« 1 2 3 4 »
Autor Zpráva
Str4wberry
Profil
Kódování přístupu do sandboxu jsem opravil. Bohužel si to znak š moc neužije, protože jsem ho opravil také. :–)

Zvýraznění prázdných témat z PaZ jsem zrušil.
Trejpa
Profil
Str4wberry:
Zvýraznění prázdných témat z PaZ jsem zrušil.
...jen v sandboxu. V ostré verzi ne.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Pomohlo vyhodit tohle
Pořád mi vrtá hlavou, co ve funkci tabovani může vadit. Snad už za pár hodin budu mít k dispozici upgradovaný telefon.

Zvýraznění prázdných témat z PaZ jsem zrušil.
Všiml jsem si, že jsi to upravil v djpw.css. Takže kdokoliv, kdo si bude chtít stav empty přestylovat, bude muset stylovat i tu výjimku? To mi přijde divné. Už u seznamu vláken bez odpovědi je na straně serveru výjimka pro kategorii 26, tak proč dělat druhou podobnou výjimku na straně stylů?


Reaguji na lionela messiho:
Viď: Diskuse JPW: Rozbité kódovanie …
Koukám, že se změnou $sitename z „Diskuse“ na „Diskuse JPW“, kterou jsem provedl na poslední chvíli při nasazení, nepočítá bb_codes.php.
Mně přijde asi lepší mít v názvu „JPW“. Mnoho let to v názvu na titulní stránce bylo, pak to zmizelo… tak jsem to chtěl vrátit (aspoň na tu titulní stránku) a ono to prosáklo do všech titulků, to jsem nečekal, ale asi to nevadí.


Reaguji na Trejpu:
Není-li řečeno jinak, změny se týkají sandboxu.
Petr ZZZ
Profil
Taurus: „Moje css něco rozbíjí?Chamurappi: „Nevím, asi ne.

Pod upozorněním na sraz vidí moderátoři odkaz "upravit" (myšleno upravit upozornění na sraz, týká se to tedy jen moderátorů, proto si ho Taurus nemohl všimnout). Po přilinkování Taurova css* ten odkaz zmizel. Blíž jsem to nezkoumal, ale předpokládám, že to bude souviset s Taurovou verzí hlavičky.

*) HTML-dodatek v profilu:
<link rel="stylesheet" type="text/css" media="screen, projection" href="http://jpw.odemne.com/css-djpw/djpw.css">
Taurus
Profil
Pravděpodobně menu překrývá upozornění. Při zvýšení z-indexu žlutého boxu se to spravilo.

Určitě by se dalo v dodatku spravit mnohé, přiznám se, že jsem ho tvořil na tvrdo a ne nějak „pěkně“.

Edit: trochu jsem si s tím hrál. Možná k horšímu, nevím, nejsem moderátor.
Petr ZZZ
Profil
Nepomohlo. Myslím si, že to bude tím, že máš logo širší (nahoře tvoje, dole zdejší css). Ale nevím a žel nemám čas to detailněji zkoumat. (Je to IE 8.)

Edit: Teď koukám, že s tvým css zmizela i informace o přihlášení a odkaz "odhlásit".

Taurus
Profil
Tak jsem to spravil jako prase branku :-) Ale stejně tady asi plevelíme diskuzi.
Petr ZZZ
Profil
To neva, počítá se snaha a navrhnout alternativní css je konstruktivní a záslužné. A obdivuhodné, mně by se do toho vrtat nechtělo (jsem ovšem s aktuálním stavem spokojen).

