Autor Zpráva
Str4wberry
Profil
Na předposledním srazu jsme se domluvili, že přerušíme tradici jediného srazu za rok (jaro ’15, ’14, ’13, ’12, ’11, ’10, ’09) a sejdeme se letos hned dvakrát.

Nyní je tedy čas se sejít podruhé a oslavit záříjové nasazení sandboxu. :–)

Kdy a kde? V Praze u Anděla v říjnu v pátek 16. října 2015.

Napište, prosím, jestli daný termín vyhovuje.
Joker
Profil
U mě zatím jako obvykle: Čas mám zatím všechny a raději bych pátek.
Chamurappi
Profil
Všechny termíny vyhovují. Upřednostnil bych spíš ty dřívější dva, kdyby bylo na výběr.
juriad
Profil
Jsem na tom stejně jako Joker. Kdykoli s mírnou preferencí pátků.
Yuhů
Profil
Pátky jsou lepší. Jestli nebudu v Turecku, tak se stavím.
Kajman
Profil
Letos mně to nevyjde.
juriad
Profil
23. října začíná den cesty, kterého bych se chtěl letos poprvé zúčastnit (a toho 24. budu nepoužitelný). Chtěl-li by se někdo připojit, můžeme si pokecat pocestě. :-)

Takže preferuji první navržený týden a z něj ještě ten pátek.
Str4wberry
Profil
Finální termín srazu je pátek 16. října 2015, 19.00 v Praze u Anděla (konkrétní podnik ještě bude upřesněn).

Zatím se přihlásili: Str4wberry, Joker, Chamurappi, Yuhů, juriad, Jan Tvrdík, Amunak, radekt

Chce-li někdo další mít reservované místo, nechť svou účast potvrdí do 6. října 2015.
Jan Tvrdík
Profil
Str4wberry:
Zkusím taky dorazit.
Amunak
Profil
Dorazím, pokud se nestane něco naprosto mimořádného. Třeba že dorazím, nepoznám vás a zase odejdu :-)
radekt
Profil
Rád přijdu. Bude to jako tradičně v restauraci Tradice?
Juandev
Profil
Báječné, tak teď bych to snad mohl stihnout. Ale teď koukám, že je to pátek - tak to zase asi bohužel nedám. Ajťáci nejezdí do přírody a na venkov?
Str4wberry
Profil
Už je pomalu čas zajistit reservaci.

Pokud ještě někdo chcete přijít, dejte co nejdříve vědět, ať se s vámi může počítat.
Str4wberry
Profil
Tak už nikdo?

Dneska provedu reservaci.
Petr ZZZ
Profil
Celou dobu váhám, protože v sobotu pravděpodobně budu v Praze, že bych mohl přijet už v pátek, ale obávám se, že mi to nevyjde.
Str4wberry
Profil
Takže sraz bude tradičně od 19.00 v Tradici. Reservoval jsem 9 míst, takže i Petr ZZZ může přijít.
Amunak
Profil
Tak já se nakonec musím omluvit, něco mimořádného se stalo - kamarád, který měl slavit narozeniny v sobotu, to byl nucen přesunout na pátek a mě to bohužel přesně koliduje se srazem diskuze :/

Uvidíme se tedy snad zase někdy na jaře.
Petr ZZZ
Profil
Str4wberry, díky, ale žel mi to nevyjde, tak snad někdy příště. Přeji všem hezký sraz.
Jan Tvrdík
Profil
Koukám do kalendáře a mám do 20.30 přednášku, takže dorazím až tak v 21.00 večer.
radekt
Profil
Ahoj, musím se také na dnešek omluvit, chytil jsem nějakého zatraceného bacila - to nemohl týden počkat :o(. Takže dnes večer žádné řezané a turek, ale čaj s medem. Užijte si to a já se budu těšit na sraz za dalšího půl roku.
Juandev
Profil
Hmm, že bych dorazil, když dva odpadli? Už máte vybrán lokál?
Str4wberry
Profil
Jdeme opět do Tradice.

V 19.00 tam budu a reservace je na jméno „Jahoda“.
Juandev
Profil
Str4wberry:
OK
Keeehi
Profil
Tak já se tam taky stavím.
juriad
Profil
Sraz se uskutečnil, obavy, že dorazí skoro jen moderátoři, se nenaplnily. Bylo nám ctí poznat Keeehiho a neohlášeného Trejpu.
Tématem hovoru bylo namátkou:
* nasazení Sandboxu a názory na nový vzhled
* nápady na novou funkcionalitu, která by uživatelům ještě více zpříjemnila život
* velkým tématem byly přístupy z mobilů a otázka, jak na nich psát ukázky kódu (že jsou mezi námi lidé, kteří jsou ochotní vstát z postele, aby odpověděli na počítači, i tací, kteří ne a raději naťukají odpověď na mobilu)
* povídání o projektech souvisejících s djpw.cz a jejími uživateli (kod, web sniffer, validator), o funkcionalitách, o kterých ani jejich autoři neví (/i)
* že by Chamurappi měl přijít o svůj HTML dodatek a přístup do Sandboxu, aby si své úpravy nesyslil
* učebnice všeho druhu
* z technických věcí to byla problematika refererů a HTTPS, (ne)hashování hesel, blokování a návrh reklam
* když jsme seznali, že existují lidé ochotní na sraz přijet přes půl republiky, sraz mimo Prahu je opět pravděpodobnějí (ne že se uskuteční, jen je pravděpodobnější)
Joker
Profil
* Vedle blokování reklam se řešilo i blokování blokování reklam :-) a budoucnost reklamy.
* Zobrazení zdrojového kódu webu na mobilním telefonu.
* Jestli Chamurappi udělá svůj webový prohlížeč.
* Aplikace Můj Věštec od Seznamu :-) (například já ani nevěděl, že existuje).
* Opravil jsem si chybnou domněnku o CSS transition, kterou jsem si před časem někde přečetl.

juriad:
obavy, že dorazí skoro jen moderátoři, se nenaplnily
Původně jsme se báli, že nás bude málo, pak jsme se zase báli, že se nevejdeme :-)

když jsme seznali, že existují lidé ochotní na sraz přijet přes půl republiky, sraz mimo Prahu je opět pravděpodobnějí
Teď ještě jestli lidé z Prahy budou ochotní jet přes půl republiky :-)
Ale já bych byl pro, ale někdy v létě.
Tomáš123
Profil
juriad, Joker:
Ďakujem za zhrnutie.
Keeehi
Profil
Jak jsem říkal, že mi nefunguje vkládání jmen, tak jsem to teď otestoval a je to pravda. Po tom, co se výpis vlákna na malé šířce smrskne do jednoho sloupce přestane fungovat vkládání jména uživatele do rozepsaného příspěvku po kliknutí na jeho jméno. Tlačítko odpovědět, které funguje stejně, funguje správně.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0