« 1 2 3 4 5 »
Autor Zpráva
Str4wberry
Profil
Pokud jsem to správně pochopil, a dalo to celkem fušku, tak modré klávesové zkratky fungují jen při onmousedown nad příspěvkem (přičemž kladné hodnocení mi taktéž nefunguje).

Nepřijde mi to moc šťastné, třeba hodnocení gestem levé tlačítko + pohyb kolečka do strany je spíš z říše fantasie. Přišlo by mi lepší, kdyby klávesové zkratky byl vidět, když příspěvek dostane jakože-focus, dalo by se potom najet na modrou klávesu, kde by mohl být vysvětlující popisek, co vlastně dělá. A nebo alespoň při zmodrání někde zobrazit popisek, co se má dál dělat.


Reakce na Chamurappiho:
„Jinak si myslím, co se použitelnosti týče, že máme dlouhodobě problém s předvídatelností chování u tlačítek, odkazů atd.“
Vytvořil jsem provisorní třídu button dle formátovacích tlačítek.

Pokud by se změnil vzhled tlačítek, mohly by se rovněž konečně sloučit tlačítka „Odpovědět“ a „Citovat“. Ideální by ještě bylo, kdyby šlo v profilu nastavit styl reagování — potom bych toto sjednocené tlačítko (třeba) „Reagovat“ začal používat.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jana Tvrdíka:
Mno jo, šipku nahoru jsem rozbil na poslední chvíli před nasazením. Opraveno. W a S jsem zavedl, dobrý nápad.


Reaguji na nemeju:
Klávesová mapa je něco jiného.

pro odpověd mám použít klávesu R, která se využívá pro refresh
Při nakliknutém příspěvku má jiný význam.


Reaguji na Fisira:
Musí se označit nějaký text a potom šipky fungují.
Označení nehraje roli, jen stisk tlačítka myši.


Reaguji na Str4wberryho:
hodnocení gestem levé tlačítko + pohyb kolečka do strany je spíš z říše fantasie
Ono to funguje i do strany? Jak jsem již psal, nemám naklápěcí kolečko.

Přišlo by mi lepší, kdyby klávesové zkratky byly vidět, když příspěvek dostane jakože-focus
Na to mi připadají moc otravně velké. Nemohl bych využít šipky a kolečko myši. Je pravda, že na W a S bych si také dokázal zvyknout.

A nebo alespoň při zmodrání někde zobrazit popisek, co se má dál dělat.
Něco jako „přimáčkněte klávesu, dokud držíte tlačítko myši“?
Ono to není přímo zmodrání, ale zhighlightování, barva záleží na systému. Možná by bylo návodnější, kdybychom tam nějak dostali vzhled skutečné klávesy (podobné té, co je v logu).

Vytvořil jsem provisorní třídu button dle formátovacích tlačítek.
Zatím vizuálně nic moc. V Exploreru 7 nemám kulaté rohy, systémový vzhled tlačítek mi přišel mnohem hezčí.
Z hlediska konzistence jsme se moc neposunuli, teď už tu nemáme zmatek v prvcích, které vypadají jako odkazy, ale v těch, které vypadají jako tlačítka — některé vedou pryč, některé ne. Následující týden zkusím provést pár drastičtějších zásahů do stylů.

mohly by se rovněž konečně sloučit tlačítka ‚Odpovědět‘ a ‚Citovat‘
Tlačítko na odpovídání jsem přidal někdy před třemi roky, aby lidi neměli tendenci nadbytečně citovat a aby měli snadnou možnost vložit jméno toho, komu odpovídají (fakt, že je jméno klikatelné i v levé buňce, není zjevný). Připadá mi, že zbytečných citací výrazně ubylo, špatně opsaných jmen a odpovědí bez zacílení také, takže to zpětně hodnotím jako dobrý krok. I kdyby ty dva odkazy dělaly úplně totéž, myslím, že by měly zůstat odděleně. Vadí, že zabírají místo?
Str4wberry
Profil
Ono to funguje i do strany? Jak jsem již psal, nemám naklápěcí kolečko.
Funguje, jen je zmíněné gesto šíleně nepohodlné.

