Autor Zpráva
grimword
Profil
Proč je mottem "Diskusní fórum o webdesignu", když webdesign je to poslední, co se tady řeší?

Kdo to vůbec vymyslel?

Nemělo by to spíše být "Diskusní fórum o tvorbě webu a jeho provozování"?
_es
Profil
A čo presne si predstavuješ pod pojmom „webdesign“? Podľa obvyklého poňatia je „tvorba webu a jeho provozování“ asi jeho podmnožinou.
grimword
Profil
Webdesign je podle mě grafické navržení webu.
anonymníí
Profil *
grimword:
Na webdesign jako pojem se pohlíží nejčastěji ze dvou pohledů. Jeden je ten tvůj, tedy opravdu jen design webu. Ten druhý výklad, který se často používá, je ten _esův, vše kolem webu. Který je správný nebo není, nerozhodnu. Pro mě to je spíše také vše kolem webu, pokud bych si musel jednu ze škatulek vybrat.

Heslo na wikipedii se drží také spíše tohoto širšího pojetí, což nutně neznamená, že je pravdivé. Spíše ukazuje na to, že tento pojem lze chápat z více úhlů pohledu a není jednoznačně správná odpověď.

Proč ti o ten slogan v logu tak moc jde? Souvisí SEO s provozováním webu (pod pojmem provoz si představím spíše technické zajistění, tedy webhosting), nikoliv jeho marketing. To jen tak na okraj k tvému návrhu. Ani ten není pro všechny jednoznačný.
Kajman
Profil
grimword:
Webdesign je podle mě grafické navržení webu.

Ale takovému omezení by odpovídalo "grafický webdesign".
Joker
Profil
grimword:
Termín webdesign se používá pro tvorbu webu obecně, byť je pravda, že hlavně klientské části.
Viz heslo Web design na Wikipedii (odkazuji na anglickou, česká verze toho hesla mi přijde divná a nesrozumitelná).

Dobře, teoreticky by se dalo asi prohlásit, že PHP, databáze, hosting a práce s počítačem nespadají pod ten termín webdesign.
Můj názor je, že při založení JPW a DJPW bylo primární téma skutečně webdesign, tj. ta klientská část webu, a ty serverové věci byly jen takový doplněk.

Ostatně i dnes je sice „nejsilnější“ kategorie PHP, ale celkově ty ze škatulky „webdesign“ budou mít pořád převahu.

Je nějaký důvod, proč by se ten popisek měl změnit?

Kdo to vůbec vymyslel?
Tipuji Yuhů při zakládání fóra?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
Viz heslo Web design na Wikipedii (odkazuji na anglickou, česká verze toho hesla mi přijde divná a nesrozumitelná).
Mohl bys odkázat na svoji čtyři roky starou citaci tehdejšího znění z české Wikipedie :-)

Tipuji Yuhů při zakládání fóra?
Obrázek s logem vytvářel DoubleThink, pokud si dobře vzpomínám na starší diskuse. Nicméně i Yuhů na JPW ten pojem užívá v širším významu.

Je pravda, že když někdo položí dotaz z oblasti nesouvisející s tvorbou webů, tak se ve svém napomenutí raději vyhýbám pojmu webdesign, právě proto, že by ho někteří nemuseli chápat správně.
Těžko říct, do jaké míry se vyplatí vzdorovat zkreslené představě. Jestli by nebylo lepší, když by si nikdo nemohl ani pomyslet, že to máme špatně. Možná doplnit podtečkování a do title vysvětlivku…

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0