Autor Zpráva
Hooonza
Profil
Nejspíš to není častý problém, ale může se stát, že někdo napíše svůj dotaz do nevhodného threadu. Tím ztrácí diskuse na přehlednosti.

Jak to řešit? V pravidlech je celkem srozumitelné vysvětlení: "Je ve vašem zájmu vybrat správnou diskusi pro zadání svého příspěvku. Nesprávně umístěné příspěvky budou přesunuty."

Píšu ke konkrétnímu případu. Právě zaregistrovaná čerstvá uživatelka si nevěděla s něčím rady a hledala tady pomoc pro svůj problém, neměla zřejmě ještě čas prozkoumat fungování systému fóra a napsala svou otázku do systematicky nesprávného vlákna diskuse. Nevím, neviděl jsem to, její dotaz bez odpovědi či pomoci zmizel a dnes po žádosti o vysvětlení jí moderátor odpověděl, že "Protože zde platí, že pro nový dotaz si máš založit své nové téma. Prosím, učiň tak. Díky.". Podivil jsem se tomu, proč by dotazy nezkušených členů místo snahy o pomoc měly být dokonce v rozporu s psanými pravidly fóra bez vysvětlení mazány. Chápu snahu o přehlednost, ale má to být za cenu nevstřícnosti vůči nováčkům?

Nebylo by nějaké lepší řešení? Nefunguje tu možnost nějakého přesouvání příspěvků, i třeba za cenu vytvoření nového tématu? Tohle fórum bylo vždycky pro lidi (příspěvek #7 :-) ) a byla by škoda takový obrázek kazit podobnými určitě ne příjemnými zásahy.

Dík.
Str4wberry
Profil
Reakce na Hooonzu:
Nefunguje tu možnost nějakého přesouvání příspěvků, i třeba za cenu vytvoření nového tématu?
Bohužel. Nefunguje. Respektive tu není. Už to navrhoval Chamurappi.

Když někdo napíše dotaz do nevhodného fóra, nevadí to, vlákno lze přesunout. Předmětem vlákna Tvého konkrétního případu je historie webu, gina se tam začne ptát na něco v souvislosti s flash-diskem. Je pravda, že v pravidlech nic proti tomuto počínání není, ale jak by to tady potom vypadalo. Možná bychom měli o tento bod pravidla rozšířit.
Mistr
Profil
Hooonza
Protože jsem oním "špatným" moderátorem, je na místě, abych se k problému vyjádřil.

Ano, příspěvek jsem včera smazal. A dnes jsem tazatelce na její poznámku můj dotaz zmizel. Proč. odpověděl Protože zde platí, že pro nový dotaz si máš založit své nové téma. Prosím, učiň tak. Díky.

Proč by si měli tazatelé zakládat nová témata? Třeba proto, že:
(1) neodvádí zbytečně pozornost od původně řešeného problému.
(2) mohou vhodněji a lépe zvolit titulek, který vábí ostatní čtenáře diskuze k tomu, aby se do tématu podívali a odpověděli. Nehledě na to, že titulek má význam i pro vyhledávání například v Google.
(3) se zvýší šance na odpověď. Uživatel, když uvidí téma s dlouhou řadou odpovědí, nemusí zareagovat. Měl by si totiž přečíst všechny dosavadní příspěvky, aby vhodně odpověděl. Pokud v tématu nebude reakce ani jedna, možná odpoví.

Ale zpět k problému naznačenému kolegou říkající si Hooonza. Připouštím, že smazání příspěvku bylo dosti příkrým řešením. Sám jsem poměrně dlouho váhal, zda k němu přistoupit. Nenapadlo mne honem nějaké vhodnější řešení. Teď mne snad i jedno napadlo. Je však velmi zdlouhavé. O co jde? Musel bych - zřejmě pod vlastním jménem - založit téma nové a do něho následně překopírovat původní text dotazu. Pak bych musel v původním dotazu nějakým způsobem slovně vysvětlit, že tazatelčino téma je řešeno v jiném tématu. A nakonec doufat (!), že se touto informací budou řídit i jiní přispěvovatelé a budou reakce na tazatelčin dotaz psát do nového tématu. Jinak bych musel neustále přesunovat příspěvky z původního tématu do nového.

Řešení by snad mohl přinést nápad, který zde již před časem nastínil kolega Chamurappi.
Měsíček
Profil
A co tak vytvořit speciální účet, kterým se budou zakládat tyto témata? (aby si moderátoři nezaplácávali svůj seznam). No a pak by nebylo tak složité jen poslat odkaz jako odpověď a smazat, protože on je také problém v tom, že nový uživatel se bude bránit a je z toho dalších pět postů.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0