Něco jako ‚přimáčkněte klávesu, dokud držíte tlačítko myši‘?
Tak nějak.

Zatím vizuálně nic moc. V Exploreru 7 nemám kulaté rohy, systémový vzhled tlačítek mi přišel mnohem hezčí.
Možná, tohle se zase více hodí k zbytku diskuse.

Z hlediska konzistence jsme se moc neposunuli, teď už tu nemáme zmatek v prvcích, které vypadají jako odkazy, ale v těch, které vypadají jako tlačítka — některé vedou pryč, některé ne.
Která vedou a pryč a která ne?

aby lidi neměli tendenci nadbytečně citovat a aby měli snadnou možnost vložit jméno toho, komu odpovídají (fakt, že je jméno klikatelné i v levé buňce, není zjevný).
Pokud to sjednocené tlačítko po kliknutí vloží jméno, komu se odpovídá, a při označení textu ještě přidá citaci, tak nevidím problém. Snad jen, že by to mohlo snížit počet citací.

Vadí, že zabírají místo?
Ano. Hlavně na mobilu je to zbytečné plýtvání a pokud ta tlačítka budou mít nějaký výraznější vzhled, tak by v menším počtu možná tolik nerušila, i když to může být o zvyku.
Jan Tvrdík
Profil
Str4wberry:
Která vedou a pryč a která ne?
Odhlásit a přestat sledovat / přidat mezi sledované vedou pryč. Odpovědět / citovat nevedou pryč.
Chamurappi
Profil
Zkusil jsem zlepšit nápovědu k novým zkratkám.


Reaguji na Str4wberryho:
Funguje, jen je zmíněné gesto šíleně nepohodlné.
Mělo by fungovat i rolování nahoru/dolu.

tohle se zase více hodí k zbytku diskuse
Hlavně k ovládacím tlačítkům formuláře, která se mi také nikdy moc nelíbila :-)
To ztlačítkování odkazů vpravo nahoře u příspěvku je hodně velký nezvyk.

Která vedou a pryč a která ne?
Krom zmíněných ještě v profilu „Upravit profil“ a šipečka „»“ pro rozbalení více vláken. Pak také samozřejmě vedou pryč skoro všechna opravdová formulářová tlačítka.
Stránkovací odkazy také vypadají trochu tlačítkově. Neříkám, že nevypadají dobře, jen, že je tu celkově trochu mišmaš. Zatím mě žádný rozumný úklid nenapadá.

Hlavně na mobilu je to zbytečné plýtvání
1) Proč zbytečné? Popsal jsem pozitivní efekt, který existence obou tlačítek má.
2) Potřebujeme snad snížit počet citací? Omezování často využívané funkčnosti výměnou za trochu víc prázdného místa na mobilu mi nepřijde jako dobrý obchod.
3) Jako moderátor tam máš o jedno až dvě tlačítka víc než běžný smrtelník.
Joker
Profil
Chamurappi:
„Já mám lehce ulítlou myš se dvěma kolečky :-)“
Roztomilé monstrum. Ta místa, která na fotce vypadají, že jsou děravá skrz, jsou opravdu děravá? To už je skoro něco mezi myší a pastičkou na myši :-)
Opravdu je „děravá“. Totiž ta myš se dá upravit podle velikosti ruky, levá část pro palec a zadek myši se dají posouvat dopředu/dozadu.
No je to děsně vychytaný gadget, jen první nastavení mi zabralo celý večer :-)

„pro odpověd mám použít klávesu R, která se využívá pro refresh“
Při nakliknutém příspěvku má jiný význam.
Nevím, jestli to nebude matoucí.

