« 1 2
Autor Zpráva
Lexter
Profil
Měsíček
Protože mi to pak připadá (doufám, že jen připadá), že si místo řešení problému jen vyléváš ego, je to docela jednoduché na někoho kafrat, nadávat, buzerovat hezky v teploučku, rád bych viděl jak by jsi to zopakoval v reálu.
Mé ego není na tak velké výši, abych si ho mohl dovolit někde zbytečně vylévat :). V reálu jsem ale taky takový, když se mi něco nelíbí, tak si to líbit nenechám. Ale to je jen moje tvrzení, tobě se ospravedlňovat nemusím.
Timy
Profil
Kdyby to tady nikomu nevadilo, zkusím reagovat na to, na co se Chamurappi skutečně ptá.

„Měli by moderátoři posuzovat kvalitu nabízených služeb? Jestli ano, tak podle čeho? Dle pravopisu? Nebo ceny? Komu skutečně vadí, když je nabídka špatně napsaná a podhodnocená?“
Já bych navrhoval, aby se témata v dané sekci automaticky zamykala, je-li to technicky možné. Prostě by se z toho udělal normální inzerát. Málokdy se stane, že reakce v Pracích je natolik důležitá, že by to bez ní opravdu nešlo. Naopak tam často vídám příspěvky typu „poslal jsem vám email“, což je opravdu hlubokomyslné sdělení. Pokud by byla opravdu potřeba tam něco napsat, moderátoři mohou dané téma vždycky otevřít.

„Na co všechno se může ptát ten, kdo ve skutečnosti nemá zájem? Je důležitá motivace toho dotazu? Je důležité, kdo se ptá?“
Na to asi nejde odpovědět paušálně. Pamatuji inzeráty, ve kterých autor zapomněl sdělit kontakt. Bylo by ode mě nepřípustné, kdybych na to upozornil, přestože o práci zájem nemám? Každopádně pokud by se aplikovalo automatické zamčení, vyřešil by se i tento bod.
Railbot
Profil
DoubleThink
Mimochodem, zajímalo by mě, co by se dělo, kdybych tam stejnou větu napsal já. Nebo Yuhů. Asi nic, že? Mám chuť to někdy vyzkoušet.
Ty? Asi by se dělo to samé. Jsi přeci jedna a ta samá osoba ;) A Yuhů? Diskuze mu patří, nechť si píše, co chce a kam chce. Navíc ten samozřejmě nemá čas tady zrtácet čas narozdíl od Chamuracosiho, který viděl ďábelské X a hned si chystal lejt svěcenou vodu.
vertigo4
Profil
zajímalo by mě, co by se dělo, kdybych tam stejnou větu napsal já. Nebo Yuhů. Asi nic, že?
jenže vás jsem zatím nikde neviděl se v tom tak rejpat...
vertigo4
Profil
Já bych navrhoval, aby se témata v dané sekci automaticky zamykala, je-li to technicky možné. Prostě by se z toho udělal normální inzerát.
100% souhlasím...
Lexter
Profil
Tak abych zase nebyl OT až moc, proč všechny nabídky nesjednotit? Třeba:


Nadpis příspěvku (poptávka, nabídka)

Kdo: Jméno tazatele, firmy atd (slušnost).

Sdělení: O co se jedná.

Požadavky: Koho hledá, co musí umět atd...

Reference: Odkaz na refka či portko.

Ohodnocení: Finance, zdarma, potislužba atd...

Doplňující informace: Nějaké ty kecy, kdyby chtěl.

Kontakt: Kontaktní informace.



Pravidla by pak stačilo přepsat na: bez dodržení pravidel bude nabídka, poptávka smazána. A napsat to i do titulku.

Automaticky zamykat. Furt se s tím patláte, řešení je ale jednoduché a účinné.
Měsíček
Profil
Timy s tvým příspvěkem se ztotožňuji :)
vertigo4
Profil
Lexter
jj to je dobrej nápad
hlavně to ohodnocení, ať člověk ví, jestli si to má vůbec číst...
Trejpa
Profil
Chamurappi
Moje názory k tématu:
1) Neměl by zasahovat. Pouze upozornit zadavatele, pokud v zadání chybí pro daný inzerát nutná informace (kupuji/prodávám/vyměním/daruji, co, za kolik, kdy, kde, kolikrát). A samozřejmě by měl mazat opakované příspěvky, měnit nevhodné názvy, opravit chybný odkaz v příspěvku a podobně.
2) To bych zakázal. Kdo má zájem, zeptá se sám.
3) Zpřesňující dotazy nejsou off topic, ptá-li se zájemce na související podrobnosti. O podmínkách, stejně jako o ceně, by se
(tady) smlouvat také nemělo. Zadávající obvykle dobře ví, co chce.
Manq
Profil
Chamurappi
Nejsem si jistý, na čí straně je problém.
Podle mě obě strany nesou vinu. Větší či menší.

