« 1 2 3 4 5 »
Autor Zpráva
_es
Profil
V prázdnej textaree nefunguje CTRL+Q na vloženie českých úvodzoviek. Je to úmyselné, či nejaká chyba? Aj pri iných klávesových skratkách?
Str4wberry
Profil
Hlavně příjemné je to v mé Opeře, kdy zmíněná klávesová zkratka způsobí zavření prohlížeče.
Chamurappi
Profil
Otázka na ty z vás, kdo brouzdají ve velkém okně a zužují si max-width úchytem v menu: Proč přesně to děláte? Které z následujících bodů vám při výchozí šířce vadí?
A) Široké běžné texty příspěvků?
B) Široké zdrojové kódy v příspěvcích?
C) Široký formulář na psaní příspěvku?
D) Široké tabulky se seznamy příspěvků? (Pokud ano, zkoušeli jste si tam zapnout zebru?)
Přemýšlím nad tím, jestli by se regulace šířky neměla týkat jen běžných textů příspěvků. Sám ji nepoužívám, protože omezení šířky u ostatních věcí mi vadí trošku víc, než neomezení u běžných textů.

Otázka na Jana Tvrdíka: Můžeme odkázat na tuto instruktáž ze zdejší nápovědy? :-)


Reaguji na _es:
Opraveno. Jen v sandboxu. Tahle chyba tam musela být už opravdu velmi dlouho.


Reaguji na nemeju:
Při menším rozlišení padding kladného hodnocení překrývá jméno uživatele
To mi připadá podezřelé. Tamní padding zase tak velký není. Mohl bys vyfotit hranice hlasovacího odkazu vyznačené nějakými vývojářskými nástroji?
Alphard
Profil
Chamurappi [#3]:
V jeden čas jsem používal místní zúžení kvůli běžným textům, ale vadilo mi omezení šířky všeho ostatního a zcela nevyužitý prostor po straně (zvláště ta velká bílá plocha). Nyní to nepoužívám ze stejných důvodů, jako uvádíš.
Nejsem si ale jist, jestli bych i upravené posouvání využil, dlouhé texty bez odstavců, které má smysl číst, jsou tady spíš výjimkou, kterou si pro lepší přehlednou snadno zvýrazním výběrem.
_es
Profil
Chamurappi:
Které z následujících bodů vám při výchozí šířce vadí?
A) Široké běžné texty příspěvků?
To obmedzenie „bežných textov“ príspevkov voľakedy existovalo - boli dodatočne vkladané zalomenia riadkov po určitom počte znakov bez zalomenia riadka - ešte ako vlastnosť miniBB. Potom to bolo tuším zrušené, lebo to vraj narušovalo kódy v príspevkoch. Nedalo by sa niečo také opätovne zaviesť? V CSS niečo ako „maximálny počet znakov na riadok“ sa asi zadefinovať nedá, či áno?
Chamurappi
Profil
Reaguji na _es:
Potom to bolo tuším zrušené, lebo to vraj narušovalo kódy v príspevkoch.
Přesně tak, náhodou zrovna předvčírem jsem narazil na jednu starou stížnost :-)
Rozlamování dlouhých slov s tímhle až tak nesouvisí, spíš potřebujeme rozlamovat dlouhé odstavce. Vkládat <br> natvrdo by asi bylo hloupé.

V CSS niečo ako ‚maximálny počet znakov na riadok‘ sa asi zadefinovať nedá, či áno?
Nedá, ale šlo by sem zavést opravdové odstavce (tedy <p>) a nastavit odstavcům max-width. Volitelně.
Přičemž <div>ů s kódy by se pochopitelně tato změna nijak nedotkla.


