Autor Zpráva
jenikkozak
Profil
Navrhuji omezit počet kategorií této Diskuse. Věřím, že pak bude jednodušší vybrat vhodnou sekci při zakládání dotazu.*
Návrhy řadím podle předpokládané obtížnosti, s níž by mohly projít:

1) U kategorie Jak něco udělat? by bylo dobré v popisku: „Když víte, co chcete, ale nevíte jak,“ zmínit, že se jedná pouze o dotazy z oblasti webu.

2) Sloučil bych kategorie Flashové animace a grafika a ActionScript ve Flashi. Flash si již svou největší slávu prožil a nepotřebuje dvě sekce, kam stejně skoro nikdo nepíše.

3) Dokud nebude učebnice, skryl bych na úvodní stránce kategorii Učebnice JavaScriptu. Nechci na tebe, Chamurappi, tlačit, ale ta sekce je prázdná už opravdu dlouho.

4) XHTML, Doctype a validita bych přesunul do HTML. Ani jedna z problematik první sekce není už natolik významná, aby ji mělo smysl z HTML vyčleňovat, ačkoliv mi je jasné, že nejde přímo o podmnožinu.

5) Sloučil bych Software na tvorbu webu a Redakční systémy, které jsou také software na tvorbu webu. U Redakčních systémů mi vadí hlavně to, že se tam málokdy objeví opravdu kvalitní odpověď. Z pohledu znalostí tu kategorii považuji za nejslabší na Diskusi. (Práce s počítačem se nepočítá.)

6) Zrušil bych kategorii O Jak Psát Web. Yuhů o ni prý už nemá zájem. Vlákna bych v této sekci nechal, ale nebyla by na úvodní stránce (myslím tím seznam kategorií) ani by v ní nešlo založit nové téma. Vlákna v ní by byla dohledatelná obdobně obtížně jako staré dotazy v jakékoliv jiné kategorie.

7) Způsobil bych rozdělení PHP na začátečníky a pokročilé tím, že bych založil novou kategorii. Myslím si, že obě složky mají rozdílné cílové skupiny. Kdybychom se báli, že začátečníci budou hodně dotazy vkládat do pokročilé v představě, že se jim budou věnovat odborníci, dalo by se to usměrnit vhodně zvolenými názvy obou sekcí.

8) Spojil bych obě flashové kategorie s Grafikou na webu. Dříve byl na Diskusi Flash velmi významný, ale ta doba je už pryč. Vím, že AS není podmnožinou grafiky, kdyby to někomu hodně vadilo, mohl by se Flash nebo AS zmínit v názvu či popisku grafické kategorie.

9) Sloučil bych Jak něco udělat? s Problémy v začátcích. Správně zařadit dotaz do těchto dvou kategorií umí asi tři lidi na světě. :-) Návštěvníci by neměli volit mezi těmito dvěma kategoriemi, ale třeba mezi Jak něco udělat a konkrétní sekcí (CSS, JS, PHP). Myslím si, že o obě stávající kategorie mají zájem ti samí diskutující. Že by vznikla hodně velká sekce, by mi nevadilo; moderátoři by byli víc motivovaní přesouvat do konkrétnějších částí.

10) Z Práce s počítačem bych udělal obecnou tlachací sekci, kam by mohli přispívat pouze přihlášení uživatelé. V Nejnovější diskusi by se mohla zobrazovat volitelně. Stejně jako by se tam mohla volitelně zobrazovat aktivním členům i vlákna z kategorie U ledu.

11) Kategorie bych zrušil a nahradil je štítky, které by kromě použité technologie mohly ukazovat i obtížnost otázky. To by bylo praktické, protože člověk se zájem o konkrétní oblast by si mohl snadno zobrazit ta vlákna, která se jeho problémem zabývají. Toto vlákno ale není určeno k debatě nad tímto řešením. Je ještě velmi mnoho problémů, které by se musely vyřešit. Např. jak zabránit tomu, aby se lidem se zájem o databáze nenabízel milion dotazů na propojení PHP s MySQL…

*Jde o to, že lidi sice velký počet zaujme, ale mají problém si z něj zvolit. Kdyby to někoho víc zajímalo, může si pročíst studii How Much Choice is Too Much?
Vycházím i ze starších debat: Sekce fóra, DoubleThink: Ode dneška nejsem moderátor
pcmanik
Profil
Ja som za a ani na jednej z navrhovaných zmien nevidím problém a určite to pomôže jednoduchšiemu chodu diskusie a hlavne jednoduchšiemu prispievaniu začiatočníkov.

