« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »
Autor Zpráva
Kajman_
Profil *
_es:
Vy máte v textarea proporcionální písmo? Ale to jste si musel nějak blbě nastavit v prohlížeči, ne?
_es
Profil
Kajman_
Dúfam, že sa vyjadrujem správne, skúšal som aj IE, Operu, Chrome a všade je proporcionálne písmo, teda znak 'l' má inú šírku ako znak 'W'.
Neproporcionálne písmo sa zobrazí ak napríklad vypnem štýl stránky.
Obvykle to tak vyhovuje, no pri písaní dlhšieho kódu alebo tabuľkových dát sa viac hodí zobrazenie neproporcionálnym písmom.
Chamurappi
Profil
Reaguji na _es:
Dobrý nápad. V příští vlně úprav se na to vrhnu.

Mohlo by sa to zapínať a vypínať nejakým zaškrtávacím tlačidlom.
Spíš bych udělal nějakou klávesovou zkratku. Nebo nějakou neotravující autodetekci podle pozice kurzoru v příspěvku.
_es
Profil
Chamurappi:
Autodetekcia podľa pozície kurzoru by nebola vyhovujúca pre tých, čo majú vo zvyku najprv napísať celý kód a až potom ho označiť ako kód.
Taká funkcia by bola z hľadiska úprav "neškodná" a po jej použití by bolo jasné, čo sa stalo, preto by mohla mať aj aj zaškrtávacie políčko. Alebo to aspoň odložiť na neskôr, podľa toho, ako by sa to osvedčilo najprv cez nejakú klávesovú skratku.
_es
Profil
To zvýraznenie príspevku, na ktorý sa odkazuje (kotvou), sa mi nezdá dosť zrozumiteľné.
Miesto tej oranžovej čiary by mohla byť radšej nejaká zmena pozadia príspevku, napríklad do žlta.
Tá čiara je mätúca aj preto, že niečo podobné je použité na niečo úplne iné aj na úvodnej stránke diskusie.
Chamurappi
Profil
Reaguji na _es:
sa mi nezdá dosť zrozumiteľné
Toho sis všiml až po dvou měsících?

Miesto tej oranžovej čiary by mohla byť radšej nejaká zmena pozadia príspevku, napríklad do žlta.
Žluté pozadí tu bylo od února do konce května a vzpomínám si, že se snad nikomu nelíbilo. Oranžový pruh byl myslím velký krok kupředu, samotného mě překvapilo, jak sem hezky zapadl.

Tá čiara je mätúca aj preto, že niečo podobné je použité na niečo úplne iné aj na úvodnej stránke diskusie.
Na úvodní stránce má čára jinou barvu a jinou tloušťku. Společné má jen to, že je to čára.
Spíš bys mohl namítnout, že hodně podobný pruh (v modrém provedení) vykoukne na uživatele vyplňujícího titulek nově zakládaného vlákna.


preto by mohla mať aj aj zaškrtávacie políčko
Zabíralo by moc místa, na to, jak bude málo používané. Všechna ostatní zaškrtávátka se posílají na server a něco dělají až po odeslání, tohle by byla výjimka.
_es
Profil
Chamurappi:
Je to teraz len čiara medzi dvoma príspevkami.
Nijako z toho zvýraznenia nie je zrejmé, že sa jedná o odkaz na nejaký konkrétny príspevok.
Alebo keď to aj niekto pochopí, tak zase nie je zrejmé či nejde o príspevok nad čiarou, teda o nejaký efekt podčiarknutia.

Ak sa oranžová čiara esteticky páči viac, než žlté pozadie, tak by radšej mohol byť oranžový rámik s rovnakou hrúbkou okolo odkazovaného príspevku.
Chamurappi
Profil
Reaguji na _es:
Je to teraz len čiara medzi dvoma príspevkami.
S plynule mizícím gradientem pod sebou. Je to animovaný GIF.

zase nie je zrejmé či nejde o príspevok nad čiarou
Proto je tam ten gradient.
_es
Profil
Chamurappi:
S plynule mizícím gradientem pod sebou. Je to animovaný GIF.
Proto je tam ten gradient.

Ten gradient je len dočasný a niekto sa môže na odkazovaný príspevok pozrieť neskôr, napríklad preto, že chce najprv dočítať pôvodný príspevok a zatiaľ si dá otvoriť odkaz v inom okne/karte, alebo otvorí viac takých odkazov rýchlo za sebou. Podľa mňa je lepšie takéto zvýrazňovania robiť statické a vyhýbať sa rôznym animáciám.

