« 1 2 »
Autor Zpráva
lionel messi
Profil
Zdravím touto neskorou nočnou hodinou všetkých členov fóra a obzvlášť moderátorov,

o niekoľko mesiacov (presne na Valentína) to už budú dva roky, odkedy patrím medzi členov diskusie a musím povedať, že som sa prostredníctvom nej mimoriadne veľa naučil. Rád by som však diskusii pomohol aj inou cestou než poskytovaním rád a z tohto dôvodu by som mal záujem rozšíriť moderátorské rady.

Dôvodov pre túto, sám si uvedomujem, veľmi odvážnu (a možno aj predčasnú) žiadosť je niekoľko. Asi základným je chuť pomôcť čo najviac a to radovým členom i moderátorom. V súčasnosti mám už dlhšiu dobu aj dostatok času na návštevu diskusie, som tu prakticky každý deň, o čom svedčí aj moja stúpajúca aktivita.

Od získania moderátorských oprávnení si sľubujem možnosť prispieť k skvalitneniu diskusie, presúvanie či mazanie príspevkov by mi neprekážalo, naopak by pomohlo udržať poriadok. Menovite by išlo o vysporadúvanie sa so spamom, nekonštruktívnymi nakopávacími príspevkami, duplicitami či porušeniami pravidiel v sekcii Práce a zákazky (napr. neuvedenie kontaktu), či zmenu titulkov tém typu „Pomoc“.

Uvedomujem si, že s pozíciou moderátora sa nespája len veľké množstvo práv, ale predovšetkým veľkú zodpovednosť a povinnosť robiť dobré meno diskusii a vystupovať maximálne korektne voči ostatným členom. Svoje právomoci by som rozhodne nezneužíval, radšej by som svoje zásahy obmedzil za účelom zamedziť nežiaducim kontroverziám.

Podľa uvedeného sa domnievam, že spĺňam body 2 a 3 uvedené vo vlákne Jak se stát moderátorem této diskuse?. Rovnako si však uvedomujem dôležitosť bodu 1 — úroveň znalostí. Ako môžete vidieť, v rámci svojho pôsobenia na fóre sa vyjadrujem predovšetkým v kategóriách PHP, Jak něco udělat (opäť predovšetkým k problematike serverových skriptov), Názor na stránku, Problémy v začátcích a Databáze na webu z dôvodu záujmu predovšetkým o PHP a MySQL. Netrúfam si však v žiadnom prípade označiť svoje vedomosti za nadpriemerné. Opäť by som sa teda vyjadroval skôr striedmejšie, za hlavný cieľ by som si kládol svojimi radami predovšetkým usmerniť začiatočníkov.

Bol by som vďačný za každý (i negatívny) názor ohľadne získania moderátorských oprávnení. V prípade, že moja žiadosť bude (ako sám predpokladám) zamietnutá by som sa však ešte chcel spýtať, či by bolo v budúcnosti možné jej opätovné prejednanie.
1Pupik1989
Profil
Já ti to preji, snažíš se.
jenikkozak
Profil
lionel messi:
V prípade, že moja žiadosť bude (ako sám predpokladám) zamietnutá
Děkujeme za upřímnost. Ale moc nevidím smysl v žádosti o moderátorské křeslo, když ty sám (jak jsem pochopil) by ses nepodpořil.

Já tvou žádost bohužel také nepodpořím. Aktivní tu jsi, máš odeslaných 1 050 příspěvků, z toho 135 za poslední měsíc. Ale mám pocit, že většina tvých příspěvků je málo obecných, že jsou využitelné jen pro toho konkrétního tazatele. Vinou toho vznikají velmi dlouhá vlákna, kde se vlastně jen hledá konkrétní požadavek uživatele, aby se mu mohlo naservírovat řešení na míru. Jde o takový „chatovací způsob“. Vysvětlím. Místo toho, abys napsal: „Malá písmena se píší na klávesnici, velké písmeno vytvoříš podržením klávesy Shift a vybraného malého písmene. Pokud chceš psát jen velká písmena, stiskni předtím klávesu Caps Lock.“ (Čímž by vznikla kvalitní odpověď pro všechny, kteří řeší podobný problém a hledají postup třeba ve vyhledavači.) Nejen tvůj postup je spíše takovýto: „- Chceš psát velká, nebo malá písmena?“ „- Velká.“ „- Chceš psát velká pořád, nebo jen jedno?“ „- Jen jedno na začátku slova.“ „Podrž klávesu Shift a stiskni klávesu se znakem, který chceš napsat.“
Když však vzniká podobná dlouhá debata, pokročilejší diskutující ztrácejí o vlákno zájem. Výsledek takových rozhovorů proto skoro nikdo nezkontroluje a nenavrhne lepší řešení. A když se tam dostane někdo z vyhledavače, má smůlu, protože po přečtení spousty příspěvků zjistí, že výsledek pro jeho problém stejně není využitelný. Mám pocit, že se snažíš mít hodně příspěvků, a proto nestihneš napsat obecnější řešení, které zabere víc času.

