« 1 2 3 4 5 »
Autor Zpráva
_es
Profil
Chamurappi:
Tobě asi vadí, že nejde pohodlně vložit samotný odkaz na příspěvek dovnitř rozepsaného textu, že?
Pri odkaze na iný príspevok uprostred či na konci textu je formát Meno[#číslo] nevhodný, viac by sa hodil ten, čo som navrhol.
Pri písaní tohto príspevku mi nejako nefunguje vkladanie odkazu na príspevok kliknutím na číslo príspevku. V sandboxe sa vloží len meno a v ostrej verzii sa nevloží nič. - Nebude to z toho dôvodu, že tento príspevok je až na ďalšej strane?
Str4wberry
Profil
1) Líbilo by se mi přidat do <textarea> možnost Tabovat v BB kódech, jak to umí Sublime Text u HTML apod. Vypadalo by to tak, že třeba dopíšu něco v značce [pre] a stisknutím Tabu se přesunu za [/pre] a mohu pokračovat v psaní. Ještě užitečnější by to bylo u [url] — po zadání adresy mě první Tab přesune do textu odkazu a druhý opět za koncovou značku. Bylo by hodně náročné to udělat?

2) Při mazání duplicit by se hodilo zvýraznění odkazu, který se nabízí jako číslo vlákna, a (možná) i vypsání jeho názvu.
margin
Profil *
Při psaní příspěvku se mi párkrát stalo, že jsem si omylem smazal uložený příspěvek (uložená záloha textu), došlo k tomu tak, že text napotvoru končil v místě křížku pro smazání.
Někdy jde takto smazaný text obnovit (Ctrl + Z), někdy ne, ale zatím netuším proč.
Chamurappi
Profil
Reaguji na _es:
Nebude to z toho dôvodu, že tento príspevok je až na ďalšej strane?
Je to tím. Bylo by asi dobré informovat uživatele o této příčině…


Reaguji na Str4wberryho:
třeba dopíšu něco v značce [pre] a stisknutím Tabu se přesunu za [/pre] a mohu pokračovat v psaní
Zrovna u kódů už chování Tabu upravené je. Musel bych posuzovat, jestli je [pre] víceřádkové… ale jo, asi by to šlo.

Akorát se trochu bojím kolize s běžným používáním Tabu, sám jsem totiž zvyklý po dopsání příspěvku zmáčknou Tab a Enter.
Co by měl dělat Tab, když už jsem kurzorem mimo značku? Kdyby fungoval najednou normálně, bylo by to asi divné, ne?

Při mazání duplicit by se hodilo zvýraznění odkazu
Souhlasím, moderátorské vymoženosti chci víc vylepšit (proto jsem je chtěl v odděleném JS souboru).

V lednu jsem vyrobil základ lepší editace příspěvku, která nepřesouvá formulář, ale vytváří nový. Připojil jsem si ho experimentálně přes HTML dodatek do svého profilu a je docela utrpení s tím pracovat, protože mi tam nefungují klávesové zkratky, ani klávesová mapa :-)
S jedním problémem, kterým tato chystaná úprava trpí, mi ale můžeš pomoct — když si říkám o JSON s BB-verzí příspěvku, PHP mi vždy posílá i poslTopic, tedy nadpis vlákna, i přesto, že needituji první příspěvek ve vlákně. Můj skript z toho pak usuzuje, že má vyrobit i <input> na nadpis.


Reaguji na margina:
došlo k tomu tak, že text napotvoru končil v místě křížku pro smazání
Zajímavé. Zkusím vymyslet nějaké opatření, aby smazání omylem nebylo tak snadné.
Str4wberry
Profil
Co by měl dělat Tab, když už jsem kurzorem mimo značku? Kdyby fungoval najednou normálně, bylo by to asi divné, ne?
Já myslím, že nebylo. V to ST to tak vlastně funguje a nevidím u toho problém.

PHP mi vždy posílá i poslTopic, tedy nadpis vlákna, i přesto, že needituji první příspěvek ve vlákně.
Přidal jsem ti tam do JSONu editableTitle. Tohle hádání chování z toho, jestli se něco posílá nebo ne, se moc neosvědčuje.
Chamurappi
Profil
   Ctrl+F5 (a pouze v sandboxu)

# (K4.J3)

Není-li kurzor uvnitř víceřádkového [pre], dělá klávesa Tab něco (možná) podobného jako v Sublime Text.
Trochu jsem se do toho zamotal, jelikož jsem funkčnost v ST nikdy neviděl, možná jsem výše uvedený popis pochopil špatně. Udělal jsem to nakonec tak, že Tab skáče za následující ukončovací hranatou závorku a Shift+Tab před předcházející otevírací hranatou závorku.

