Autor Zpráva
Majkl578
Profil
Zdravím,
již nějakou tu dobu se tu zapojuji do diskuzí (zda užitečně či ne nechám na vás) a jedna věc mě irituje. Často, když se někde objeví nový příspěvek, zůstává seznam témat neaktuální. Důvodem je cacheování prohlížečem (Iceweasel 3).
Myslím, že by pomohlo odeslání hlavičky o kontrole cache a jejím obnovením.
Str4wberry
Profil
Mám pocit, že to je schválně kvůli snížení zátěže.
Majkl578
Profil
snížení zátěže na úkor pohodlí uživatelů? opravdu zajímavá logika.....
yFang
Profil
Majkl578
Opravdu je pro tebe takový problém natáhnout ruku ke klávesnici a stisknout F5?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Majkla578:
Je pro uživatele pohodlnější manuálně vyvolat znovunačtení, nebo koukat na hlášku o přetížení serveru?
Funkčnost pro tisíce uživatelů má přednost před pohodlím pro jednotlivce.
Majkl578
Profil
yFang
ano je, jelikož f5 to řešit nemusí, nekdy je třeba až ctrl+f5. a dělat to několikrát denně, ano, to pro mě problém je.
Venca_
Profil *
ještě se mi nestalo, aby to f5 nevyřešilo.
(OT) Nejseš ty piwas?
panther
Profil
Majkl578
a dělat to několikrát denně, ano, to pro mě problém je.
tak to potom bude chyba pravděpodobně u tebe, ne u diskuse. Zajímavé je, že nikomu jinému to nevadí.
Yuhů
Profil
no, možná bych to kešování mohl zkusit vypnout. Teď už za hosting diskuse platím litr měsíčně, tak by to mohlo nějakou větší zátěž vydržet.
Str4wberry
Profil
Teď už za hosting diskuse platím litr měsíčně
Určitě až od teď? Protože jsi to psal už před více než rokem.

možná bych to kešování mohl zkusit vypnout
Já myslím, že tohle není problém. Špatné bylo, když se při druhé editaci načetl příspěvek z té první, ale to už dlouhou dobu nepozoruji.
DJ Miky
Profil
Špatné bylo, když se při druhé editaci načetl příspěvek z té první, ale to už dlouhou dobu nepozoruji.

To se mi stává vždycky, pokud chci příspěvek editovat dvakrát za sebou v krátkém čase. Ale není to nic, co by až tak vadilo, stačí dát F5 a je to ok.
yFang
Profil
Špatné bylo, když se při druhé editaci načetl příspěvek z té první, ale to už dlouhou dobu nepozoruji.
Někdy se mi to stane i při první editaci, když to upravuji hned po tom, co jsem to napsal. Než si uvědomím, že musím dát F5, tak to edituju třeba 5×. :-)
DoubleThink
Profil *
no, možná bych to kešování mohl zkusit vypnout. Teď už za hosting diskuse platím litr měsíčně, tak by to mohlo nějakou větší zátěž vydržet.
Nebo můžeme kešovat selektivně. Některé stránky (uzamčená témata, první stránky vícestránkových témat, starší listy seznamů témat, atd) můžou mít nastavenu dost benevolentní dobu čerstvosti.
Kajman_
Profil *
Tipnul bych, že největší zátěž z pohledu db představuje úvodní stránka, stránky témat a vyhledávání. První dvě věci by se daly urychlit předpočítáváním v pomocných tabulkách. Za cenu denormalizace by se serveru mohlo citelně ulevit.
Str4wberry
Profil
Souhlasím. Při každém načtení úvodní stránky se totiž přepočítávají všechna témata a příspěvky celé diskuse. Počet příspěvků v každém tématu se také pořád (tj. při každém načtení) počítá.

Ten výpis kategorií na úvodní straně by tedy mohl být statický, počty témat a příspěvků jsou stejně skoro zbytečná čísla. Nebo přejít na novější verzi, kde už je toto vše v pomocných tabulkách.
Bubák
Profil
Opravdu je pro tebe takový problém natáhnout ruku ke klávesnici a stisknout F5?
Je to extrémně jednoduché, ale nezvyšují refreše zátěž serveru? Třeba já už dělám refreš v podstatě podvědomě, a myslím si, že v převážné většině případů zbytečně.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0