« 1 2 3 4 »
Autor Zpráva
Chamurappi
Profil
Sandbox nasazen. Snad jsem nic nerozbil.

Někdo by měl sepsat, co se vlastně změnilo. Minimálně proto, aby se ověřilo, zda se něco nezměnilo omylem :-)
Zanesl jsem před nasazením do CSS pár úprav z mé lokální verze stylů.


Reaguji na juriada:
Prošel jsem si zdrojáky a našel jsem jejich příčinu i řešení.
Díky. Opravil jsem to podle tvé rady.

přišel jsem na to, že při nakliknutém příspěvku klávesa Z přepíná zobrazení těchto nápověd. Skvěle zašité.
Tuším, že jsem to někde zmiňoval. Klasická nápověda pro tyto nové funkce samozřejmě chybí… stejně by ji nikdo nečetl. A ukazovat vedle nápovědy pro (u většiny lidí) dvě písmena ještě třetí písmeno, kterým se ta nápověda vypne, mi přišlo divné :-)

nemůžu najít (ani ve zdrojáku) funkci pro rozcitování. To zmizela úplně?
Ano. Zkusil jsem ji kdysi vyhodit, jestli si toho někdo všimne…
Jan Kozák
Profil
Skvěle. Gratuluji k dokončení etapy, Chamurappi.

Chvíli mi trvalo, než mi došlo, proč jsou některé ikonky kategorií podbarvené bíle. Nejprve jsem myslel, že se mi po přechodu na novou verzi stránka chybně načetla… Podle mě by bylo pochopitelnější, kdyby u vláken bez odpovědi nebyla zvýrazněna ikonka kategorie, nýbrž číslice vyjadřující počet odpovědí.

Napadlo mě to až teď, ale proč vlastně nejsou seznamy Čeká na odpověď a ta Má sledovaná témata i v jednotlivých kategoriích?

Odkazy ze seznamů vláken na jednotlivé stránky se mi zdají být zbytečně široké. Nebo lidé často z těchto seznamů přecházejí na jinou než první či poslední stránku vlákna?

Ikonka sekce U ledu je v seznamu kategorií nejspíš chybně umístěná.
lionel messi
Profil
Narazil som na drobnú chybičku prejavujúcu sa v sandboxe aj ostrej verzii. Ide o rozdielny vzhľad tlačidiel Poslat zprávu a Ukázat náhled pod formulárom na odoslanie príspevku. Zdá sa, že kým odosielacie tlačidlo vzalo na seba sandboxovú podobu, tlačidlo na tvorbu náhľadu tvrdošijne ostáva v kabáte starej verzie.

Tomáš123
Profil
Chamurappi:
Prečo prešiel sandbox z .htaccess autentifikácie na obyčajnú? A ešte, to ako je to urobené teraz mi zabraňuje zapamätať si heslo.

Nepáči sa mi, že do mojich sledovaných tém sa automaticky pridá každé vlákno, kde som odpovedal. Oveľa radšej by som si manuálne pridal niečim zaujímavé vlákna, ku ktorým chcem mať ľahší prístup v budúcnosti.

Za súčasného stavu som sledoval skôr moje príspevky, lebo zobrazovali všetok obsah. Ak sa nebude meniť spôsob, akým sa sledujú vlákna, ponechal by som radšej to. Ak sa to meniť bude, neprekážali by mi ani obidve kategórie.

Možno by mohli byť vlákna bez odpovede označené zašeldou ikonkou, ale o chvíľu si zvyknem :-)
Je žiadúce označovať aj ikonky inzertných kategórii? Vždy mi to bude svietiť a nebudem to môcť zmeniť. Filter by mohla tvoriť kategória vláken čakajúcich na odpoveď.

Dobrá práca, som rád, že sa diskusia konečne posunula.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jana Kozáka:
kdyby u vláken bez odpovědi nebyla zvýrazněna ikonka kategorie, nýbrž číslice vyjadřující počet odpovědí
Snaha ovlivnit ikonku má tři důvody:
1) Při mobilním zobrazení nešlo poznat, zda jsou ve vláknu nějaké odpovědi. Číslo s počtem se tam totiž skrývá (částečně proto, že nevíme, kam a jak ho dát, aby bylo pochopitelné a nerušilo).
2) V seznamech v kategorii původně šlo rozeznat prázdná vlákna podle ikony prázdného papíru. Jelikož jsme sjednotili seznamy, aby se všude používala ikonka kategorie, tato informace odtamtud zmizela, což by mohlo určité skupině diskutérů vadit.
3) Ikona by měla signalizovat víc věcí o stavu vlákna a tyto signalizace bychom mohli v budoucnu dostat třeba i do profilu, kde se informace o nulovém počtu odpovědí také může hodit.

