Autor Zpráva
Chamurappi
Profil
Jak jste si asi všimli, v pátek proběhla aktualizace jádra diskuse (a dnes drobné doladění). Stejně jako minule bylo provedeno mnoho změn, za nejdůležitější lze považovat tyto:

# (1)

Opět přeorganizován seznam kategorií, úvodní stránka je lépe konfigurovatelná.

# (2)

Registrovaní uživatelé mohou pohodlněji sledovat dění ve vláknech, kam přispěli, skrz třetí záložku na úvodní straně. Také se jim ve všech seznamech u vláken, která navštívili, ukazují počty nových příspěvků.

# (3)

Do příspěvků jde vkládat řádkový kód (značkou [pre] neobsahující řádkový zlom) a nadpisy (značkou [h]).

# (4)

Vedle diskusního formuláře se ukazují všelijaké rady (připomínky sem) a zpětné odkazy z diskuse.

# (5)

Tabulka s příspěvky zvýrazňuje příspěvky od zakladatele vlákna a od uživatele právě prohlížejícího vlákno bočním orámováním. Mezi příspěvky se ukazuje případná časová prodleva.

# (6)

Příspěvky zasílané stále stejným uživatelem v krátkém časovém sledu jsou automaticky slučovány do jednoho. (Podrobnosti.)

# (7)

Moderátoři mohou kopírovat příspěvky, doplňovat filtr sprostých slov, přispívat do zamčených vláken a ničit duplicitní dotazy tak, že po nich zůstane odkaz na přeživší kopii.

# (8)

Uživatelé jsou výrazně informováni o přesunech jejich příspěvků a vláken.

# (9)

Opraveno předčasné ořezávání titulků vláken obsahujících znaky zapisované entitami (třeba uvozovky).

# (10)

Odkazy v rámci diskuse nemají rel="nofollow". Vyhledávače mají obtížnější cestu do kategorie U ledu.

# (11)

Vylepšeno barvení zdrojového kódu. Kliknutím na ikonku vedle kódu lze otevřít nastavení a v něm přepínat zalamování, omezení maximální výšky, písmo. JUSH je uzpůsoben, aby v případě HTML odkazoval na jedinou rozumnou HTML specifikaci.

# (12)

Kód vkládaný do formuláře ze schránky se sám obaluje do [pre]. (Pokud se rozpozná, že jde opravdu o kód.)

# (13)

Zpřehledněna a vylepšena klávesová mapa, větev FAQ se vybírá podle kategorie.

# (14)

Nastavitelné zobrazení stránek — v horním menu je úchyt na měnění maximální šířky, v záhlaví tabulek přepínač zebry.

# (15)

Nastavitelné zobrazení formuláře — jde přepnout písmo z proporcionálního na neproporcionální, zapnout přišpendlení formuláře (aby byl při sepisování odpovědí stále vidět) a měnit jeho výšku.

# (16)

Formulář si pamatuje rozepsaný příspěvek v prohlížečovém localStorage. Diskutér může od svého textu kdykoliv odejít, opuštěním stránky nepřijde o svůj text. Také je při psaní obtížnější omylem opustit stránku klávesovou zkratkou Ctrl+W.

# (17)

JavaScriptová zábrana brzdí lidi, kteří přijdou na DJPW z vyhledávače a chtějí hned přispívat. Obdobně jsou bržděni lidé, kteří by chtěli jakkoliv odpovídat v kategorii Práce a zakázky.

# (18)

Snížen počet stahovaných obrázků.

# (19)

Částečná optimalizace zobrazení v mobilních telefonech.

Jak se vám změny líbí?
Marek88
Profil
Změny jsou super. Nevím co víc bych k tomu dodal. Snad jen poděkování všem, co se na tom podíleli. Díky :)
lesiak307
Profil
Chlapi, ja by som uvítal, keby si registrovaný užívateľ po prihlásení mohol nastaviť "Prohodit poslední diskusi s kategoriemi" natrvalo. Napr. uložením nastavenia do DB. U mňa sa po vypnutí prehliadača Chrome mažú cookie a ďalšie veci. Je dosť otravné to po každom prihlásení nastavovať. RESPECT
Aleš Janda
Profil
Super, skvělá zpráva. To zobrazení klávesových zkratek se mi hodně líbí. A zapamatování si rozepsaného příspěvku - bomba!

Dlouhodobě mi tu chybí akorát jedna věc - možnost přihlášení k odběru mailem bez nutnosti odpovídání (třeba když bych se chtěl zeptat na to samé téma jako autor, takové to „jo, to by mě taky zajímalo“). Teď to nikdy pak už neodchytím.
A možná ještě zobrazení náhledu nad formulářem s odpovědí, ne místo něj.
YoSarin
Profil
Klobouk dolů - a prý že jsou vždycky všechny změny k horšímu... Ještě jsem to všechno nevstřebal a ani zdaleka neprozkoumal, ale rozhodně je to parádní skok kupředu :)
Plaváček
Profil
Chamurappi:

Dobrá práce, vážně. Díky.
Nox
Profil
Připojuji se - spousta nápaditých a promyšlených věcí, DJPW je asi nejvychytanější web co znám, skvělá práce
Stano
Profil
osobne mi tu chýba grafické vyznačenie nových príspevkov. ľavý border zelený. niekedy sa človek ťažšie zorientuje čo už čítal a čo nie ak pribudlo viacero príspevkov
Tori
Profil
Perfektní, mně osobně nejvíc chybělo 2), 3), 5), přišpendlení formuláře, a 16).
Co se týká 8) - co kdyby se neoznamoval přesun do kontejneru v případě, že text smazaného příspěvku obsahuje přivolávač mod.? Dá se předpokládat, že uživatel upozorňoval na něco, a od té chvíle je to už věc moderátora, jestli příslušné přísp.vyhodí, nebo jen odmaže přivolávač. Anebo by to upozornění [jen v tomhle případě] mohlo být o něco méně výrazné, ne tolik rudé.
jenikkozak
Profil
Stano:
osobne mi tu chýba grafické vyznačenie nových príspevkov.
Toto vlákno je asi určené spíše k vyjádření k provedeným změnám než k těm neprovedeným.
Když sem po čase přijdeš, nemáš výpis témat s novými příspěvky nahoře? Není to odělené čarou od těch starších? Není u vláken, do kterých ses díval, uvedená číslice (např.: „+1“) značící počet nepřečtených příspěvků? Když na ni klikneš, není v tom vklákně až příliš viditelná horizontální čára oddělující příspěvky, které jsi četl, a které ne?
Stano
Profil
jenikkozak:
na +1 mi zatiaľ nenapadlo klikať. jop to funguje.
Chamurappi
Profil
Další příspěvky odtud byly přesunuty na vhodnější místa. Smyslem tohoto vlákna bylo zejména ohlášení novinek.

Zpětnou vazbu vítáme, nicméně na řešení problémů této diskuse je tu k dispozici celá kategorie O této diskusi — má-li někdo něco na srdci, nechť si tam založí vlastní vlákno.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0