Drobnosti:
• Upravil jsem text hlášky, která se ukazuje při kliknutí na Citovat: „Označte prosím ve formuláři text, který si přejete citovat“ — v příspěvku, ne ve formuláři :-)
• Při kliknutí na Citovat se prozkoumává okolí označeného textu a jméno citované osoby se vezme z něj, nikoliv z řádku tabulky, ve kterém prokliknuté Citovat je. Nyní bych dokázal dostat to jméno i do citací vytvořených klávesovou zkratkou Q. Chtěl by to někdo? (Já moc ne.)
• Opravil jsem dohledávání výchozí adresy při vkládání odkazů. Doposud, když se označilo třeba slovo „příkaz“ a zmáčklo se Ctrl+K, tak se předvyplnila adresa popisu elementu <p> v HTML 5.
• Citování jednořádkového kousku kódu z blokového [pre] už nevyrábí blokový [pre].
• Vkládání číselných kotev trochu zohledňuje, do jakého místa se vkládá.
• Při obráceném pořadí v <title> již funkce na zjištění titulku správně osekává text „ — Diskuse“ ve všech prohlížečích. (Ta tvrdá mezera před pomlčkou je tam vlastně proč?)
Str4wberry
Profil
To je boží! Díky. U tvoření odkazu tam trochu zavází automatický text „Odkaz“. Mohlo by jej to při odTabování označit, aby šel snadno přepsat… I když, tak mě napadá, je tam nutný?

Mimochodem, používá někdo funkci, kdy formátovací klávesová zkratka obalí slovo vlevo před kursorem. Jsem zvyklý psát formátování dopředu, takže mě to převážně otravuje, když chci zvýraznit něco uvnitř slova.

Ta tvrdá mezera před pomlčkou je tam vlastně proč?
Asi ze zvyku. A asi by bylo lepší ten titulek předávat přímo JavaScriptu než to kuchat z <title>, co?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Mohlo by jej to při odTabování označit, aby šel snadno přepsat
No, to mě také napadlo, ale když bych to chtěl udělat opravdu obecně, tak by to bylo o dost komplikovanější. Momentálně ani neposuzuju, jestli je hranatá závorka, za kterou se chystám skočit, součástí nějaké BB-značky.
Měl bych označovat vnitřek vždycky? To by se možná nemuselo líbit (udělat výjimku speciálně pro text „Odkaz“ asi můžu). V Sublime Text to je jak? Ještě mě napadlo, jestli by nemělo být možné dostat se Tabem dovnitř mezi [url= a ].

I když, tak mě napadá, je tam nutný?
Myslím, že je to návodnější, než když tam není nic. Věřím, že to díky tomu méně lidí rozbije.
Podle textu „Odkaz“ rozpoznává bb_codes.php, že člověk nenapsal žádný vlastní text odkazu a dosazuje místo něj něco rozumného. Úplně prázdný [url=www.example.com][/url] se momentálně ignoruje.

používá někdo funkci, kdy formátovací klávesová zkratka obalí slovo vlevo před kursorem?
Já ano. Zvykl jsem si na ni právě proto, že mě nebavilo přejíždět za ukončovací BB značku. Napíšu slovo, Ctrl+B a můžu rovnou psát dál, aniž bych sahal na šipky…
Velmi pohodlné mi to připadá na mobilu, kde bývá pohybování textovým kurzorem pořádně otravné. Ovšem tam vlastně nemačkám klávesovou zkratku, ale tlačítko nad formulářem. Mohl bych udělat, že tlačítko a Ctrl+Shift+písmeno označují a samotné Ctrl+písmeno neoznačuje. Ale nejdřív bych rád věděl, kdo z nás dvou má exotičtější návyk.