Napadlo mě to až teď, ale proč vlastně nejsou seznamy Čeká na odpověď a ta Má sledovaná témata i v jednotlivých kategoriích?
To mi též trochu vrtá hlavou, proč vlastně nejsou v hlavním menu.

Odkazy ze seznamů vláken na jednotlivé stránky se mi zdají být zbytečně široké.
Str4wberry se do nich chtěl lépe trefovat. Možná se častěji pohybuje na nestabilním podloží a na mobilu v pohybu bylo stránkování nepříjemné… nevím, já s původní podobou problém neměl (dokonce jsem na mobilu chtěl celkově menší písmo), ale snad si zvyknu.

Nebo lidé často z těchto seznamů přecházejí na jinou než první či poslední stránku vlákna?
Nevíme. Teď si navíc můžou v profilu nastavit, že samotný hlavní odkaz chytře určí, kam povede, podle toho, zda uživatel už vlákno četl. Dokonce by to tuším měl být výchozí stav.


Reaguji na lionela messiho:
Také jsem si všiml. Vidím to tak, že během měsíce přichystáme nějaký servisní balíček, ve kterém bude můj nový JS, ten vytváří náhledové tlačítko se správnou třídou.


Reaguji na Tomáše123:
Prečo prešiel sandbox z .htaccess autentifikácie na obyčajnú?
Bylo by lepší, kdybychom podobné věci řešili veřejně, nevím, proč to Str4wberry psal v moderátorské sekci. Jeho telefon neumí ukázat okénko pro Basic autentizaci, takže se z něj nemohl do sandboxu dostat a ostrá verze diskuse nebyla mobilně krásná. Já měl už dříve podobný problém v iPadu, takže jsem přechod na cookie také uvítal.

Nepáči sa mi, že do mojich sledovaných tém sa automaticky pridá každé vlákno, kde som odpovedal.
Seznam sledovaných vláken slouží k tomu, aby měl člověk přehled, kde na něj kdo reagoval, jak se vyvíjela vlákna, kterých se zúčastnil (a u nichž sledování nevypnul), nebo která ho zaujala (a nechal je ručně sledovat). U občasných diskutérů by se tímto částečně mohlo nahradit posílání upozornění na e-mail. Když třeba týden nebudeš na diskusi, seznam sledovaných bude místo, které tě asi bude nejvíc zajímat. Funkce, kterou chceš, je něco úplně jiného.

Seznam oblíbených vláken by byl na implementaci hodně jednoduchý, ale dva roky tu do mě ostatní vývojáři hučeli, že musíme nejdřív nasadit sandbox, aby se mohly vyrábět nové věci. Tak. Stalo se. Teď můžeme zavést i ta oblíbená vlákna…

Za súčasného stavu som sledoval skôr moje príspevky, lebo zobrazovali všetok obsah.
V čem byl takový rozdíl? Odkaz na seznam „mé příspěvky“ jsem zrušil hlavně proto, že u drtivé většiny lidí by byl stejný.

Což mi připomíná, že by někdo měl nasypat do DB do sledovaných vláken všem lidem všechna vlákna, kde přispěli, před vznikem jejich prvního sledovaného vlákna (tzn. před tím, než se jim seznam začal plnit automaticky přispěním). Protože teď tam většina má prázdno.
Tomáš123
Profil
Chamurappi:
Funkce, kterou chceš, je něco úplně jiného.
Áno, neskôr po odoslaní príspevku som si tiež uvedomil, že to so sledovaním veľmi nesúvisí.

V čem byl takový rozdíl?
Myslím, že „Moje sledovaná témata“ neobsahovali príspevky „U ledu“. Inak sa výpis nelíšil, ale ja chcem sledovať dianie aj tam.

Raz som skoro celý zoznam vyčistil a nechal si tam iba asi 10 vláken, ktoré ma naozaj zaujímali. Trochu mi vadí, že sa to tam stále plní. Ako kompromis by som uvítal tlačítko sledovania hneď pri výpise, aby som nemusel každé vlákno, do ktorého som prispel a už viac nechcem sledovať, manuálne otvoriť a nastaviť nesledovanie.
Taurus
Profil
Tomáš123:
‚U ledu‘. Inak sa výpis nelíšil, ale ja chcem sledovať dianie aj tam.


Můžeš si html dodatkem napozicovat led do hlavičky. :-) Já to tak udělal (jpw.odemne.com/css-djpw/djpw.css)
Joker
Profil
Jan Kozák:
Chvíli mi trvalo, než mi došlo, proč jsou některé ikonky kategorií podbarvené bíle. Nejprve jsem myslel, že se mi po přechodu na novou verzi stránka chybně načetla…
Totéž u mě.

