« 1 2 »
Autor Zpráva
Dranel
Profil
Zdá se mi, že se tu stále pořád a pořád dokola omývají dotazy, na které je odpověď na samém Jak Psát Web. Podle mě je to proto, že odkaz na tuto diskusi je hned na první stránce webu. Tudíš začátečníci přicházející ja JPW se jdou ptát do diskuse bez toho, aniž by si přečetli něco jiného krom první stránky. IMHO by bylo lepší dát odkaz na diskusi do patičky JPW a na poslední stránku (s textem třeba "Ostatní otázky Vám zodpovíme na diskusi...")
Měsíček
Profil
A co tak Pop-up okno o velikosti 800px x 500px a z nápisem " Dříve se podívejte na JakPsatWeb než se na něco zeptáte " ... :-)))))))
Dranel
Profil
Měsíček
Heh :-)
IMHO stejně by na to všichni kašlali... asi jako na hledání (zvýraznění se projednává)
Bubák
Profil
pořád dokola omývají dotazy
Nemám rád nemyté dotazy ;-)
Měsíček
Profil
Ještě tak červenou barvou, aby to blikalo a IMHO na to se kašlat nedá :-)))
Str4wberry
Profil
Já bych tyhlety začátečníky a dotazy zakázal.

Řekl bych, že popisek prvního fóra hovoří jasně:
„Nebojte se zeptat na libovolnou blbost. Každý někdy začínal.“

Problém je IMHO v neschopnosti některých hledat informace.
Měsíček
Profil
Str4wberry jenže tato krásná věta :

„Nebojte se zeptat na libovolnou blbost. Každý někdy začínal.“

je jen u jednoho tématu ( příspěvky proudí do všech ).
Zdeněk Košťál
Profil
Já jsem si už říkal že bych podobné téma založil, ale jsem rád, že to někdo udělal za mě. Spíš bych vedle toho formu, kde se píše nové téma, napsal, aby se mrkli první na JPW a aby použili vyhledávání a že jejich dotaz se už možná řešil. To by nebylo drastické a snad by to pomohlo. Co na to říká někdo kompetentnější?
Mistr
Profil
mrkli první na JPW a aby použili vyhledávání a že jejich dotaz se už možná řešil
Poslechli by to? Já myslím, že ne.
Dranel
Profil
Zdeněk Košťál
Když jim budeme strkat pod nos výsledky hledání a odkazy na JPW, eliminujeme tak 50% těch zbytenejch otázek. Ale věř mi, že ta půlka tu bude stále. Každopádně bych to tak skusil. A taky by mě zajímal názor Juhůa.

PS: Znám jednu holku, která se mě ptá pořád na nějaký věci, který jsou napsaný na JPW. A já jí pořád říkám, ať si celý JPW přečte, ale ona jako kdyby tuhle radu úplně ignorovala. Nuž, jsou i tací.
Dranel
Profil
Mistr
Proč myslíš že ne? A co jinýho by jim zbejvalo, když jim to naservírujem?
Alphard
Profil
aby se mrkli první na JPW a aby použili vyhledávání a že jejich dotaz se už možná řešil
myslíš tohle? Než založíte nové téma, zkuste napřed v diskusi hledat. Spousta věcí už je vyřešena.
Dranel
Profil
Alphard
Ano, ale je to na takovém místě (návod), kde to nikdo nečte. Jak napsal Steve Krug: "Žádné návody k obsluze".

Chtělo by to taktéž zvýraznit, nebo nejlépe to dotyčným stále vtloukat do hlavy. Jde zas o to, aby toho nebylo zvýrazněno moc.
Dranel
Profil
Nebo mě teď ještě napadlo, neodpovídat jim přímo, ale jen to naznačit (třeba místo hledání, dotyčný blog atp.), aby si to našli sami. A až třeba po jejich hledání, když stále nebudou vědět, přestat je trápit a říct jim řešení (ať ví, jak je to doopravdy správně)
tiso
Profil
Chcelo by to sledovať $_SERVER['HTTP_REFERER'] a podľa neho ponúkať relevantné odkazy z jakpsatweb, vyhľadávanie z diskusie, či faq...
Mastodont
Profil
A co takhle doplnit moderátorům rychlé odkazy pro vložení universálního textu s vysvětlením "tohle se tu už řešilo mockrát, hledej šmudlo" + zamknutím?
Dranel
Profil
Mastodont
Ne to ne. Když už tak slušněji. A bez zamknutí... to pak vypadá, jako bychom začátečníky házely ven oknem, když slušně přijdou dveřmi.