Další poznatky:
• Klávesa Q se nechová úplně stejně jako tlačítko „Citovat“. Nevloží se jméno toho, koho cituji.
• Po té starší (modré) verzi nápovědy zbývaly v Opeře u tlačítek modré artefakty, ale to je spíš problém Opery, řekl bych.
• Nová verze (s klávesami) mi přijde hezká, ale možná předimenzovaná, tlačítka bych trochu zmenšil.
• „Ztlačítkování odkazů“ nad příspěvkem mi nevadí. Je to přehlednější a nápadnější.
• Není úplně zřejmá funkčnost klávesy „A“, i když asi není problém, aby si to každý kdo neví vyzkoušel.
• Levá polovina tlačítek má popisky (title), pravá ne. V každém případě se k nim dá dostat jen najetím při držení tlačítka myši, což označí nějaký kus stránky. Ale nenapadá mě, jak to udělat lépe.
jenikkozak
Profil
Co kdyby se seznam na úvodní stránce obnovoval pomocí kliknutí na logo diskuse? Pak by nemuselo být obnovovací odkaz v záhlaví tabulky.

Stránka by mohla informovat čtenáře, že probíhá nebo před chvílí byla provedena její aktualizace. Občas totiž nevím, jestli k aktualizaci došlo, stále se provádí, nebo jsem špatně kliknul na obnovovací odkaz. Tuhle informaci pak zjišťuji přes počítání rozdílu aktuálního času a hodnot uvedených u prvního příspěvku.

U nápovědy ke zkratkám bych asi být novým členem diskuse potřeboval informaci, že jde o klávesové zkratky.

Mapa mi přijde příliš agresívní na to, že
a) by mi mělo stačit ji vidět jen jednou, abych si zkratky zapamatoval (je fakt, že kdyby tu nebyla zmíněna souvislost s ovládáním her, asi bych si marně lámal hlavu, proč W označuje up a S down)
b) klávesové zkratky stejně používat v nejbližší době nebudu.
Minimálně při klikání na odkazy v textu příspěvku by bylo dobré mapu nezobrazovat.
nemeja
Profil
Nové klávesové zkratky mně blbnou:
a) Na celé diskusi mám místo odkazů Odpovědět Citovat buttony (stačí odstranit třídu button).

b) Modrá navigace mi nevyskakuje, ale pouze se obarví okraje příspěvku viz. obrázek.


Po kliknutí na odpovědět by se mi líbilo, kdyby se automaticky ke jménu přidala i kotva na příspěvek, na který reaguji. Kliknutím na jméno by se vkládalo jméno, jako doposud. Tím by se odlišily.
Jan Tvrdík
Profil
nemeja:
Na celé diskusi mám místo odkazů Odpovědět Citovat buttony
To je úmysl, viz toto vlákno.

Modrá navigace mi nevyskakuje
Zkus pro začátek Ctrl+F5. Pokud to nepomůže, tak co máš za prohlížeč?
jenikkozak
Profil
Pokud v IE použiji u delšího kódu v příspěvku posuvník, zobrazí se mapa a zapomene se skrýt. Ve FF mám použití posuvníku znemožněno. V Opeře nemůžu posuvník tahat, můžu ale klikat na šipky.
nemeja
Profil
Jan Tvrdík:
Ctrl + F5 jsem zkoušel i vymazat cache prohlížeče v nastavení. Jedná se o FF 22.0.


Pokud chci odpovědět a ještě něco citovat, tak musím dvakrát nakliknout příspěvek, protože pro druhou akci to už píše normálně písmena. Uvítal bych, kdybych každou zkratku využít jednou v každém nakliknutí.
Jan Tvrdík
Profil
nemeja:
Zkusil jsem FF 22 a funguje mi to bez problémů.

Pokud chci odpovědět a ještě něco citovat, tak musím dvakrát nakliknout příspěvek
Proč? Když dáš citovat, tak to rovnou vloží i jméno, není-li vloženo.
nemeja
Profil
Jan Tvrdík:
Proč? Když dáš citovat, tak to rovnou vloží i jméno, není-li vloženo.
Nevloží, ve videu je vidět i to naklikávání příspěvků.
Str4wberry
Profil
Zkuste si vymazat localStorage, mně to pomohlo.
nemeja
Profil
Str4wberry:
Mně ne, ve všech ostatních prohlížečích (Safari, Chrome, IE) mi to funguje bezchybně.