Chamurappi:
Vidím to tak, že během měsíce přichystáme nějaký servisní balíček
Hm… Tak schválně, který měsíc to nakonec bude :)
Tomáš123
Profil
Taurus:
Ja nemám problém prekopať sa k „U ledu“. Šlo o rozdiely medzi kategóriami „Mé příspěvky“ a „Moje sledovaná témata“. Každopádne ďakujem za tip.
Kubo2
Profil
Chamurappi:
Sandbox nasazen.
Budem stručný, frontend ostrej verzie sandboxu mi príde rozbitý viac než dosť. Backend som zatiaľ neskúmal vôbec.
Jan Tvrdík
Profil
Kubo2:
Budem stručný
Kdyby si nenapsal vůbec nic, tak by to mělo asi tak stejnou užitnou hodnotu.
Kubo2
Profil
Jan Tvrdík:
Kdyby si nenapsal vůbec nic, tak by to mělo asi tak stejnou užitnou hodnotu.
Dobre, pokúsim sa byť trocha menej stručný:

– odkazy na konkrétnu stranu do vlákna sú príliš roztiahnuté,
– veľká väčšina ikoniek je zrezaná na polovicu,
– buttony „Odpovědět“, „Citovat“ a „Upravit“ mi prídu kontraproduktívne oproti pôvodným nenápadným odkazom,
button upraviť nespustí javascriptový editačný formulár, ale radšej presmeruje na novú stránku pre editáciu príspevku,
pri každom nakliknutí myšou nad príspevkom, keď sa pokúšam označiť text, sa mi zobrazí akási čierna lišta s upozornením o klávesových skratkách,
F5 namiesto očakávanej prirodzenej aktualizácie stránky neurobí nič (ani len neoznámi „Zisťujem, či pribudli nejaké príspevky...“ alebo niečo podobné),
Tab ma neprepne priamo na „Poslat zprávu“, ale namiesto toho skáče od jedného BB tagu k ďalšiemu.

Ako pozitívny prínos vnímam finálne nasadenie funkcie „HTML dodatok“, takže ju asi radšej využijem na prispôsobenie diskusie namiesto sťažovania sa tu.


Mimochodom, asi by sa hodilo zaviesť nejaké univerzálne užívateľské JS API, ktoré by umožnilo jednoduchšiu manipuláciu so štandardnými funkciami diskusie, čo by z HTML dodatku spravilo priestor pre vtváranie „pluginov“.
MartinP_
Profil *
Na mobilu mám špatně napozicované názvy kategorií, jsou tam trochu utlačené. Tlačítka na přechod na stránku jsou příliš velká, předtím mě nijak neomezovala. Nelíbí se mi třesení řádků při F5 nebo kliknutí na to tlačítko pro refresh, nebylo by lepší prostě napsat Aktualizuji, nebo něco jiného a pak např. podbarvit řádky, které se změnily? Mám také stejný problém se stylem tlačítek jako lionel messi, sice není tak viditelný, ale je vidět, že tlačítka jsou různá. Jedno má kurzor pointer a druhé normální.

Teď jsem přišel na druhou chybu: Po pokusu o odeslání příspěvku se mi zobrazí alert (ve kterém jsou "" chybě nahrazené za "), který říká, že jméno MartinP není zaregistrované. Při pokusu o registraci se mi ale objeví "Chyba v uživatelských datech: Není možné registrovat nového uživatele. Nejspíše se toto uživatelské jméno nebo email již používá.". E-Mail je generovaný náhodně (něco jako 10 min. e-mail), takže není šance, že by již byl použit.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Tomáše123:
Myslím, že ‚Moje sledovaná témata‘ neobsahovali príspevky ‚U ledu‘.
Píšeš, že jsi „sledoval skôr moje príspevky, lebo zobrazovali všetok obsah“… takže naopak sledovaná vlákna zobrazují všechen obsah, včetně ledu.

Trochu mi vadí, že sa to tam stále plní.
původně chtěl přepínač v profilu, ale uznal jsem, že potřeba není. Přijde mi lepší udržovat dva seznamy (tedy sledovaná a oblíbená), než jeden, který jde přepínat.


Reaguji na Kuba2:
veľká väčšina ikoniek je zrezaná na polovicu
Nerozumím. Ukaž.
Ty jsi neměl přístup do sandboxu? Oproti podobě, která v sandboxu běžela pár let, se ostrá verze nijak zvlášť neliší.

buttony ‚Odpovědět‘, ‚Citovat‘ a ‚Upravit‘ mi prídu kontraproduktívne oproti pôvodným nenápadným odkazom
V čem konkrétně ti připadají škodlivé? Cílem změny bylo jednak odlišit JS funkce od skutečných odkazů (což teda nebylo splněno stoprocentně), jednak víc upozornit na možnosti, protože část lidí neví, že může svůj příspěvek upravovat. (Také mi nějakou dobu trvalo, než jsem si zvykl.)

button upraviť nespustí javascriptový editačný formulár, ale radšej presmeruje na novú stránku pre editáciu príspevku
To se mi neděje. Tento skript by měl fungovat stejně jako doposud.

pri každom nakliknutí myšou nad príspevkom, keď sa pokúšam označiť text, sa mi zobrazí akási čierna lišta s upozornením o klávesových skratkách
Vlastnost, nikoliv chyba. Jdou vypnout. Proč ti tolik vadí?