Dodatek: A teď zas koukám, že odkaz odhlásit je zde dvakrát (je i v hlavní liště), takže to jedno zmizení nevadí. Jak je to dlouho, co jsi to css psal, nevzpomínáš si, jestlis ten jeden odkaz nezlikvidoval schválně? :-))
Taurus
Profil
Už jsem se zorientoval. Řádek s "Přihlášen/a jako: + tlačítko odhlásit" jsem schválně odstranil, abych snížil výšku hlavičky a odstranil část, kterou jsem nikdy nepoužil. Takže jo, je to schválně zlikvidované. :-) Asi to není moc obdivuhodné, protože jsem to upravil spíš pro sebe jak pro masu.
juriad
Profil
Petr ZZZ:
Ono to nejspíš bude kolidovat i s upozorněním na přemístění příspěvku, které se zobrazuje nad/pod (teď nevím) tím upozorněním na sraz.
Taurus
Profil
juriad:
Mám pocit, že se mi to zobrazovalo přes sraz a že jsem to vždy dobře viděl.
Tomáš123
Profil
juriad:
Áno, spôsobuje to problémy (upozornenie od moderátora prekrýva vyhľadávanie). Dvakrát som napísal a zmazal príspevok s hlásením. Problémy to totiž spôsobuje iba pri väčšom priblížení (ktoré asi používam ako jeden z mála - čo bol dôvod, prečo som to nakoniec nehlásil).
mimochodec
Profil
Bezvýznamná poznámka:
V seznamu online lidí je korunka vedle jména vpravo. Vzhledem k tomu, jak moc je zažité používání ikon vlevo od textu, mám tendenci hledat jméno tam a nenacházím. Nejde o nic, ale víte, jak to je: profesionála zdržuje každých 100 milisekund.
Str4wberry
Profil
Dobrá připomínka, upraveno.
Kubo2_
Profil *
Tomáš123:
Problémy to totiž spôsobuje iba pri väčšom priblížení (ktoré asi používam ako jeden z mála
Priblížnie 110% používam tiež, prehliadač Chrome. A taktiež som prišiel na to, že práve ono priblíženie je príčinou mnou už skôr spomenutých orezaných ikoniek spritov.
Str4wberry
Profil
Vytvořil jsem textovou část loga diskuse bez použití obrázku: Hlavička DJPW
anonymníí
Profil *
Str4wberry:
K čemu to je dobré? Tedy, když pominu fakt, že logo DJPW jakýmsi patkovým písmem, asi Timesem, není to pravé ořechové (Segoe UI v systému nemám).
Trejpa
Profil
anonymníí:
K čemu to je dobré?
Kvůli zmenšování loga pro malé displeje.

logo DJPW jakýmsi patkovým písmem
Chtělo by to také alternativní podobné fonty. Ukázka jen demonstruje, že lze nahradit stávající obrázek.
Taurus
Profil


Třeba Myriad Pro (nahoře) a Open Sans (ten je ale větší) je tomu podobný.
mimochodec
Profil
Já sice úplně nechápu, o co jde, protože ten text v logu vidím jen jako součást obrázku, ale obě ty varianty v posledním příspěvku mi připadají jako z typografického pekla.
Taurus
Profil
Účelem je ukázat podobnost, ne typografické mistrovství.
Str4wberry
Profil
Na srazu jsme se bavili o písmu použitém v logu. A že by mohlo být dobré předělat logo do SVG.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Aha, tak Segoe to je. To jsem fakt mohl uhodnout :-)

Z běžných lidí má Calibri v systému cca 82 % lidí, těžko říct, jaký poměr bude tady, je tu méně starých systémů, ale i méně Windowsu.
Embedovací licenci k Segoe UI kupovat nebudeme (tuším, že to ani nejde, před rokem jsem si o tom psal přímo s MS). A obecně linkovat nějaký webfont jen kvůli logu mi nepřijde jako dobrý nápad. Takže asi stejně sklouzneme k SVG.


Reaguji na anonymníího:
K čemu to je dobré?
Nebude to rozplizlé v telefonu.