Klidně mi tykejte. Co to rovnou přidat jako všeobecné pravidlo na diskusi, na hodně fórech jsem to zahlídl a lidi s tím neměli problém.
Chamurappi
Profil
Reaguji na nemeju:
Nápověda zkratek jde vypínat/zapínat šipkami do stran (při nakliknutém příspěvku). To jsem tu raději ani nepsal, protože byste mi na to řekli, že to nikoho nenapadne :-)

Co to rovnou přidat jako všeobecné pravidlo na diskusi
Stávající formulace stačí.
nemeja
Profil
Chamurappi:
Nápověda zkratek jde vypínat/zapínat šipkami do stran
o.O Super!, problém vyřešen, asi jsem to omylem vypnul.
Str4wberry
Profil
Reakce na Chamurappiho:
(„Odhlásit“ vyvolává alert (nevede pryč) a sledování, předpokládám, plánuješ obsluhovat JavaScriptem. Ostatní není na stránce tématu, takže v tom nevidím moc problém.)

Hlavně k ovládacím tlačítkům formuláře, která se mi také nikdy moc nelíbila :-)
Ale co s tím? Tuším, že už jsme uvažovali o nahrazení tlačítky, co se používají pro nové ovládací prvky, ale nějak z toho sešlo. Problém je, že když se změní, bude to jednak velký nezvyk, jednak nebudou ladit k ikonám sekcí.

To ztlačítkování odkazů vpravo nahoře u příspěvku je hodně velký nezvyk.
Je. A to jsem ještě ta tlačítka oproti originálním u formuláře zesvětlil.

Popsal jsem pozitivní efekt, který existence obou tlačítek má.
Popsal jsi positivní efekt zavedení tlačítka „Odpovědět“ vedle již existujícího „Citovat“. Nevidím problém v tom, kdyby jedno tlačítko obhospodařovalo obě funkce — při označeném textu by plnilo funkci citování, při neoznačeném funkci odpovídání.


Pořád tak přemýšlím nad tou klávesovou nápovědou a mám z toho rozporuplné pocity. Na jednu stranu to může pomoci k zafixování si klávesových zkratek, ale osobně se mi to pohodlně nepoužívá a visuální efekty při kliknutí (i při skryté nápovědě) mě otravují. Nějak nespatřuji eleganci v tom, abych místo kliknutí na „Odpovědět“ klikal někam do příspěvku, držel tlačítko stisknuté a hledal na klávesnici R.

Líbilo by se mi to asi takto:
• Editaci vyvolávat buď dvouklikem do příspěvku mimo text (je-li to možné JavaScriptem zařídit), nebo relativně zažitým Ctrl + klik.
• Hodnocení kolečkem do strany nad buňkou se jménem. Případně udělat hodnocení třístavovým tlačítkem (plus, minus, nic), aby se nemusely trefovat malé šipky.
• Zkratka Q pro citování by se mohla objevit až při označení textu.
• Odkazovat na příspěvky není moc vhodné, takže bych to asi nepropagoval.


Hodilo by se možná udělat nějaké měření, kdo co pro odpovídání a citování používá (tučné jméno vlevo, „Odpovědět“, klávesovou mapu / „Citovat“, Q). Můžeš to nějak logovat, nebo je potřeba pomoc ze strany serveru?
Chamurappi
Profil
Kdybych to později hledal, tak převod českého textu do CSS contentu s escape sekvencemi se dělá takhle:
"řeřicha".replace(/[^a-z ]/gi, function(m){ return "\\" + (0x10000 + m.charCodeAt()).toString(16).substr(1) })


Reaguji na Jokera:
Nevím, jestli to nebude matoucí.
Vyměnil jsem R za D. Teď jsou všechna ta písmenka na klávesnici hezky u sebe.

Klávesa Q se nechová úplně stejně jako tlačítko ‚Citovat‘. Nevloží se jméno toho, koho cituji.
Záleží, jestli je to to původní globální Q, nebo nakliknuté Q. Nakliknuté Q se chová přesně stejně jako „Citovat“.
Globální Q jsem neupravil, protože ho sám používám a ono by mi pak chtělo vkládat nevyskloňované jméno :-)
Až změním strukturu skriptů tak, abych si mohl skloňování integrovat do citovací funkce HTML dodatkem, nejspíš obě Q sjednotím.