To rozdelenie na PHP sa mi celkom pozdáva, nakoľko sa tu podľa mňa v poslednej dobe roztrhol pytel s ľudmi ktorý nemajú ani páru o programovaní a nechce sa im hladať v googli. Pre nich by tá sekcia pre začiatočníkov bola ako vyšitá. A niektorý ľudia ktorý tu majú potrebu im v nadmernej miere pomáhať by sa tu mohli realizovať.
Len či by tým neutrpela kvalita príspevkov, lebo osobne môžem povedať, že akonáhle by toto rozdelenie nastalo, do sekcie pre začiatočníkov by som nechodil a zrejme ako aj kopa ďalších ktorý teraz občas prispejú aj v týchto začiatočníckych dotazoch. Nemám už tolko času ako kedysi a vysvetlovať niekomu základy jazyka tiež nie je pre mňa skorej by ma nadchli tie skutočné problémy v sekcii pre profesionálov. Kde by som sa aj niečomu znovu priučil.
Tomáš123
Profil
jenikkozak:
Ak môžem reagovať:
1) U kategorie Jak něco udělat? by bylo dobré v popisku zmínit, že se jedná pouze o dotazy z oblasti webu.
Myslím, že na to, aby to niekto zamietol tu bolo už príliš veľa zblúdilých vláken (tak napríklad dnes.

4) XHTML, Doctype a validita bych přesunul do HTML.
Aj napriek tomu, že si nemyslím, že kategórie spolu súvisia v tak veľkej miere, aby sa mali zlúčiť, súhlasím so zmenou, lebo do obidvoch kategórii sa prispieva len výnimočne.

7) Způsobil bych rozdělení PHP na začátečníky a pokročilé
Dobrý nápad!

10) Z Práce s počítačem bych udělal obecnou tlachací sekci, kam by mohli přispívat pouze přihlášení uživatelé.
Teda chat? Budem sa tam môcť napríklad opýtať nejakú menej významnú otázku, kvôli ktorej sa mi neoplatí zakladať vlákno?

11) Kategorie bych zrušil a nahradil je štítky
Pekná predstava a dobrý nápad, ale myslím, že na takúto zmenu by musel vzniknúť sandbox2 :-)

Na body súvisiace s kategóriou, v ktorej mám iba minimum (resp. žiadne) príspevky som nereagoval.

Ešte si dovolím otázočku na Chamurappiho: Kedy bude uverejnený prvý článok?
jenikkozak
Profil
pcmanik:
To rozdelenie na PHP sa mi celkom pozdáva, nakoľko sa tu podľa mňa v poslednej dobe roztrhol pytel s ľudmi ktorý nemajú ani páru o programovaní a nechce sa im hladať v googli.
Co si pamatuji, tak na tohle si lidé stěžují už od začátku Diskuse. Stále si někdo myslí, že dotazy i odpovědi jsou čím dál horší, ale mně jejich úroveň přijde stále podobná.

Len či by tým neutrpela kvalita príspevkov, lebo osobne môžem povedať, že akonáhle by toto rozdelenie nastalo, do sekcie pre začiatočníkov by som nechodil
Proč ne? Poslední 4 měsíce ses v té kategorii vyjadřoval pouze k začátečnickým dotazům.