Reaguji na mimochodce:
Vzhledem k tomu, jak moc je zažité používání ikon vlevo od textu, mám tendenci hledat jméno tam a nenacházím.
Jak kterých ikon. Zrovna tahle podle mě před jméno nepatří, protože je to jen dodatečná indikace stavu a je přítomna jen u některých lidí. Je to náhrada za slovo „moderátor“, který by mi umístěné před jménem vadilo ještě víc než ikonka. Když si představím seznam jmen pod sebou, zarovnaných doleva… hm, vlastně to si představovat nemusím, stačí se podívat do statistiky – korunky tam dost divně trčí.
juriad
Profil
Str4wberry, Chamurappi:
A mohla by ta mezera u korunky být alespoň nedělitelná? Je mi jedno, kde korunka bude, ale spíš ji preferuji za jménem.
mimochodec
Profil
Chamurappi:
Když jsme u těch ikon, tak bych chtěl trošku ventilovat svoje pramalé nadšení pro ty ikony u odkazů na často používané zdroje v textu příspěvků. Ještě bych jako přínosné viděl, kdyby bylo odlišeno čistě interní/externí odkazy. Ale rozlišení toho kterého zdroje mi připadá jako nadbytečné a pro znalého poměrů rušivé, pro neznalého možná až trochu matoucí.
Keeehi
Profil
mimochodec:
Ale rozlišení toho kterého zdroje mi připadá jako nadbytečné a pro znalého poměrů rušivé, pro neznalého možná až trochu matoucí.
+1
Trejpa
Profil
mimochodec:
Souhlasím.
Kubo2
Profil
Nová verzia skriptu pre úpravu profilu obsahuje chybu pri ukladaní textových dát (ako napr. Zájmy & záliby), v celom texte najprv nahradí každý non-iso-8859-2 znak za zodpovedajúcu číselnú HTML entitu a následne to, čo z toho vylezie, naviac preženie cez pravdepodobne htmlspecialchars(). Výsledkom tejto chybnej implementácie je minimálne nemožnosť uloženia UTF-8 znakov, ako je napríklad Tamilčina apod.


Trochu konkrétnejšie:

• do Zájmy & záliby som si chcel pridať „தமிழ்“, čo je v jazyku Tamil napísané slovo „Tamil“,
• PHP skript to interne previedol do číselných HTML entít, z čoho vzniklo „&#2980;&#2990;&#3007;&#2996;&#3021;“,
• a následne takto upravený text prehnal cez htmlspecialchars(), z čoho vzniklo „ &amp;#2980;&amp;#2990;&amp;#3007;&amp;#2996;&amp;#3021;“,
• takže na stránke môjho profilu sa mi tu teraz zobrazuje „&#2980;&#2990;&#3007;&#2996;&#3021;“, namiesto očakávaného „தமிழ்“.
Str4wberry
Profil
Nejsem si vědom toho, že by se v této části něco měnilo.

Myslím, že to nešlo nikdy.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kuba2:
v celom texte najprv nahradí každý non-iso-8859-2 znak za zodpovedajúcu číselnú HTML entitu
To dělá sám prohlížeč. Chyba je pouze v tom, že se & v číselných entitách nahrazuje za &amp;. U příspěvků se to neděje.
Nemyslím si, že se tato část v poslední vlně úprav měnila…


Reaguji na mimochodce:
Ale rozlišení toho kterého zdroje mi připadá jako nadbytečné
A ty z odkazu jinak na první pohled vidíš, kam vede? Nebo z čísla kategorie hned víš, co to je za kategorii?
Já tuto funkci zamýšlel tak, že by autor příspěvku měl kontrolu nad tím, zda se ikona přidá, ale Str4wberry nesouhlasil.
Momentálně to tedy funguje tak, že se u interních odkazů do DJPW přidá ikona kategorie, pokud pisatel vloží samotnou adresu, aniž by uvedl text odkazu – to jsem dělal já.
U odkazů na jiné weby je ikona (nebo text v případě JPW) úplně vždycky – to dělal Str4wberry.
« 1 2 3 4 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0