Skôr asi veľa návštevníkov tú čiaru nepochopí a teda sa na to ani veľmi nebude sťažovať.
Chamurappi
Profil
Reaguji na _es:
Dle mého názoru je i bez animace zřejmé, že pruh patří spíš ke spodnímu příspěvku než k hornímu, protože nahoře v řádku jsou informace a dole není kromě konce příspěvku nic. Prohlížeč také na ten příspěvek najede (pokud je to možné). A i když člověk nepozná, na co přesně je odkázaný, tak se nic strašného nestane.

je lepšie takéto zvýrazňovania robiť statické a vyhýbať sa rôznym animáciám
Animace upoutává pozornost, na zvýraznění se hodí.

radšej mohol byť oranžový rámik s rovnakou hrúbkou okolo odkazovaného príspevku
Rámeček (outline) okolo celého řádku už tady také krátce byl (společně s oranžovým pruhem, koncem května), nelíbil se. Nevím, jak ostatním, ale mně připadal rušivý.
Nějaký jiný návrh?

Možná jsme tyto drobnosti zkoušeli na příliš malé množině lidí, možná jsme měli přizvat do sandboxu víc pokusných králíků, nechat je v něm žít, dát jim pár měsíců na vyjádření… ale to jsme přeci udělali, ne? Tak proč do toho tak odhodlaně šťouráš až teď?
_es
Profil
Chamurappi:
Tak proč do toho tak odhodlaně šťouráš až teď?

Lebo som tú čiaru pochopil až teraz, asi som sandbox málo testoval.
Myslel som si, že to je nejaké rozdelenie príspevkov na stránke na dve množiny podľa nejakého času, podobne ako na úvodnej stránke.

Animace upoutává pozornost, na zvýraznění se hodí.
To áno, ale ja som myslel animáciu, ktorá nastáva pri pomalšom pripojení ešte počas načítania stránky alebo ktorú si návštevník nevšimne, lebo je v inom okne.

Nějaký jiný návrh?
Hocičo, čo bude na prvý pohľad vyzerať ako označenie príspevku, nie ako rozdelenie všetkých príspevkov na dve časti.
Napríklad by zvyšné tri strany rámika mohli byť menej sýtou oranžovou alebo tenšou čiarou.

Mohlo by byť užitočné takéto veci občas otestovať na niekom, kto túto diskusiu nepozná.
Napríklad ukázať mu stránku s tou čiarou a opýtať sa ho, čo by tak podľa neho mohol ten pruh znamenať.
Častejší návštevníci môžu reagovať dosť odlišne a zmenu, ktorá sa im najprv nezdá, už neskôr ani nevnímajú. (Napríklad)
Kajman_
Profil *
Nejsem si jistý, jestli je to problém s js, ale když edituji dlouhý první příspěvek, dám změnit, tak se zobrací jen jeho část. Pokud jdu na téma znovu, tak je v pořádku editovaný a kompletní.
Chamurappi
Profil
Reaguji na _es:
Napríklad by zvyšné tri strany rámika mohli byť menej sýtou oranžovou alebo tenšou čiarou.
Zkoušel jsem, nelíbilo se mi to.
Přidal jsem v sandboxu nepatrný tečkovaný outline kolem řádku a nabarvil text i kotvu v <div class="postinfo">. Je to tak lepší?


Reaguji na Kajmana:
Buď jsem nepochopil, jak popsaný problém vyvolat, nebo se mi neprojevil. Odkázané vlákno je zamčené, takže „Změnit“ nalistuje novou stránku, aniž by do toho mluvil JS.
Chamurappi
Profil
Jelikož už se mi dvakrát povedlo omylem přesunout prohlížené vlákno do jiné kategorie, upravil jsem (v sandboxu) přesouvátko tak, aby reagovalo pouze na dvojklik.
Str4wberry
Profil
Jen informuji o malé chybce. Když pomocí Ctrl + tečka vytvářím kontextový odkaz ze slova „robots.txt“, o[url]uje se jen „robots“.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
O tom vím, záměrně jsem to nastavil na samotné slovo „robots“, protože:
1) Tečku neberu jako součást slova, takže „robots“ a „txt“ se vyhodnocují zvlášť.
2) Na příslušné stránce se probírá i <meta name="robots">.
_es
Profil
Chamurappi:
Je to tak lepší?

Je to na hranici viditeľnosti a to vidím dosť dobre, na niektorých monitoroch to možno nebude vidieť vôbec.
Číslo príspevku by malo byť asi zvýraznené, no opticky to pôsobí skôr naopak, možno by bolo lepšie väčšie, alebo tučné písmo.
Nebolo by lepšie namiesto jednej vodorovnej čiary použiť skôr dve zvislé čiary zľava a sprava?
Alebo niečo ako uzavretie v hranatých zátvorkách:
 príspevok1 
[príspevok2]
 príspevok3 
Chamurappi
Profil
Reaguji na _es:
Je to na hranici viditeľnosti a to vidím dosť dobre
Ten oranžový text? Má skoro stejný rozdíl jasu jako výchozí šedivá. Ještě jsem ho včera trochu ztmavil. Díky oranžovému textu člověk lépe pozná, k čemu patří oranžová čára, což řeší tvoji hlavní výtku, ne?

možno by bolo lepšie väčšie, alebo tučné písmo
Zkoušel jsem, nelíbilo se mi to.

