Autor Zpráva
Tori
Profil
Chtěla bych se jen zeptat, jak se na profilu uživatelů počítá to, před kolika hodinami byl uživatel naposledy online? Konkrétně např.: uživatel scorapka má v tuto chvíli napsané „online před 21 hodinami“, přitom poslední příspěvek psal včera o půl desáté večer, tj. před 10 hodinami. Kdyby tam bylo "před jedním dnem", tak si řeknu, že to nějak zaokrouhluje, ale 21 hodin vypadá přesně a přitom není.
IdemeNaHavaj
Profil
Mohol ten príspevok napísať v pol 10 ale odhlásiť sa mohol o 11 hodín neskôr, to je čas kedy prestal byť online
Tori
Profil
To se mi nezdá. Mně se na mém profilu teď zobrazilo normálně "naposledy online před 2 minutami", tj. kdy jsem naposledy obnovila seznam vláken. Ergo neukládá se čas posledního přihlášení, ale skutečně čas poslední aktivity. Ale od 21.30 včera večer ještě neuplynulo 21 hodin.

↓ „evidentně se zaslání příspěvku také nepočítá“ - aha, díky, to jsem nevyzkoušela.
Radek9
Profil
Tori:
kdy jsem naposledy obnovila seznam vláken
Asi právě neobnovil ten seznam vláken. Aktivita se pravděpodobně počítá jen tam.

Edit: A evidentně se zaslání příspěvku také nepočítá, aktivita se mi neobnovila.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na IdemeNaHavaje[#2]:
Odhlášený nemůže pod svým jménem odeslat příspěvek (Tori píše, že scorapka byl před 21 hodinami údajně „online“, ale před 10 hodinami sem psal).
_es
Profil
Radek9:
A evidentně se zaslání příspěvku také nepočítá, aktivita se mi neobnovila.
To je asi možné považovať za chybu. Mohlo by sa to opraviť.
Chamurappi
Profil
Pokud vím, bere se datum posledního načtení úvodní stránky — v databázi je uložené pro potřeby oddělovací čáry. Ukazování doby v profilu vzniklo jako takový vedlejší produkt, stejně tak seznam jmen, kdo je online, v patičce tabulky na úvodní stránce.

Napadají mě tři možná řešení:
1) Zkomplikovat dotaz zjišťující čas poslední aktivity, aby koukal i do tabulky shromažďující navštívení vláken.
2) Přidat do tabulky uživatelů ještě druhý čas, který se bude aktualizovat i při navštívení vlákna.
3) Mávnout nad tím rukou, protože to moc nevadí :-)
Tori
Profil
Chamurappi:
Díky za vysvětlení. Já jsem to nevnímala jako bug, ale jen jako vlastnost, u které mi není jasné, čím se řídí. Takže pro mě klidně varianta č. 3. :)
Str4wberry
Profil
Je to tak. Pro znázorňování nových příspěvků v poslední diskusi se začalo registrovaným do profilu ukládat časové razítko při načtení hlavní strany. Potom mě napadlo, že by se z tohoto údaje dal udělat přibližný seznam online uživatelů a rovnou to vypsat i v profilu.

Nechal bych to v současné podobě. Domnívám se, že čas „naposled online“ je spíš orientační.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0