Menovite by išlo o vysporadúvanie sa so spamom, nekonštruktívnymi nakopávacími príspevkami, duplicitami či porušeniami pravidiel v sekcii Práce a zákazky (napr. neuvedenie kontaktu), či zmenu titulkov tém typu ‚Pomoc‘.
Nemyslím si, že tohle jsou problémy Diskuse:
- Zkontrolovat, zda se skutečně jedná o spam, může i řadový člen. Není úplně výjimečné, že mi tato aktivita zabere více než hodinu. (Když kvůli tomu dohledávám kontakty a vazby na internetu.) Naopak samotné vyhození takového příspěvku je otázkou sekund.
- Nakopávací příspěvky stíhají mazat aktivní moderátoři. Mám pocit, že členové Diskuse nás hlavně k případům vytažení staršího nevyřízeného vlákna, kde jsem předtím tak trochu přimhouřil oko.
- U duplicit by také členové mohli udělat víc. Samotné moderátorské smazání vlákna je otázkou sekund. Pročtení dvou vláken a určení, že skutečně o duplicitu jde, zabere času daleko víc.
- Pro žádost o kontakt v Pracích a zakázkách je moderátor zbytečný. Přestože je tam hyperaktivními uživateli často volán.
- Vlákna s nadpisem Pomoc tu nejsou.

Netrúfam si však v žiadnom prípade označiť svoje vedomosti za nadpriemerné
To já právě taky ne…
Opäť by som sa teda vyjadroval skôr striedmejšie, za hlavný cieľ by som si kládol svojimi radami predovšetkým usmerniť začiatočníkov.
Svými radami můžeš začátečníky usměrňovat i nyní. Není úplně žádoucí tak činit formou samostatných příspěvků, ale je v pořádku, když si spolu s odpovědí posteskneš nad způsobem položení otázky.

Pochopitelně jsem si všiml i mnoha přivolání moderátorů z tvé strany. Ale mám pocit, že to mnohdy bylo zbytečné. Za vhodné přivolání jsem rád a obvykle do takového příspěvku přidávám poděkování v moderátorské poznámce. Ale mám pocit, že 80 % přivolání za poslední rok jsou plané poplachy, které moderátory jen neúměrně zdržují a mohou způsobit, že bude přehlédnut nějaký významnější problém, protože v poslední době moderátoři k těmto upozornění staví lhostejněji než dříve.

Já bych od nového moderátora potřeboval trošku jinou pomoc:
- Nedávno jsem u ledu rozhodoval o osudu několika desítek vláken. Bohužel je obtížné sehnat 3 moderátory, kteří by o vlákně rozhodli, a tak tam uplatňuji pravidlo, že po měsíci nečinnosti může o něm rozhodnout první kolemjdoucí moderátor a není povinen čekat na další dva souhlasy. Chápu, že moderátoři na to nemají čas; jsou to odborníci, kteří mají spoustu jiných starostí. Ale proč to nezajímá ani řadové členy, kteří třeba mají zájem o to se moderátorem stát?
- Hodil by se mi aktivní moderátor, který by přidal k mému a Chamurappimu souhlasu ještě ten chybějící třetí.
- Chtěl jsem udělat radikálnější změny v pravidlech, v Pracích a zakázkách, v Názorech na stránku i v uspořádání kategorií. Ovšem za současné situace nejsem schopen takové úpravy prosadit.
- Potřeboval bych člověka, který by hlídal kvalitu příspěvků a byl ochoten trávit spoustu zbytečného času, který zabere vysvětlování, proč byly nehodnotné poznámky odstraněny.
- Přišel by mi vhod zlý moderátor. Takový, který neodpouští recidivistům, který navrhuje tresty, který krotí hyperaktivní členy, který píše zamítavé příspěvky k žádostem o moderování… a kterého nikdo nemá rád, stejně jako jsem já nesnášel panthera a před ním DoubleThinka. Já bych velmi rád hrál roli hodného moderátora, který všem dává desátou druhou šanci a na kterého si nikdo nestěžuje. Ale bez přísného hlídače to asi nepůjde. Mám pocit, že za cca tři měsíce, co jsem tu nebyl, se tu uhnízdili uživatelé, kteří nedbají na kvalitu svých textů.
lionel messi
Profil
jenikkozak:
Ďakujem pekne za obsiahle vyjadrenie sa k môjmu doterajšiemu pôsobeniu, cieľom i skutočným problémom diskusie.

Ale mám pocit, že většina tvých příspěvků je málo obecných, že jsou využitelné jen pro toho konkrétního tazatele. […]
Myslím si, že máš celkom pravdu, vďaka za kritický pohľad na moje odpovede, skúsim sa nad týmto nedostatkom zamyslieť a eliminovať ho.

Nedávno jsem u ledu rozhodoval o osudu několika desítek vláken. Bohužel je obtížné sehnat 3 moderátory, kteří by o vlákně rozhodli, a tak tam uplatňuji pravidlo, že po měsíci nečinnosti může o něm rozhodnout první kolemjdoucí moderátor a není povinen čekat na další dva souhlasy.
Keďže zachladené vlákna občas prechádzam, uvedený stav som si všimol.