Reaguji na Alpharda:
zcela nevyužitý prostor po straně (zvláště ta velká bílá plocha)
Kdybychom udělali tu věc s odstavci, byla by zase často prázdná šedá plocha na pravé straně tabulky s příspěvky. Což by možná bylo snesitelné.
nemeja
Profil
Chamurappi:
V neděli se dostanu k PC, tak to vyfotím.
nemeja
Profil
Chamurappi:
Stačí to takhle?
Omlouvám se za doublepost.
Kajman
Profil
Chamurappi:
Máš ještě v plánu vyřešit problém rozbitého barvení díky nedělitelným mezerám?
_es
Profil
Odkaz na sekciu „U ledu“ je vložený v JS cez document.write? Aký to má zmysel? Vyhľadávače, teda aspoň Google, vraj takto vložený obsah normálne indexujú.
Kubo2
Profil
Chamurappi:
Tunajší formulár na písanie príspevkov je úplne senzačný, ale predsa len mi tu chýba jedna veľmi podstatná a užitočná vecička — a tou je automatické dokončovanie zátvoriek.

Predstavujem si to tak, že napíšem prvú zátvorku, tá sa mi vzápätí spáruje a kurzor sa mi posunie medzi ne.
Šlo by to nejak jednoducho naprogramovať?

Mal by tu o to ešte niekto ďaľší záujem?
Str4wberry
Profil
Je otázka, zda pro psaní kódu nepoužít nějakou službu jako třeba Živá ukázka, kde se doplňují kromě závorek i uvozovky a obsahuje i další vymoženosti pro psaní kódu.
_es
Profil
Kubo2:
A akým spôsobom to robí? Ešte som nepočul o tom, že by Google pri indexovaní parsoval a spúšťal JavaScripty na stránke… To je nejaká novinka?
Asi takým spôsobom, ako si napísal. Novinka to nie je: Zabránění sledování odkazů robotům
Chamurappi
Profil
Reaguji na nemeju:
Při menším rozlišení padding kladného hodnocení překrývá jméno uživatele
On to nebyl padding, ale obrázek klávesy v :before. Mělo by to být opraveno (už delší dobu).


Reaguji na Kajmana:
Asi mám. Jen se k řešení těch větších problémů nemůžu dokopat :-)


Reaguji na _es:
Vyhľadávače, teda aspoň Google, vraj takto vložený obsah normálne indexujú.
Google musí mít stránku fakt hodně rád, aby jí indexoval prohlížečem. Naší diskusi asi má. Myslím, že není úplně jisté, jestli i na hledání odkazů používá tohoto chytřejšího robota.
Řekl bych, že kategorii „U ledu“ u nás občas projde, ale s mnohem menší chutí, takže si myslím, že to nějaký význam má. Před tímto opatřením jsme se led snažili potlačovat jen pomocí sitemap.xml a to nemělo takový efekt. Cílem není indexování u ledu zablokovat, jen mu snížit pozice.

Vadí to něčemu?


Reaguji na Kuba2:
napíšem prvú zátvorku, tá sa mi vzápätí spáruje a kurzor sa mi posunie medzi ne
Určitě jsem vzácná výjimka, ale já automaticky dokončuji závorky i uvozovky ručně. A nejsem schopen se to odnaučit :-)
Co když si pisatel téhle funkce nevšimne? Někteří tazatelé jsou rádi, že dokážou správně napsat normální větu s maximálně třemi překlepy, jaký to bude mít dopad na ně?
Co to udělá se smutnými smajlíky? :-() … Nebo že by to fungovalo jen v [pre]?
Na mobilu by se mi to asi nelíbilo, ale to by šlo opodmínkovat.
_es
Profil
Chamurappi:
Nebolo by jednoduchšie a účinnejšie rel=nofollow?
Fisir
Profil
Úplně bych na to zapomněl – při psaní odpovědi do Windows 8.1 spuštění programu po startu Win se mi podařilo třikrát shodit záložku stisknutím Ctrl + W. Mýlím se, nebo jsem tu někde četl, že by se tohle stávat nemělo? Chrome 33.0.1729.3, Windows 8.1 a sandbox.

Hezké varování pro spammery ;-)
Kubo2
Profil
_es:
Viď [#14] Chamurappi.
Fisir
Profil
Když se pokusím vložit příspěvek s odkazem do starého tématu, Diskuse mi začne vyhrožovat. To je ještě OK, ale nenechám si líbit ten [!] v www.



