« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »
Autor Zpráva
Str4wberry
Profil
Reakce na Jana Tvrdíka (#):
naprogramoval jsem přihlašování k odběru, ale ztroskotalo to na bodu 5 a ven se to nikdy nedostalo
Ne tak docela. Nelíbilo se mi provedení, protože nešlo odebírat příspěvky zaškrtnutím checkboxu před odesláním, což je jistě častější případ sledování, tedy tehdy, kdy chce vlákno sledovat někdo přidávající příspěvek, než případ, kdy někdo chce jen téma sledovat. Takže jsem se rozhodl někam přidat něco jako „Sledovat téma“, kde bude volba e-mailem nebo RSS. Jenže nový RSS zdroj, který by měl umět sledovat téma, dlouho nebyl pospán a teď ho buď nikdo moc netestuje, nebo nepíše, že testuje a jak funguje.

Tedy se neboj, sláva tvého skriptu ještě přijde. :–)


Reakce na Kajmana (#):
nechceš poprosit Yuhůa, aby to Ti to umožnil?
Jak předpokládám z reakce, tedy nereagování, DoubleThinka na zapadající otázku, tak asi nemá moc zájem na tom, aby měl k sandboxu přístup někdo další.

To, co zmiňuješ v posledním příspěvku na předchozí straně, bude stejně lepší neprovádět na ostré databázi. Bylo by dobré získat obraz databáze, nemuseli bychom potom psát v prostředí diskuse nefunkční skripty „na slepo“.

proto by se hodil správce verzí
I když ho budeme mít, stejně to bude muset DoubleThink schálit. Myslíš, že mu to tak výrazně zkrátí tu dobu schvalování?
Kajman_
Profil *
Str4wberry
Poptat se Yuhůa jsem měl na mysli přes email. Tady se to ztratí.

A něco na správu verzí spíše ulehčí vývoj ve více lidech. DT schvalování to neovlivní.
DoubleThink
Profil *
Jak předpokládám z reakce, tedy nereagování, DoubleThinka na zapadající otázku, tak asi nemá moc zájem na tom, aby měl k sandboxu přístup někdo další.
Nechápal bych sb jako nějakou super-tajnou vývojovou laboratoř, takže aktivním testerům můžete přihlašovací údaje klidně dál delegovat.
Co nechci je, aby sb používalo denně 50% diskutujících, proto je tam přístup ztížen.

Vtírá se otázka: jo dobře, že klíče má jen DT a (asi) Yuhů? Ani jeden z nich zde není častým hostem. Navrhoval bych ještě Chamurappiho a Str4wberryho.
Mluvíme tady o klíčích k FTP. FTP k webu, který mi nepatří. Tohle rozhodnutí by měl udělat majitel, Yuhůů.
Str4wberry
Profil
Reakce na Chamurappiho (#):
> „Jak správně vložit Flash do stránky » La Trine“
> Napadá Tě, jak se to stalo?
>> Viz můj návrh P.2.

Koukám, že při editaci příspěvku pomocí transplantace <textarea> se „"“ převede na „&quot;“, viz tady. Opraví to taktéž P.2?
Str4wberry
Profil
Kajman (#):
Co na sandboxovou verzi použít nějaké svn?
Můžeš nějaké konkrétní doporučit?
Jan Tvrdík
Profil
Str4wberry
Můžeš nějaké konkrétní doporučit?
Pokud Kajman nedoporučí nic lepšího, tak já mám zkušenosti s free SVN hostingem http://xp-dev.com
Chamurappi
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
Mluvíme tady o klíčích k FTP. FTP k webu, který mi nepatří.
Co se samotného vývoje týče, stačily by klíče ke speciálnímu FTP účtu namířenému do adresáře „.sandbox“.

Tohle rozhodnutí by měl udělat majitel, Yuhůů.
Nedávno chtěl dát moderátorům dárek :-)
Bylo by hezké, kdyby se někdy vyjádřil i k prováděným úpravám, ale asi nemá čas to tu celé pročítat.


Reaguji na Str4wberryho:
Opraví to taktéž P.2?
Ne, ale pomůže již připravená úprava v djpw.js.

V tvé „bordelové“ verzi diskuse asi zlobí klonování. Naklonoval jsem tamní nejdelší vlákno a všechny příspěvky z klonu i originálu skončily v klonu (takže originál byl zcela prázdný a v klonu vše dvakrát).
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho a sebe:
V tvé ‚bordelové‘ verzi diskuse asi zlobí klonování.
Teď mi došlo, že nezlobí. Kdysi jsem tu zkusil přesunout jeden příspěvek do neexistujícího vlákna (s ID 1) a zjevil se při příštím klonování, tenkrát jsi mi vysvětloval, že zrovna ID 1 se používá jako baňka pro manipulaci s nakopírovanými příspěvky. Na bordelové verzi diskuse ale vlákno s ID 1 existuje, je to zrovna to nejdelší, které jsem zkoušel klonovat. Proto to udělalo to, co to udělalo. Není to tedy chyba, je to vlastnost.
Str4wberry
Profil
Sandbox byl aktualizován.