Nová verze (s klávesami) mi přijde hezká, ale možná předimenzovaná
Zmenšeno.

Levá polovina tlačítek má popisky (title), pravá ne. V každém případě se k nim dá dostat jen najetím při držení tlačítka myši, což označí nějaký kus stránky.
Nápověda je vyrobená přes :before, nemá žádný svůj title, popisek dědí od odkazu.


Reaguji na jenikakozaka:
Co kdyby se seznam na úvodní stránce obnovoval pomocí kliknutí na logo diskuse? Pak by nemuselo být obnovovací odkaz v záhlaví tabulky.
To by tak mělo fungovat už od ledna. Obnovovací odkaz jsem přidal kvůli lidem, kteří na logo neklikají, aby také měli možnost vychutnat si efekt.

Stránka by mohla informovat čtenáře, že probíhá nebo před chvílí byla provedena její aktualizace.
Kdysi dávno jsem navrhoval Str4wberrymu, ať někde vypíše aktuální čas, ale nepochopili jsme se, tenkrát doplnil do posledního sloupečku k časovým rozdílům hodiny a minuty, což byl také dobrý nápad.

Vymyslet nějakou pěknou indikaci, že zrovna probíhá (jakákoliv) ajaxová komunikace, už se chystám dlouho, nicméně pokaždé si řeknu, že odpovědi od serveru chodí tak bleskurychle, že to skoro nemá cenu.
Na úvodní stránku ale rozhodně přidám znázornění stavu, že se seznam načetl a nic se nezměnilo.

při klikání na odkazy v textu příspěvku by bylo dobré mapu (nápovědu) nezobrazovat“ + „použiji u delšího kódu v příspěvku posuvník
Přestal jsem zobrazovat nápovědu při klikání na <a> a <pre>.


Reaguji na Str4wberryho:
‚Odhlásit‘ vyvolává confirm (nevede pryč)
Po potvrzení pryč vede. Odhlášení není akce, která by proběhla v rámci téže stránky, v tom je diametrální rozdíl oproti třeba citování.
Otázka, kterou si pokládám: Mám-li zde něco rozečteného nebo rozepsaného, které akce mě odvedou jinam (= aktuální úkon přeruší) a které ne? Samozřejmě, že ke všemu se tady dá docela pohodlně vrátit, ale to vyžaduje předchozí zkušenost (chytré pamatování textu ve formuláři nelze očekávat).

sledování, předpokládám, plánuješ obsluhovat JavaScriptem
Plánuji. Až ho dám do fixovaného menu :-)

Nevidím problém v tom, kdyby jedno tlačítko obhospodařovalo obě funkce
Ale co na něm bude napsáno, aby uživatel X pochopil, že může označit text určený k odcitování, a aby uživatel Y pochopil, že může vesele odpovídat i bez citování? Domnívám se, že nic jiného než dva oddělené texty „Odpovědět“ a „Citovat“ by nedosahovalo stejných výsledků.

visuální efekty při kliknutí (i při skryté nápovědě) mě otravují
Nabarvení bočních pruhů jsem vymyslel dříve než nápovědu, ale ta nápověda asi jejich význam plně nahradila, takže jsem je teď zrušil.
Skrývání nápovědy šipkami jsem také zrušil, abych předešel omylům. Skrytí i zobrazení teď vyvolává Z.

nespatřuji eleganci v tom, abych místo kliknutí na ‚Odpovědět‘ klikal někam do příspěvku
Ovšem na citování globálním Q jsme si oba dost zvykli, že? Klíčovým rozdílem v eleganci tedy je, že se musí držet tlačítko. Hmm. Že bych to tedy udělal tak, že nápověda po puštění mizí, ale nakliknutost příspěvku se pamatuje? Musel bych obětovat hodnocení šipkami a kolečkem.

