« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »
Autor Zpráva
Str4wberry
Profil
Chamurappi (poslední příspěvek na předchozí straně):
Odkomentováno. Výšku jsem vyřešil o poznání lépe než v předchozí verzi. Alespoň doufám.
OK. Ono by navíc zase tolik nevadilo, kdyby se výška případně neměnila.

Problém byl v tom, že jsem dříve skript odladil pro HTML kód bez přihlášeného uživatele
Asi budeš ze mě nadšený, ale budeš to muset odladit znovu. Zatím jsem pročistil (= změnil) asi 85 % šablon (především zmizely tabulky tam, kde být nemusely, a pro odsazení se začne používat margin místo prázdné tabulky apod.). Pokud by Ti ve skriptování pomohla nějaká ídéčka (viz předposlední odstavec) nebo něco jiného, tak to uveď.

Těším se na nasazení nového sandboxu.
To já také, ale zatím není moc co nasazovat. :–)

Předpokládám, že sis všiml, že je v současném sandboxu […] pořád špatně adresa k djpw.js.
Jsem si toho vědom. (Také nefunguje adresa na RSS, což mi trochu připomíná, že bych mohl popsat, jak používat jeho novou verzi.) Ten JavaScript se totiž vkládá v několika šablonách a je to trochu nepřehledné. Vadilo by něčemu, kdyby se v hlavičce djpw.js načetl a v patičce zavolal?


Ještě ke klávesové mapě: Všiml jsem si, že pořadí v části funkce/hledání není zrovna ideální. Na první místo bych rozhodně dal Google česky, když pro Google na diskusi existuje přímo klávesová zkratka, a předpokládám, že bude i používanější než Google anglicky.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Ono by navíc zase tolik nevadilo, kdyby se výška případně neměnila.
Teď se bude měnit také, ale nedodrží přesně původní výšku buňky.

Pokud by Ti ve skriptování pomohla nějaká ídéčka nebo něco jiného, tak to uveď
Upřednostnil bych je. Konkrétní názvy ponechám na tvém fantazii. Pokud opravdu zůstanou v kódu jen smysluplné tabulky, neměl by být problém je všechny nějak smysluplně pojmenovat.
Pomohlo by mi, kdybys pak vyrobil ukázku, jak bude HTML kód vlákna vypadat.

Vadilo by něčemu, kdyby se v hlavičce djpw.js načetl a v patičce zavolal?
Nemělo by. Rozhodující je umístění té inicializace.

Všiml jsem si, že pořadí v části funkce/hledání není zrovna ideální.
Pravda. Pořadí jsem změnil.
Str4wberry
Profil
Chamurappi:
Pomohlo by mi, kdybys pak vyrobil ukázku, jak bude HTML kód vlákna vypadat.
Ano. Bez toho by to asi vůbec nešlo.

Nemělo by. Rozhodující je umístění té inicializace.
Spíš mi šlo o to, jestli nebude vadit, když se djpw.js bude <link>ovat i na stranách, kde není potřeba — např. na úvodní straně, na profilu apod.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
jestli nebude vadit, když se djpw.js bude <link>ovat i na stranách, kde není potřeba
Nebude. Ale měl by se spíš <script src>ovat :-)
Kterákoliv stránka může využívat vyhledávací kotvu, takže by se i ta inicializace mohla volat všude (tzn. z patičky).
Str4wberry
Profil
Reaguji na Chamurappiho:
<script>init({ moderator: true, stareVlakno: true })</script>
Může tam být to „stareVlakno“ i na např. úvodní straně?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Může. A jestli s tím bude nějaký problém, opravím ho v JS.
Alphard
Profil
Nevím, jestli to již nebylo hlášeno (nestíhal jsem vše pročítat). Ale klávesová mapa je nefunkční při editaci příspěvku, respektive je funkční, ale nezobrazuje se a zpaměti ji asi moc lidí neumí.
Jan Tvrdík
Profil
Alphard:
Předpokládám, že se o tom ví, protože v aktuálním sestavení (20090228) je to opraveno.
Ví se o tom. Aktuální verze djpw.js to opravuje.
Str4wberry
Profil
Reakce na Chamurappiho:
Pomohlo by mi, kdybys pak vyrobil ukázku, jak bude HTML kód vlákna vypadat.
Staniž se. Jedná se o nejnovější vývojovou verzi diskuse s téměř všemi kosmetickými úpravami. Pro přihlášení do moderátorského účtu se přihlaš stejnými údaji jako do sandboxu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
1) Přilinkoval bys prosím ve svém bordelu djpw.js z mého bordelu? Pohodlněji by se mi ladilo.
2) Co se týče kosmetické úpravy K.4, můžeš celý ten onclick vyhodit, skript si tam dosadí svůj.
3) Mohl bys prosím hornímu drobečkovému pruhu dát nějaké id? (Nebo jej obalit do něčeho, co má id?)
Str4wberry
Profil
Hotovo.
Str4wberry
Profil
Jak to vypadá s djpw.js, Chamurappi, rád bych se posunul ve vývoji sandboxu dále. Hlavně ta polofunkční JS editace příspěvků je otravná.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Mrknu na ni za chvíli. Kromě ní už by snad měly všechny ostatní novinky běžet, ne?
Str4wberry
Profil
Všechno jsem pravděpodobně nezkoušel. Ale třeba hledač témat podle nadpisu, myslím, nefunguje. Přilinkoval jsem ještě bordel.webylon.info/djpw/djpw.css, budeš-li potřebovat nějaké CSS styly.
Chamurappi
Profil
Další novinky v djpw.js:

34) Moderátoři nyní mohou upravovat přes transplantovaný formulář i první příspěvek ve vlákně, včetně jeho titulku.

35) Moderátoři mohou hromadně mazat i přesouvat. Stačí zaškrtat příspěvky a JS postupně naposílá příslušné požadavky. (Hodilo by se mi, kdyby stránky s chybovými hláškami vracely i chybový HTTP stav, protože HTML kód odpovědi serveru nijak nezpracovávám.)


Reaguji na Str4wberryho:
třeba hledač témat podle nadpisu, myslím, nefunguje
Nefungoval, protože na stránce s výpisem vláken nemá <div> s drobečky atribut id="breadcrumb", což způsobovalo nečekanou výjimku v inicializaci klávesové mapy.

budeš-li potřebovat nějaké CSS styly
Dobrý nápad, využil jsem tuto možnost také k řadě kosmetických úprav.

Doporučuji přesunout volání funkce „init“ před natahování JUSHe, jestli to ničemu nevadí. V souvislosti s transplantací formuláře bych tě také chtěl poprosit, jestli by ses nemohl podívat na úpravu J.2, měla by být snadná.

V tuto chvíli je můj JS zcela přizpůsobený tvým změnám v HTML, takže můžeš přichystat balíček pro DoubleThinka.
Alphard
Profil
Mohl by mít transplatnovaný formulář pro editaci i button (nebo cokoliv jiného) pro jeho odvolání? Občas se člověk překlikne nebo si úpravu rozmyslí a jediným řešením je F5.
Str4wberry
Profil
Alphard:
Mohl by mít transplatnovaný formulář pro editaci i button
Už jsem to zmiňoval, slouží k tomu odkaz „Odpovědět“ s -moz-appearance: button.


Chamurappi:
Nefungoval, protože na stránce s výpisem vláken nemá
Takže už je to OK?

Dobrý nápad, využil jsem tuto možnost také k řadě kosmetických úprav.
Koukal jsem.

Doporučuji přesunout volání funkce ‚init‘ před natahování JUSHe, jestli to ničemu nevadí.
Moc tomu nerozumím. Myslel jsem totiž, že funkce „init“ využívá skript JUSHe, a proto by měla být až po něm.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Alpharda:
Dolu na místo, kde formulář běžně bývá, se dává odkaz „Odpovědět“, kterým lze vrátit formulář zpět.
Můžu dodělat zřetelnější čudlík, jestli je opravdu potřeba.


Reaguji na Str4wberryho:
Takže už je to OK?
Ano, už nevadí, že tam to ID není. Ale být by tam asi mohlo, když na jiných stránkách je.

