Autor Zpráva
Fisir
Profil
Tak mě napadlo – nepřipomeneme existenci IRC této diskuse? Sice vím, že to už dvakrát upadlo v zapomnění, ale nezkusíme to ještě jednou?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Fisira:
to už dvakrát upadlo v zapomnění
Stejně jako Jabber místnost.

ale nezkusíme to ještě jednou?
Já bych tam nešel. Lidé s otázkami nejspíš také ne (což je dobře, špatně by se v tom vyhledávalo). Tazatelé jsou palivo, bez paliva to umře…
Fisir
Profil
Reaguji na Chamurappiho:
otázkami
Já to nemyslel přímo jako místo pro pokládání dotazů…
pcmanik
Profil
Fisir:
A načo je to dobré? Ja napríklad ani neviem čo to to IRC je, a kedže mi to zatiaľ nechýbalo neviem prečo by som tam teraz mal ísť.
Kcko
Profil
pcmanik:
To že nevíš co je IRC je nějaký racionální důvod? Proč existují milióny IRC skupin s X uživateli? Z nějakého důvodu to asi bude.

==
Fisir to asi myslel jako nějaký komunikační kanál pro stálé členy, ne pro lidi, kteří tam budou chodit o radu. Navíc IRC nefunguje jako vyložený chat, dá se tam celý den "IDLIT" a nereagovat, nebo reagovat jen někdy, kdy má uživatel čas.
Já bych s tím problém neměl, každý den se připojuji do několika skupin (PHP/MYSQL/JQUERY) automaticky a rozhodně tam celý den nesedím a nechatuji. Prostě dle chuti a nálady a občas se tam člověk dozví zajímavé věci.
Joker
Profil
Kcko:
To že nevíš co je IRC je nějaký racionální důvod?
Že to neví pcmanik ne, ale že to dost možná neví podstatná část návštěvníků a i velká část těch co vědí ho reálně nepoužívá, už argument je.

Navíc IRC nefunguje jako vyložený chat, dá se tam celý den "IDLIT" a nereagovat, nebo reagovat jen někdy, kdy má uživatel čas.
Pro mě má fórum výhodu, že mám k dispozici kontext. Můžu se na pět minut připojit, projít co nového ve vláknech která mě zajímají, rozepsat nějakou odpověď, o dvě hodiny později ji odeslat.

U těch tří předchozích pokusů má veškerá účast spočívala v prohlášení, že jestli budu mít čas, zajdu se podívat do Jabber místnosti (k čemuž nakonec ani nedošlo).
Teď by to asi bylo podobné.
pcmanik
Profil
Kcko:
Áno vyjadril som sa zle, naštastie Joker napísal myšlienku tak ako som ju myslel.

Fisir to asi myslel jako nějaký komunikační kanál pro stálé členy, ne pro lidi, kteří tam budou chodit o radu
A o čom by sa stáli členovia chceli baviť bez toho aby do toho bola pridaná aj "verejnosť"? A mňa osobne teda Váš súkromný život nezaujíma, a neprišiel som sem aby som s Vami komunikoval, od toho mám svojich priateľov.
Všetky veľké projekty sa tu diskutujú so všetkými a myslím že to je ten najlepší prístup aký môže byť, každá kritika totiž pomôže :)
Ak by sa to skutočne uchytilo, len by to mohlo zbytočne z diskusie odviesť príspevky. Pre obyčajný kontakt poslúži starý dobrý mail, icq, skype...
Amunak
Profil
Kcko:
Tak já budu idlit v #djpw na Freenode; stav se, jestli chceš ;)
Juandev
Profil
Fisir:
A není to duplicita k foru.

Chamurappi:
Tazatelé jsou palivo, bez paliva to umře…
Tak já tě mohu zavalit otázkama. A nejlépe v angličtině ať je to mezinárondí:-)

pcmanik:
Ja napríklad ani neviem čo to to IRC je
IRC je dobrá věc, bez nich bych se nic nenaučil.
Fisir
Profil
Na IRC se (sice už dávno) diskutovalo, že bychom mohli vytvořit nějaký log pro ty, co nestihli nějakou zajímavou diskusi (ale upřímně, žádná taková tam ještě nebyla). Archiv konverzace je tedy dostupný na http://bordel.fisir.tk/djpw/irc.
Juandev
Profil
Fisir:
To by se tam mělo napsat, že je ten kanál veřejně logován. A když už je logován, tak by se ta data mohla umísťovat sem ne?


Nebo jako o čem tam diskutovat? Já jdu nejprv na #web, #mediawiki, #css a teprve pak sem.
Fisir
Profil
Reaguji na Juandeva:
by se ta data mohla umísťovat sem ne?
Hacknout se mi to tu nepodařilo, takže zatím nemohla.
jenikkozak
Profil
Děkuju za nabídku, ale ani já přes sebevětší propagaci zájem mít nebudu.

Asi bych se nebránil tomu, kdyby se Práce s počítačem změnila na volnou diskusi tvůrců webů s tím, že by byla omezena její indexace ve vyhledavačích a třeba by se nezobrazovala na úvodní straně. Ale možná se najde spousta důvodů, proč to neudělat. Moc jsem nad tím nepřemýšlel.
Fisir
Profil
Reaguji na jenikkozaka:
Taky si nemyslím, že je nutné s IRC kanálem zaplevelovat diskusi, když ten je určen zejména pro pokec.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0