« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »
Autor Zpráva
Str4wberry
Profil
Tentokrát ne. Vygenerované jsou, ale zřejmě se změnou HTML kódu nechytá selektor, který je umístí na správné místo.
Kajman_
Profil *
Div, ve kterém je příspěvek by měl být pozicován relativně. Číslování je aboslutně posunuto do mínusu. Teď se to asi posune do mínusu vůči stránce.

td.caption1 div, div.posttext {position:relative;}


Ten původní se asi musí zachovat pro stránky, které jsou už vygenerované se starým kódem.
Honza Tvrdík
Profil *
Str4wberryho úpravy html kódu mají jako vedlejší účinek zprasené vykreslování v Opera Mini 4.2.
Str4wberry
Profil
Můžeš být konkrétní? V mé Opeře Mini 4.2 je vše v pořádku.
Honza Tvrdík
Profil *
Str4wberry
Porovnej zobrazení sandboxové a ostré verze v http://www.opera.com/mini/demo/. Ocenil bych, kdyby se sandboxová verze zobrazovala stejně jako ostrá.
Str4wberry
Profil
Ono se to v podstatě zobrazuje stejně. Akorát ostrá verze se šířkou nepřizpůsobí malinkaté obrazovce. Bude to chtít něco jako min-width, protože teď se dá sandbox číst bez větších problémů a bez vodorovného rolování už na QVGA displeji, což ostrá nešla. Mimochodem: není přece jen lepší si na takto malém displeji zapnout „Mobile view“?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Upozorňování na počet nových příspěvků je hezké, nečekal jsem, že ho tu někdy uvidím. Vzal jsi ovšem v úvahu, že prohlížeče dovolují omezený počet sušenek na doménu? Přesněji pouze 30 až 50? Existuje i limit na jejich velikost.

Ke starším věcem:
Děkuji za úpravy.

(J.5) Nestačilo by dát nějaký limit založených vláken na den či hodinu?
To by omezilo jen část nežádoucích případů. Občas se stane, že někdo pošle tentýž příspěvek dvakrát, protože klikne dvakrát na čudlík nebo protože ho přelstí kešování a myslí si, že se text ztratil…
Nešlo by dávat do cookie MD5 posledního příspěvku a pak ho prostě jen porovnávat?

(J.6) Jakou časovou prodlevu navrhuješ?
Třeba hodinu.
Str4wberry
Profil
Ad upozorňování na nové příspěvky:
Je to pokus. Co se stane, až se naplní těch 30–50 sušenek?

Nešlo by dávat do cookie MD5 posledního příspěvku a pak ho prostě jen porovnávat?
Šlo, a vypadá to jako velice dobrý nápad.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Co se stane, až se naplní těch 30–50 sušenek?
Staré sušenky uvolňují místo novým. Nemám tyto krajní případy moc prozkoumané, ale žádné přínosné chování bych od nich neočekával. Nevím, jestli hrozí, že se ztratí sušenka s přihlášením.

Nebylo by logičtější zobrazovat počet nových příspěvků ve sloupci „Odpovědi“?

Všiml jsem si, že se část stránek v sandboxu odvolává na neexistující favicon.ico. Vyrobil jsem ještě další favicony — pro hledání, uživatelské profily a nápovědu (pravidla atd.).
Str4wberry
Profil
Chamurappi:
Nevím, jestli hrozí, že se ztratí sušenka s přihlášením.
Dobře. Uvidíme, co to časem udělá. :–)

Nebylo by logičtější zobrazovat počet nových příspěvků ve sloupci ‚Odpovědi‘?
Bylo, ale není tam místo.

Vyrobil jsem ještě další favicony
Hotovo.
Alphard
Profil
Str4wberry:
13. Upravena statistika — zobrazuje jen nejaktivnější uživatele (100 s nejvíce příspěvky), dále potom stáří diskuse a průměrné přírůstky uživatelů, témat a příspěvků. (O překrývání počtů a jmen už od Kajmana vím.)
Kdyby ses v tom ještě hrabal, tak zkus, jak by vypadalo barevné odlišení lichých a sudých řádků. Především u prvních uživatelů není na širším monitoru moc snadné přečíst správný počet příspěvků.
Jan Tvrdík
Profil
Teď nevím, zda psát sem nebo tam :)

Str4wberry:
Jak to vypadá v současnosti s nasazením SVN?
Str4wberry
Profil
Jan Tvrdík: „Jak to vypadá v současnosti s nasazením SVN?