F5 namiesto očakávanej prirodzenej aktualizácie stránky neurobí nič
Platí jen pro úvodní stránku, ne? A dělá to, že zaktualizuje seznam vláken v tabulce Poslední diskuse. Uznávám, že nějaká indikace, že se něco děje, by byla dobrá… což ostatně platí pro všechny AJAXy, co tady máme.

Tab ma neprepne priamo na ‚Poslat zprávu‘, ale namiesto toho skáče od jedného BB tagu k ďalšiemu.
Vlastnost, nikoliv chyba. Chtěl ji Str4wberry, mně nevadí, ale uvítal bych, kdyby šlo nějakou klávesovou zkratkou odesílat. Asi upravím Ctrl+Enter, který nyní umí otevírat najeté BB-odkazy (což zřejmě málokdo využívá). V mnoha jiných programech Ctrl+Enter odesílá zprávu, tak zvažuji, že tady by mohl první Ctrl+Enter vyvolat náhled a druhý (Ctrl+)Enter by ji odeslal.

asi by sa hodilo zaviesť nejaké univerzálne užívateľské JS API
Nepochybně.
Zatím upozorňuji, že na nic, co si tady lidi přes dodatek vyrobí, nebudu brát ohledy. Cokoliv se může změnit. Ostrý djpw.js už je pár let starý a ve své lokální kopii mám dost věcí jinak.


Reaguji na MartinaP:
Na mobilu mám špatně napozicované názvy kategorií, jsou tam trochu utlačené.
Ukaž.

Tlačítka na přechod na stránku jsou příliš velká, předtím mě nijak neomezovala.
Je fakt, že když tam teď straší tohle třináctistránkové vlákno, tak to nevypadá moc hezky.

Nelíbí se mi třesení řádků při F5 nebo kliknutí na to tlačítko pro refresh
To je signalizace, že není nic nového.

nebylo by lepší prostě napsat Aktualizuji, nebo něco jiného a pak např. podbarvit řádky, které se změnily?
A když se nezměnilo nic, tak by se mělo stát co?

ale je vidět, že tlačítka jsou různá
Opraveno. Ctrl+F5.

se mi zobrazí alert (ve kterém jsou "" chybě nahrazené za "), který říká, že jméno MartinP není zaregistrované
Neříká, že naopak registrované je? Jednou z úprav bylo, že přestalo záležet na velikosti písmen, a on tady už nějaký martinp registrovaný byl. Založil jediné vlákno před deseti lety a pak zmizel. Mohl bych mu ten účet zrušit, ničemu by to asi nevadilo… mám? Nebo používej jiné jméno. (Ale jména typu SpatnaKlavesnice a DobraKlavesnice moc nedoporučuji :-))
Str4wberry
Profil
Přihlášení do sandboxu jsem řešil v neveřejné části, protože se většiny návštěvníků netýká. Po zadání správného hesla se nastaví cookie na několik měsíců, takže není nutné se opakovaně přihlašovat.

Větší tlačítka stránek jsem zavedl v době, kdy jsem měl menší mobil. Teď bych už s menší velikostí nemusel mít problém. Pokud jde o seznam stran ve výpisech vláken, tak by se mohly zmenšit na úroveň, co se používá nad/pod drobečkovou navigací. U tohoto tématu to vypadá hodně zvláštně, ale drtivá většina témat má jednu nebo dvě strany, takže to takový problém není.

Přidávání témat do „oblíbených“ vypadá na první pohled na realisaci jednoduše, ale asi by se záhy zjistilo, že je potřeba nějaké filtrování/štítky, což už je trochu složitější.


Reakce na Chamurappiho:
Zrovna já zkratku Ctrl + Enter docela často používám.

Myslím, že by na funkci klávesy Tab pro přeskakování v BB značkách bylo dobré při první použití nějak šetrně upozornit. Pokud o tom člověk neví, tak to asi opravdu vypadá jako chyba, ale jinak mi to přijde jako úžasná funkce.

Aha, teď jsem si všiml, že to funguje trochu jinak, než jsem si představoval. Má představa byla v podobě, která funguje v Sublime Text, tj. aby šlo Tabem přeskočit například:

1) Z URL odkazu na jeho text.
2) Při psaní uvnitř BB značky za její konec.

