Autor Zpráva
ProbablyYes
Profil
Zdravím,
jsem na dovolené a po dlouhé době jsem vytáhl notebook, když jsem včera ve večerních hodinách navštívil diskusi, byl jsem upozorněn na smazání "mého" příspěvku - nejdříve mě to nechalo chladným, nyní jsem si však uvědomil, že buď 1) Existuje nějaký bug, který mě chybně informoval 2) Sdílená IP 3) Nějaký parazit v mém notebooku spamující stránky, které navštívím.

Rád bych se tedy zeptal, zda této IP adrese byl ve včerejších večerních hodinách skutečně odstraněn příspěvek a zda se případně jednalo o spam, či klasický příspěvek hodný smazání, abych mohl dojít k nějakým závěrům - případně se začít obávat a hledat na harddisku nějakou havěť.

Děkuji
peta
Profil
Oni ti smazali prispevek treba pred mesicem, ale kdyz se ted poprve po mesici prihlasis, tak ti to oznami, ze ti smazali prispevek. Neprijemne jen je, ze se nikde uz nedozvis, kdy jsi jej napsal, co jsi v nem napsal a proc ti jej smazali. Je pryc. :)
ProbablyYes
Profil
Hláška o smazání příspěvku na mě vykoukla, ještě než jsem se přihlásil. O můj příspěvek zcela jistě nešlo, nejsem tak častý přispěvovatel.
Str4wberry
Profil
Vykoukla-li před přihlášením, bude to nejspíš tím použitím IP adresy, které byl nějaký příspěvek smazán.
ProbablyYes
Profil
Zde se však právě nabízí možnosti 2,3. Možnosti 3) se obávám převážně proto, že mi již na jedné stránce ochrana zablokovala přístup pro spam a opisováním kódů jsem musel scriptu dokazovat, že jsem člověk. Navíc také proto, že na mě hláška nevybafla ihned při první návštěvě - pokud si správně vzpomínám, chvíli před tím jsem se na diskusi pohyboval - dost času pro případného příživníka automaticky odeslat spam.

Není tedy možné zjistit, zda byl příspěvek skutečně odstraněn, případně proč, či co bylo jeho obsahem - jak píše peta?
Joker
Profil
ProbablyYes:
Jestli to je stejná IP jako v tomto vlákně, ta tu je docela populární, zřejmě je to router poskytovatele připojení.
Asi jen někdo v okolí odeslal v poslední době příspěvek, který pak byl smazán.

Sice tu včera řádil spamující magor, ale tohle s ním nebude souviset.
Chamurappi
Profil
Reaguji na ProbablyhoYese:
V logu jsem našel:
[17/Apr/2014:21:35:16 +0200] "GET /rules.htm?notid=8807 HTTP/1.1"
Asi by ta notifikační adresa mohla být lépe relativní :-)
Jak tak koukám, notifikace 8807 v databázi neexistuje. Podle časů okolních notifikací vznikla včera někdy po 16:15:25.

Tvé IP adrese nebyl odstraněný žádný příspěvek (nic neodstraňujeme definitivně, abychom měli důkazy). Možná byl jen přesunutý… ale odkud a proč a co to bylo, to netuším.

Nějaký parazit v mém notebooku spamující stránky, které navštívím.
Nepravděpodobné. Robotem generovaný spam už jsme tu hodně dlouho neměli.
ProbablyYes
Profil
Joker:
Ano, právě z ní píšu.

Chamurappi:
[17/Apr/2014:21:35:16 +0200] "GET /rules.htm?notid=8807 HTTP/1.1" - to budu já, klikl jsem na tu hlášku, ale jen zmizela, nikam jsem se nedostal. Patřila tedy zřejmě někomu jinému, ovšem i tak je zvláštní, když hláška odkazuje na neexistující adresu.

„Nepravděpodobné. Robotem generovaný spam už jsme tu hodně dlouho neměli.“
Pak je z mé strany vše v pořádku, děkuji. Pro jistotu si však nainstaluji nějaký proti bleší přípravek a zkontroluji si dvorek.
peta
Profil
Chamurappi: Ani z chladku, ani treba duplicitni prispevky nebo odpovedi do kategorie Prace a zakazky? Chapu, ze treba z bezneho fora nee. Mi to dela treba bezne, kdyz treba mesic tu nejsem a nahodou se vam nejaky muj posled. prispevek nelibil, ze se to tam objevi, kliknes na to a nic se nezobrazi. to uz jsem reklamoval, kdysi.
Treba by ta cervena hlaska mohla obtezovat, dokud si na ni nekliknu, protoze tusim zmizi, kdyz kliknes na jinou stranku. (nebo si to mozna pletu s novymi prispevky a temi puntiky u nic)
Chamurappi
Profil
Reaguji na ProbablyYese:
i tak je zvláštní, když hláška odkazuje na neexistující adresu
Ona není neexistující, rules.htm se zpracovává přes standardní index.php a ten s parametrem notid něco dělá. Minimálně smazal tu notifikaci.
V připravované verzi DJPW už jsou notifikace udělané lépe. Myslím, že se možná i ruší, když je příspěvek, na který vedou, smazaný.


Reaguji na peta:
Mi to dela treba bezne, kdyz treba mesic tu nejsem
To už se nám hodně dlouho nepoštěstilo.

Treba by ta cervena hlaska mohla obtezovat, dokud si na ni nekliknu
Tak to je.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0