Začneme používat po dotažení letošní první koule. Teď už to nemá moc cenu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Uvidíme, co to časem udělá. :–)
Po proklikání několika desítek vláken jsem se ocitl odhlášený. Po opětovném přihlášení se zapomněla cookie pamatující si nové uspořádání úvodní stránky.

Bylo, ale není tam místo.
Potřebuje uživatel vědět, kolik přesně těch nových příspěvků je? Nestačilo by změnit barvu či tučnost počtu v „Odpovědích“, pokud je jiný, než při poslední návštěvě? (Vypočítaný rozdíl by mohl být v bublině při najetí na ten počet.)
Mně ten textík v hlavním sloupečku připadá rušivý, i když to je asi otázka zvyku.
Str4wberry
Profil
Mně to v Opeře neustále přepisovalo tu poslední (třicátou). Takže bude potřeba ukádat všechno do jedné nebo je počítat a mazat. Neznáš náhodou maximální velikost, kterou lze použít?

Mně ten textík v hlavním sloupečku připadá rušivý
To je dobře, je to záměr, neboť je tak zřetelně poznat, že jsou v tématu nové odpovědi.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Neznáš náhodou maximální velikost, kterou lze použít?
4 kB na sušenku. Podle povídání od MS má Explorer stejný limit i pro „document.cookie“, tudíž se z pohledu klientských skriptů všechny sušenky na doméně v součtu též musejí vejít do 4 kB.

je to záměr, neboť je tak zřetelně poznat, že jsou v tématu nové odpovědi
I pokud mě nezajímají. Tlačí mě to k tomu, abych sledoval vývoj ve všech vláknech, která jsem navštívil.
Jan Tvrdík
Profil
Chtělo by to doplnit tlačítko „Vláknou jsem navštívil, přečetl, ale nejevím o něj další zájem.“ :)
bohyn
Profil
Chamurappi
4 kB na sušenku...
4kB je tusim limit pro celou HTTP hlavicku, takze by se susenky mely vejit do limitu i s ostatnima hlavickama
Str4wberry
Profil
Jan Tvrdík: „Chtělo by to doplnit tlačítko ‚Vláknou jsem navštívil, přečetl, ale nejevím o něj další zájem.‘ :)
A co by mělo způsobit? Neupozorňovat na nové příspěvky v tématu, nebo jej úplně ignorovat, čili nezobrazovat téma na výjezdu poslední diskuse?


Chamurappi: „I pokud mě nezajímají. Tlačí mě to k tomu, abych sledoval vývoj ve všech vláknech, která jsem navštívil.
K tomu Tě bude tlačit i méně výrazné upozornění.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
K tomu Tě bude tlačit i méně výrazné upozornění.
Muselo by být opravdu hodně nevýrazné, aby mě k tomu netlačilo. Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc se mi to nelíbí. Když jsme se zde před pár měsíci bavili o změně barvy navštívených odkazů, byl jsem jednoznačně proti, a teď tu koukám na něco podobného, s tím rozdílem, že vypadají nenavštívená vlákna stejně jako nedávno navštívená (či naopak hodně dávno navštívená). Když uvážím, jak málo ty počty nových příspěvků potřebuji znát…

Líbilo by se mi, kdybych si mohl někde zaškrtnout „tohle vlákno mě zajímá, vývoj chci sledovat“ a kdyby se tato informace uložila do profilu (diskutuji ze čtyř různých strojů, sušenky nesynchronizuji). Mělo by to více výhod — kdybychom zavedli takováto „Oblíbená vlákna“, mohl by pak Alphard odebírat jejich společný RSS kanál.

Navrhuji tuto debatu i skript generující <small class="nposts"> prozatím odložit.