Když někdo míchá dohromady věcné a osobní výhrady, můžu ty věcné přehlédnout.
Osobně mám občas proti tobě jen věcné. Jestli bereš připomínky proti tvému neustálému boji proti X jako osobní výhradu, pak ji mám.

I kdybych tvé "jednořádkové" příspěvky ve vlákně s poptávkou po kodérovi nebral jako provokaci, tak jsou stejně zbytečné – zadavatel jasně řekl, že chce XHTML šablony. Otázka, jestli nechce třeba i HTML je tedy zbytečná.

DoubleThink
mimochodem, zajímalo by mě, co by se dělo, kdybych tam stejnou větu napsal já. Nebo Yuhů. Asi nic, že?
Těžká otázka. Možná. Ode mě by ses dočkal asi stejné reakce. Od ostatních asi ne, protože čekají, až Chamurappi udělá něco, za to by ho "seřvat".
quinux
Profil
DoubleThink
Nesouhlasím. Jsou klienti, kteří vyžadují, ať už z jakéhokoliv důvodu, explicitně XHTML. A XHTML není totéž co HTML i když to tak spousta laiků vnímá. Vyjasnění tohoto bodu považuji za užitečné.
Tím hůř pro tebe. Pokud požaduje z jakéhokoliv důvodu explicitně XHTML, tak je naprosto irelevantní ho poučovat o "falešném X". Vyjasnění té otázky je zcela mimo mísu, protože to bychom se mohli ve vlákně ptát na úplně všechny podrobnosti smlouvy apod. Takové věci se přece řeší po mailu, protože diskuze není chat.
kajaman
Profil
Diskuzi neomezovat, nic automaticky nazamykat!

Od toho je to přece diskuzní fórum a krásné na tom je to, že je to otevřené místo, kde se můžou střetávat názory lidí. Když se Vám nelíbí něčí (např. Chamurappiho) názory, reagujte na ně. Když Vás nebaví na ně (popř. neustále) reagovat, ignorujte je. Nic neomezujte. Nemá smysl z toho udělat inzerát či co. Na to jsou inzertní servery (a noviny třeba).
Railbot
Profil
kajaman
Jsi mimo mísu. Práce a zakázky není sekce pro nějaké plodné diskuze. Jen pro věcné dotazy k věci, což se neděje. Místo toho se tam rýpe do nabídek a poptávek, což má v oblibě sem tam každý, dokonce už i náš váš milovaný moderátor se stihomamem X. Zamykání je celkem dobrý nápad. Když je někdo halva děravá, že třeba zapomene napsat kontakt, tak si holt dá tu práci někomu napsat, aby se to odemklo a on to mohl připsat. Nevidím problém.
kajaman
Profil
Railbot
Nesouhlasím, nejsem mimo mísu. Diskuzní fórum je interaktivní záležitost. Inzerát patří do inzerce. Znovu opakuji: když se Ti nelíbí něčí příspěvek, máš volbu: reaguj x ignoruj.
I v sekci Práce může být diskuze přínosná a může ujasnit poptávku/nabídku. Pokud by si autor tématu přál s každým dopisovat osobně, může si do příspěvku napsat: "Reagujte jen na e-mail!". Pokud jde s nabídkou nebo poptávkou do diskuze, asi chce přeci diskutovat. Kdyby chtěl podat inzerát, napíše si asi do Annonce. Pokud tam někdo přispívá nesmysly, ignorujte ho nebo na něj reagujte.
quinux
Profil
kajaman
Znovu opakuji: když se Ti nelíbí něčí příspěvek, máš volbu: reaguj x ignoruj.
Tohle se tady v podstatě taky řešilo...

může si do příspěvku napsat: "Reagujte jen na e-mail!"
To mnhdy píšou, stejně si někteří své poznámky neodpustí. Vhodnější je zamknout vlákno, ale ty méně zkušené to třeba nenapadne a nebo nejsou registrovaní, aby mohli zamykat vlákna.