Tomáš123:
„10) Z Práce s počítačem bych udělal obecnou tlachací sekci, kam by mohli přispívat pouze přihlášení uživatelé.“
Teda chat? Budem sa tam môcť napríklad opýtať nejakú menej významnú otázku, kvôli ktorej sa mi neoplatí zakladať vlákno?
Bylo by to nezávazné povídání o věcech, které by byly v ostatních sekcích rušivé. Možnost pokecat s lidmi, které znáš z Diskuse, o záležitostech, které s jejím zaměřením třeba příliš nesouvisejí. (Např. debata o esoterice, o broučkách, o nesmyslnosti dotací, vaše vykládání o sestrojování webu, které do Názorů na stránku nepatří, řešení problémů s počítači atd.)

„11) Kategorie bych zrušil a nahradil je štítky“
Pekná predstava a dobrý nápad, ale myslím, že na takúto zmenu by musel vzniknúť sandbox2 :-)
Nemusel. V Sandboxu se běžně testuje více změn najednou. Počáteční fáze náhrady kategorií za štítky je náročná na vývoj, ale z pohledu uživatele se nemusí vůbec nic změnit. Přidání více štítků k jednomu vláknu či filtrování podle více štítků je pak jen takovou třešničkou na dortu. Ale jak jsem zmiňoval, k diskusi o výhodách a problémech náhrady kategorií za štítky není toto vlákno určené.
mimochodec
Profil
Všechny ty myšlenky vidím jako opravdu přínosné. Jen poznámka k tomuto:

jenikkozak:
7) Způsobil bych rozdělení PHP na začátečníky a pokročilé tím, že bych založil novou kategorii.

To by samozřejmě bylo fajn, ale myslím, že správné umístění vyžaduje ze strany tazatele takovou míru odhadu a vůbec ochoty se tím zabývat, že ty špatně umístěné dotazy (nejen) moderátory neúnosně zatíží. Těch 20 lidí, kteří by měli v tomto smyslu dobrý odhad a snahu, sem chodí spíš radit. Děsí mě představa, že u každého druhého dotazu k php budou třiemka od Marschmallowů a jiných.
pcmanik
Profil
jenikkozak:
Co si pamatuji, tak na tohle si lidé stěžují už od začátku Diskuse. Stále si někdo myslí, že dotazy i odpovědi jsou čím dál horší, ale mně jejich úroveň přijde stále podobná.
Je to možné, je to len môj pocit asi. Alebo aj nie keď sa nad tým zamyslím Chamurappi tu často krát viedol diskusie a jeho príspevky dali často nahliadnuť aj do "zákulisia" HTML a W3C a toto mi tu už chýba. Na také témy kde sa niečo začne rozoberať narážam naozaj málo, a čo si pamätám tak ešte pred rokom to tu bývalo bežné, že sa vyriešil problém v prvých pár príspevkoch a následne sa pokračovalo v diskusii, a dnes mi to tu chýba.

Proč ne? Poslední 4 měsíce ses v té kategorii vyjadřoval pouze k začátečnickým dotazům.
Posledné 4 mesiace som tu práva neni moc aktívny. Nemám toľko času popri škole a práci.
No a hlavne to asi bude tým, že neviem či prehliadam, ale naozaj tu niesu nijaké lepšie dotazy, tak keď už tam zablúdim tak aj odpoviem / poprípade opravím / doplním niečo.
Väčsina tých príspevkov sú aj tak priamo k veci a nič v nich nerozoberám na to sú tu iný ktorý majú čas s tazateľom diskutovať.
Marschmallow
Profil
jenikkozak:
1.) Jak něco udělat: Ano, bylo by to dobré :)
2.) Flash a ActionScript: Já bych obě kategorie na hlavní stránce i skryl (ale zachoval témata pro vyhledávání - pokud to miniBB umí).
3.) Učebnice JS: Taky by mě zajímalo, zda Chamurappi na učebnici pracuje...
4.) HTML: Souhlas, je zbytečné tu mít dvě téměř totožné sekce.
5.) Software a RS: Softwarem na tvorbu webu může být třeba NVU, FrontPage, PSPad, Sublime Text... Zato redakčním systémem může být Joomla, Wordpress, Drupal... Nebylo by lepší vytvořit „podkategorie“?
6.) O JPW: Totéž co u druhého bodu - skrýt.
7.) PHP: Jsem zásadně proti. Jak už tu padlo, mnozí by neuměli vybrat to správné odvětví. Tři emka by nepřibyla (viz. níže)
8.) Grafika: Toho bych se zdržel. Flash a grafika je něco velmi odlišného.
9.) Jak něco udělat a Problémy v začátcích: Souhlasím, nevidím v těchto dvou kategoriích žádný rozdíl.
10.) Práce s počítačem: Nechal bych přispívat i náhodné kolemjdoucí. U Hostingové kategorie je to něco jiného. Zato bych ji asi odstranil.