"Dříve, než se na něco zeptáte, skuste hledat na www.jakpsatweb.cz nebo tady v diskusi. Slouží k tomu vyhledávací pole vpravo nahoře."

A když nám někdo bude nadávat, že neumíme odpovědět rovnou a ať si to tu strčíme tam, kam slunce nesvítí, odpovíme jednoduše:

"Hele, my ti předložíme odpověď, ukážeme ti to na JPW a ještě tě tu naučíme hledat a tobě je to málo? To pak promiň. Příště si to hledej sám."

Od alespoň trochu slušného člověka by měla přijít omluva...
Měsíček
Profil
trochu upravit a byl bych pro to.
Railbot
Profil
Nikdo hledat nebude a nikdo si ani nic číst nebude. Oni prostě přijdou, zeptají se a mají to za mnohem pohodlnější než něco někde hledat a číst. Takhle to mají hned pod nosem a formulované znovu, přímo pro mě. Nepřipadají si odbytí nějakými předepsanými texty pro všechny.
Dranel
Profil
Railbot
Nepřipadají si odbytí nějakými předepsanými texty pro všechny.
Vždyť jo. My to bude říkat každýmu, kdo se zeptá na něco vyřešeného, ne?
Leo
Profil
"Oni prostě přijdou, zeptají se a mají to za mnohem pohodlnější než něco někde hledat a číst."

Problem (z pohledu jedne strany) je v tom, ze to jen nemaji za mnohem pohodlnejsi, ale ono to proste JE mnohem pohodlnejsi. Jedine, co by bylo sikovnejsi, ale tezko realizovatelne, by byla aplikace, ktera by uz behem psani dotazu odhadovala, na co se clovek pta a hned vedle textarea mu prubezne psala odpoved :-) Leo
Měsíček
Profil
Leo:

:) jo tak to by bylo první fórum svého druhu.
Dranel
Profil
Leo
Heh. Docela naivní si myslet, že něco takového vznikne :)
Railbot
Profil
Dranel
Vždyť jo. My to bude říkat každýmu, kdo se zeptá na něco vyřešeného, ne?
Jo. Já to takhle spoelčně s dalšími dělám už nějaký ten pátek.

Heh. Docela naivní si myslet, že něco takového vznikne :)
On není naivni a nemyslí si to, jen si zkusil představit co by bylo pohodlnější než položit přímý dotaz (znovu, ať už se to 100x řešilo nebo ne).
koudi
Profil
Dranel
Tak mám skoro pocit, že se tohle forum snažíš zbavit toho nejdůležitějšiho - návštěvníků.
souki
Profil
Taky Vám přijde, že i tohle téma je tu pořád dokola? Vždycky s ním přijde nějaký už "rozkoukaný nováček"...
habendorf
Profil
souki

Asi tak. IMHO to nemá cenu řešit.
Dranel
Profil
koudi
Ne, to se mýlíš. Ja chci jen ze začátečníků uděůat rozkoukané nováčky :)

souki
Ano, máš pravdu.

habendorf
Ne, má cenu to řešit.
j
Profil *
"Tento název prosím volte tak, aby vyjadřoval podstatu dotazu. Titulky typu "pomoc!" jsou k ničemu.
Než založíte nové téma, zkuste napřed v diskusi hledat. Spousta věcí už je vyřešena."

- tento text je vidět při zakládání nového tématu :-) Třeba by stačilo, aby byl větším písmem a výraznější barvou. A doplnit link na jpw.
Dranel
Profil
j
Ano - zajímavý nápad. Co na to Yuhů?
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0