na smazání). Ve tvém příspěvku z 8.12.2010 00:16:22 v tomto vlákně je řeč o nějakém ničení, to mi taky nepřipadá dvakrát slušné.

Celá tato debata je o tom, že tě vytočilo mazání textů, které porušovaly pravidla, protože sis ta pravidla očividně předtím nepřečetl. Než se ptáš, proč ti mizí příspěvky, měl by ses podívat, zda tu nejsou někde nějaká pravidla, a když se i potom chceš ptát, ptej se jinak než ses ptal v prvním příspěvku.

Ale to všechno už bylo řečeno, točíme se v kruhu. Snažím se ti nabídnout východisko. Netuším, kdo z ostatních moderátorů můj postoj sdílí, ale myslím, že když se pokusíš svoje stanovisko přehodnotit, bude možné tuto kauzu uzavřít ke všestranné spokojenosti.
KGW
Profil
Tvrzení, že termín "seo optimalizace" je volovina jsem bral jako ekvivalentní tvrzení s tím, že spojení "seo optimalizace" je hlediska českého jazyka vytvořeno nesprávně (samozřejmě s výjimkou jemného citového zabarvení). Na to není nic neslušného. Navíc zdejší moderátoři používají stejný, mnohdy i horší slovník. Myslím, že okořenit diskuzi něčím peprnějším, zvláště v tomto případě je namístě. Navíc nejprve jsem psal, že je to blbost, s tím jako moje hladina adrenalinu stoupalo, mohlo samozřejmě dojít k dalším citovým posunům.

Co se týče ničení, použil jsem to na icq a ne v této diskuzi a jak sám panther uvedl, že tyto pravidla platí pouze v této diskuzi a na icq se může říkat co chce, jak jsem již jednou uvedl. Vidím, že si vybíráš, co se ti hodí. Pro spravedlivé a nestranné posouzení této události je třeba přečíst si všechno. Já sám někdy už ztrácím nit příběhu.

Můj příspěvek byl bezprostřední reakcí na debatu s ním po icq. Opakuji, že pokud máte přístup odepřen, tak se těžko hledá znění pravidel. A použití změny IP adresy mi nepřipadalo jako korektní jednání. Takže problém je v tom, že někdo udělá nevědomky přestupek, pak se na stránky nedostane, kontaktuje příslušnou osobu a ta se s ním nehodlá bavit. Stále by ses usmíval? Myslím, že ne. A o tom je tato debata. Opravdu se mi za celého života nic takového nestalo, takže se můj první příspěvek dá pochopit.

Až budeme míti všechny otázky vyřčeny a odpovědi zodpovězeny, tehdá můžeme tuto debatu zakončiti.

Také si z toho můžeme vzít všichni ponaučení a provést kroky k vylepšení (jak už mnozí navrhovali) systému. Pokud by se jen jedna jediná věc změnila k lepšímu, můžu říct, že jsem nežil (či případně nezemřel) zbytečně.

Neřekl bych, že se točíme v kruhu, já bych řekl, že jde o jemnou spirálu :-)
KGW
Profil
Cituji reakce panthera:
1) Já: „Pokud si nepřeje být otravován, nevím proč tam kontakty uvádí.“
to není tvůj problém, proč kde mám kontakty uvedené. Kdybych uvedl adresu, vydáš se hned za mnou a budeš na mě zvonit? A to, s kým a o čem se chci ve svém volném čase bavit a s kým ne, je též moje věc.

2) Kontakty v profilu nemám pro lidi jako jsi ty.

3) Koukám, že tě evidentně baví to tu pořád rozebírat dokola a pořád dokola omílat věci již vyřčené. Čeho chceš dosáhnout? I kdybych byl, nedej bože, na ICQ či mailu opravdu sprostý nebo cokoliv jiného, pravidla této diskuse tam nemají žádnou platnost. To, oč se tu snažíš, je komické. Nebo spíš tragické.

Jak tedy mám napsat pantherovi o odblokování IP. Připadají vám jeho reakce normální?
pavuk
Profil
KGW:
Tohle vlákno mě baví už delší dobu, ale uvědom si, že jsou tu vesměs programátoři, tady asi neuspěješ se sáhodlouhou polemikou a rádoby odbornou manipulací s termínama a vyplňováním monitoru zbytečnejma (a někdy nepravdivejma) informacema. Lidi tady se zabývaj kódama, což je maximální zkratka informací. Nebaví je tvoje sáhodlouhý výlevy

Udělal jsi hloupost, vem to na vědomí, pust si z Pulp Fiction úryvek dialogu Marcelluse s Willisem o pýše a nech to plavat. Myslím že už to ani nikdo nečte, čím víc slov tu zanecháš tím je to otravnější.

(mimochodem, tu omluvu bys po pantherovi fakt žádat neměl, za prvý myslím že neuspěješ a za druhý myslím že je to po tom cos všechno napsal skoro drzost...)
Chamurappi
Profil
Reaguji na KGW:
Je-li předpoklad nepravdivý, je implikace pravdivá.
Ovšem z „pokud A, pak B“ nevyplývá „pokud !A, pak !B“. Pokud pro tebe není nabídka/poptávka nezajímavá, vztahuje se na tebe pravidlo 13.

Nemohl jsem se dostat na odkazy, které mi posílal panther.
Mohl ses na ně dostat úplně stejně jako ses dostal na jeho profil a jako jsi mohl poslat těch pět dalších příspěvků, které jsi poslal — přes anonymizér. Chyba je na tvé straně.

Připadá mi logické, když někdo dá na sebe kontakt, že ho v nouzi nejvyšší kontaktuji
Nyní už je poučen a z profilu si kontakty odmazal. To se zlepšilo, nežil (či případně nezemřel) jsi zbytečně…

pokud si přečteš příspěvky, konflikt stupňoval panther
Vše jsem četl několikrát a nenabyl jsem toho dojmu. Opravdu ztrácíš nit příběhu.