Nebolo by lepšie namiesto jednej vodorovnej čiary použiť skôr dve zvislé čiary zľava a sprava?
Ty by buď byly obtížné na dodělání, nebo by ovlivňovaly šířku buňky pro příspěvek, což by mohlo výrazně pohnout s podobou stránky (výrazněji než současný posun o 5 pixelů).

Alebo niečo ako uzavretie v hranatých zátvorkách
Nechci investovat moře času do složitého řešení, u kterého není jistota, že bude vypadat lépe než to, které již je hotové.



Dodělal jsem, že se při zacílení na kotvu zobrazí vpravo nahoře v buňce se jménem nějaký symbol. Pro účely testování se střídá deset různých symbolů (konkrétně ["<strong>#</strong>", "#", "↓", "▼", "<strong>V</strong>", "v", "•", "≈", "|", "\|/"]) v závislosti na pořadovém čísle příspěvku. Co z toho vypadá nejlépe? Nebo má někdo jiný nápad?
Kajman_
Profil *
Buď jsem nepochopil, jak popsaný problém vyvolat, nebo se mi neprojevil. Odkázané vlákno je zamčené, takže „Změnit“ nalistuje novou stránku, aniž by do toho mluvil JS.

Pardon, to asi nebude díky js. On se ve FF asi jen ukončí html komentář s obsahem díky mysql komentáři.
</a><!--nadpis[Některé časteji řešené dotazy pro MySQL]--><!--text[<b>MySQL a čeština</b>


Takže se po změně vypíše text někde od půlky.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kajmana:
Aha, tohle. Nevypadá to hezky, ale je to celkem neškodné.
Šlo by to možná nějak skrýt. Nebo můžeme počkat, až Mozilla přestane podporovat komentáře podle specifikace :-)
_es
Profil
Chamurappi:
Ten oranžový text?
Nie, myslel som tú bodkovanú čiaru.

nebo by ovlivňovaly šířku buňky pro příspěvek,
Myslel som čiary úplne vľavo a úplne vpravo až mimo príspevkov a stĺpca pre autora príspevku, kde je biele miesto,
takže by to šírku neovplyvnilo vôbec, ani o tých 5 pixelov ako teraz výšku.
Nejako takto:
 Autor1  Príspevok1 
|Autor2  Príspevok2|
 Autor3  Príspevok3 
Chamurappi
Profil
Vyjádří se někdo k těm symbolům? Nebo mluví _es za všechny, když o nich vůbec nemluví?


Reaguji na _es:
Myslel som čiary úplne vľavo a úplne vpravo až mimo príspevkov
Pochopil jsem, pak platí buď-možnost z mého „buď a nebo“. Můžeš vyrobit ukázku, jestli se ti chce.
Já si zatím ani nemyslím, že by to vypadalo dobře, protože to bílé místo po stranách už vnímám jako definitivní okraj stránky, za který nic nepatří. (A který nejspíš bude v budoucnu pohyblivý.)



Znovu jsem upravil to moderátorské udělátko na měnění kategorií, teď funguje na jedno kliknutí a rozbaluje se také až po kliknutí. Také jsem přidal tabindexy moderátorským zaškrtávátkům.
_es
Profil
Chamurappi:
Vyjádří se někdo k těm symbolům?
Ak bude príspevok takto označený, tak potom je tá čiara nadbytočná a aj tak skôr mätie, než je užitočná.
Piktogramy bývajú vždy odlíšené tvarom, nie len farbou a preto bude tá čiara mýliť nových návštevníkov,
ak už bola predtým na úvodnej stránke použitá na niečo úplne iné.
Odlíšenie len farbou je nedostatočné.

Ak už teda tá vodorovná čiara musí byť, tak by mohli byť dve, jedna zhora a jedna zdola,
možno aj nejako graficky iné, ako tá na úvodnej stránke.
Ak má byť použitý nejaký symbol, tak čo najjednoduchší, teda ↓, ▼, alebo •
Najlepšie asi vyzerá tá šípka.

to bílé místo po stranách už vnímám jako definitivní okraj stránky, za který nic nepatří.
Ale tá bodkovaná čiara ide aj tak cez to biele miesto, tak by potom stačilo len to,
aby nebola bodkovaná a bola len zľava a sprava a o nejaký pixel širšia.
Chamurappi
Profil
Reaguji na _es:
možno aj nejako graficky iné, ako tá na úvodnej stránke
Vždyť ta čára je úplně jiná než na úvodní stránce. Společné mají jen to, že jsou vodorovné. To tu jako nesmíme už nikde použít vodorovnou čáru, aby to náhodou někdo nepovažoval za oddělení nových příspěvků?