A asi by bylo lepší ten titulek předávat přímo JavaScriptu než to kuchat z <title>, co?
Kuchání také funguje, momentálně je hotové. Při úpravě nadpisu pak také musím upravený titulek prokuchat zpátky (to mám hotové zatím jen u sebe), takže kdybychom to chtěli vyřešit opravdu elegantně, musel bys mi předávat titulek i uživatelské nastavení. Jak chceš… mně to takhle nevadí.
Ty mezery jsou teď v <title> dvě, obyčejná a za ní tvrdá. Není to ošklivé? :-)
Alphard
Profil
Str4wberry:
Mimochodem, používá někdo funkci, kdy formátovací klávesová zkratka obalí slovo vlevo před kursorem.
Někdy používám při vkládaní odkazů. Pokud adresu vkládám pomocí Ctrl + V a chci vlastni text odkazu, je nejjednodušší psát stylem: text, Ctrl + V, Ctrl + K, text odkazu, End. Neříkám, že to využívám nějak moc často, ale občas se to hodí. Při opačném postupu bych musel odmazávat text „Odkaz“.
Str4wberry
Profil
Reakce na Chamurappiho:
V ST to funguje tak, že vkládaný text má v sobě značky pro Tabování, popř. placeholdery. V ST by to tedy vypadalo takto:
[url=${1:http://www.example.com}]${2:Odkaz}[/url]

V tomhle je tvé řešení lepší, že funguje i po „ukončení“ snippetu (v ST se po dokončení stane z vloženého obsahu běžný text). Kdyby to umělo zpětně odTabovat do cíle adresy a označovalo by to „Odkaz“, tak by to bylo asi nejlepší. I když ten cíl adresy, na rozdíl od neoznačování Odkazu, zase tolik nevadí.

Takže „Odkaz“ se tam dal kvůli špatnému převodu v bb_codes.php? :–)

Exotičtější návyk máš ty, zdejší funkci označování znaků před kursorem jsem snad nikde neviděl. No, zkusím se ještě přizpůsobit jejímu chování.

Posílání titulku myslím spíš do budoucna, kdyby se něco měnilo, aby se to nerozbilo. Ale tak to tak uděláme, až se to někdy stane, když to teď funguje.


Reakce na Alpharda:
Což by to zavedené Tabování řešilo. Je pravda, že tento trik s adresou jsem používal také.
nemeja
Profil
Tuhle jsem prohlížel z iPhonu diskusi a při psaní příspěvku jsem si uvědomil, že bych potřeboval využít kláv. mapu, ale neni možnost, jak jí na mobilních zařízeních vyvolat. Navrhoval bych, aby při detekováni mobilního zařizení se přidala k formuláři ikona kláv. mapy a uživatel jí mohl ovládat klasickým klikánim, případně selectem. Mě osobně by se ta možnost líbila, protože většinou prohlížím diskusi, když jedu v mhd a u sebe mám jenom mobil.

OT: nemělo by se vlákno jmenovat 2013?
Fisir
Profil
Reaguji na Chamurappiho [#6]:
Krása.

Chtěl by to někdo?
Ne. Od té doby, co mi Str4wberry odhalil existenci této zkratky ji používám pořád a nikdy jsem nepocítil potřebu při jejím použití vkládat i jméno (a navíc by to při mé formě nadepisování reakcí bylo značně otravné).

Já bych spíše uvítal, aby si JavaScript zapamatoval předchozí výběr a pokud stisknu tlačítko Citovat a nic není vybráno, použije se ten. Nevím zda s tím má problém i někdo jiný, ale když na mobilu označím text a chci klepnout na Citovat, tak se nejdříve označení zruší a poté můžu kliknout. Mám to ale prapodivný mobil.

Reaguji na Str4wberryho [#7]:
používá někdo funkci, kdy formátovací klávesová zkratka obalí slovo vlevo před kursorem
Ano, je to velice užitečné.

Zdejší formulář je tak propracovaný, že mi jinde chybí. To je asi největší bug, tak hlásím.

Poradíte mi (Chamurappi), jak mám upravit JavaScript, aby při klepnutí na Odpovědět vložil vyskloňované jméno uživatele a kotvu k příspěvku? Potřebuji to na mobilu, tam mi je klávesová mapa prd platná.
Chamurappi
Profil
Dokázal bych udělat, že se při zkopírování čehokoliv odkudkoliv z naší diskuse a vložení do libovolného zdejšího formuláře zjistí, odkud přesně text pochází, takže by šlo doplnit uvozovky, kurzívu, autora citovaného textu, případně i odkaz. Bylo by to k něčemu, nebo spíš na obtíž? (Nebylo by úplně snadné to vyrobit.)