Spammer zaspamuje, dá odkaz na URL apod. a zmizí, udělá si další účet apod.
Nemusí nikam odkazovat, může mít jinou agendu. Tvé předvčerejší chování se do definice spammera vejde.
I spammeři a podobní otravové jsou schopní trávit hodiny až dny vysvětlováním a hledáním právnických skulinek v pravidlech.

Omlouvám, že jsem nevědomky porušil nová přísná a z vaší strany pochopitelná pravidla rubriky.
Ta pravidla platí již skoro pět let (viz záloha) — déle, než jsi na téhle diskusi registrovaný. Banů za opakované poučování už jsme pár rozdali. Nejsi první, kdo si umanul, že bude „chránit“ nebohý trh před nějakým děsivě zavrženíhodným jevem…

Jak tedy mám napsat pantherovi o odblokování IP.
Nijak. Odblokovat IP adresu stejně může jen a pouze administrátor. Kdybys neotravoval opakovaně přes anonymizér a pak tady, už bych ten ban dávno zrušil — cílem té blokace bylo jen zastavit tvé chrlení stále stejných příspěvků (což jsi moc nepochopil). To je též docela běžný postup — potížištu dočasně odstřihnout, než se uklidní či vystřízliví.

Připadají vám jeho reakce normální?
Naprosto.
Alphard
Profil
Chamurappi:
Odemykám
Není vhodný čas opět zamknout?
Ban pro KGW, který si je již vědom všech pravidel, navrhuji zrušit a dále to nekomentovat.
DoubleThink
Profil *
Vaše starosti na mou hlavu, pánové. Doufám že se nedostanete až k logickému řešení pravidel pomocí booleovské logiky a Karnaughových map.

KGW:
Pravidla diskuse byla koncipována jako orientační schéma pravidel moderování. Moderátoři se jimi nemusí řídit. Pokud se jednohlasně rozhodnou, že se jim nelíbí nick s velkým K na začátku, můžou tě zabanovat jenom kvůli tomu. Tečka.

Celkem mi není jasná tahle tvá exhibice. Nic moc neřeší a jestli máš pravdu nebo ne, na to ti v tomto ohledu takříkajíc sere bílej tesák.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Alpharda:
Budiž, ban jsem zrušil. Ale budu pana KGW sledovat.
KGW
Profil
DoubleThink:
"Pravidla diskuse byla koncipována jako orientační schéma pravidel moderování. Moderátoři se jimi nemusí řídit. Pokud se jednohlasně rozhodnou, že se jim nelíbí nick s velkým K na začátku, můžou tě zabanovat jenom kvůli tomu. Tečka."

Aha, tak toto vysvětluje všechno.

Chamurappi:
A mimochodem, už se konečně domluvte. Yuhů píše tohle: "Pokud chceš odblokovat IP adresu, prosím obrať se mailem na Panthera nebo Chamurappiho".

No každopádně jsem rád, že zde můžu vstoupit normálně. Dík.
Zasláno: 9.12.2010 21:26:50
Mimochodem, můžu mít dotaz ohledně toho, že tu mám link "Zamknout téma", když ho zamknout nemohu. Ovšem pokud by to bylo klasifikováno jako poučování, tak se raději ptát nebudu.
Petr ZZZ
Profil
KGW:
Odhaduji, že ti Yuhů chtěl zdvořile naznačit, že se tím nemíní zabývat a důvěřuje pantherovi a Chamurappimu, že rozhodnou správně. ;-)

Jestli vidíš link "Zamknout téma", předpokládám, že je zamknout můžeš (zakladatel vlákna může vlákno zamknout). Moderátoři mohou ovšem psát i do zamčených témat (a odemykat je).

Chamurappi ti to už psal: Používej prosím tlačítko Změnit, pokud chceš krátce po odeslání příspěvku ještě něco doplnit.
panther
Profil
Petr ZZZ:
nee, Yuhů spíš neví, že já ban zrušit nemůžu. A já to taky doteď nevěděl :-)
KGW
Profil
Jistě, ale panther si nepřál býti kontaktován na kontaktech, které uváděl :-)
Link "Zamknout téma" tu mám, ale po kliknutí to napíše "Nemáte oprávnění k přístupu na toto fórum." Pokud by to fungovalo, tak bych to tady asi nepsal. Jak je tedy možné, že toto vlákno zamknout nemůžu?
Tlačítko "Změnit" používám, ale co se týče tlačítka, tak jde evidentně o něco nového, nesouvisejícího s tím předchozím. Měl jsem raději založit nové vlákno?

Ok, kdo tedy ruší bany, příp. kdo je administrátor (třeba se to bude hodit?). Jakým způsobem přesně postupovat. Teď jsem použil "Změnit". Doufám, že je to správně?
Moderátor Petr ZZZ:
Předpokládám, že ban mohou zrušit moderátoři s přímým přístupem do databáze.
Jestli chceš změny provádět zcela korektně, můžeš je označit jako editované (Ctrl+J+E).
Chamurappi
Profil
Reaguji na KGW:
Ovšem pokud by to bylo klasifikováno jako poučování, tak se raději ptát nebudu.
Budeš-li nadále provokovat, nebo jakkoliv upozorňovat na své potíže s chápáním pravidel — v jakémkoliv vlákně — ban vrátím.

panther si nepřál býti kontaktován na kontaktech, které uváděl :-)
Mě už také neotravuj, kdyby tě to náhodou napadlo, když znáš můj e-mail.

Mně zamknout jde.
« 1 2 3
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0