Pokud jde s nabídkou nebo poptávkou do diskuze, asi chce přeci diskutovat.
Ne v tomto případě. Tady je sekce "práce a zakázky" určena především jako "inzertní" sekce a nikoliv aby se zde rozebíraly klady a zápory nabídky.
Ghosting
Profil
Ten nápad se zamykáním je dobrý, ale je pravda že někdo zapomene napsat kontakt na sebe a je v ři*i.
vertigo4
Profil
a co to udělat tak, že by autor měl možnost pozdějšího přístupu, ale ostatní ne... třeba je to vhodné, když už není nabídka/poptávka aktuální nebo je zadaná, tak by měl možnost dát vědět...
Railbot
Profil
a co to udělat tak, že by autor měl možnost pozdějšího přístupu, ale ostatní ne...
To by mě zajímalo, jak bys to udělal profesore Nesmysle :)
Měsíček
Profil
"Ten nápad se zamykáním je dobrý, ale je pravda že někdo zapomene napsat kontakt na sebe a je v ři*i."

Zas tak bych to nehrotil, přeci se může do této kategorie vždy vložit šablona a tu si při psaní příspěvků teprve upraví a nebo druhá a lepší možnost by byla ta, že když by chtěli založit nové téma v kategorii práce a zakázky tak by museli projít ještě jednou stránkou, která by jasně ukazovala jak to má vypadat.
vertigo4
Profil
Railbot
na stejném principu, jako má autor možnost změnit svůj příspěvek ;-)
Chandler
Profil *
Když zapomene napsat kontakt, jistě si toho nějaký moderátor všimne a může učinit nápravu -- buď upozornit a autor pak může editovat příspěvek (tedy jestli jde editovat příspěvek, když je zamčeno) nebo zkrátka vlákno na chvíli otevře... Nedělte z toho zase kovbojku.
Ghosting
Profil
Nedělejte z toho zase kovbojku.
Taky si myslím.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Manqa:
zadavatel jasně řekl, že chce XHTML šablony. Otázka, jestli nechce třeba i HTML je tedy zbytečná.
Prosím? Zadavatel jasně řekl, že požaduje reference, ideálně „nařezání XHTML šablony včetně validního beztabulkového kódu xhtml a css“, ale prý to není podmínkou. Chtěl jsem od něj veřejně potvrdit, že mu na jazyku nezáleží, proto jsem se zeptal „Jsou dovoleny i HTML šablony?“.

Jsem tu snad jediný, kdo to vlákno četl?


Reaguji na quinuxe:
A proč chceš ty měnit zadání, když to dělat nebudeš?
Někdo jiný by mohl mít při jasnějším zadání zájem. Stovky webů přestaly používat pseudo-XHTML zejména kvůli mně, nesu částečně odpovědnost za to, že jejich autoři přišli o „XHTML šablony“.

My jsme snad ti, kteří pokaždé kdy se objeví X před HTML, začnou rozebírat jak je to špatné a jak se to nechová jako XHTML?
Nepovažuji věci, o kterých se bavím, za nějak zvlášť důležité. Vy jste ti, kdo si myslí, že mi na nich ohromně záleží. Moc to žerete.
Chladnokrevně položím věcný dotaz, vy zrudnete a aniž byste vnímali kontext, začnete do mě šít hlava nehlava a spekulovat o tom, jakou duševní chorobu si asi pěstuji. Jestli trpím posedlostí a stihomamem, tak je to asi nakažlivé a vy jste si k tomu přivodili i davovou psychózu.

Pokud požaduje z jakéhokoliv důvodu explicitně XHTML, […]
… tak by rozhodně neměl do závorky psát, že to není podmínkou. Příště si přečti, o čem je řeč, než mě začneš nazývat zbabělým prasetem, pruhovaná příšerko.


Reaguji na vertiga4:
jenže vás jsem zatím nikde neviděl se v tom tak rejpat...
Yuhů také svůj názor vyslovil mnohokrát.


K věci.


Reaguji na Timyho:
Já bych navrhoval, aby se témata v dané sekci automaticky zamykala, je-li to technicky možné.
Hledejme spíš pravidlo než technické řešení. Tvůj návrh tedy zní: „všechny druhy reakcí jsou zakázané“?
Myslím si, že existuje hodně výjimek, které si zaslouží přežít (příklad) a rozhodování o každé individuálně bez bližších pravidel bude složité.

Každopádně pokud by se aplikovalo automatické zamčení, vyřešil by se i tento bod.
Nevyřešil, protože moderátoři si můžou kvůli upřesňujícímu dotazu odemknout :-)


Reaguji na Lextera:
proč všechny nabídky nesjednotit?
Firma, která si dává tentýž inzerát na pět webů, se asi nebude patlat se speciální verzí pro tuto diskusi.
Jinak většinu zmíněných parametrů zdejší inzeráty mívají.