Že jde takto skákat po všech BB značkách (když člověk „v žádné není“), mi přijde nadbytečné a zbytečné a chápu, že to může vadit. A pokud by toto chování šlo odstranit při zachování 1) a 2), tak jsem pro.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Teď bych už s menší velikostí nemusel mít problém.
OK, zmenšeno. Kdo si je bude chtít zvětšit, může si přes HTML dodatek změnit font-size pro .list .pages a padding pro .list .pages a.

asi by se záhy zjistilo, že je potřeba nějaké filtrování/štítky, což už je trochu složitější
Už několik lidí naříká, že se jim sledovaná vlákna naplňují automaticky. Z toho usuzuji, že by jim stačil jeden seznam, který se automaticky plnit nebude. Zatím nevidím důvod toto zadání komplikovat a odkládat. Štítky se klidně můžou zavést později – pokud skutečně bude poptávka.

Zrovna já zkratku Ctrl + Enter docela často používám.
Používáš ji i na něco jiného, než na prohlížení výsledků vzniklých skrz Ctrl + G? Já ne. Takže pokud se mi podaří nějak rozumně upravit Ctrl + G, bude Ctrl + Enter volný. (Krom toho může fungovat jinak uvnitř odkazu a jinak mimo něj.)

Že jde takto skákat po všech BB značkách (když člověk ‚v žádné není‘), mi přijde nadbytečné
Pokud jsem správně pochopil tvůj popis před dvěma roky, tak tohle je situace, která v Sublime Text ani nemůže nastávat, protože tam máš vždy rozdělaný jen jeden snippet (kdežto tady jich je víc za sebou i v sobě). Tenkrát jsem i popisoval, co přesně dělám a že to nijak zvlášť chytré není. Díky tomu lze snadno předvídat, co se stane, dávalo mi to takhle smysl. Jak by se to tedy mělo chovat, pokud jsi zanořený uvnitř tří BB-úseků, za kterými začínají další dva BB-úseku? Čtvrtý Tab by měl přeskočit na tlačítko Poslat zprávu? Momentálně umím označovat cíl odkazu, když se do něj protabuješ, to se má zahodit?

a chápu, že to může vadit
Ono to nejspíš bude vadit každému, kdo na to není zvyklý, nehledě na to, jestli zrovna je uvnitř BB-úseku.
Trejpa
Profil
Str4wberry:
Přihlášení do sandboxu jsem řešil v neveřejné části
Nešlo by stránku přístupu k sandboxu, jejímž jediným smyslem je zadat heslo, vylepšit o jeden řádek JavaScriptu, který by políčku pro heslo nastavil focus()?


Bude pro další připomínky k doplnění a chybám diskuze založeno nové vlákno (2015+), nebo budeme pokračovat zde?
MartinP_
Profil *
Chamurappi:
Ukaž.

Nápisy Rozvržení kategorií... by se s trochou štěstí vešly na jeden řádek vedle sebe. Pod tím je vidět, že popisky kategorií, které se zalomí na další řádek, mají špatný dolní padding.

Chamurappi:
„nebylo by lepší prostě napsat Aktualizuji, nebo něco jiného a pak např. podbarvit řádky, které se změnily?“
A když se nezměnilo nic, tak by se mělo stát co?
Po F5 by se někde nahoře napsalo "Aktualizuji...", kdyby nebyly nové příspěvky tak by se hláška změnila na "Žádné nové příspěvky" a za chvíli zmizela. Něco jako má třeba gmail když se odešle e-mail apod.

Neříká, že naopak registrované je? Jednou z úprav bylo, že přestalo záležet na velikosti písmen, a on tady už nějaký martinp registrovaný byl. Založil jediné vlákno před deseti lety a pak zmizel. Mohl bych mu ten účet zrušit, ničemu by to asi nevadilo… mám? Nebo používej jiné jméno. (Ale jména typu SpatnaKlavesnice a DobraKlavesnice moc nedoporučuji :-))

http://img.djpw.cz/hrc.png
Opravdu říká, že registrované není. Kdybys ten účet zrušil, byl bych rád. Alespoň bych měl nějaké normální jméno :)
Str4wberry
Profil
Reakce na Chamurappiho:
Používáš ji i na něco jiného, než na prohlížení výsledků vzniklých skrz Ctrl + G? Já ne
Používám to, když chci otevřít cíl odkazu, který je v poli pro psaní zprávy. Označovat přesně URL, kopírovat ji a vkládat je oproti tomu hrozně nepohodlné. To už je snazší si zobrazit náhled, kde jde na odkaz kliknout.

Myslím, že klávesová zkratka pro odesílání se hodí spíš u služeb typu chatu, kde se odesílá jedna zpráva za druhou. Osobně mi docela postačuje Tab + Enter.

Momentálně umím označovat cíl odkazu, když se do něj protabuješ, to se má zahodit?
To určitě ne. Jak jsem psal, stačilo by mi skákání po cíli a textu odkazu a vyskočení ze značky. Protabovat se k cíli odkazu by se tedy nabízelo pouze při cestě zpátky pomocí Shift + Tab, ale obejdu se i bez toho, pokud je to moc složité na vytvoření.