Ale proč to nezajímá ani řadové členy, kteří třeba mají zájem o to se moderátorem stát?
Nedá sa povedať, že by ma podobné záležitosti nezaujímali, ale netrúfam si vyjadriť sa k nim z pozície radového člena. Konkrétne niekoľko vlákien:

Hlasování o banu pro uživatele vecerapl/cevepe/PetraBB atd.
Napriek vyše polročnej odmlke chýba tretí súhlas moderátora s banom. V tomto prípade by som ban zrejme podporil, keďže ide o opakované a vedomé porušenie pravidiel (dotyčný strieda nicky v — naivnej — snahe, že mu na to nikto nepríde).

Nabídka - Zvýšení návštěvnosti webu
Tu by som bol za zmazanie inzerátu, ale výlučne z dôvodu pomerne dlhej pauzy od jeho vloženia. Čo sa týka otázky porušenia pravidiel, nedokážem sa fundovane vyjadriť a zdržal by som sa hlasovania.

IT & Programování - vypracování seminárek, úkolů atd.
Zmazať, podobne aj duplicitu tohto inzerátu, zatiaľ sa nezdá, že by autor nedbal na dôrazné varovanie. Obdobne by som podporil zmazanie ďalších inzerátov porušujúcich pravidlá.

Stahování .mp4 z ulož.to URL
Zmazať.

Zo starých vláken mi utkvelo v pamäti ešte Návrh na ban uživatele Martin005, kde aj po 1,5 roku chýba tretí súhlas s banom. Jednoznačne by som ban podporil, ide totiž o neospravedlniteľné správanie.

Potřeboval bych člověka, který by hlídal kvalitu příspěvků a byl ochoten trávit spoustu zbytečného času, který zabere vysvětlování, proč byly nehodnotné poznámky odstraněny.
To by v mojom prípade taktiež nebol problém.
Marschmallow
Profil
lionel messi:
Nedá sa povedať, že by ma podobné záležitosti nezaujímali, ale netrúfam si vyjadriť sa k nim z pozície radového člena.
Já si troufnul :-D
Jinak Tvoji žádost podporuji.
Taps
Profil
lionel messi:
Co se týče moderátorské pozice, tak tato pozice je především o zkušenostech, které má moderátor v dané kategorie. Být na tvém místě tak bych ještě nějaký čas posečkal i s přihlédnutím k tomu, že jsi před pár měsící psal že s OOP teprve začínáš, a také jsi založil pár, témat, která se týkala oblasti PHP a MYSQL(i) (spíše se tato problematika týkala začátečnických problémů). Omlouvám se za kritický náhled na tvoji žádost o funkci moderátora.
Taurus
Profil
jenikkozak:
zlý moderátor. Takový, který neodpouští recidivistům,

To jsi trefil. Někdy si říkám, že se s různými individui tak páráte. Řezat je hlava nehlava.

se tu uhnízdili uživatelé, kteří nedbají na kvalitu svých textů.

…typu Amorepro, kterým bych vlákna rovnou mazal, protože nevkládájí ani trochu ochoty se slušně a normálně zeptat. Což je k nám docela bezohledné, házejí na nás prosby jak klacky psovi. Poraď, hned, ale spíš mi napiš rovnou výsledek, jinak nevotravuj.

Vždycky mě vyloženě štve, když jim někdo odpoví. To někdy právě dobráci lionel messi a Tomáš123 děláte, což je fakt škoda. quatzael je zase typ lidí, co s oblibou napíší oznamovací větu bez nějaké prosby/vděku nebo otázky. Někdy se musím držet nereagovat a občas to ulítne. To jsou zase typy lidí, kteří na klávesnici neobjevili otazník…
mimochodec
Profil
Taurus:
…typu Amorepro, kterým bych vlákna rovnou mazal, protože nevkládájí ani trochu ochoty se slušně a normálně zeptat.

Nebo v posledních dnech fandam007. Nechci soudit, jestli by lionel messi byl dobrý moderátor, ale za sebe můžu říct, že nemám pocit, že by další "hodný" byl potřeba. Proč vlastně skončil panther?


Taps:
lionel messi:
Co se týče moderátorské pozice, tak tato pozice je především o zkušenostech, které má moderátor v dané kategorie. Být na tvém místě tak bych ještě nějaký čas posečkal i s přihlédnutím k tomu, že jsi před pár měsící psal že s OOP teprve začínáš, a také jsi založil pár, témat, která se týkala oblasti PHP a MYSQL(i) (spíše se tato problematika týkala začátečnických problémů). Omlouvám se za kritický náhled na tvoji žádost o funkci moderátora.

Je to asi věc přístupu, ale nevidím významnou souvislost mezi schopností být platným moderátorem a odbornými znalostmi. Ten člověk by měl být v obraze, ale k tomu, aby vyhodil spammera, přesunul dotaz nebo zodpověděl v podstatě 50 % položených otázek, to zvládne každý, kdo se v php šťourá aspoň půl roku.
Dodatek: Těmi 50 procenty jsem chtěl říct, že i tak "málo" by mi pro funkci zootechnika připadalo dostatečné.
Fisir
Profil
Reaguji na mimochodce:
Proč vlastně skončil panther?
Prý neměl čas.