mimochodec:
Děsí mě představa, že u každého druhého dotazu k php budou třiemka od Marschmallowů
Jsem jenom jeden. Fakt je to tak děsný? Jestli jo, tak s emkama ode dneška přestanu (na dobu neurčitou).
jenikkozak
Profil
Přivolávání moderátorů kvůli přesunu vlákna je zbytečné bez ohledu na kategorie (kromě Prací a Hostingu).
Nemám pocit, že by se tazatelé na rozdíl od odpovídajících moc cpali mezi odborníky. Myslím si, že nezanedbatelná část dotazů z Problémů v začátcích a Jak něco udělat tam byla zařazena z opatrnosti.
Řekl bych, že chybně zařazeným dotazům by se dalo předejít vhodně zvoleným názvem a popiskem. Začátečnická ať se klidně dál jmenuje PHP, pokročilá může nést název ukazující, že se tam jedná o objekty, frameworky atd.
Například kategorie Konfigurace webového serveru má tak děsivý název a popis (Apache, IIS, mod_rewrite, .htaccess, CGI a nastavení modulů a extenzí.), že se z ní málokdy něco přesouvá, přestože v ní je v poslední době vláken dost.

Marschmallow:
Software a RS: Softwarem na tvorbu webu může být třeba NVU, FrontPage, PSPad, Sublime Text... Zato redakčním systémem může být Joomla, Wordpress, Drupal... Nebylo by lepší vytvořit ‚podkategorie‘?
Jo takhle. Třináct let dělám weby, deset let sleduji Diskusi, sedm let tu jsem zaregistrovaný, čtyři roky aktivní, dva roky moderátor. Teprve dnes jsem se dověděl, co je to RS. A za to jsem rád.

10.) Práce s počítačem: Nechal bych přispívat i náhodné kolemjdoucí.
Zapomněl jsem zmínit - ta kategorie by nebyla indexovaná, aby nepřitahovala lidi, kteří nemají chuť na Diskusi řešit weby.
_es
Profil
jenikkozak:
pokročilá může nést název ukazující, že se tam jedná o objekty, frameworky atd.
Obávam sa, že bude problém dostatočne presne definovať, čo je „začiatočnícke“ a čo „pokročilejšie“. Objekty - čo konkrétne si pod tým predstaviť? Dotaz zo základov z OOP by patril kam? Bolo by asi veľa dotazov, ktoré by mohli byť aj v „začiatočníckej“ aj v „pokročilej“ sekcii a ak by niekto hľadal nejakú tému, musel by hľadať namiesto v jednej sekcii v dvoch.
Jan Tvrdík
Profil
jenikkozak:
Máš nějakou představu, kde by byla ta hranice mezi začátečnickými a pokročilými dotazy ohledně PHP? Kam bys třeba zařadil Používání namespace, use, ..
mimochodec
Profil
Marschmallow:
Jsem jenom jeden. Fakt je to tak děsný?