Editaci vyvolávat buď dvouklikem do příspěvku mimo text (je-li to možné JavaScriptem zařídit)
Možné to je, snadné úplně ne. Intuitivní také moc ne, potřebovalo by to nápovědu :-)

nebo relativně zažitým Ctrl + klik
Odkud je to zažité? Ve všelijakých seznamech se touto akcí označují položky a ve webových prohlížečích se tím otevírají okna do nového tabu.

Hodnocení kolečkem do strany nad buňkou se jménem.
Nemám naklápěcí kolečko, Jokerova übermyš zoomuje.

aby se nemusely trefovat malé šipky
Ony nejsou zase tak malé, roztáhnul jsem je paddingem.

Zkratka Q pro citování by se mohla objevit až při označení textu.
To se špatně poznává. Ale ten stávající alert při neoznačení ničeho se mi tam moc nelíbí, může se při něm zapomenout odnakliknout řádek.

Odkazovat na příspěvky není moc vhodné, takže bych to asi nepropagoval.
Klávesu A jsem schoval. (Nicméně funguje stále.)

Můžeš to nějak logovat, nebo je potřeba pomoc ze strany serveru?
Logovat různé akce můžu už s použitím existujícího logovacího skriptu, otázka je, jestli z těch dat pak půjde pohodlně sestavit nějakou statistiku.
Jan Tvrdík
Profil
Chamurappi:
Vymyslet nějakou pěknou indikaci
Co nastavit waiting cursor pro body?
Joker
Profil
Chamurappi:
Záleží, jestli je to to původní globální Q, nebo nakliknuté Q. Nakliknuté Q se chová přesně stejně jako ‚Citovat‘.
Aha, tak to jsem si nevšiml, že to jsou dva různé režimy.

Chamurappi:
„Hodnocení kolečkem do strany nad buňkou se jménem.“
Nemám naklápěcí kolečko, Jokerova übermyš zoomuje.
Není těch zkratek pro hodnocení příspěvku už nějak moc? Hlavně víc než jedna pro každé hodnocení se bude špatně prezentovat, třeba teď asi málokdo zjistí, že fungují i šipky a kolečko myši.
Navíc zrovna hodnocení příspěvku je asi věc, kde bych preferoval spíš klikání na ty šipky.
jenikkozak
Profil
Chtělo by to nějakou jasnější informaci o tom, že došlo k hodnocení příspěvku. Poslední dny hodnotím jen omylem a nevím, jestli jsem si všech záznamů všiml, abych je vrátil zpět.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jana Tvrdíka:
To je dobrý nápad. Ale neřeší třeba tablety.
Naposledy jsem chtěl dát nějakou animaci pro odesílání hodnocení, ale cokoliv jsem tam zkusil namontovat, to jen rušivě bliklo. Myslím, že by stejně rušivé bylo i bliknutí kurzoru.


Reaguji na Jokera:
Hlavně víc než jedna pro každé hodnocení se bude špatně prezentovat
Není nutné, aby o dalších věděl každý. Stačí prezentovat tu nejlepší.
Hodnocení klávesnicovými šipky a kolečkem asi tedy zruším…


Reaguji na jenikakozaka:
Jakým způsobem vznikají ty omyly?
nemeja
Profil
Chamurappi:
Naposledy jsem chtěl dát nějakou animaci pro odesílání hodnocení, ale cokoliv jsem tam zkusil namontovat, to jen rušivě bliklo.
A co tam dám vteřinovou prodlevu. Tím se eliminuje krátké načítání, ale zase je to dost na delší loading.
jenikkozak
Profil
Chamurappi:
Jakým způsobem vznikají ty omyly?
Nevím přesně. Ale dnes jsem hlasoval tak, že jsem kliknul na posuvník u <pre> (posuvník totiž nápověda stále vyvolává), pak stačí použít rolovací kolečko nebo kurzové klávesy.
Zrušení nápovědy nad <pre> problém s ovládáním posuvníků myší nevyřešilo.

