Autor Zpráva
Pilda
Profil
Navrhuju zrušit otevírání odkazů do nového okna. Je to velice nepříjemné, pokud bude chtít uživatel stránku otevřít do nového okna, tak to udělá sám. Pokud chce tedka někdo otevřít odkaz do stjného okna, má smůlu :( Ne nadarmo se tahle prasárna v novějších verzích jazyka zrušila.

Taky jsem si všiml, že tu neni ošetřený vypsání odkazu za jkterým následuje čárka, nebo tečka. Odkaz by se měl pomocí regulérního výrazu vybrat, otagovat a čárku nechat mimo něj...
filip186
Profil
Ono záleží taky na tom jak je kdo zvyklý. Já jsem třeba zvyklý na otevíraní odkazů do nového okna. A někoho zase nebaví mačkat shift nebo prostřední myšítko, kdyby se to otevíralo do stejného okna.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Pildu:
1) Uživatel, který chce otevřít odkaz do stejného okna, nemá smůlu, pokud umí ovládat svůj prohlížeč a nepoužívá Netscape 4.0, kde ta volba skutečně chyběla.
2) Pravidelní uživatelé (včetně mě) si na otevírání do nového okna celkem zvykli, změna by je obtěžovala.
3) Není to prasárna. Kdyby target="_blank" uživatele skutečně štval, odebrali by výrobci prohlížečů jeho podporu. V některých prohlížečích je to záležitost nastavení.
4) „Ne nadarmo se tahle prasárna v novějších verzích jazyka zrušila“ -- vážně? V jakých novějších verzích? Nikdo target nezrušil, nikdo jej nezavrhnul, musí fungovat stále stejně.
Mistr
Profil
Pilda
K výše napsanému ještě poznámka: když hodnotím nějaké stránky, je nanejvýš vhodné, že se stránka otevírá do nového okna. Mohu si tak velmi pohodlně prohlížet hodnocenou stránku a přitom v původním okně psát poznámky k hodnocenému.
Gekon
Profil
Pilda
Nevím jak tobě, ale mě se odkazy otevírají do nového tabu:)
Mimochodem plně se ztotožňuji s názory výše.
tiso
Profil
Pilda
Otváranie odkazov do nového okna (tabu, pre nás so šikovnejšími prehliadačmi) má svoje plusy i mínusy, nedá sa dogmaticky zakázať jeho použitie - tu výhody prevažujú nad nevýhodami.
habendorf
Profil
Odkaz by se měl pomocí regulérního výrazu vybrat, otagovat a čárku nechat mimo něj...

Fajn. Klidně to udělej.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0