Neber si to osobně. Je vás tady pár takových, u kterých mám pocit, že tři m a doporučování sekce Práce a zakázky jsou s trochu nadsázky vaší největší starostí. Ale je to jen subjektivní pocit a nechci se v tom nějak víc vrtat.
Marschmallow
Profil
jenikkozak:
ta kategorie by nebyla indexovaná, aby nepřitahovala lidi, kteří nemají chuť na Diskusi řešit weby.
To by možná bylo dobré, ale stále bych nechal přispívat i kolemjdoucí. Ačkoliv nevidím žádný klad v této sekci, nevadí mi. Mají tu třeba tato vlákna přežívat (1, 2, 3, 4)? To jsou vlákna, která vůbec nesouvisí s weby, ani webdesignem či programováním.
jenikkozak
Profil
_es:
Objekty - čo konkrétne si pod tým predstaviť?
Nešlo o návrh konkrétního názvu, ale o ukázku, jak by se dalo pomocí nadpisu předejít špatně zařazeným začátečnickým dotazům.

Dotaz zo základov z OOP by patril kam?
Do pokročilých. PHP má velmi strmou křivku učení a málokdo u studia vydrží. K základům OOP se podle mě dostane desetina lidí, kteří s PHP začínali.

Bolo by asi veľa dotazov, ktoré by mohli byť aj v ‚začiatočníckej‘ aj v ‚pokročilej‘ sekcii a ak by niekto hľadal nejakú tému, musel by hľadať namiesto v jednej sekcii v dvoch.
Ve dvěstětisícipoložkovém seznamu vláken PHP se hledá vyhledavačem. Tomu na rozdělení kategorií nezáleží.
Že některá vlákna jsou na pomezí kategorií, moc nevadí. V kategoriích Jak něco udělat a Problémy v začátcích je nyní podle mého odhadu 50 000 vláken, která by měla být zařazená do nějaké konkrétnější sekce. Ale nikdo to nepovažuje za velkou závadu.

Jan Tvrdík:
Ti, kdo by se rozhodovali nad tím, zda tu kategorii rozdělit, jistě mají knihu 1001 tipů a triků pro PHP od Jakuba Vrány. Pro takovou hrubou představu by se dalo říci, že do nižší kategorie by patřily problémy, které autor označuje jako začátečník. Co značí jako informace pro znalce a pokročilé, bych už dal do vyšší kategorie. Takové problémy se tu řeší méně.
lionel messi
Profil
jenikkozak:
Ad 1) až 4) súhlasím.

5) Som skôr za zachovanie súčasného stavu. V kategórii „Software na tvorbu webu“ riešime predovšetkým editory, v redakčných systémoch iba RS, Hoci oba druhy programov môžeme označiť ako softvér na tvorbu webu, nemiešal by som ich dohromady, napr. NetBeans a WordPress toho naozaj veľa spoločného nemajú. Zlúčenie kategórií navyše sotva zvýši kvalitu odpovedí.

6) Kompetentný vyjadrovať sa k tomuto bodu je len Yuhů, osobne však súhlasím, aj tak tam v poslednej dobe nič užitočné nepribudlo.

7) Po ozrejmení systému delenia [#13] som taktiež za.

8) Nie som proti, ale bolo by zrejme žiaduce zmieniť Flash a hlavne ActionScript v popisku tak ako píšeš.

9) Súhlas.

10) Dobrý nápad. Podľa mňa by to malo väčší význam než súčasný stav tejto kategórie.

11) Nie som si istý, čo si predstavuješ pod pojmom štítky. Ak niečo podobné ako na stackoverflow.com, bol by som skôr proti, súčasný systém kategórií považujem subjektívne za prehľadnejší.
Moderátor jenikkozak: Štítky se řešily před 4 lety.
_es
Profil
jenikkozak:
Ve dvěstětisícipoložkovém seznamu vláken PHP se hledá vyhledavačem. Tomu na rozdělení kategorií nezáleží.
Ak sa bude chcieť niekto vrátiť k nejakej téme a bude asi pamätať, že to bolo o PHP, no nebude si istý sekciou, tak bude musieť listovať v dvoch namiesto jednej sekcie. Teda pre iný prístup k téme ako z vyhľadávača by rozdelenie na dve sekcie mohlo prekážať.

