« 1 2 »
Autor Zpráva
Bubák
Profil
Dá se něco dělat s podobnými tazateli (příklad), co si prakticky po první jakés takés odpovědi unáhleně zamknou téma, aniž by se jim dostalo kvalitní odpovědi (příklad)?
Str4wberry
Profil
Dá se něco dělat s podobnými tazateli?
Napsat nějakému moderátorovi, aby odemkl. Nebo to odteď můžete psát sem.

Pokud se to děje moc často, řešením by bylo umožnění zamykání jen moderátorům.
souki
Profil
Bubák
Ale vždyt není registrovaný, tak to nemohl zamknout
Bubák
Profil
Str4wberry
Je to jen občas a škodí zejména sami sobě.
Metes
Profil *
Ale vždyt není registrovaný, tak to nemohl zamknout
To by mě taky zajímalo.
Měsíček
Profil
"To by mě taky zajímalo."

Nezamkl to on, ale moderátor a nebo to nebylo zamčené vůbec.
Bubák
Profil
Unáhleně zamčené téma (první příklad) napsal registrovaný RuleZZZ, zřejmě moderátor téma odemknul a nyní je ve vlákně i kvalitní odpověď.

Neuzamčené téma s kvalitní odpovědí (druhý příklad) napsal neregistrovaný krnac75@seznam.cz, odkázal jsem zejména proto, že ae zabývá stejným tématem.
Chamurappi
Profil
Viz další nedávný případ, necelou minutu po nepříliš povedené odpovědi tazatel poděkoval a zamknul.

Reaguji na Str4wberryho:
Pokud bereme zamykání jako kázeňský prostředek, neměl by mít tuto možnost sám tazatel.
Někteří tazatelé chtějí dát zamčením najevo, že už vlákno nebudou sledovat, což je pro ostatní skoro zbytečná informace. Zakážeme-li jim zamykání, budou psát příspěvky typu „můžete tu zamknout“ nebo „můžete to smazat“. Což by zřejmě moc nevadilo. Vyhověno by jim nebylo, pokud by nepřednesli přesvědčivý důvod.

Pokud se to děje moc často
Otázka spíš je, jak často si tazatelé zamykají z nějakého rozumného důvodu.
habendorf
Profil
Dá se něco dělat s podobnými tazateli (příklad), co si prakticky po první jakés takés odpovědi unáhleně zamknou téma, aniž by se jim dostalo kvalitní odpovědi (příklad)?

Ignorovat to. Je to jejich věc a jejich právo.
tiso
Profil
Mohol by túto diskusiu niekto otvoriť alebo zmazať? http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=3&topic=86 642

Pretože sú tam samé blbosti, viď atribúty pre option: http://www.w3schools.com/TAGS/tag_option.asp
Chamurappi
Profil
Odemčeno.
Měsíček
Profil
Reaguji na tiso:

"Mohol by túto diskusiu niekto otvoriť alebo zmazať?"

Smazat téma jen kvůli tomu, že tam dal pollo22 do tagu <option> atribut name a já ho jen omylem zkopíroval .. jsi se zbláznil??

"Pretože sú tam samé blbosti, viď atribúty pre option:"

Na stránce W3S také.
DoubleThink
Profil *
Pokud se to děje moc často, řešením by bylo umožnění zamykání jen moderátorům.
Jsem proti. Není důvod kvůli několika případům omezovat všechny členy. A moderátoři jsou tu mimo jiné od toho, aby obecný, nevyřešený a uzamčený problém odemkli.
Chamurappi
Profil
Nedávno mi taktéž tazatel zamknul příliš iniciativně. Občas si někdo zamkne omylem, protože má zamykací odkaz kousek od tlačítka na poslání zprávy.

Reaguji na DoubleThinka:
V čem by to omezilo všechny členy? Já zde naopak vidím jen několik případů, kdy zamknutí nikomu viditelně nevadilo (což neznamená, že bylo vhodné).
Sám občas říkáš, že tato diskuse je spíš „knowledge base“, s čímž souhlasím a vykládám si to tak, že věcná správnost a obhajoba popsaných postupů má přednost před klasickými „diskusními“ právy jednotlivců.
bohyn
Profil
Prosim o odemceni vlakna http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=3&topic=87849. Tazatel asi omylem zamkl.
Chamurappi
Profil
Reaguji na bohyn:
Staniž se.
el mariachi
Profil
súhlasím s habendorfom, nevidím dôvod na to, aby sa to užívateľom zakázalo kvôli pár blbcom... to, že si to zamknú a nepočkajú ešte chvíľu na odpoveď je len a len ich problém.. pokiaľ sú v takejto téme mylné, nepravdivé odpovede, tak buď toto vlákno zmažte, alebo nech to moderátor (alebo iniciatívny užívateľ) opraví a hotovo
Chamurappi
Profil
Moderátor Str4wberry: Navazuje na Taps by se chtěl stát moderátorem diskuse.