Reaguji na Str4wberryho:
Kdyby to umělo zpětně odTabovat do cíle adresy a označovalo by to ‚Odkaz‘
Staniž se. Ale funguje to jen při tabování dopředu.

Takže ‚Odkaz‘ se tam dal kvůli špatnému převodu v bb_codes.php?
To není špatný převod. „Odkaz“ je tam kvůli lidem a bb_codes.php toho pak využívá, že rozpozná lidi méně ochotné popisovat, kam odkazují.
Momentálně (tuším) pro všechny BB značky platí, že pokud se mezi ně nenapíše text, tak se ignorují — to je úmysl.

zdejší funkci označování znaků před kursorem jsem snad nikde neviděl
Ve WYSIWYG editorech běžně funguje, že když je kurzor uvnitř slova, tak ztučnění ztuční celé slovo. Pokud si dobře vzpomínám, tak to byla inspirace pro zdejší funkčnost. Nicméně to, že se slovo chytí, i pokud je kurzor těsně za ním, je skutečně zdejší unikát. Chvíli to fungovalo dokonce tak, že se slovo chytilo i při kurzoru na začátku, to si vzpomínám, že mě štvalo. Kdyby ses tenkrát před čtyřmi lety ozval, nejspíš bych ustoupil a nikdo by neměl šanci zvyknout si na toto neobvyklé chování.


Reaguji na nemeju:
aby při detekováni mobilního zařizení se přidala k formuláři ikona kláv. mapy a uživatel jí mohl ovládat klasickým klikánim, případně selectem
Ve Windows Phonech funguje <select> tak, že se při jeho aktivaci celá plocha displeje překryje možnostmi a hned po ťuknutí na jednu z možností se tato možnost nastaví a vyvolá se onchange. Samotnou aktivaci jde také vyvolat skriptem, takže by šlo krásně propojit sérii <select>ů. Jenže jen na WP, v jiných telefonních systémech tento postup narazí. V iPhonu se musí nejdřív vybrat položka (což samo o sobě žádnou událost nevyvolá) a pak ťuknout na „Hotovo“, což je zdlouhavé, a u Androidů vládne džungle, některé se chovají víc jako iPhone, jiné víc jako WP. A na to, že bych z onchange jednoho <select>u spolehlivě aktivoval druhý, můžu také zapomenout. Element <select> je prostě mrcha i na telefonech :-)

Další problém, který by <select> (a vlastně i cokoliv jiného, co vymyslím) měl, je, že jsem při minulé vlně úprav vylepšil klávesovou mapu tak, že i samy skupiny položek můžou fungovat jako položka. Při mobilním ovládání tedy musím dávat člověku na výběr, jestli se chce zanořit, nebo spustit danou možnost.


Reaguji na Fisira:
jak mám upravit JavaScript, aby při klepnutí na Odpovědět vložil vyskloňované jméno uživatele
Momentálně tam žádná pohodlná cesta není. Je to docela hezký nápad. Obecně asi můžu zařídit, aby všechny druhy vkládání jména jely přes jednu funkci, kterou si pak můžeš v HTML dodatku přepsat podle chuti.
Stejnou funkci můžu dát i do standardního citování, kde se posuzuje, jestli už v příspěvku jméno není.

a kotvu k příspěvku?
Přesouvání příspěvků může číselné kotvy rozbít, proto bych doporučoval používat je jen v odůvodněných případech.

Mám to ale prapodivný mobil.
Podporuje událost document.onselect?
Zmizí ten výběr i při aktivaci <textarea>? Mohl bych zkusit udělat, že se citování provede i tehdy, pokud je označený text a formulář dostane focus.
Chamurappi
Profil
Čekal jsem že to bude drobnost, ale nakonec mi to zabralo tolik času, že toho budu zítra brzy ráno litovat :-)

# (K4.J4)

Hodnocení příspěvků se již odesílá JavaScriptem, bez odchodu na jinou stránku.
Takže kdo jedete přes sandbox, můžete už vesele hodnotit (a věřit, že z těch dat jednou něco vzejde).

Dobrou noc.