Reaguji na jenikkozaka:
Na pozici zlého, autoritativního a diktátorského moderátora se hrdě hlásím.
lionel messi
Profil
Taps:
Omlouvám se za kritický náhled na tvoji žádost o funkci moderátora.
Nuž, keď platí kritický == pravdivý (povedané rečou PHP :-)), tak sa prosím neospravedlňuj.
jenikkozak
Profil
Marschmallow:
Já si troufnul :-D
To je možná humorné, jak naznačuješ smajlíkem, ale dosud ses neobtěžoval mi odpovědět. Jako řadový člen nemáš hlasovací právo, máš však možnost ovlivnit hlasující moderátory. Tvůj příspěvek byl jen zbytečný výkřik do tmy.

lionel messi:
Hlasování o banu pro uživatele vecerapl/cevepe/PetraBB atd.
Napriek vyše polročnej odmlke chýba tretí súhlas moderátora s banom.
Celého toho půl roku jsi měl možnost svůj názor vyjádřit, ale neudělal jsi to. Opakovaně se tu psalo, že „nemoderátor“ nemá hlasovací právo, ale moderátoři k jeho argumentu více či méně přihlížejí.
Nabídka - Zvýšení návštěvnosti webu
Tu by som bol za zmazanie inzerátu, ale výlučne z dôvodu pomerne dlhej pauzy od jeho vloženia.
Považoval bych za nekolegiální to vlákno s odstupem tajně smazat navzdory Str4wberryho nesouhlasu. Dokud je byť jediný moderátor proti, vlákno se nemaže. Viz Moderování na diskusi JPW.
Čo sa týka otázky porušenia pravidiel, nedokážem sa fundovane vyjadriť a zdržal by som sa hlasovania.
O porušení pravidel tam právě nešlo. Jinak by to vlákno měsíc o mnoho nepřežilo.
IT & Programování - vypracování seminárek, úkolů atd.
Zmazať, podobne aj duplicitu tohto inzerátu, zatiaľ sa nezdá, že by autor nedbal na dôrazné varovanie.
Ani v tomto případě nebyla pravidla porušena. Aspoň podle mého soudu. Ale považuji to za stejný problém jako u problému odkázaného výše, proto by s nimi mělo být nakládáno obdobně.
Stahování .mp4 z ulož.to URL
Zmazať.
Souhlasím. Z mého pohledu to vlákno čekalo na to, až ho bude možné po měsíční neaktivitě smazat.
Zo starých vláken mi utkvelo v pamäti ešte Návrh na ban uživatele Martin005, kde aj po 1,5 roku chýba tretí súhlas s banom. Jednoznačne by som ban podporil, ide totiž o neospravedlniteľné správanie.
Hlavně bys ale musel dokázat, že sem stále chodí a dělá nepořádek.

Taps:
Nemyslím si, že by moderátor této Diskuse nutně potřeboval odborné znalosti. Ostatní moderátoři v odkázaném vlákně mají na to názor podobný.

mimochodec:
Proč vlastně skončil panther?
Asi ho štvalo, že se někteří dlouhodobí členové Diskuse zbytečně ptají, když by stačilo prokliknout odkaz, který jsem dal do svého příspěvku. :-)

Fisir:
Na pozici zlého, autoritativního a diktátorského moderátora se hrdě hlásím.
A co si tak žádost vložit do samostatného vlákna, jak je tu zvykem?
lionel messi
Profil
jenikkozak:
Hlavně bys ale musel dokázat, že sem stále chodí a dělá nepořádek.
Nemôžem celkom súhlasiť. Podľa mňa by mal dotyčný za svoje správanie pykať a to aj dodatočne, bez ohľadu na to, či je ešte aktívny. Zároveň by tým dali členovia fóra najavo, že podobné vystupovanie tu nie je tolerované. Z môjho pohľadu mi to príde trochu podobné ako súdenie zločincov v reálnom svete — existujú premlčateľné a nepremlčateľné trestné činy (samozrejme aj priťažujúce a poľahčujúce okolnosti, ale tie v tomto prípade žiadne nenachádzam).
Tomáš123
Profil
lionel messi:
Ja ti to prajem. Nemám právomoc rozhodovať o tom, ale tvoje (i keď sem-tam otravne aktívne :-)) správanie na diskusii je v čo najvyššej miere profesionálne a tvoje rady tiež stoja za prečítanie. Jenikkozak spísal pár nevýhôd tvojich odpovedí, ale nemyslím si, že by to malo ovplyvniť rozhodnutie (za predpokladu, že chýb nebude viac, samozrejme).

Taurus:
To někdy právě dobráci lionel messi a Tomáš123 děláte, což je fakt škoda.
Udivuje ma, že som to u seba nepostrehol. Asi začnem upozorňovať takýchto užívateľov. Všetko preto, aby si sa nenaštval Taure :-).
Str4wberry
Profil
Reakce na jenikkozaka:
Nedávno jsem u ledu rozhodoval o osudu několika desítek vláken. Bohužel je obtížné sehnat 3 moderátory, kteří by o vlákně rozhodli, a tak tam uplatňuji pravidlo, že po měsíci nečinnosti může o něm rozhodnout první kolemjdoucí moderátor a není povinen čekat na další dva souhlasy.
Hodil by se mi aktivní moderátor, který by přidal k mému a Chamurappimu souhlasu ještě ten chybějící třetí.

