Autor Zpráva
Ernie
Profil
Dobrý den,
nevím, jestli se to někde už neřešilo, nepodařilo se mi to najít.
Z vlastní zkušenosti bych navrhl přidat při vytváření tématu kromě výsledků hledání na této diskusi i odkaz na google, protože značnou část odpovědí lze najít vhodně voleným dotazem (někdy anglicky, ale překlad google docela zvládá).
A možná by neuškodilo připomínat existenci často kladených dotazů a vhodnost (živé) ukázky.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Ernieho:
Kdyby zde Google chtěl mít reklamu, může Yuhůa kontaktovat a nějak se dohodneme. K bezplatnému odkazu na úvodní stránku jednoho konkrétního vyhledávače nevidím žádný důvod. I když to tak možná občas nevypadá, naším cílem není, aby se tady nikdo na nic neptal :-)

možná by neuškodilo připomínat existenci často kladených dotazů a vhodnost (živé) ukázky
S tím se počítá ve velkém plánu. V současném sandboxu se vedle formuláře pro položení dotazu zobrazují dobré rady, tam můžou být odkazy na cokoliv, co se hodí v dané kategorii.
Ernie
Profil
Chamurappi:
K bezplatnému odkazu na úvodní stránku jednoho konkrétního vyhledávače nevidím žádný důvod
Ani já ne, myslel jsem spíš odkaz na vyhledání (budoucího) titulku tématu, navíc by se třeba dalo náhodně vybírat z několika vyhledavačů :-)
A nemusí to být odkaz, třeba nějaký checkbox typu "Souhlasím s pravidly diskuse, zvážil jsem doporučení, zkoušel jsem hledat..." - nebo to, co popisujete.
Jde mi jen o to, že na velkou část dotazů, se kterými jsem se setkal, dokáže odpovědět někdy i neprogramátor znalý googlu, firebugu (nebo podobných utilit), php manuálu apod.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Ernieho:
myslel jsem spíš odkaz na vyhledání (budoucího) titulku tématu
Ten tam už je. Výběr z více vyhledávačů je také v plánu.

třeba nějaký checkbox typu "Souhlasím s […]
Někomu by to možná připadalo byrokraticky sexy, mně zbytečné. Hudrovat pak něco ve smyslu „zaškrtnul jsi souhlas a doporučení nezvážil, nezkoušel jsi hledat, takže nám dlužíš játra, pošli adresu, pošleme chirurga Vasila“ by asi nemělo cenu.

na velkou část dotazů, se kterými jsem se setkal, dokáže odpovědět někdy i neprogramátor znalý googlu, firebugu (nebo podobných utilit), php manuálu apod.
Pokud to toho neprogramátora a ostatní přihlížející vyloženě neštve, tak to není zase takový problém. Tazatel má radost, že dostal odpověď, odpovídající má radost, že dal odpověď, a lidi hledající vyhledávačem pak mají radost, že našli dotaz i odpověď. Je to pěkně fungující symbióza.

Nemyslím si, že by jakýkoliv druh universálního sdělení dokázal autory hloupých otázek zbrzdit.
Ernie
Profil
Chamurappi:
Pokud to toho neprogramátora a ostatní přihlížející vyloženě neštve
Máte pravdu, to se nedá popřít.
Jen jsem měl utopickou ideu na odlehčení diskuse.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0