Edit poté, co jsem zaspal: Klikání je pořád dost pracné, nevíte, jestli si můžu dovolit využít klávesy + a - na numerické klávesnici?
Str4wberry
Profil
Hezké.

Na + a , prosím, zapomeň, leda snad po nějakém vybrání příspěvku, to by snad nevadilo. Uživatelé Opery používají tyto klávesy k zoomování. Co rolování kolečkem do strany?
Joker
Profil
Str4wberry:
Co rolování kolečkem do strany?
To a) málokdo má a b) používám k zoomování já :-) (usoudil jsem, že zoom používám daleko častěji než horizontální rolování)
Alphard
Profil
Horizontalání scrollování používám pro scrollování nezalomených kódů. Ale byl bych ochotný se odvyknout.
Chamurappi
Profil
Před pár měsíci mi přestalo fungovat přišpendlování formuláře. Myslel jsem si, že mám nějaký guláš v sušenkách (jelikož sandbox dostává i sušenku z ostré verze), ale už mi to nepřipadá pravděpodobné. Funguje to v sandboxu někomu? Netuší někdo, co se změnilo?

Také zmizelo tlačítko klávesové mapy, které se na nad formulářem ukazovalo při stisku Ctrl — zdá se, že už nejsem jediný, kdo styluje třídu hidden. Zřejmě tedy svoje hidden přejmenuji. Zrovna jsem si včera v noci říkal, jestli nepoužívám moc užvaněné třídy a dnes tu vidím, jak to dopadá, když jsou naopak stručné.

Asi zruším globální klávesovou zkratku R. Trápí to někoho? Kdysi vyvolávala speciální znovunačtení stránky, při němž se zachovával rozepsaný text formuláře, ale poslední dva roky už to je pouhý alias k F5, protože se příspěvek pamatuje v localStorage.


Reaguji na Str4wberryho:
Co rolování kolečkem do strany?
Naklápěcí kolečka myši nemám moc rád, každé je jinak citlivé a častěji ho mačkám omylem než úmyslně. Před pár měsíci jsem pořídil osm kousků M6880, abych měl všude stejnou myš a ještě pár do zásoby, až začnou odcházet. Naklápěcí kolečko nemají, takže bych tuhle vychytávku příští dva roky neocenil.
Navíc si ani nejsem jistý, jestli jde v JS rolování do strany (spolehlivě) odchytit.
Alphard
Profil
Chamurappi:
Funguje to v sandboxu někomu?
V Opeře nefunguje (nebo ho neumím používat).

R jsem dosud používal, není žádný problém přejít na F5, ale kdyby mi unikl changelog, byl bych zmatený. Dej tam dočasně nějaký alert, že se má používat F5.
Je nějaká klávesová zkratka na hp pro aktualizaci nejnovější diskuse bez kompletního reloadu?

Fisir [#20]:
Já vím, ale nechci klikat :-) přesně pro popsané chování chci klávesouvou zkratku. A mohla by být napsaná jako title v záhlaví tabulky u ikonky pro reload.
Fisir
Profil
Reaguji na Chamurappiho:
používat je jen v odůvodněných případech
OK.

Podporuje událost document.onselect?
Na internetu jsem informaci nenašel, ale jestli ti to pomůže, tak je to Nokia C5-03, Symbian 5th a Opera Mobile 12.

Zmizí ten výběr i při aktivaci <textarea>?
Ano. Jestli ale ten problém nemá i někdo jiný, tak to asi nemá cenu řešit.

Silně nedoporučuji Symbian.

Funguje to v sandboxu někomu?
Ne. A já myslel, že se zbláznil můj prohlížeč.

Reaguji na Alpharda:
Je nějaká klávesová zkratka na hp pro aktualizaci nejnovější diskuse bez kompletního reloadu?
Nevím, jestli tě správně chápu (nevím, co je „hp“), ale jestli myslíš hlavní stránku, tak stačí kliknout na logo diskuse, nebo na ikonku znovunačtení v záhlaví tabulky posledních témat. Stránka se obnoví, ale bez kompletního reloadu.
Joker
Profil
Chamurappi:
Funguje to v sandboxu někomu?
Ne, ale ani jsem si nevšiml.

Také zmizelo tlačítko klávesové mapy
No fakt.