K základům OOP se podle mě dostane desetina lidí, kteří s PHP začínali.
Mne sa zase zdá, že na základy OOP, či už v PHP alebo v JS, dávajú dotazy často takí diskutujúci, čo neovládajú tie „základnejšie“ veci, no niekde získali poznatok, že to je niečo lepšie, modernejšie a tak pod. A namiesto očakávaného zlepšenia v „bordeli“, si to ešte viac „zbordelizujú“. Nejaké jednoduchšie použitie rôznych knižníc či iných cudzích kódov - to sú vlastne tiež základy OOP no zaradiť to do „pokročilejšej“ sekcie by asi nebolo vhodné.

lionel messi:
súčasný systém kategórií považujem subjektívne za prehľadnejší.
Čo som vyrozumel z iného vlákna, tak išlo o to, aby mohlo byť vlákno aj vo viacerých „kategóriách“ súčasne.
Alphard
Profil
K rozdělení PHP (nebo jiné kategorie) na začátečnickou a pokročilejší.
Stejný problém řešili matematici (zdroj, ale nemá moc smysl to číst :-)) před rokem. Výsledkem je rozdělení sekce Vysoká škola na úvod do studia a pokročilou matematiku. Jak je vidět na titulce, pokročilejší sekce za rok existence nasbírala jen 147 témat (úvod do studia má 27000 témat, ale existuje od roku 2008).
Kromě toho tam mají ješte sekce Zajímavé příklady a úlohy (to bych ale řešil spíš štítky, než samostatnými kategoriemi).

Imho důležitý závěr z toho je takový, že jako příležitostný čtenář občas projdu, co nového zajímavého přibylo v těchto „zvýrazněných“ kategoriích, snahu projít hromadu tuctových dotazů obvykle vzdám. Vzniká tím určitý archiv zajímavých věcí, smysl vidím právě v tom, že se odliší všeobecněji užitečné věci odliší od tisícého řešení připojení k databázi.

kde by byla ta hranice mezi začátečnickými a pokročilými dotazy
To závisí na rozhodnutí moderátorů, kteří zohledňují aktuální počet a kvalitu dotazů (a možná i odpovědí).

Jak už tu padlo, mnozí by neuměli vybrat to správné odvětví.
Neuměli (resp. měli by tendenci věci, kterým sami nerozumí, dávat do pokročilejší kategorie), ale to zas tak nevadí. I jednodušší problém může být ze začátku řešen v pokročilejší kategorii, důležité je, že to dříve nebo později moderátor (bohužel nevidím jinou možnost než to ručně moderovat) přesune do správné sekce.

Poslední odstavec. Toto není nadšený souhlas, ale neutrální zamyšlení. Mám pochybnosti, jestli by to z pohledu kvality diskusí byla změna k lepšímu, ale nemyslím, že by něco zhoršila (a navíc sloučit dvě kategorie v jednu jde vždycky).
Joker
Profil
jenikkozak:
Víceméně souhlas, jen bod 11 ruší ty předchozí body :-)

3) Dokud nebude učebnice, skryl bych na úvodní stránce kategorii Učebnice JavaScriptu.
Jestli jsem to správně pochopil, Chamurappi ji skryl (možná několikrát), ale když se přegeneruje seznam sekcí, zase se objeví.

U rozdělení sekce PHP je otázka, jakým způsobem to rozdělit.

10) Z Práce s počítačem bych udělal obecnou tlachací sekci, kam by mohli přispívat pouze přihlášení uživatelé.
Nepovede to k tomu, že nováčci budou dotazy na práci s počítačem zakládat v jiných sekcích?
jenikkozak
Profil
Joker:
Nepovede to k tomu, že nováčci budou dotazy na práci s počítačem zakládat v jiných sekcích?
Dalo by se zařídit, aby k tomuto jevu nedocházelo - názvem, snadností ji najít, pravidly, upozorněními, ochotou účastníků tam řešit věci, které by se hodily do jiných sekcí. Stejně jako dnes diskutující nezakládají vlákna v kategorii U ledu.
Na druhou stranu kdyby část začátečnických dotazů, které se tu melou stále dokola, zmizela do skryté „chatovací“ sekce, nejspíš by Diskuse nezchudla. Naopak bych myslel, že by jí to celkem prospělo.
Kubo2
Profil
jenikkozak:
Vyjadrím sa stručnejšie, ale priamo.