Novinky:
1. Aktualizován djpw.jsdjpw_jush.js.
5. Stránka bez reakcí nyní vypadá funkčně (bravo, Kajmane), ještě musí dostat novou šablonu.
8. Přepsána většina HTML šablon, drobně upraveno CSS. (Není to finální.)
9. Zavedena značka [edit], zobrazována tmavě zelenou barvou.
10. Zavedena značka [small], zobrazována tmavě šedou barvou.


Reakce na Chamurappiho (#):
(K.1) Hotovo.
(K.2) Hotovo.
(K.3) Hotovo.
(K.4) Stále je to třeba?
(K.5) Vyřešeno.
(K.6) Hotovo.
(K.7) Vyřešeno.
(K.8) Jelikož K.9, tak nevyřešeno.
(K.9) Hotovo.
(K.10) Sjednotil jsem to na stránce profilu, kde ještě? Vyhodit „index.php“ z adres musí DoubleThink v configu.
(K.11) Zatím odloženo.
Joker
Profil
Napadla mě jedna věc do CSS:
Možná by neškodilo mít uvnitř [ pre] dva způsoby zvýraznění- hodilo by se třeba v případě, kdy se má v kódu něco smazat a něco jiného změnit. Čili třeba pre+i by mohlo dělat totéž co pre+b, jen jinou barvou.
Co kdyby pre+b mělo červený rámeček a pre+i zelený rámeček? :-)

Mimochodem, už se ty úpravy chýlí k ostrému nasazení? Já jen že kdyby byl v plánu ještě nějaký dlouhý vývoj, možná by stálo za to dostat vývojovou verzi do nějakého stabilního stavu, ten zveřejnit a pak pokračovat ve vývoji.
tiso
Profil
Joker - to skôr pridať <ins> a <del>
Jan Tvrdík
Profil
tiso:
Del tu máme ne?

smazaný text

smazaný text
tiso
Profil
Jan Tvrdík - to mi uniklo, Joker-ovi zrejme tiež...
Joker
Profil
Jan Tvrdík
Ha, to je pravda, dobrý postřeh.
Sice jsem věděl, že del tu je, ale jak to není mezi tlačítky, pořád na to zapomínám :-)
Přesto by možná dvojí způsob zvýraznění v kódu mohl být fajn.
Kajman_
Profil *
Stále mi uniká, jak se dá dostat do zaheslovaného .sandboxu :-) Moderátorské přihlášení tam nefunguje, tak už nevím, co bych měl zkoušet.

A free svn servery neznám, jen sourceforge - ale tam to tuším musí být pod open source licencí.
tiso
Profil
[#10] - dá sa použiť aj zakomentovanie "zmazaných" vecí:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=93423&forum=7&page=-1#3
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=93387&forum=3&page=-1#9
Kajman_
Profil *
Obarvování zachovává v pre jen původní tagy b a i, ostatní zahodí. Ten jush není napsaný, aby zachoval tagy a nepodařilo se mi to tenkrát ohnout. Jen hnusným šprajcem na b a i.

Než ins a del b byl lepší rovnou nějaký diff, co by ty změny zobrazil sám :-) Ale těžko by poznával, který z přecházejícíh kódů vlastně porovnávat. Ale už tu kdysi zaznělo, že něco jako pastebin tu nebude.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Děkuji za nasazení.

10. Zavedena značka [small], zobrazována tmavě šedou barvou.
Zkoušel jsi, jak by to vypadalo s o stupeň menším písmem?

(K.4) Stále je to třeba?
Ne.

(K.10) Sjednotil jsem to na stránce profilu, kde ještě?
Asi už nikde.

Zkoumal jsem, jak by šlo vyřešit problém s kódováním. Formuláře jdou ukecat, aby poslaly odpověď v UTF-8, atributem accept-charset="utf-8". Pak by server mohl před uložením do databáze nahradit znaky nevejdoucí se do ISO-8859-2 za entity (a zároveň ze všech ampersandů udělat „&amp;“, protože už nikdy nebudou mít svoji blahodárnou funkci). Mělo by to být podobně snadné jako v JS. Kdyby server pracoval se vstupy v UTF-8, vyřešilo by se tím i nesprávné ořezávání délky titulků (problém P.4).


Reaguji na Jokera:
Čili třeba pre+i by mohlo dělat totéž co pre+b, jen jinou barvou.
To by šlo. Stačí na to drobný zásah do stylů. Zatím <i> v <pre> přebarvuje písmo.
Můžeme nastavit různé styly pro <small> v <pre>, <del> v <pre>, klidně i pro <i> v <b> v <del> ve <small> v <pre>.
Edit: Tak dobře, jen pro <i> v <b> v <pre> a <b> v <i> v <pre>.
Edit 2: Ta tmavě zelená vypadá dost černě.