Reaguji na bohyn:
4kB je tusim limit pro celou HTTP hlavicku
To mi připadá dost nepravděpodobné. Nevěřím.
Alphard
Profil
Chamurappi:
Po proklikání několika desítek vláken jsem se ocitl odhlášený. Po opětovném přihlášení se zapomněla cookie pamatující si nové uspořádání úvodní stránky.
Schválně jsem nic neproklikával, ale za těch několik dní jsem určitě navštívil desítky (možná i stovky) témat a stále jsem přihlášený. Ale spolehlivost bohužel nestíhám sledovat.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Alpharda:
Teď už se používá jen jedna sušenka, takže ztráta přihlášení nehrozí.
Alphard
Profil
Aha, sice jsem se koukal do správce cookies, ale aktuálnost jsem neřešil. Expirace je nastavená na rok, takže tam ještě chvíli budou.

[#17] K návrhu Jana Tvrdíka
Šel bych opačnou cestou. Dle pravidla: "Nerozhoduj se, koho zabiješ, ale koho necháš žít". O sledování by se muselo explicitně požádat nějakám tlačítkem "Chci upozorňovat na toto téma".
Je to podle mě přijatelná alternativa k RSS. Především pro témata, která mě dlohodobě nezajímají, ale chci vědět, jak se momentálně vyvíjí. Zvlášť když sedím u počítače a aktualizuji každých pět minut
Chamurappi
Profil
Reaguji na Alpharda:
O sledování by se muselo explicitně požádat
Tedy vlastně to, o čem píšu v příspěvku [#20], ne?
Alphard
Profil
Chamurappi:
Tedy vlastně to, o čem píšu v příspěvku [#20].
Ty jsi to spojil s RSS, jestli to dobře chápu. Vybrané téma bych měl v RSS, připomínalo by se v poslední diskusi a někdo by třeba chtěl posílal upozornění na mail.
Ale já bych to raději moc nespojoval, jak jsem naznačil.
Str4wberry
Profil
No, abych se k tomu vyjádřil. Diskusi pochopitelně ohýbám především podle obrazu svého. A současný stav upozorňování se mi zamlouvá nejvíce.


Když jsme se zde před pár měsíci bavili o změně barvy navštívených odkazů, byl jsem jednoznačně proti, a teď tu koukám na něco podobného, s tím rozdílem, že vypadají nenavštívená vlákna stejně jako nedávno navštívená (či naopak hodně dávno navštívená).
Absolutně nechápu souvislost. Měnit něco již zažitého je jiné než přidání nové funkce, která se logicky musí projevit ve vizuální stránce. Tohle se navíc neplete s nějakým podobným prvkem, jako tomu bylo v přidání šikovného druhého drobečku, který v nás evokoval zamčené téma. Časem si doufám zvykneš, Chamurappi, že informace o nových příspěvcích není tak významná, jak se Ti z jejího vizuálního podání nyní zdá.

Když uvážím, jak málo ty počty nových příspěvků potřebuji znát…
Znát je ani tak nepotřebuješ, ale přijde mi lepší, když upozorňovací text na nové příspěvky zní „2 příspěvky“ než například „nové příspěvky“. Pouhé zvýraznění počtu příspěvků je pro mě (a předpokládám i pro neštamgasty) nedostatečné (zkoušel jsem) a nechat ten současný text ve výchozí barvě také není lepší (rovněž vyzkoušeno).

Jako dobré řešení by se mohlo zdát, a z počátku se mně tak skutečně zdálo, přidávat „upozorněnky“ jen u témat, kde člověk přispěje. Tady asi bude hodně záležet na povaze diskutéra, zejména na tom, jak si vybírá vlákna, která bude číst, ale za sebe můžu říct, že při současném systému bych použil tlačítko „Vláknou jsem navštívil, přečetl, ale nejevím o něj další zájem.“ méněkrát než tlačítko „tohle vlákno mě zajímá, vývoj chci sledovat“ při systému „Nerozhoduj se, koho zabiješ, ale koho necháš žít“, čímž ušetřím pár klepnutí (+ znovunačtení stránky). Navíc tlačítkem vyjadřujícím nezájem bych mohl téma třeba úplně vyřadit z poslední diskuse.

