« 1 2 3 4 5 6 »
Autor Zpráva
suky
Profil
Chtel bych se zeptat, zde se neuvazuje o zavedeni obarvovace syntaxe PHP kodu? Myslim, ze by to prochazeni hlavne delsich postnutych kodu zprehlednilo. Napr. kdyz nekdo posle svuj kod na 100 radku ve kterem ma chybu a me se zobrazi obrazovka plna zeleneho kodu, hned me to odradi, popripade si ho musim zkopirovat do nejakeho editoru. Neslo by s tim neco udelat?
kletely
Profil
suky
Síce súhlasím s tebou, že sú tie príspevky plné zeleních kódov, ale komu sa to bude chcieť X funci a operátorov zvýrazňovať?
suky
Profil
kletely
komu sa to bude chcieť X funci a operátorov zvýrazňovať?
Snad automaticky, ne?
nightfish
Profil
Neslo by s tim neco udelat?
řešilo se zde
Joker
Profil
suky
Chtel bych se zeptat, zde se neuvazuje o zavedeni obarvovace syntaxe PHP kodu?
To už se tu párkrát řešilo, pokud já vím, tak NE, protože se sem dává spousta různých druhů kódu a byl by problém všechny rozlišit, zpracovat atd.

Napr. kdyz nekdo posle svuj kod na 100 radku ve kterem ma chybu a me se zobrazi obrazovka plna zeleneho kodu
Jenže tomuhle zvýraznění syntaxe nepomůže. Akorát to bude barevné, ale furt to bude 100 řádků kódu.
Navíc tohle většinou bývá chyba tazatele. Tohle je obvykle k vidění v tématech, kde někdo napíše "Co je na tomhle špatně?" a plácne kód své stránky. V tom se bude hrabat leda masochista, ať se zvýrazněním syntaxe, nebo bez.
Druhý takový případ je, kdy tazatel plácne kód a chybovou hlášku o chybě na řádku třeba 56. V takové situaci obvykle ani tak není potřeba zvýraznění syntaxe, jako spíš vědět, který řádek je 56. Což se tazatel často neobtěžuje sdělit.
suky
Profil
nightfish
Nj ale:

DoubleThink
highlight_string
Použití této funkce má svá úskalí - například bysme museli udělat reverzní funkci pro editaci příspěvků. V argumentu je navíc počítáno s definicí hranice PHP scriptu <?php ?>. Kolik lidí ji v ukázkách používá? Kolik lidí vůbec tag PRE používá? Není jich většina.


Myslim, ze to neni zrovna rozumny vysledek. Podle me by forum, ktere obsahuje sekci PHP, by melo obsahovat zvyraznovani syntaxe. Na ty DoubleThinkovi podminky si myslim da zvyknout...
suky
Profil
Joker
většinou bývá chyba tazatele
Nj, ale myslim si ze zavest zvyrazneni kodu by bylo jednodussi nez tazatele naucit se ptat spravne...
Mastodont
Profil
spousta různých druhů kódu a byl by problém všechny rozlišit, zpracovat

To se řeší příznakem jazyka v tagu, třeba <code lang="php">
Dranel
Profil
Můj názor je takový, že by se kód obarvovat měl. Uvodní a koncová značka by se řešila jednoduchou podmínkou (když za (resp. před) PRE není <?php (resp. ?>) tak doplnit). A holt by se museli tazatelé postupně vychovat k tomu, aby svoje příspěvky zapisovali správně.
souki
Profil
Onehdá se to řešilo a jako nejlepší řešení mi přišlo dělat to na straně klienta přes JS a třeba v nastavení na to mít vypínátko.
Joker
Profil
Mastodont
To se řeší příznakem jazyka v tagu, třeba <code lang="php">
Jenže to nebude skoro nikdo používat. Hlavně nikdo z těch, co do příspěvku hodí několik obrazovek kódu. Leda by to vždycky předělávali moderátoři.
Mastodont
Profil
Joker
Kód obarvovače se snad dá upravit tak, aby při nezadání jazyka třeba nedělal nic, ne?
Joker
Profil
Mastodont
Mně šlo spíš o to- k čemu to potom bude?
lordfrikk
Profil
Myslím, že kdyby se někomu aspoň trochu chtělo to udělat, tak bychom neslyšely naprosto zbytečné argumenty typu co když někdo nepoužije počáteční značku... Pokud ji nepoužije, tak se mu to prostě nezobrazí, jeho chyba, nevím proč něco takového vůbec řešíte? To je jako kdyby si někdo stěžoval, že když nedám odkaz do code tak mi to v tom code nezobrazí... Hádám, že většina lidí nechce automat, který by myslel za nás, prostě jen jednoduchý zvýrazňovač.
suky
Profil
lordfrikk
Naprosto souhlasim. Tak porad cekam na nejakeho moderatora a jeho proti-argumenty.
Joker
Profil
lordfrikk
Pokud ji nepoužije, tak se mu to prostě nezobrazí, jeho chyba, nevím proč něco takového vůbec řešíte?
No můj argument je ten, že když to nováčci stejně nebudou používat, je to tak nějak zbytečná práce...
Měsíček
Profil
není můžou to napsat ti, kteří někomu odpovídají, bude to přehlednější .. i pro ty nováčky ;)
DoubleThink
Profil *
Ok, tady je návrh.