Dříve jsme používali pravidlo, že týden mlčení = jeden souhlas. Osobně jsem byl pro automatické mazání starého obsahu u ledu, s tím, že když někde chce nějaké téma/příspěvek zachovat, má se o to starat. Navíc se stejně z diskuse nic nenávratně smazat nedá. Chamurappimu se to nelíbilo, tak se v tom teď holt přehrabujete. :–)


Ohledně otázky, jestli by se lionel messi měl stát moderátorem, to vidím tak, že momentálně není problém s tím, že by moderátoři nestíhali. Hned 5 moderátorů bylo online v poslední hodině a v drtivé většině témat byl minimálně jeden moderátor.

Osobně jsem ale pro, protože slovenský moderátor by se do týmu hodil. Tuším, že už tu někdy padla myšlenka, že by bylo dobré mít moderátora, co primárně používá slovenštinu.
Tomáš123
Profil
Str4wberry:
Tuším, že už tu někdy padla myšlenka, že by bylo dobré mít moderátora, co primárně používá slovenštinu.
Keďže by to mohlo padnúť vhod, tu je to vlákno: Čo by som mal zlepšiť ak by som sa chcel stať moderátorom?
jenikkozak
Profil
Str4wberry:
Osobně jsem ale pro, protože slovenský moderátor by se do týmu hodil
Měl bys uvést lepší důvod. Pokud by měl někdo získat moderátorské křeslo jen proto, že je Slovák, žena, cikán či jednonohý, změním svůj názor z neutrálního „nepodpořím“ na zamítavé „jsem proti“. Chtěl bych pracovat s moderátorem, který svou funkci získal na základě schopností a znalostí, ne výsledkem kvót.
Str4wberry
Profil
To není výsledek kvót, ale toho, že má lepší schopnosti a znalosti číst slovenské příspěvky než já (a možná další moderátoři). Osobně často delší slovenské příspěvky neznámých diskutérů nečtu, protože je to hodně pracné.



Jinak ohledně návštěvnosti moderátorů v jednotlivých tématech jsem si udělal menší přehled.

Za poslední měsíc tu vzniklo 475 témat a jen 33 z nich nenavštívil ani jeden moderátor. Celý seznam
jenikkozak
Profil
Přestože se mi slovenština pochopitelně čte hůře než čeština, textům slovenských uživatelů se nevyhýbám. Na rozpoznání problémů, které by vyžadovaly moderátorský zásah, není potřeba příspěvky číst slovo od slova, stačí je jen zhruba zhlédnout.

Za poslední měsíc tu vzniklo 475 témat a jen 33 z nich nenavštívil ani jeden moderátor.
Ještě poznámka: jde o vlákna, v nichž nebyl moderátor přihlášený. 18 z uvedených 33 vláken jsem četl. Z mobilu se na weby nepřihlašuji (proto můžu být nesprávně považován za člověka, který se k vláknům nevrací), ale případný moderátorský zákrok bych provedl na nejbližším počítači.
Str4wberry
Profil
Na rozpoznání problémů, které by vyžadovaly moderátorský zásah, není potřeba příspěvky číst slovo od slova, stačí je jen zhruba zhlédnout.
Jde spíš o řešení sporů, kdy je únavné číst dlouhé slovenské příspěvky od hájící se / útočící protistrany.

Z mobilu se na weby nepřihlašuji
Je pro to nějaký důvod?
Taps
Profil
Str4wberry:
Jde spíš o řešení sporů, kdy je únavné číst dlouhé slovenské příspěvky od hájící se / útočící protistrany.
Otázkou je kolik takových sporů bývá
Alphard
Profil
Str4wberry:
Je pro to nějaký důvod?
Část těch vláken jsem nepřihlášen viděl také. V práci/v mobilu se nepřihlašuji, protože nepotřebuji. Obvykle stejně nemám čas dohledávat souvislosti, ale v rychlosti projít nová vlákna mi nedělá problém.

Jde spíš o řešení sporů, kdy je únavné číst dlouhé slovenské příspěvky
Pro mě je únavné číst je i v češtině. Představa, že někdo, kdo má sklony k chatování, tady vytvoří 3stránkovou diskusi, o které se pak bude hlasovat, je opravdu lákavá.
A obecně jsem proti pozitivní diskriminaci.


Já zatím také žádost nepodporuji, protože se stejně jako jenikkozakAle mám pocit, že 80 % přivolání za poslední rok jsou plané poplachy“ obávám potřeby vyjadřovat se ke všemu a zasahovat i tam, kde to není třeba. Nepodporu žádosti si prosím nevykládejte jako nesouhlas.
lionel messi
Profil
Ďakujem všetkým (moderátorom i radovým členom) za vyjadrenia.