Nechtělo by to ten přístup k pokročilejším funkcím nějak zprůhlednit? Už se to tu i řešilo, přesto mi systém, kdy některé funkce ovládají obskurní klávesové zkratky o kterých skoro nikdo neví, nepřipadá ideální.

Mimochodem, je teď nějaký plán překlopení sandboxu do ostré verze? Na minulém srazu mi bylo řečeno, že v té době nasazení sandboxu ani nic nebránilo.

Asi zruším globální klávesovou zkratku R. Trápí to někoho?
Mě ne.

Naklápěcí kolečka myši nemám moc rád, každé je jinak citlivé a častěji ho mačkám omylem než úmyslně.
Já mám lehce ulítlou myš se dvěma kolečky :-)
Str4wberry
Profil
Klávesa R by mohla na HP vyvolávat měkký refresh a na stránce tématu zkontrolovat nové příspěvky, aby se kvůli tomu nemusel znásilňovat náhled.

Na minulém srazu mi bylo řečeno, že v té době nasazení sandboxu ani nic nebránilo.
Tuším, že bránil fakt, že nebylo nic moc nového.

Co mě napadá, tak před nasazením by se mělo:
1) Vyřešit „Moje sledovaná témata vs. Mé příspěvky“,
2) rozhodnout, zda nasadit Zvláštní styl pro témata typu pravidla nebo FAQ,
3) obohatit statistiky,
4) opravit ikonky kategorií v profilu na mobilech.
nemeja
Profil
U hodnocení příspěvku, bych zrušil možnost hodnotit svůj příspěvek.
Fisir
Profil
Reaguji na nemeju:
Já bych to nerušil ;)

Ještě aktualizace pro Chamurappiho: Opera Mobile nejspíš ten document.onselect nepodporuje, protože když jsem vyrobil testovací stránku, která po aktivaci toho eventu nechá vyskočit alert, tak Chrome reagoval, Opera Mobile ne.
Str4wberry
Profil
Hodnocení vlastních příspěvku už je otázka vyhodnocení všech hodnocení.

Momentální představa je, že se nějaký čas budou jen sbírat hlasy a potom se z toho zkusí vyhodnotit něco užitečného. :–)

Proto není problém sbírat i hlasy, které třeba ve finále budou k ničemu.
Jan Tvrdík
Profil
Chamurappi:
V sandboxu v Opeře (12.15) mi nefunguje enter ani tabulátor v [pre].
Chamurappi
Profil
   Ctrl+F5 (a pouze v sandboxu)

# (K4.J5)

Zavedl jsem zbrusu nový druh klávesových zkratek.
Udělal jsem k nim i nápovědu, která při standardní práci s diskusí nejde přehlédnout, takže ačkoliv je to zase unikát, věřím, že se najde někdo, kdo to bude používat.

• Přejmenoval jsem cookie s veškerým uživatelským nastavením a zajistil jsem, že už nebude kolidovat sandboxová s nesandboxovou.
• Opravil jsem přišpendlování formuláře. Měl jsem tam už od vzniku funkce podmínku, jestli je rodičem formuláře <body>, ale ta později ztratila význam.
• Šipky na hodnocení příspěvku cukaly v Exploreru 7 při změně stylu řádku tabulky. Netušil jsem, že floatování doprava dokáže způsobit přesun levého marginu na pravou stranu.
• Všechny šipky dělané přes CSS vypadaly divně ve Firefoxu, protože barva transparent je rgba(0, 0, 0, 0) a na hranici mezi neprůhlednou a průhlednou barvu vznikaly směsi neprůhledné barvy a černé.
• Opravil jsem funkci na označování textu, která byla v Explorerech trochu rozbitá, což se před přidáním tabovací funkce nijak neprojevovalo.

Mimochodem, ta funkce HTML dodatku v profilu je báječná věc. Nádherně se s tím ladí. Přilinkoval jsem si přes něj localhostový djpw.js (který skoro stoprocentně vyrušuje ten na serveru, protože přepisuje funkci init) a také jsem si skriptem vyměnil djpw.css za localhostovou variantu. Ušli jsme dlouhou cestu od časů, kdy jsem každou úpravu musel nahrát na své FTP, pak počkat, než si ji Str4wberry stáhne a nasadí… teď vidím své změny v akci okamžitě a na libovolné stránce DJPW.