1\ Možno by stála za to nejaká lepšia formulácia celej tej vety (zahŕňajúc zmienku z oblasti webov).

2\ Súhlasím so zlúčením.

4\ Zlúčiť, ale hodilo by sa to spomenúť v popisku.

5\ Aj tu súhlasím so zlúčením, mám však pocit, že sa tu prestane objavovať toľko dotazov na najrozličnejšie redakčné systémy a ich (hlbšie interné) problémy sa presunú na diskusie komunity ohľadom konkrétnych redakčných systémov.

7\ Toto pokladám za perfektný nápad, možno by sa dokonca hodilo aj vyfiltrovať zo starej kategórie niekoľko stoviek odbornejších dotazov do kategórie novej (pre profesionálov a pokročilých).

8\ Súhlasím so zlúčením, zároveň podporujem zmienku o Flash+AS v popisku vzniknutej kategórie.

9\ Zlúčiť.

10\ Musím protestovať, občas sa v tejto kategórii objaví seriózny problém, okolo ktorého sa rozvinie seriózna diskusia. Ten mierny šum vo vláknach tejto kategórie mi do takej miery zase nevadí, predsa len téma nesúvisí toľko s webmi ako ostatné kategórie, ale rozhodne by som z toho nechcel mať neprehľadnú (a asi aj zbytočnú) diskusiu o všetkom možnom aj nemožnom.

11\ Viem, niekoľkokrát si spomínal, že toto vlákno nie je kompetentné pre diskusiu o štítkoch, ale ja osobne týmto štítkom moc nefandím; len aby bolo jasné moje stanovisko.

Ešte by som mal jeden návrh:
12\ Mohli by sme skryť (či rovno zrušiť) kategóriu Nezaraditeľné dotazy o webe. Navrhujem túto zmenu na základe môjho názoru, že všetky problémy by mali byť čo najkonkrétnejšie zaraditeľné, a teda neprichádza do úvahy pestovať takúto kategóriu; objavujú sa tu väčšinou konkrétne vlákna, ktoré zakľadateľ nedokázal zaradiť, pretože sa mu nechcelo rozmýšľať.
Str4wberry
Profil
Jenom doplním, že přesouvání témat není úplně bezbolestná akce, neboť to změní URL.

Ideální by bylo, kdybychom změnili způsob, jakým lidé zakládají vlákna, to je ale velký oříšek. Zpřehlednění stávajících kategorií by bylo za jeden rok možná proveditelné.

Rozdělovat otázky na lehké a těžké mi nepřipadá vhodné.

1) Je problém určit, co je lehké a co těžké.
2) Na tazatele může přesun z těžkých otázek mezi lehké působit negativně.

Pokud by se mělo PHP dále rozdělovat, bylo by hodné najít nějaké četné snadno identifikovatelné téma. Možná by dávalo smysl oddělení dotazů ohledně syntaktických chyb. Z konkrétních témat mě napadají například formuláře nebo OOP, ale dobrý přehled o PHP kategorii nemám.

V současné podobě systému fóra mi ale rozdělování sekce dává smysl ve dvou případech:

1) Část témat se do sekce úplně nehodí.
2) Kategorie je zavalena příliš velkým množstvím nových témat.

Ani jedno myslím není případ současné sekce PHP. Na první stránku kategorie se vejde kolem týdnu témat, což je nejspíš jednoduší projít najednou než přes X kategorií.
Joker
Profil
Chtěl jsem psát svůj vlastní návrh, ale koukám tu je už částečně zapomenutý bod 4), takže:

Navrhuji sloučit kategorie HTML a XHTML, Doctype a validita do jedné kategorie s názvem: HTML a XML, validita, standardy

Vedle počtu příspěvků v obou kategoriích je důvod i ten, že název kategorie „XHTML, Doctype a validita“ je už trochu anachronismus, jestli jsem dobře hledal, za poslední rok jsme měli jeden dotaz na XHTML.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0