Alphard:
Já zatím také žádost nepodporuji, protože se stejně jako jenikkozak ‚Ale mám pocit, že 80 % přivolání za poslední rok jsou plané poplachy‘ obávám potřeby vyjadřovat se ke všemu a zasahovat i tam, kde to není třeba.
K tomuto som sa myslím vyjadril už v [#1]: „Svoje právomoci by som rozhodne nezneužíval, radšej by som svoje zásahy obmedzil za účelom zamedziť nežiaducim kontroverziám.
jenikkozak
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Čtení dlouhých příspěvků v případě sporu věnuji dostatek pozornosti. Žádná stížnost na národnostní diskriminaci ze strany moderátorů tu tuším nikdy nebyla. Myslím si, že je lepší, když se všichni moderátoři snaží při únavném čtení slovenských textů neusnout, než kdybychom spoléhali na to, že spory slovenských uživatelů bude řešit „jejich“ moderátor. Nehledě na to, že by museli být tři, aby byli schopní odhlasovat nějaký závěr.

Důvod nepřihlašování na mobilu je poměrně jednoduchý. Nehodlám psát na mizerné virtuální klávesnici, když jsem obvykle schopen se do hodiny dvou dostat k počítači. Na mobilu si projdu nové příspěvky z úvodní stránky a vlákna, kam jsem přispíval (na ně se dostanu ze svého profilu). Když se pak po čase dostanu k počítači, zůstanou mi na úvodní stránce čísla označující počet nových příspěvků. Vlákna, která mi na mobilu přišla nezajímavá, už neotevírám. Vybírám ta, která jsem si chtěl více pročíst, do kterých jsem chtěl přispět a ta, u kterých si nejsem jist, zda jsem se k nim chtěl na počítači vracet. Občas tedy jdu na počítači do vlákna znovu zbytečně, ale přijde mi to lepší, než kdybych o nějaké zajímavé přišel.
Až bude Diskuse v roce 2029 podporovat uživatelské štítky, budu si moci při první návštěvě na kterémkoliv zařízení přidat k vláknu příznak, že se chci vyjádřit na počítači, přečíst si na počítači, přečíst si dlouhé vlákno až v době nudy atd.
A až mě omrzí čekání, začnu škemrat o API, nad kterým by se dalo postavit vlastní webové rozhraní, které by obsahovalo jediný seznam (místo několika se spoustou duplicit), ve kterém by se dalo v reálném čase filtrovat a který by nabízel trošku inteligentnější výběr vláken na straně serveru, který by zohledňoval zájmy uživatelů.
lionel messi
Profil
jenikkozak:
Vlákna s nadpisem Pomoc tu nejsou.
Ale občas sa objavia iné vlákna s naozaj nevhodne zvoleným titulkom.

Moderátor Alphard: Původní název odkázaného vlákna byl Config.php
jenikkozak
Profil
Aha, tak tomuhle říkáš nadpis typu „Pomoc“. Zrovna vymýšlení vhodnějších nadpisů je dost obtížná disciplína. O tom by ti mohl povyprávět Petr ZZZ, který než se stal moderátorem ve všech sekcích, založil vlákno, ve kterém občas navrhoval varianty nadpisů, které považoval za lepší. Bohužel jejich velký podíl byl zamítnutý. Důsledek toho byl, že se pak odvážil s nějakým návrhem přijít jen párkrát za rok. Když v tomhle pohořel Petr, který si s češtinou dost hrál a své výroky zpestřoval zajímavými archaickými slovy, myslíš, že bys v ní mohl uspět ty? U něj byla výhoda v tom, že jeho návrh stačilo zamítnout. Za tebou by musel chodit jiný moderátor a zbytečné úpravy vracet zpátky.
Jestli chceš, můžeš to klidně zkusit. Vyber si deset nadpisů vláken a navrhni jejich lepší znění. Tipoval bych, že více než dva z té desítky obhájit nedokážeš.

Odkázané vlákno je ukázkou toho chatovacího způsobu řešení triviálního problému, o kterém jsem psal výše.
lionel messi
Profil
jenikkozak:
O tom by ti mohl povyprávět Petr ZZZ, který než se stal moderátorem ve všech sekcích, založil vlákno, ve kterém občas navrhoval varianty nadpisů, které považoval za lepší.
Spomínam si, občas som do neho nakukol, bolo pre mňa spestrením, jeho snahu som aj napriek neveľkému úspechu vítal. Ide nepochybne o zložitú úlohu, dokonca si pamätám svoje dve prvé vlákna na tomto fóre, v ktorých mi Chamurappi dvakrát menil titulok (právom).

Jestli chceš, můžeš to klidně zkusit.
Uznávam, že to jednoduché rozhodne nie je, ale prečo nie?

Document.write ? — Zápis do souboru pomocí JS (alebo JS zápis do souboru — výstižnejšie než „výkrik do tmy“ Document.write, keďže sme v kategórii JS, mohol by teoreticky postačovať „Zápis do souboru“)

Referencie, nacenenie — Ako získať referencie a určiť cenu služieb? (alebo „svojich služieb“ o niečo konkrétnejšie, zrozumiteľnejšie, hoci v pozícii moderátora by som nad súčasným titulkom možno jedno oko prižmúril)

Zvýraznenie uživatela — Konverzia BB tagov na HTML (alebo „Zmena BB tagov na HTML“, aktuálny titulok nie je vyložene zlý, len mám pocit, že by to jednoducho šlo aj lepšie, problémom je odpovedať ako to zlepšiť výstižne a zároveň konkrétne — „Problém s regulárnym výrazom“ nepovažujem za ideálny)

ignorace podmínky — Nefunkčnost podmínky (jeden z najťažších titulkov na zmenu, slovo „ignorance“ mi však pred kliknutím na vlákno navrávalo, že autor chce, aby podmienka v istých prípadoch bola ignorovaná a nie, že mu nefunguje)

strtotime se chová podivně strtotime nebere v úvahu druhý parametr (pôvodný názov je nekonkrétny, aké správanie je „podivné“?)