Tedy mimo BB značku nevidím důvod, aby Tab skočil do té nejbližší následující, ale mohlo by se focusovat odesílací tlačítko. Při zanoření do více značek bych se držel skočení za nejbližší [/koncovou].
Str4wberry
Profil
Změnil jsem (v sandboxu) umístění titulku znázorňující stav tématu:





Teď mě napadlo, proč jsem možná udělal ta tlačítka stránek ve výpisech témat o tolik větší: Přišlo mi nelogické, že čísla stránek, ačkoliv se na ně nejspíš kliká víc než na název tématu, jsou tak miniaturní. Myslím, že by se mohlo do funkce „Používat chytré odkazy“ zavést odkazování titulku tématu na poslední stranu.



Jinak jsem teď zkusil zmenšené stránkování na tom větším mobilu a přijde mi to špatně použitelné. Je dost snadné se překliknout. Nejlepší by bylo bránit ze všech sil vytváření témat, co potřebují stránkování. :–)


Mimochodem, v mobilním Edge mi nejde udělat více odřádkování klávesou Enter. Jiné <textarea> na jiných webech tím netrpí.
juriad
Profil
bb_logger zlobí při prokliku z JUSHe na dokumentaci příkazů:
Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Unable to access /logs/201509-jush.log in /domains1/xh011800/public/diskuse.jakpsatweb.cz/bb_functions.php on line 1000

Warning: file_put_contents(/logs/201509-jush.log) [function.file-put-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /domains1/xh011800/public/diskuse.jakpsatweb.cz/bb_functions.php on line 1000

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /domains1/xh011800/public/diskuse.jakpsatweb.cz/bb_functions.php:1000) in /domains1/xh011800/public/diskuse.jakpsatweb.cz/bb_logger.php on line 37
Taurus
Profil
Nešlo by mít větší tlačítka jen v úzkém layoutu? Jinak, jak někdo psal, taky mám ořezané ikonky. Posílám dva screeny - obyč a s většími tlačítky


Kcko
Profil
Nemám moc čas to zkoumat (nemám doma k dispozici ani net), ale jedna věc co me praštila do očí ... vůbec se mi nelíbí vyřešení responsivní verze pod 480px. Dříve to vypadalo jako nad 480px což si myslím, že je v pořádku a nové zresponsivnění pod 480px je skutečně UGLY (vůbec to není přehledné ...). Koho to napadlo? Nešlo by to vrátit nebo něčím v HTML dodatku přepnout (zatím jsem ani nezkoumal co to HTML dodatek je, ale nepřijde mi vhodné tohle uživatelům povolovat, akorát tak přijdou o něco nového, pokud si nabuší vlastní CSS, protože se jim X nových věcí nelíbí).

PS. Můžete více informovat o tom dodatku, píše se, že mám vložit HTML, CSS, nebo JS a vloží se do všech stránek. Vložil jsem si cvičně H1 s textem "test" a nemám ji nikde ...

Edit: tak mám, na konci stránky ... stejně by to chtělo lépe popsat :)
Str4wberry
Profil
Jestli chceš dosáhnout lepšího mobilního zobrazení, napiš, co ti vadí.
Kcko
Profil
Str4wberry:
No vadí mi, že to nevypadá jako to vypadalo dříve = (stejně jako kdybych měl rozlišení větší než 480px).
Nevadilo mi dříve, že mi občas nějaké jméno nebo nějaký text vylezl z tabulky, ale vadí mi, že se tabulka ted celá přeskládála.

Stručně a řečeno vadí mi CSS které se aplikuje pod < 480px, zvykl jsem si na to jak to bylo předtím a nějaké pádlo aka Samsung 5 si kvůli tomu kupovat nebudu.

PS. F5 klávesa způsobuje zatřesení několika řádků .. jaký to má význam? Co to symbolizuje, kde se dočtu seznamu věcí nějak rozepsaně tak abych nemusel pročítat a lovit celou Vaší diskusi za posledních X měsíců / let?

PPS2. Hafo ajaxových věcí, ale např. příhlášení či zrušení do / z sledovaných zbytečně s načtením stránky bez AJAXu.
Tomáš123
Profil
Chamurappi:
Píšeš, že jsi ‚sledoval skôr moje príspevky, lebo zobrazovali všetok obsah‘… takže naopak sledovaná vlákna zobrazují všechen obsah, včetně ledu.
Ja neviem. Príspevok, ktorý som pridal na ihrisko sa mi nezobrazuje. V bývalých mojich príspevkoch by sa zobrazoval.

Bola tu reč o mobilných zariadeniach. Mne nejde citovať (ani písať úvodzovky). Diskusia sa správa akoby som neoznačil žiadny text.