Teď jsem opravoval nechtěně ohodnocený příspěvek, ve kterém žádný kód není. :-/
Chamurappi
Profil
Tři malinké nápady:

1) Zavolám-li bb_nzp.php s parametrem js, mohl by také vracet data v JSONu (ať to máme jednotné) a mohl by upozorňovat i na editaci příspěvků.

2) Do funkce init bych rád dostal jako parametr informaci, že se uživatel shoduje s naposledy přispívajícím uživatelem. Mám v úmyslu vyrobit zábranu proti porušování 8. pravidla.

3) Když už máme ten skvělý HTML dodatek — kdyby existoval ještě PHP skript, který by umožňoval číst a zapisovat nějaký JSON uložený v uživatelském profilu, mohl bych vyrobit možnost, aby si člověk uložil rozepsaný příspěvek na server.


Reaguji na jenikkozaka:
Zrušil jsem hodnocení kolečkem myši i kurzorovými klávesami.

posuvník totiž nápověda stále vyvolává
To jsem také opravil, posuvník nebyl na <pre>, ale na <div>u.


Reaguji na nemeju:
A co tam dám vteřinovou prodlevu.
To jsem nedávno na jednom webu použil, ale tam znovunačítání nevyvolává uživatel, takže indikace slouží hlavně k tomu, aby věděl, že se znovunačítání vůbec děje.

Dodělal jsem k úvodnímu seznamu animaci signalizující, že se načetl nezměněný seznam.
Ale teď jsem si uvědomil, že se spouští i v případě, že příspěvek přibyl, aniž by se změnilo pořadí. Takové přibytí je i docela málo vidět. Hm, to bude chtít ještě promyslet. Asi budu potřebovat pomoct od PHP, konkrétně předat timestamp poslední změny.


Reaguji na sebe:
Opravil jsem funkci na označování textu, která byla v Explorerech trochu rozbitá
Teprve teď je stoprocentně opravená. Možná.

Během opravování této chyby jsem několikrát napsal pár vřelých slov Microsoftu přes formulář v patičce MSDN, protože mě naštvali, když na adresy, kde dřív byla dokumentace, dali lživý text „Content Moved. This content can be found here: Internet Explorer key features.“ … samozřejmě, že odkaz nevede na konkrétní obsah, ale na nějakou rozcestníkovou hurá-stránku. Když jsem zkusil obsah, po němž jsem pátral, najít jejich hledáním, hodilo mě to na jiný Content Moved :-)
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Chamurappiho:
Dodělal jsem k úvodnímu seznamu animaci signalizující, že se načetl nezměněný seznam.
Včera jsem si toho všiml a byl jsem unesen, ale přijde mi, že včera to bylo hezčí, měkčí. Je ale pravda, že včera jsem nepochopil smysl, takže ta tvrdší verze asi bude funkčnější. Nemohl bys ji na zkoušku udělat tak, aby to doleva-doprava jezdilo ještě trochu kratší vzdálenosti, takže by to vibrovalo tak trochu jako při zemětřesení? To vyznění je teda taky bomba, ale možná by mohlo být malinko měkčí (déle trvající?).
jenikkozak
Profil
Chamurappi:
Zrušil jsem hodnocení kolečkem myši i kurzorovými klávesami.
Jestli to někomu nebude při hodnocení vadit, jsem za tuto změnu rád. Občas totiž při označování textu (třeba abych si vytvořil výrazný bod, který mi pomůže při čtení se držet na dlouhém řádku) se stránkou posunuji.

To jsem také opravil, posuvník nebyl na <pre>, ale na <div>u.
Pravda. Taky jsem si to mohl zjistit sám… Omlouvám se za matení.

Dodělal jsem k úvodnímu seznamu animaci signalizující, že se načetl nezměněný seznam.
Hezké. Líbí se mi to. Určitě zajímavější než textová hláška.
nemeja
Profil
Narazil jsem na problém s padingem rozšířeným hodnocením. Při menším rozlišení padding kladného hodnocení překrývá jméno uživatele a znemožňuje odpovědět kliknutím na jeho nick.
Fisir
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Vytvořil jsem provisorní třídu button
… která je na sledovacím tlačítku rozbitá:
« 1 2 3 4 5 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0