.htaccess rewrite rule — Podstrčení adres v .htaccess (mod_rewrite) (opäť nie zlý, ale ani nie najkonkrétnejší pôvodný názov)

Chybné zobrazení webu — Chybné zobrazení webu při změně rozlíšení (držím sa zásady, že titulok má byť čo najkonkrétnejší)

Nefunguje include — Nefunguje kořenová cesta v include (dôvod rovnaký ako vyššie)

Show/hide — Skrývaní a odkrývání v JS (uprednostnil by som český titulok pred anglickým, pôsobí na mňa atraktívnejšie než „Show/hide“, opäť jeden zo slabších bodov)

odeslání souboru — Upload souboru užívatelem (možno i „Upload souboru přes formulář“ alebo „…formulářem“, „odosielanie“ sa mi spája s e-mailom a pod., vo vlákne sa rieši nahrávanie súboru na sever)

Nehovorím, že by som v pozícii moderátora menil všetky uvedené titulky, ide len o návrhy na vylepšenie. Vopred ďakujem za vyjadrenie sa k návrhom a prípadné protiargumenty.
jenikkozak
Profil
lionel messi:
Document.write ? — Zápis do souboru pomocí JS (alebo JS zápis do souboru — výstižnejšie než ‚výkrik do tmy‘ Document.write, keďže sme v kategórii JS, mohol by teoreticky postačovať ‚Zápis do souboru‘)“ Dávám protinávrh: Chatovací plácání o všem možnym.
Referencie, nacenenie — Ako získať referencie a určiť cenu služieb? (alebo ‚svojich služieb‘ o niečo konkrétnejšie, zrozumiteľnejšie, hoci v pozícii moderátora by som nad súčasným titulkom možno jedno oko prižmúril)“ Pěkný návrh, název vlákna jsem změnil. Díky.
Zvýraznenie uživatela — Konverzia BB tagov na HTML (alebo ‚Zmena BB tagov na HTML‘, aktuálny titulok nie je vyložene zlý, len mám pocit, že by to jednoducho šlo aj lepšie, problémom je odpovedať ako to zlepšiť výstižne a zároveň konkrétne — ‚Problém s regulárnym výrazom‘ nepovažujem za ideálny)“ To je z bláta do louže. Neptá se na obecný převod všech značek, ale jen jedné konkrétní.
ignorace podmínky — Nefunkčnost podmínky (jeden z najťažších titulkov na zmenu, slovo ‚ignorance‘ mi však pred kliknutím na vlákno navrávalo, že autor chce, aby podmienka v istých prípadoch bola ignorovaná a nie, že mu nefunguje)“ Ale podmínka není věc, která by mohla fungovat či nefungovat. Zatímco ignorována by být mohla. Ne že by současný titulek byl kdovíjak skvělý, ale když už uživatele změnou poučujeme, mělo by to stát za to. Ne to měnit jen proto, že mně by se to líbilo trochu jinak.
strtotime se chová podivně strtotime nebere v úvahu druhý parametr (pôvodný názov je nekonkrétny, aké správanie je ‚podivné‘?)“ Nejsem si jist, zda tazatel v době pokládání dotazu věděl, že má problém s druhým parametrem. Vlákna se tu nepojmenovávají podle řešení, ale zadání problému.
.htaccess rewrite rule — Podstrčení adres v .htaccess (mod_rewrite) (opäť nie zlý, ale ani nie najkonkrétnejší pôvodný názov)“ Opět. Taková úprava za to nestojí. Davexova změna se mi líbí víc.
Chybné zobrazení webu — Chybné zobrazení webu při změně rozlíšení (držím sa zásady, že titulok má byť čo najkonkrétnejší)“ U nás máme rozlišení krátce.
Nefunguje include — Nefunguje kořenová cesta v include (dôvod rovnaký ako vyššie)“ Kdyby tazatel v době psaní dotazu věděl, že se té adrese říká kořenová, to vlákno by nejspíš nevzniklo.
Show/hide — Skrývaní a odkrývání v JS (uprednostnil by som český titulok pred anglickým, pôsobí na mňa atraktívnejšie než ‚Show/hide‘, opäť jeden zo slabších bodov)“ Problém se netýká ani JS, ani skrývání a odkrývání.
odeslání souboru — Upload souboru užívatelem (možno i ‚Upload souboru přes formulář‘ alebo ‚…formulářem‘, ‚odosielanie‘ sa mi spája s e-mailom a pod., vo vlákne sa rieši nahrávanie súboru na sever)“ U předchozího vlákna bys dal přednost českému titulku, ale zde to změníš obráceně? Že nahrávání a odesílání na server nepovažuješ za totéž, je jen tvůj pocit. A že to je prostřednictvím formuláře? V té kategorii se třeba odesílání přes FTP moc neřeší, takže by šlo jen o zbytečné prodloužení.
lionel messi
Profil
jenikkozak:
Dávám protinávrh: Chatovací plácání o všem možnym.
Áno, je pravda, že sa vlákno napokon zvrhlo týmto spôsobom, ale je to prirodzené, autorovi niekoľko ľudí navrhlo použiť PHP namiesto JS, bohužiaľ sa ukázalo, že pre fifu je to španielska dedina.