Veľmi by som uvítal, keby sa pri citovaní pridal do príspevku hneď aj nick človeka, na ktorého reagujem. Zdá sa mi, že kedysi to tak fungovalo. Dokonca, keď som citoval niekoho iného, správalo sa to chytro. Existuje nejaký dôvod, kvôli ktorému sa to zrušilo?

zvažuji, že tady by mohl první Ctrl+Enter vyvolat náhled a druhý (Ctrl+)Enter by ji odeslal.
Páči sa mi to. Ak by Str4wberrymu vadilo použitie Ctrl+Enter šlo by použiť Shift+Enter?
Str4wberry
Profil
Upravil jsem v sandboxu věci, co mi nejvíce vadily na mobilu.

1) Měl by být opraven výpis kategorií na hlavní straně i posice ikony „U ledu“.
2) Příspěvkům, <textarea> a pár dalším prvkům jsem přidal trochu odsazení, aby nebyly tak nalepeny k okrajům.
3) Nastavil jsem 100% velikost písma pro <code>. V mobilním Firefoxu byl řádkový kód výrazně větším písmem než okolní text.
4) Zvětšil jsem miniaturní odkazy Starší/Novější pod poslední diskusí.
5) Skrytí tlačítek pro přepnutí zobrazení kategorií a dvousloupcového rozvržení HP – to nemá na mobilu smysl.

Pokud máte nějaké další konkrétní připomínky k mobilní versi, tak dejte vědět.
Tomáš123
Profil
Presunutím príspevkov sa rozbil odkaz.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kcka:
No vadí mi, že to nevypadá jako to vypadalo dříve
Vážně ti to přijde o tolik horší? Není to jen tradiční šok ze změny? Dřívější stav mi přišel poněkud divný, mít na mobilu dva sloupce, z toho jeden prakticky celý prázdný…
Seznam vláken se ti též nelíbí?

Koho to napadlo?
Myslím, že jsme se na tom tak nějak mlčky shodli a Str4wberry. Už na ten jednosloupcový layout koukám v mobilu víc jak tři roky a zvykl jsem si na něj. Str4wberrymu připadala dosavadní ostrá verze tak moc mobilně-strašná, že mě přinutil nasadit sandbox o několik století dřív, než jsem chtěl :-) (s mobilem se mu nešlo do sandboxu dostat)

Nešlo by to vrátit nebo něčím v HTML dodatku přepnout
Přebít všechny mobilní styly vlastním CSS by bylo dost komplikované. Zřejmě by ale šlo napsat skript, který z hlavního CSS vymaže celou @media větev.

F5 klávesa způsobuje zatřesení několika řádků .. jaký to má význam? Co to symbolizuje
Pokusem o znovunačtení se ptáš „je něco nového?“ a diskuse ti zakývá „ne ne ne“… :-)
Ano, je to trochu neintuitivní, zkusím tam nějak přidat hlášku.

PPS2. Hafo ajaxových věcí, ale např. příhlášení či zrušení do / z sledovaných zbytečně s načtením stránky bez AJAXu.
Jediný nový AJAX je to blbnutí na úvodní stránce (což byl spíš takový silvestrovský výstřelek, než seriózní funkce). Přihlášení jsem kdysi chtěl dělat AJAXem, ale mění moc věcí, neděje se tak často a vyrušil bych tím našeptávání a automatické doplňování. Přepínač sledování bude bez znovunačtení, server už je na to připravený. Momentálně tu běží víc jak dva roky starý djpw.js, který nemá cenu vylepšovat.


Reaguji na Str4wberryho:
Příspěvkům, <textarea> a pár dalším prvkům jsem přidal trochu odsazení
To se mi nelíbí. Přijde mi to jako zbytečné mrhání místem. Nejdřív zvětšíš písmo a teď ještě zužuješ sloupec…

Skrytí tlačítek pro přepnutí zobrazení kategorií a dvousloupcového rozvržení HP
Díky, také jsem se na to chystal.

Úpravy diskuse • 2016
To, že další balík úprav nasadíme do měsíce, jsem myslel vážně :-)

Myslím, že klávesová zkratka [Ctrl + Enter] pro odesílání se hodí spíš u služeb typu chatu, kde se odesílá jedna zpráva za druhou.
Používám ji i v Outlooku. Vyskočí na mě okénko, jestli chci touto zkratkou zprávu skutečně odeslat, se zaškrtávátkem, zda příště odesílat hned. Proto bych i tady rád ukázal nejprve náhled.

Myslím, že by se mohlo do funkce ‚Používat chytré odkazy‘ zavést odkazování titulku tématu na poslední stranu.
Souhlasím. Potom by v zobrazeném výčtu odkazů na stránky neměla chybět jednička.
Jsou chytré odkazy jako výchozí? Rád bych, aby byly, minimálně pro registrované.