Reaguji na Jokera:
Nechtělo by to ten přístup k pokročilejším funkcím nějak zprůhlednit?
Máš nějaký nápad? Klávesovou mapu jsem zkoušel zprůhlednit právě tím, že se její tlačítko (a zároveň odkaz) ukáže při stisknutí Ctrl. Což teda nevím, jestli normální lidi mačkají, já s Ctrl jezdím po slovech docela často.

Jinak si myslím, co se použitelnosti týče, že máme dlouhodobě problém s předvídatelností chování u tlačítek, odkazů atd. — když se porovnají tlačítka vpravo nad formulářem, ikonka RSS a moderátorská korunka, všechno jsou to šedé neorámované obrázky, ale to první mění stav v rámci stránky, druhé vede pryč a třetí nedělá při kliku nic. Některé netučné odkazy vedou pryč, jiné by vedly pryč, kdyby je nezpracoval JS, a další mají uplatnění jen s JS. Tučné odkazy v přísvěcích vedou do nového okna, v radách vedle formuláře také, v drobečkách ne, v patičce ano, v menu ne. Není v tom žádný jasný systém, který by si u nováčků rychle získal důvěru. Jsem si celkem jistý, že tu hodně lidí dělá první kroky s nejistotou. Zmíněné nekonzistence mi přijdou jako závažnější, než fakt, že některé hezké funkce vyžadují určitou porci zvídavosti nebo nakouknutí do nápovědy.

některé funkce ovládají obskurní klávesové zkratky o kterých skoro nikdo neví
Zřejmě bych mohl zviditelnit všechna tlačítka u formuláře. Sbalovaná byla proto, aby se vedle nich vešla klávesová mapa, ovšem ta už se s nimi o prostor nepere.

Já mám lehce ulítlou myš se dvěma kolečky :-)
Roztomilé monstrum. Ta místa, která na fotce vypadají, že jsou děravá skrz, jsou opravdu děravá? To už je skoro něco mezi myší a pastičkou na myši :-)


Reaguji na Alpharda:
Dej tam dočasně nějaký alert, že se má používat F5.
Zatím asi nechám stávající funkci R. Později ho případně upravím tak, jak navrhuje Str4wberry.

Je nějaká klávesová zkratka na hp pro aktualizaci nejnovější diskuse bez kompletního reloadu?
Teď už R. A zkouším chytit i F5.

mohla by být napsaná jako title v záhlaví tabulky u ikonky pro reload
Dobrý nápad. Zatím si nejsem jist, jestli tam to záhlaví takhle nechám, ale nějaká obnovovací klikatelná věc tam asi bude.


Reaguji na Fisira:
Škoda. Když se nedozvím, že jsi něco označil, nemůžu si zapamatovávat, co to bylo.
Ještě bys mohl zkusit zjistit, jestli existuje něco, na co jde ťuknout, aniž by se výběr napřed zrušil.


Reaguji na Jana Tvrdíka:
Nefungoval nikde. Opraveno.
Jan Tvrdík
Profil
Chamurappi:
Nefunguje mi (nebo možná jen nechápu) ta modrá šipka směrem nahoru. Nemohlo by to kromě šipek a scrolování reagovat i na W a S (jako ve hrách)?
nemeja
Profil
Chamurappi:
Zavedl jsem zbrusu nový druh klávesových zkratek.
U té klávesové mapy mi vyskakuje, že pro odpověd mám použít klávesu R, která se využívá pro refresh „Zatím asi nechám stávající funkci R.
Fisir
Profil
Reaguji na Chamurappiho:
nápovědu, která při standardní práci s diskusí nejde přehlédnout
To sice nejde, ale původně jsem si myslel, že se někdo překlepnul a že ty písmenka jsou chyba. Pak také nevím, proč se mi u Odpovědět ukazuje klávesa R, která způsobí obnovení stránky. A jak fungují ty šipky? Mně se jen posouvá stránka, nevidím žádné hlášení, že bych ohodnotil příspěvek. Jo, když jsem dal jenikukozakovi omylem záporné hodnocení, tak jsem to pochopil. Musí se označit nějaký text a potom šipky fungují.

Škoda.
To máš jedno. Už dlouho pracuji na nějaké nehodě, po které by byl pádný důvod pro nový mobil ;-).
« 1 2 3 4 5 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0