Nejsem si jist, zda tazatel v době pokládání dotazu věděl, že má problém s druhým parametrem.
Podľa mňa to vedel, citujem: „Čili to nějak úplně nuluje ten čas.“ A „ten čas“ sa nachádzal iba v druhom parametri funkcie.

U nás máme rozlišení krátce.
Ďakujem za opravu, som si samozrejme vedomý faktu, že by nebolo vhodné v pozícii moderátora prepísať českému autorovi názov vlákna do slovenčiny a v češtine mám isté rezervy (pasívne mi nerobí najmenší problém, na aktívnu bezchybnú konverzáciu alebo písomný prejav by som si netrúfol). Mohol by si sa prosím vyjadriť k vhodnosti samotného návrhu bez ohľadu na chybu?

Ostatné body uznávam, každopádne tvoj predpoklad: „Tipoval bych, že více než dva z té desítky obhájit nedokážeš.“ sa ukázal ako pravdivý.

Ešte sa dotknem niekoľkokrát spomínaného a (zrejme oprávnene) kritizovaného chatovacieho spôsobu odpovede. Som si vedomý, že viacero vláken (v rýchlosti si spomínam na aspoň 3 alebo 4 od leta), do ktorých som sa zapojil v poslednej dobe presahuje počtom príspevkov jednu stranu (t. j. 30 príspevkov vrátane otázky). Takmer vždy v tomto prípade ide o usmernenie začiatočníka, ktorý (napr. v kategórii PHP) zostaví kód skladajúci sa z viacerých chýb. Včerajšia komunikácia je ukážkovým príkladom. Istý podiel na dĺžke vlákna má však v tomto prípade aj autor. Najprv vložil iba znenie chybovej hlášky bez kódu (odhliadnuc od toho, že opakovane prejavil neochotu aktívne a samostatne vyhľadávať informácie, dokonca aj na podpore svojho hostingu). Dostať z neho ukážku kódu a poradiť mu s týmto čiastkovým problémom zabralo (iným členom) hneď 10 príspevkov. Keby bol serverteam.sk poskytol predmetný kód hneď na začiatku, dal sa problém vyriešiť jednou odpoveďou.

Vzápätí narazil autor na nemožnosť pripojiť sa k MySQL. Opäť však neprejavil žiadne úsilie problém vyriešiť vo vlastnej réžii, dokonca ani neuviedol, kde sa ťažkosti prejavujú (localhost, ostrý server…) a všetko sme museli zisťovať z chybových hlášok. Krátko predtým vložil serverteam.sk úryvok kódu s niekoľkými na prvý pohľad zrejmými chybami, na ktoré som sa ho snažil upozorniť čo najskôr ešte pred vyriešením problému s prihlásením, pretože som predpokladal, že budú neskôr spôsobovať značné problémy. Zrejme nikto si v tej chvíli však nevšimol v kóde chybu v SQL dotaze, odstránením ktorej vlákno pokračovalo (medzitým jeho dĺžka prekročila zmienenú 1 stranu). Autor taktiež neporozumel princípu escapovania užívateľského vstupu napriek tomu, že som ho celkom opakovane odkázal na návod.

Priznám sa, že hneď, keď som uvidel predmetný SQL dotaz mi napadla možná chyba „Column count doesn't match row count“ a rozmýšľal som, že na ňu upozorním okamžite v príspevku 21. Nikdy však nechcem začiatočníka odradiť dlhým výpisom potenciálnych chýb a preto som o tomto riziku pomlčal. Opäť sa však zopár príspevkov vyplytvalo na otázku, aké stĺpce sú v tabuľke. Keby si autor totiž hlášku preložil, mohol by sám napísať, aké stĺpce jeho tabuľka obsahuje. Bez tejto informácie bohužiaľ nebolo možné dotaz korektne opraviť. Spokojní boli teda všetci až po 41 príspevkoch. Svoj diel viny na naťahovaní debaty priznávam, často však autor (nehovorím, že úmyselne) hádže odpovedajúcim polienka pod nohy tým, že z neho musia všetky informácie ťahať ako z chlpatej deky.
Taurus
Profil
lionel messi:
z neho musia všetky informácie ťahať ako z chlpatej deky.

Moc se s nima crcáš. Přemýšlím, proč si zasluhují tolik tvé pozornosti. Jsi až moc hodný. Je to hezký, ale někdy je to na škodu. A koukám, že chceš trumfnout ve statistice délek příspěvků Petra ZZZ :-).
Fisir
Profil
Reaguji na lionela messiho:
Včerajšia komunikácia
Ano, na druhé stránce jsem po tvé [#6] odpovědi přestal mít chuť nutit serverteama.sk přemýšlet.
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0