Autor Zpráva
Kcko
Profil
Vyrostli, zestárli, řeší jiné věcí, já vím ...


Nicméně, stejně mě zajímá, když se podívam na žebříček nejaktivnějších uživatelů a z toho si udělám selekci moderátorů, kam se všichni poděli a bez rozloučení?

Modelový příklad: Chamurappi, nejaktivnější, nejpřísnější, o všem věděl, každého zprofiloval (sám jsem s ním měl nejeden výstup) a když se podívám na jeho poslední posty, tak marně hledám - AHOJ a NASHLE protože ...

Na to jak to tu bylo dříve kdysi striktní, že si tu bez dovolení nikdo ani neuprdl, tak se všichni vytratili tak nějak divně a potichu.

Ví o tom někdo něco?

PS. Čest a slávu pozůstalým, kdo se tu o to ještě stará, zejména @Kajman.
Tomáš123
Profil
Kcko:
Pred piatimi rokmi pred zrazom sa Chamurappi v krátkosti vyjadril o čo išlo. Ale to si vtedy, pozerám, videl.

Tak či onak, diskusia už dlho upadala. Tipujem, že veľa ľudí, ktorí odišli, odchádzali v čase, keď sa tu toho už tak veľa nedialo a nedávalo príliš význam lúčiť sa (jednoducho sa tu už nebolo k čomu vyjadrovať a komu radiť). Na druhej strane si myslím, že veľa z nich sem raz za čas anonymne nakukne, tak sa možno po čase zas všetci pobavíme v tomto vlákne.
Kcko
Profil
Tomáš123:
Ahoj, díky za reakci.

Asi už mám "Áčko", protože máš pravdu, už jsem se ptal a zapomněl jsem.

Vím, že diskuse měla sestupnou tendenci, nicméně jsem se vlastně jen pozastavil a povzdechl nad stavem, kdy to tady Ti hodně diskutující nebo moderátoři (jedno nevylučuje druhé) defakto ze dne na den zapíchli a bez nějakého pozdravu / odůvodnění odešli.

Minimálně u těch moderátorů a těch nejznámějších by to tak být nemělo už i proto, že když si člověk přečte jak si tu vlastně všichni "hráli na firmu" a všechno mělo pevný řád, tak tímhle ukončením se z toho stal opačný extrém.
tttttttttt
Profil *
Kcko:
Jsem tu taky už nějaký ten pátek, nick se párkrát změnil. Do moderátorů nevidím, tak píšu jako bývalý štamgast.

První myslím odešli diskutující. Dřív tu byl jeden pro mě zajímavý přispěvek za den, teď spíš jednou za pár měsíců. Změnil jsem se já, změnily se technologie, dotazy tu zůstávají víceméně pořád stejné. Ti hodně diskutující postupně snižovali intenzitu, s jakou sem chodili, až se to dokonvergovalo blízko k nule. Přidal se k tomu nějaký impuls – změna práce, nová komunita a už nemají potřebu sem chodit. Tím, jak je to postupné, tak ani neměli potřebu napsat "zdar, já to tu balím".

Poslední zhasne. :)
N71
Profil *
Jako důležitý faktor bych viděl, že kmenový web JPW je celkově silně za zenitem. Novinky v HTML a CSS už nepokrývá, JavaScript nepopisoval v podstatě pořádně nikdy a novinky z hlediska webových technologií v podstatě čistá nula.

Co by tady lidi dělali, nenajdou tu už žádné relevantní informace.
Anonymouz
Profil
Nedivím se jak to dopadlo. Řada nováčků chodila pro radu a "profíci" z nich dělali pitomce a byli toxic. Řešili věci, na které se tazatel vůbec neptal, neřešili dotaz spíše upozorňovali na to, že tazatel je noob a měl by se na to rovnou vysrat. Teď není důvod sem chodit pro rady, když se lze zeptat chatbota.

Svůj díl na tom, jak to tu vypadá mají právě lidi N71 a Keeehi, kteří dovedou začátečníka spolehlivě odradit..

Stav kmenového webu většině nováčků stačí jako odrazový můstek, zbytek si dohledají, doptají se. Atmosféru dělá dobrá komunita, ne hlavní web..
Andrej.B
Profil
najhodnotnejsia cast su v dnesnej dobe tieto diskusie a pomoc z problemami, ktore mame. Ja som za to moc vdacny, hlavne za rychlost odpovedi, ci zrozumitelnost nasich jazykov. Este raz diky
Kcko
Profil
tttttttttt:
No jasně, tomu všemu rozumím, ale i přesto, když jsi někde denně nebo několikrát denně, tak s tím neskoncuješ ze dne na den.
Procházel jsem si několik větších jmen ze statistiky a odmlčeli se ze dne na den, to mi hlave nebere ;)
S ostatním souhlas.