Myslel jsem totiž, že funkce ‚init‘ využívá skript JUSHe, a proto by měla být až po něm.
Moje funkce „init“ volá jen moje inicializace. Z JUSHe využívám všehovšudy pouze hledání kontextového odkazu pro PHP a tato součinnost se děje až v okamžiku, kdy je potřeba a to už bude JUSH načtený.
Alphard
Profil
Chamurappi:
Můžu dodělat zřetelnější čudlík, jestli je opravdu potřeba.
Není, já už to vím. :-) Pro ostatní to nepovažuji za inuitivní, zvýraznění s takto "blbým" popisem bude IMHO k ničemu. Kdyby vedle "Poslat zprávu" mohlo být zrušit, nebo cancel, bylo by to IMHO mnohem lepší.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Alpharda:
Pro ostatní to nepovažuji za inuitivní
Nepředpokládal jsem, že vracení formuláře bude častý úkon. Zpočátku jsem ani neplánoval, že to umožním, znovunačítání stránky mi připadalo přijatelné.

s takto "blbým" popisem
Je to kopie odkazu „Odpovědět“ z horního menu, oba fungují stejně. Teď jsem k tomu spodnímu přidal trochu prostoru.
Také jsem dodělal, že se při navrácení formuláře vrátí původní text do <textarea>.

Kdyby vedle "Poslat zprávu" mohlo být zrušit
… tak na to řada lidí klikne omylem. Str4wberryho návrh se mi zamlouvá víc, nyní jsem ho doprogramoval.
Str4wberry
Profil
On je hlavní problém toho rušícího tlačítka „Odpovědět“ v tom, že není na dohled při editaci příspěvku uprostřed vlákna.

Ten text „Vrátit formulář tam, kam patří“ je provizorní, nebo ho myslíš vážně? :–)
Alphard
Profil
Už jsem to nechtěl vytahovat, ale taky máme confirm().
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Ten text myslím smrtelně vážně. Jak by řekl jeden kolega, jde o manýru, přiohýbám si diskusi k formě, která se mně osobně zamlouvá :-)
Původně jsem tam měl „Zrušit“, ale to bylo moc krátké, takže se po kliknutí na „Změnit“ ocitl kurzor nad prázdnem. Teď jde vyvolat transplantaci i její zrušení kliknutím na stejné místo. Chceš navrhnout nějaký lepší dlouhý text?


Reaguji na Alpharda:
Asi nechápu. Kam mám dát confirm?
Alphard
Profil
Chamurappi:
Asi nechápu. Kam mám dát confirm?
reakce na
[#20]„tak na to řada lidí klikne omylem.“ (týkalo se to tlačítka Zrušit, ale souhlasím, že Str4wberryho návrh je lepší)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Alpharda:
Aha. Ani s confirmem by se mi to nelíbilo.
Spíš si představuji, že by vedle toho odesílacího tlačítka mohlo být upozornění na diakritiku, které je teď nad ním. Dali bychom mu ID (viz vylepšení 28) a já bych ho pak mohl zneužít i k upozorňování na přivolávací zkratku.
Str4wberry
Profil
Mně přijde ten dlouhý text nesrozumitelný, nevěděl-li bych, že se pro editaci používá ten formulář pro psaní nového příspěvku. Mohlo by tam být i to pouhé „Zrušit“, pro nemoderátory by stačilo.
Str4wberry
Profil
Chamurappi:
V souvislosti s transplantací formuláře bych tě také chtěl poprosit, jestli by ses nemohl podívat na úpravu J.2, měla by být snadná.
Mně se zdá, že už to funguje, souhlasíš?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
nevěděl-li bych, že se pro editaci používá ten formulář pro psaní nového příspěvku
Dozvěděl by ses to, kdybys chtěl psát nový příspěvek.

Mně se zdá, že už to funguje
Mně se zdá, že ne. Jak se to projevuje? Co jsi změnil? Asi každý mluvíme o něčem jiném.
Str4wberry
Profil
Chamurappi:
Jak se to projevuje?
Když odešlu úpravy příspěvku, dostanu do odkazu „Návrat zpět“ číselnou kotvu na upravený příspěvek.

Co jsi změnil?
Přidal kotvu na příspěvek do výše zmíněného odkazu.

Asi každý mluvíme o něčem jiném.
Vypadá to tak. Ty asi chceš úplně vypustit tu potvrzovací stránku, co?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Ty asi chceš úplně vypustit tu potvrzovací stránku, co?
Bingo. Ale možná bychom to mohli udělat ještě lépe.

Kdybys do kódu potvrzovací stránky někam dostal vygenerovaný HTML kód změněného příspěvku (třeba do komentáře, odkud by jej šlo vyzobnout regulárním výrazem), mohl bych celé odeslání uskutečnit v JS a rovnou vlepit upravený příspěvek na místo původního, aniž by se nalistovávala nová stránka.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0