Automaticky zamykat.
Pak můžeme celou kategorii rovnou zrušit, protože se promění v řadový inzertní plátek bez zpětné vazby. Pokud vím, tak Railbotovi a mantisovi vadí, že nešlapeme na paty domýšlivým amatérům (nevíme, jak je poznat). Tvůj návrh by vedl jen k tomu, že bychom krom amatérů nefiltrovali ani podvodníky (když by nikdo nemohl rýpat).


Reaguji na vertiga4:
hlavně to ohodnocení, ať člověk ví, jestli si to má vůbec číst...
Vždyť v současných pravidlech už je: „Pokud jde o práci bez finanční odměny, zdůrazněte to v textu, ideálně i v titulku“. Většina lidí to v textu uvádí a kdo ne, z toho to bývá brzy vymáčknuto.
Možná by mohla být výše odměny v titulku vlákna povinná. Ale pořád je tu problém s tresty.


Reaguji na Trejpu:
To zní rozumně. Jen si nejsem jistý, že zadavatelé vždy vědí, co chtějí. Posíláme do té kategorie každého lenocha, který si říká v jiných kategoriích o kompletní zdroják (i když zatím asi nikdo radu neuposlechl).


Reaguji na quinuxe:
a nikoliv aby se zde rozebíraly klady a zápory nabídky.
I když je záporem to, že je prodávaná šablona kradená a nebo že je zadavatel neplatič?


Reaguji na Railbota:
To by mě zajímalo, jak bys to udělal profesore Nesmysle :)
Viz if.
Manq
Profil
Chamurappi
Hopla. I tak, když píše (není podmínkou), tak je jasné, že může být i HTML. Otázka je tedy stejně zbytečná.
Ghosting
Profil
Jak na písečku.
Chamurappi, čeho vlastně chceš dosáhnout?
Railbot
Profil
Stovky webů přestaly používat pseudo-XHTML zejména kvůli mně
Tak ten byl dobrý :o)
vertigo4
Profil
Chamurappi
Yuhů také svůj názor vyslovil mnohokrát.
ano, ale myslel jsem zde na diskusi

Nevyřešil, protože moderátoři si můžou kvůli upřesňujícímu dotazu odemknout :-)
no tak se budeš muset zkrátka krotit
Timy
Profil
Chamurappi
„Hledejme spíš pravidlo než technické řešení.“
Pravidla jsou neúčinná a žerou čas moderátorům, kteří musí bdít nad jejich dodržováním. V pravidlech už nějaký pátek je „nepoučujte“ a „tlachy si nechte od cesty“ a stejně se to tu děje.

„Tvůj návrh tedy zní: „všechny druhy reakcí jsou zakázané“?
To ne, ale myslím si, že drtivá většina reakcí je zbytečná. Před svým předchozím příspěvkem jsem si prošel několik nejnovějších témat v Pracích a kromě toho tématu, které jsi odkázal, mi reakci přišly vyloženě zbytečné. Když ne technicky zamknout všechna témata, alespoň bych přidal výrazné upozornění, aby zakladatel vlákno zamkl, pokud vyloženě nechce komunikovat s ostatními. Případně defaultně vlákna zamykat, ale dát zakladateli možnost nechat vlákno odemčené — ale to už je asi technicky složité řešení.

„Nevyřešil, protože moderátoři si můžou kvůli upřesňujícímu dotazu odemknout :-)“
… což by od té chvíle mohli dělat jen v opravdu odůvodnitelných případech ;-).
quinux
Profil
Chamurappi
Někdo jiný by mohl mít při jasnějším zadání zájem.
A ten někdo se neumí zeptat sám, že se musíš ptát za něj? Já myslím, že všichni zúčastnění jsou svéprávní a nepotřebují nad sebou dohled.

Nepovažuji věci, o kterých se bavím, za nějak zvlášť důležité.
Tak proč je rozebíráš v každém vlákně, ve kterém se objeví X?

tak by rozhodně neměl do závorky psát, že to není podmínkou
Tak když to není podmínkou, tak je tvůj dotaz zbytečný (jak již psal Manq)

I když je záporem to, že je prodávaná šablona kradená a nebo že je zadavatel neplatič?
To je něco jiného. To je upozornění na možný podvod.
« 1 2

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0