Autor Zpráva
Darker
Profil
1. Kam zmizel seznam zkratek pro prehtml, prephp a tak dále? Některé méně používané musím chvíli zkoušet, než přijdu na správné písmenko.
2. Pamatuji se, že byly času kdy editor při psaní kódu sám doplňoval mezery na nové řádky podobně jako PSPad.
juriad
Profil
když už jsme u formátování mezer, tak také přispěju svou kapkou:
píšu kód v [pre], pokud řádek začnu tabulátorem, dopíšu řádku a odentruju, vytvoří se dva řádky, ukázka:
začínám psát od okraje
  tento řádek jsem začal tabulátorem, a zmáčknu enter
  
a jsem po odentrování tady
Str4wberry
Profil
Ad 1) Dobrý postřeh. Zajímavé je, že po stisknutí Ctrl + J je možné určitými klávesami rozšířený [pre] vyvolat. :–) Před časem se došlo k tomu, že se jazyk velmi často správně určí sám a není proto vhodné rozšířující značky více propagovat (upřesnění jazyka totiž trochu nelogicky může zabránit správnému barvení). Možné varianty jsou mimochodem php|js|html|css|mysql|sqlite|pgsql|apache|none. Řešením by bylo u náhledu přidat možnost určení jazyka. Nebo raději zdokonalit systém automatického hádání. Jaký kód ti byl špatně obarven?

Ad 2) Tak se děje i nyní. Doplňování mezer se děje uvnitř [pre], stejně tak v něm trochu jinak funguje klávesa Tab (Shift + Tab). Ale koukám, že v Chromu to nefunguje.
Darker
Profil
Str4wberry:
Jaký kód ti byl špatně obarven?
Nikdy nepoužívám samotnou značku PRE. Věřím počítačům jen tolik nakolik musím. Nemyslím si ale, že je potřeba celý seznam možných druhů barvení třeba přidávat do UI. Bohatě by stačilo, kdyby byly v nápovědě, kde jsem je hledal, než jsem založil tohle vlákno.

Ale koukám, že v Chromu to nefunguje.
Leží mi to v žaludku už déle, takže bych řekl, že ve firefoxu také ne. Chrome jsem začal používat až dnes, jelikož firefox se mi nějak pokazil a nesnesitelně se zasekává.


Můj pokus ve firefoxu. Otazník ukazuje, kde jsem skončil po stisknutí enteru.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0