Ale tá bodkovaná čiara ide aj tak cez to biele miesto
Ano, však se mi také nelíbí a snažil jsem se nedělat ji výraznou.

tak by potom stačilo len to, aby nebola bodkovaná a bola len zľava a sprava a o nejaký pixel širšia
Můžeš vyrobit ukázku, jestli se ti chce. Já to dělat nebudu, ani když mi to třikrát zopakuješ :-)

<mimo-téma>
preto bude tá čiara mýliť nových návštevníkov,
ak už bola predtým na úvodnej stránke použitá na niečo úplne iné
Zajímalo by mě, jak bys těm novým návštěvníkům vysvětloval, že text vpisovaný do formuláře se zalamuje sám od sebe a není tedy nutné odentrovávat, když se kurzor přiblíží k pravému kraji.
</mimo-téma>
_es
Profil
Chamurappi:
<mimo-téma>

Myslíš tým to, že zalamujem "odstavce" ručne?
Ak má niekto prehliadač maximalizovaný tak ako ja, tak sú odstavce na tejto diskusii veľmi široké a zle sa to číta. Nedá sa to čítať bez vodorovného pohybu očí a "triafania sa" do začiatku riadku po prečítaní predchádzajúceho. Preto sa ich snažím spraviť široké menej, aby sa to dalo prečítať rýchlejšie. Nie je plánované aj nejaké vylepšenie tohoto?
Chamurappi
Profil
Reaguji na _es:
Preto sa ich snažím spraviť široké menej, aby sa to dalo prečítať rýchlejšie.
Když mám okno užší, než je šířka tvých řádků, čte se to zase hůř. Nejuniversálnější je dát tomu volný průběh.

Nie je plánované aj nejaké vylepšenie tohoto?
Je. Ale to sem zatím nepatří.
Joker
Profil
Chamurappi:
Co z toho vypadá nejlépe?
Já bych hlasoval pro tohle: ▼
...alespoň pokud jde o význam "od tohoto příspěvku dál". Při zaměření jednoho konkrétního příspěvku to je krapííítek matoucí.

Ale mně to vyhovovalo i když tam žádný symbol nebyl.

edit: Teď jsem dostal puntík, • - ten je taky hezký :-)

_es:
Ten gradient je len dočasný a niekto sa môže na odkazovaný príspevok pozrieť neskôr
Alespoň u mě v Opeře se v takovém případě ta animace spustí až ve chvíli, kdy dojedu na danou obrazovku. Pokud odroluju pryč a pak se vrátím, spustí se znovu.

Ak má niekto prehliadač maximalizovaný tak ako ja, tak sú odstavce na tejto diskusii veľmi široké a zle sa to číta.
Já to řeším tak, že si vždycky označím jeden řádek myší jako vodítko... pak se to čte bez problému.
Str4wberry
Profil
Podle mě je dostatečná i ta čára s animací. Léta se příspěvek nezvýrazňoval vůbec a snad ještě déle kotvu vůbec použít nešlo, takže si nemyslím, že to je pro návštěvníky problém.
Chamurappi
Profil
Reaguji na _es a Jokera:
Ak má byť použitý nejaký symbol, tak čo najjednoduchší, teda ↓, ▼, alebo •
Já bych hlasoval pro tohle: ▼“ […] „Teď jsem dostal puntík, • - ten je taky hezký :-)
Rozleželo se mi to v hlavě a myslím, že cokoliv jiného než „#“ by v budoucnu nemuselo dávat smysl. Jednoho dne zřejmě přidáme do buňky se jménem přispěvatele další značení či symboly (s významy „toto píše autor“, „toto je správná odpověď“ atd.) a nerad bych pak absolvoval přednášku na téma „takovýhle trojúhelník už ale značí něco úplně jiného“ :-)

Buď tam bude nějaká varianta mřížky, nebo nic. — Takhle rezolutně jsem se rozhodl v pondělí.
Už jsem si to rozmyslel, líbí se mi také nejvíc ten trojúhelník, posunul jsem ho trochu nahoru, takže jakoby vyčuhuje z oranžového pruhu a jsem s tím takto spokojen.


Reaguji na Jokera a Str4wberryho:
mně to vyhovovalo i když tam žádný symbol nebyl
Podle mě je dostatečná i ta čára s animací.
Dal jsem pryč outline.
Jan Tvrdík
Profil
Chamurappi:
Nechtěl bys místo
tr.highlight .postinfo .kotva {color: #000;}
použít
{color: inherit;}
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0