Mimochodem, už se ty úpravy chýlí k ostrému nasazení?
Jistě, k tomu se chýlí už od ledna :-)
Myslím, že cílová rovinka už je na dohled. Další krok by měl, že do sandboxu vpustíme další lidi, kteří novinky pořádně prozkoušejí.
Kajman_
Profil *
<pr><del> kombinace se mi nelíbí, pak by se kód nedal použít při zkopírování. Tohle by bylo spíše na škodu.
Str4wberry
Profil
Joker: „Přesto by možná dvojí způsob zvýraznění v kódu mohl být fajn.
Dobrá, také by šlo zavést něco jako .pre b i {}, .pre i b {} nebo dokonce .pre b b {} a podobně. Navrhni barvy či styly.

Mimochodem, už se ty úpravy chýlí k ostrému nasazení?
Ani ne, vždyť jsem to teď nahrál do sandboxu. Viděl bych to tak na červen.
tiso
Profil
Kajman_ [#19] - s tými komentármi by to šlo, nie? [#16]
Jan Tvrdík
Profil
Kajman_:
Stále mi uniká, jak se dá dostat do zaheslovaného .sandboxu
Mít na tebe kontakt, tak ti ty přihlašovací informace pošlu, ale protože nemám, tak musíš napsat ty mně nebo někomu jinému :)
Str4wberry
Profil
Chamurappi:
Zkoušel jsi, jak by to vypadalo s o stupeň menším písmem?
Jasně, ale se světlejším o stejné velikosti se mi to líbilo víc.

Ta tmavě zelená vypadá dost černě.
Ano, snažil jsem se zvolit kompromis. U křiklavější barvy jsem se obával jejího případného zneužívání. Dále se tato značka bude ještě vylepšovat: např. by mohla obsahovat title s časem stejně jako [mod].
Chamurappi
Profil
Navrhuji, aby někdo poslal přihlašovací údaje do sandboxu Kajmanovi, Jokerovi, tisovi, SwimXovi, Noxovi, Plaváčkovi, kletelymu, srigimu a Milošovi. Myslím si, že projevili o vývoj dostatečný zájem.


Reaguji na Str4wberryho:
nebo dokonce .pre b b {}
To ne, BB značky stejného druhu do sebe nejdou zanořovat.

U křiklavější barvy jsem se obával jejího případného zneužívání.
U téhle jsem se obával, že je černá.
Nesandboxoví uživatelé zatím vidí ten <ins> černý a podtržený.
Str4wberry
Profil
Chamurappi:
Navrhuji, aby někdo poslal přihlašovací údaje do sandboxu
Kajmanovi jsem je už poslal. Zbytek je na Tobě. :–)

To ne, BB značky stejného druhu do sebe nejdou zanořovat.
Pravda.

U téhle jsem se obával, že je černá.
No, u mě vypadá trochu zeleně. Pokud máš nápad na lepší ostylování <ins>, sem s ním.

Nesandboxoví uživatelé zatím vidí ten <ins> černý a podtržený.
Ano, a <small> vidí černý a o stupeň menší.
Str4wberry
Profil
Byly aplikovány další změny:
11. Data posledních příspěvků v poslední diskusi klikají na kotvu posledního příspěvku.
12. Neprojde odeslání prázdného příspěvku.
13. Upravena statistika — zobrazuje jen nejaktivnější uživatele (100 s nejvíce příspěvky), dále potom stáří diskuse a průměrné přírůstky uživatelů, témat a příspěvků. (O překrývání počtů a jmen už od Kajmana vím.)


Reakce na Chamurappiho (#):
(K.9) Opravdu hotovo.

(J.1) Hotovo.
(J.2) Vyřešeno jinak.
(J.3) To mi přijde dost zbytečné.
(J.4) Mělo by být opraveno.
(J.5) Nestačilo by dát nějaký limit založených vláken na den či hodinu?
(J.6) Jakou časovou prodlevu navrhuješ?

(M.1) Mělo by to již být možné.
(M.2) Nyní by měli moderátoři mít v „Poslední diskusi“ i vlákna z ledu.
Alphard
Profil
Objevil jsem drobný problém se kotvou, ale nevím, jestli o něm nevíte. Zpráva poslaná z předchozí stránky dostane na následující stránce #1. Dřív to nebylo patrné, ale s nově obarveným pozadí daného příspěvku to praští do očí.

Tuto zprávu odesílám ze druhé stránky, ale po odeslání mi to zvýrazní příspěvěk od Str4wberryho na straně 3.

Edit: ověřeno, přesně jak jsem napsal. Teprve až teď potvrdím editaci bude zvýrazněn tento post.
Str4wberry
Profil
To je spíš vlastnost. Totéž nastane v případě, že někdo odešle zprávu dříve, něž ji dopíšeš. Přijde mi užitečnější, že je zvýrazněn jakoby nový (dosud nepřečtený) příspěvek než ten odeslaný. I teď se stává, že někdo přehlédne cizí příspěvek zaslaný mezi psaním a odesláním zprávy, současné barvení by to mohlo částečně eliminovat.
Alphard
Profil
Aha, myslel jsem, že má být zvýrazněn můj příspvěk.
Alphard
Profil
V novém sandboxu nejsou očíslovány řádky s kódem. A snad to není vlastnost :-)
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0