N71
To si úplně nemyslím, na diskusi se rozhodně nechodilo jako na přestupní web kvůli hlavnímu webu, který byl špatný odjakživa (prostě neodrážel nikdy poslední trendy a byl víceméně udržován jedním člověkem, který taky neměl znalosti všeho až do morku kostí), to gro bylo tady na diskusi.

Anonymouz:
Ale no ta, N71 dokáže být ostřejší, ale je potřeba lidi vést trošku k samostatnosti a jak on tak Keehi rozhodně nikoho nezesměnovali, nebo ano? Pošli topicy.

Poslední zhasne no ;)
Tomáš123
Profil
Anonymouz:
Vtedy si naozaj nemal pravdu a to, že ti niekto napísal veci viac narovinu neznamená, že si tu nedostal dobrú radu. Osobne dokonca ani nevidím dôvod prečo by sa ťa mali tie prvé príspevky N71 a Keeehiho dotknúť. Potom keď ste sa tam o tom začali hádať už sa to trochu vyostrilo, ale úvodná časť debaty bola zhoda dvoch skúsených ľudí. Nič viac. Klient si vymyslí hocičo a často na tom vôbec nezáleží. Ty si ten, čo si má ustrážiť, aby ti klient nekibicoval do tvojej roboty a ak kibicuje, tak ho usmerniť (a hlúposti mu vyhovoriť).

Ja z toho vlákna vnímam to, že sa tu niekto kompetentný zamyslel nad problémom ako celkom a správne sa ti snažil vysvetliť, že si celú vec pobral nesprávne namiesto toho, aby ti naservíroval hotové riešenie, ktoré síce je podľa tvojich predstáv, ale celé je to blbosť. To je niečo, čo si treba skôr vážiť a čo je tá pridaná hodnota oproti AI alebo iným fóram/kanálom.
tttttttttt
Profil *
Kcko:
Procházel jsem si několik větších jmen ze statistiky a odmlčeli se ze dne na den, to mi hlave nebere ;)
Pár jsem jich proklikl, přijde mi, že příspěvky ubývají až je jednoho dne poslední, podobně jako to má Joker. Většina těch, které jsem rozklikl, sem nakoukla v posledním roce. Budou tu zastoupené oba případy.

Anonymouz:
Svůj díl na tom, jak to tu vypadá mají právě lidi N71 a Keeehi, kteří dovedou začátečníka spolehlivě odradit..
Pár takových pamatuju, N71 a Keeehi mezi ně určitě neřadím. Za mě je Keeehi ten, kdo nejčastěji trpělivě odpovídal začátečníkům na jejich dotazy.

na diskusi se rozhodně nechodilo jako na přestupní web kvůli hlavnímu webu, který byl špatný odjakživa
jakpsatweb byl myslím hodně dobrý zdroj informací v době, kdy vznikal. I dlouho potom, tehdy moc jiných zdrojů nebylo. Postupně zastaral, nicméně má myslím velký díl na vzniku komunity, která ho přežila.

Docela by mě zajímalo, kam lidi odešli. Moje teorie je, že je jednodušší dohledat informace, tak už nemají potřebu diskutovat.
Taurus
Profil
Odpovídal jsem nejčastěji v Názorech na stránku, ale začalo to být pro mě jednotvárný. Když mi Bidfood jednou dovezl ryby za konstruktivní kritiku, ty další mě pak přestaly bez podobných pozorností bavit :-D Ne, spíš se mi zvýšil objem práce a na vykecávání jsem přestal mít čas.

A k Anonymouzovi – na jednu stranu mluvíš o sociální inteligenci (v odkázaném vlákně) a přitom jsi v prvním příspěvku nepozdravil, nepoprosil, ani nepoděkoval. Takže tě budu citovat, jo měl by ses na to rovnou vysrat. Mám rád lidi, co soudí ostatní, ale nenapadne je začít u sebe. Nehledě na to, že nemálo odpovědí v diskuzi bývá na nováčky přehnaně tvrdá, stejně jako je fakt, že nemálo nováčků se ptá jako idioti. V tomto případě mi odpovědi na zakládající příspěvek přijdou zrovna v pohodě.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0