Reaguji na Tapse:
Také chci více apelovat na zamykání témat pokud problém tazatele byl úspěšně vyřešen.
Pročpak? Já bych naopak chtěl běžným uživatelům zamykání zakázat, protože z něj není vůbec žádný užitek.
jso
Profil *
Chamurappi
jak to? Pokud mi odpověď stačí, proč jej neuzamknout?
Aesir
Profil
jso:
jak to? Pokud mi odpověď stačí, proč jej neuzamknout?
Protože může být špatná, případně neúplná?
jso
Profil *
Aesir
no, pokud to tazateli stačí (předpokládám, že si radu ověří), pak ne. Stejně tak jako vymyslíme body pro, tak vymyslíme body i proti.
Alphard
Profil
jso:
jak to? Pokud mi odpověď stačí, proč jej neuzamknout?
Zdá se mi, že zde má hodně lidí názor, že jakmile je problém vyřešený, není důvod nechávat možnost pro další odpověď. Já si ale myslím, že někdy je vhodné nezakládat nové vlákno a rozšířit původní. Lepší odpověď už asi nepomůže původnímu tazateli, ale může pomoci někomu, kdo hledá řešení podobného problému. Nebo někdo, kdo využil uvedené řešení, ale nefunguje mu, může požádat o dovysvětlení. Tímto samozřejmě neschvaluji vytahování témat příspěvky, které nesouvisejí s původním tématem.
Tohle není soukromá poradna, ale fórum, kde by IMHO měla být možnost zeptat se i s větším časovým odstupem.
Aesir
Profil
jso:
no, pokud to tazateli stačí (předpokládám, že si radu ověří), pak ne
Nevím jak v nové verzi diskuse, ale v té stávající, nemůžou uživatelé vlákna odemykat. Pokud někdo téma zamkne s tím, že mu odpověď stačí a neověří si, že je špatně, tak vznikne z internetu dost dobře dohledatelná zavádějící informace. Pochybuji, že je v silách moderátorů kontrolovat veškeré odpovědi.
Chamurappi
Profil
Reaguji na jsa:
Řeším-li nějaký problém na diskusi (nikoliv soukromě), předpokládám, že to budou číst i jiní lidé — ať už jde o odborný dohled kolegů, nebo o příchozí z vyhledávačů — takže pro mě spokojenost toho, komu odpovídám, není příliš podstatná.

Pokud mi odpověď stačí, proč jej neuzamknout?
A to je užitečné jak? Komu/čemu to pomůže?

Stejně tak jako vymyslíme body pro, tak vymyslíme body i proti.
Ať koukám, jak koukám, žádný bod pro zamykání nevidím.
jso
Profil *
Aesir,Chamurappi
teď tady diskutujeme o něčem, co do tématu nepatří. Tak, jako moderátoři nejsou "schopni" dohledat a kontrolovat veškeré odpovědi, tak nejsou schopni je (témata) zamykat. Alespoň se pak nikdo nesnaží obnovovat stará a zaprášená vlákna. Pokud jde o mne, je mi to jako neregistrovanému jedno.
Chamurappi
Profil
Reaguji na jsa:
tak nejsou schopni je (témata) zamykat
Hlavně nejsou ochotni je zamykat. Proč by měli?

Alespoň se pak nikdo nesnaží obnovovat stará a zaprášená vlákna.
Pokud je příspěvek přínosný, je vše v pořádku.
Pokud není přínosný, bude smazán.
Jestli je problém opravdu jen se zbytečným vytahováním starých vláken, tak tomu jde přeci do značné míry zabránit i bez toho, abychom zavírali dveře všem — stačí uživatele na stáří výrazně upozornit.


Reaguji na Aesira:
Nevím jak v nové verzi diskuse, ale v té stávající nemůžou uživatelé vlákna odemykat.
To platí i v nové verzi.
jso
Profil *
Chamurappi
a co zamykání vyměnit za "označení vyřešeného příspěvku" ...
Chamurappi
Profil
Reaguji na jsa:
Je v plánu další vlny úprav.
Joker
Profil
jso:
Protože může být špatná, případně neúplná?
no, pokud to tazateli stačí (předpokládám, že si radu ověří), pak ne.

Fakt, že tazateli rada připadá dostačující a že řešení na první pohled vypadá funkční ještě neznamená, že rada nemůže být špatně nebo řešení obsahovat nějakou zásadní chybu (například sice funguje, ale je velmi neefektivní, nebo nevyhovující z pohledu bezpečnosti).

I to se mi už stalo, že jsem psal podle mého názoru podstatnou poznámku k nějakému řešení (něco jako: Pokud ale jde o *nějakou situaci*, tak *uvedené řešení* není vhodné, bylo by lepší použít *jiné řešení*) a při odeslání jsem zjistil, že tazatel mezitím napsal "Díky" a téma zamkl.
Bubák
Profil
Další přílíš rychle zamčená stránka:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=8&topic=101113
Klasická chyba, skript nemohl fungovat, protože je před formulářem, neměl co nastavit. Stačí jej přemístit kamkoliv za formulář.
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0