Toto upozornění se zobrazuje i v případě, že vkládám obrázek a kliknu pouze na Ukázat náhled.
Fisir
Profil
Chamurappi, existuje nějaký způsob, jak si přes HTML dodatek rozšířit klávesovou mapu? mapa["něco"] = []; nefungovalo.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Fisira:
Bude existovat. Za pár … asi dnů. Nebo týdnů.

Mám na localhostu hodně upravený JS, musím ho nějak učesat a doopravit, co jsem rozbil. Přepsal jsem celou transplantaci editačního formuláře. Pokud někdo nenaučí bb_nzp.php odpovídat i v JSONu (jak už jsem na pár místech zmiňoval), bude u editace chybět tlačítko pro náhled.
Str4wberry
Profil
Při vypnutém refereru se mi v Opeře 12 po odeslání příspěvku objevuje alert s titulkem stránky.

<title>JavaScript pro diskusi • 2012–2013  &nbsp;&mdash; Diskuse</title>

Možná by tam mohlo být něco srozumitelnějšího. :–)
Fisir
Profil
Reaguji na Chamurappiho:
… měsíců. Jdou nějakou funkcí vypnout klávesové zkratky tak, abych je mohl později zapnout? Implementuji si sem HTML editor a docela otravuje to, že nemůžu napsat o.
nemeja
Profil
Chamurappi:
Když si v Safari iOS označím text a dám citovat, tak to píše, že jsem nic neoznačil, myslíš že by šlo odchytávat i takovéto označení?
_es
Profil
Úpravy diskuse • 2012–2013 (návrhy a úpravy sandboxu) - vraj to patrí sem, tak aby sa nezabudlo - problém pretrváva, aj keď asi nastáva zriedkavejšie (Firefox 28.0).
jenikkozak
Profil
Prosil bych o zrušení kontroly blokovaných slov pro moderátory. V současném nastavení se mi tu hodně blbě spamuje doplňují moderátorské poznámky do závadných příspěvků.
_es
Profil
Ohraničenie vybraného textu - slova dvojklikom úvodzovkami pomocou Ctrl+Q zožerie vybranú medzeru za slovom - správa sa to inak ako pri zadávaní tučného textu alebo kurzívy.
Tori
Profil
Mám návrh k vytváření seznamů přes klávesovou mapu: Dalo by se změnit, aby se jako začátek první položky nebral začátek označeného textu, ale nejbližší zalomení řádku před ním (resp. začátek textu, pokud je to první řádek)? Když teď označím text třeba od poloviny řádku, tak se odrážka vloží taky doprostřed řádku. Příklad (označila jsem text v hranatých závorkách):

text • [text
• text text
• text] text
Fisir
Profil
Tlačítka pro citaci a odpověď mi shazují mobilní Explorer. Mám Windows Phone 8.1 a aktivní režim šetření dat a baterie.
Kubo2
Profil
Odpovede na Chamurappiho dotazník [#3]:
A) Široké běžné texty příspěvků? Áno.
B) Široké zdrojové kódy v příspěvcích? Áno.
C) Široký formulář na psaní příspěvku? Áno.
D) Široké tabulky se seznamy příspěvků? Nie.

Osobne mi však príde oveľa prívetivejšie, ak mám po oboch stranách bežnej stránky (obsahujúcej text, obrázky, čokoľvek) biele, poprípade kontrastné zvislé pásy široké aspoň 50px, ktoré sú akoby súčasťou celkového pozadia samotnej stránky (bavím sa samozrejme výlučne o desktopoch). Samotné príspevky tu na diskusii mi tak dokonca prídu čitateľnejšie. (Štandardne si šírku diskusie nastavujem na 1124px.)
Fisir
Profil
Tak jsem si říkal, že zkusím, jak by to tu vypadalo s omezenou šířkou. Jenže, když chytím ikonku a táhnu, pouze označuji text v menu a stránka se nezužuje (IE 11, Windows 8.1).
« 1 2 3 4 5 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0