Tedy mimo BB značku nevidím důvod, aby Tab skočil do té nejbližší následující, ale mohlo by se focusovat odesílací tlačítko.
To mi přijde divné. Neviděl bych v tom žádný systém, kdybych takovou funkci potkal poprvé v životě.


Reaguji na Tomáše123:
Mne nejde citovať (ani písať úvodzovky).
Na to citování už mám vymyšlené řešení, výběr si zapamatuji.
Uvozovky jde psát nabodeníčkovačem, ,q a ,,q.

Veľmi by som uvítal, keby sa pri citovaní pridal do príspevku hneď aj nick človeka, na ktorého reagujem.
To by mělo fungovat stejně jako dřív. Mně to tak funguje.

Ak by Str4wberrymu vadilo použitie Ctrl+Enter šlo by použiť Shift+Enter?
Ona ta funkce prokliku BB-odkazu funguje tak, že se vytvoří neviditelný <a> a tomu se nastaví focus… a pak Ctrl+Enter způsobí svoji standardní činnost, otevře nový tab. Takže Shift+Enter by otevíral nové okno. S touto zkratkou nejde moc hnout.
Kcko
Profil
Chamurappi:

Vážně ti to přijde o tolik horší? Není to jen tradiční šok ze změny? Dřívější stav mi přišel poněkud divný, mít na mobilu dva sloupce, z toho jeden prakticky celý prázdný…
Seznam vláken se ti též nelíbí?


Moment, o čem se bavíme?
Já se bavil o zcela jiné podobě výpisu vláken. Mělo by to vypadat takto (takto vypadá můj telefon /Iphone 5S/ na šířku, což je v pořádku, toto zobrazení bylo vždy.



Po nasazení nové verze to vypadá takto (na výšku), ale přál bych si aby to vypadalo jako na předchozím screenu, tj celou novou deklaraci pod < 480px zrušit.



Což je tedy pro mě velmi nepěkné. Vadí mi obzvláště nechutně černý a tučný nickname naposledy přispívajícího (přebírá na sebe větší pozornost než název vlákna). Informace o počtu nových příspěvcích nejsou pod sebou jako v předchozím obrázku. Byl jsem zvyklý jet po sloupcích, nyní čísla pod sebou nemám, nejsou srovnána. Čili stručně a řečeno, netabulkové uspořádání tomu velmi uškodilo.



V detailu příspěvku mi vadí zbytečne výrazná tlačítka a prakticky nulový padding zleva a zprava (chybí tomu vzdušnost) a špatně se mi to čte (je to moc nalepené k oboum okrajům mobilního zařízení). Na screenu to ještě tak špatně nevypadá, ale na telefonu je to skutečně napláclé. Kdybych měl druhý telefon, tak vyfotím náhled telefonu telefonem ;] aby to bylo patrné.

PS. Ikonka očička není ve středu, samotná ikona má vpravo nějaký prázdný pixel navíc způsobující tento defekt (ale to je drobnost...), nicméně všiml jsem si toho.

Ve vlákně o srazu DJPW je Str4wberry-ho vypíchnutý příspěvek vytečen ven (vidím tak 2/3 textu, v mobilní verzi).

Jinak poslední drobnost, do sledovaných témat se přidávají i témata, do kterých jsem pouze odpovída a explicitně jsem si je nepřidal? Někdo to tu řešil a dle mého testu to tak skutečně funguje. To je podle mě špatně. V čem se to liší, od kliku do mého profilu a dalšího kliku na poslední zaslané příspěvky?

Funguje to vlastně 2 proudy: 1) Nemusím odpovědět ale zaškrtnu si (v tom případě se to chová jako OBLÍBENÁ TÉMATA, která tu neexistují), 2) explicitně mi to tam ukládá vlákna, na která reaguji (ale já je nesleduji, třeba ani sledovat nechci, chci jednou odpovědět a už se tam nikdy nepodívat a nechci aby mi to tam strašilo).

Funguje to zvláštně; pro mě nepochopitelně a poněkud nelogicky.

K tomu animačnímu třesotu: píšeš, že se zatřese když není nic nového, OK; ale proč se třese oněch prvních 8-10 řádků? Abych nedostal epilepsii kdyby se třáslo všechno nebo abych si toho všiml, kdyby se třásl pouze první, nebo jakou v tom mám hledat logiku?

Neberte to jako negativismus, určitě je zde spousta pěkných věcí, neměl jsem čas to do hloubky prozkoumat, zatím jsem se zaměřil pouze na věci, které se mi od minula (= poslední mně známé verze) zdají být horší, nevysvětlené nebo nedotažené.

PS. HTML dodatek vypadá dobře, ale bylo by fajn ho trošku lépe popsat a vysvětlit.
« 1 2 3 4 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0