Script by mohl uvnitř bloku [pre] hledat otevírací a ukončovací značku php. To znamená <?php a ?>. Pokud ji najde, obsah prožene funkcí highlight_string. Jak jsem psal - je potřeba reverzní fce. V tomto případě bude asi stačit strip_tags.

Kdo neuvede ohraničující znaky nebo je nedá do [pre], má smůlu.
Měsíček
Profil
Jo návrh je super :) teď jde spíše o to, kdo se toho ujme a přidá to k tomu MiniBB balastu :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dranela:
holt by se museli tazatelé postupně vychovat k tomu, aby svoje příspěvky zapisovali správně
Kdo je bude vychovávat? Moderátoři? Nováčci nepoužívají ani [pre].


Reaguji na Jokera:
Druhý takový případ je, kdy tazatel plácne kód a chybovou hlášku o chybě na řádku třeba 56.
Hodilo by se možná automatické číslování řádků v [pre]. Mohli bychom použít moji metodu, kterou jsem měl na Webylonu a kterou už DoubleThink jednou implementoval.

Jenže to nebude skoro nikdo používat. Leda by to vždycky předělávali moderátoři.
Ano, to je děsně lákavé.

když to nováčci stejně nebudou používat, je to tak nějak zbytečná práce
Možná by si tu zbytečnou práci mohl dát někdo jiný. Když by se o zvýrazňování staral JS (třeba JUSHe), může ten skript připravit kdokoliv a jeho zasazení do šablon diskuse už bude snadné. (Ale nejdřív by se měli DoubleThink či Yuhů vyjádřit, zda ho skutečně nasadí, pokud si s tím někdo dá práci.)
Chamurappi
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
Nebude se to uvnitř [pre] prát s uživatelsky zadaným zvýrazňováním [b] a [i]?
Str4wberry
Profil
Reakce na DoubleThinka:
Jelikož ukončovací značka „?>“ není povinná, přišlo by mi dobré barvit i mezi „<?php“ a „[/pre]“, pokud by to neneslo nějaké problémy.
souki
Profil
Str4wberry
Zase bych to nepřeháněl :)
suky
Profil
DoubleThink
Super, s takhle kladnou reakci jsem nepocital.

Chamurappi
Kdo je bude vychovávat? Moderátoři? Nováčci nepoužívají ani [pre].
Stejne jako si novacci casem pre pouzivat zvyknou, zvyknou si i uzavirat kod do <?php a ?>.

Joker
No můj argument je ten, že když to nováčci stejně nebudou používat, je to tak nějak zbytečná práce...
Tak forum neni jen o novaccich, chce to cas a kody budou prehledne. A zbytecna prace to myslim neni, kdyz se to tu resi tak casto. Myslim ze hodina psani skriptu ani jednoho moderatora nezabije a vsem, kteri vyzaduji prehlednou syntaxi, ulehci zivot.
DoubleThink
Profil *
Nebude se to uvnitř [pre] prát s uživatelsky zadaným zvýrazňováním [b] a [i]?
Bude, konkrétně highlight_string bude ty tagy parsovat jako součást PHP zdroje. Nenapadá mě jiné řešení, než to formátování stripnout.

Hodilo by se možná automatické číslování řádků v [pre]. Mohli bychom použít moji metodu, kterou jsem měl na Webylonu a kterou už DoubleThink jednou implementoval.
Číslování jsem ale dělal tehdy otrocky ručně. Tady by to musela být nějaká automatika. V tomto případě bych rozhodně dal přednost nějakému js.

Když by se o zvýrazňování staral JS (třeba JUSHe)
To by nemuselo být marné. Otázka je jestli to není moc silné kafe a jestli chceme u každého požadavku čekat ten stokilový javascript.

Jelikož ukončovací značka „?>“ není povinná, přišlo by mi dobré barvit i mezi „<?php“ a „[pre]“, pokud by to neneslo nějaké problémy.
Každé "není povinná" násobí délku případného reguláru třemi. Nasrat.
Akacko
Profil
Kdo je bude vychovávat? Moderátoři? Nováčci nepoužívají ani [pre].
Pokud to bude barevné tak nováčci se začnou zajímat jak to udělat taky barevné. (soudím podle sebe).
suky
Profil
DoubleThink
jestli chceme u každého požadavku čekat ten stokilový javascript.
Treba udelat dalsi kolonku v nastaveni uzivatele [zapnout] / [vypnout]

Nasrat.
=)

Akacko
Souhlas.
DJ Miky
Profil
DoubleThink
A highlight_string až při výpisu by byla moc velká zátěž, co?
H13
Profil
A highlight_string až při výpisu by byla moc velká zátěž, co? - to se mi zdá jako nejlepší řešení
DoubleThink
Profil *
A highlight_string až při výpisu by byla moc velká zátěž, co?
Jaký je v tom rozdíl - respektive, který problém to řeší?
« 1 2 3 4 5 6 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0