Co jsem teď napsal ale vůbec neznamená, že nemůžeme přidat další sušenku, kde budou oblíbená vlákna, jež bude Alphard moct odebírat pomocí RSS. Případně další, kde budou témata, na která člověk reagoval, která bude přes RSS zase rád odebírat tiso.

Ukládání do profilu by bylo jistě hezké, ale to zatím nemohu ovlivnit. Vytvoření nových sloupců tabulky profilu asi spláchneme až s Kajmanem při změně struktury některých dalších tabulek.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Alpharda:
Ale já bych to raději moc nespojoval, jak jsem naznačil.
Náznak jsem nepostřehl. Proč bys to nespojoval? Měla by si diskuse pamatovat několik různých seznamů, které tě zajímají, a s každým pracovat jinak?


Reaguji na Str4wberryho:
(zkoušel jsem)“ … „(rovněž vyzkoušeno)
Můžeme si to také vyzkoušet? Ještě v sobotu byla tato funkce jen pokus a teď už o ní píšeš jako o definitivně finálním provedení :-)
V sandboxu si můžeme dovolit experimenty na lidech, ne? Skutečně si myslím, že bychom si měli hrát spíš se sloupcem „Odpovědi“ (na tvé bordelové verzi DJPW si teď s jeho vzhledem (náhodně) hraju pomocí přilinkovaného djpw.js). Z počtu odpovědí bys také mohl udělat odkaz na první nepřečtený příspěvek.

Jak ve stávající verzi jako uživatel rozpoznáš, že jsi vlákno celé pročetl a není tedy třeba jej navštívit, když vypadá stejně jako vlákno, které jsi ještě nečetl?

Tady asi bude hodně záležet na povaze diskutéra, zejména na tom, jak si vybírá vlákna, která bude číst
Nemůžeme udělat obojí? Dát diskutérovi na výběr, jestli chce sledovat všechna jím navštívená vlákna, všechna vlákna, kam přispěl, všechna oblíbená vlákna, nebo žádná vlákna.

čímž ušetřím pár klepnutí (+ znovunačtení stránky)
Znovunačtení pro oblíbení/znelíbení není nutné, obzvláště, když se všechny informace skladují na straně klienta. Sušenku může upravit JS.
Když už jsme u toho znovunačítání — běžný uživatel si buď rozklikne vlákna do nových oken/tabů, nebo si nalistuje postupně každé, které chce číst, a pak se vrátí zpět. V obou případech uvidí na úvodní stránce zastaralé „upozorněnky“, takže si buď musí zapamatovat, že si jich nemá všímat do příštího znovunačtení, nebo musí stránku znovunačíst hned. To by možná mohl vyřešit JS.

Navíc tlačítkem vyjadřujícím nezájem bych mohl téma třeba úplně vyřadit z poslední diskuse.
Natrvalo? Když by se ve vyřazeném vlákně rozvinula debata mimo původní téma, mohlo by být opět zajímavé.

vůbec neznamená, že nemůžeme přidat další sušenku, kde budou oblíbená vlákna, jež bude Alphard moct odebírat pomocí RSS
Sušenka je jen v prohlížeči, čtečka bývá dost často mimo a nemusí mít o té sušence ponětí.

Případně další, kde budou témata, na která člověk reagoval
Na to by snad nebyla potřebná sušenka. Mělo by stačit číslo uživatele a server už by si zjistil, kterých vláken se sledování týká.
Alphard
Profil
Chamurappi:
Proč bys to nespojoval?
Rád bych měl možnost odstupňovat důležitost.
V poslední diskusi bych si asi nechal zvýraznit velké množství témat. Viděl bych je po dobu aktuálnosti, jak by zapadly, byly by pryč. Na rozdíl od RSS čtečky, kterou nechci moc zaplňovat (relativně) nevýznamnými příspěvky, ale ty, které jsou skutečně důležité mi tam zůstanou, dokud je nepřečtu a třeba si je nechám uložené i déle.

Měla by si diskuse pamatovat několik různých seznamů, které tě zajímají, a s každým pracovat jinak?
Nemusí být nutně různé, stačilo by k jednotlivým položkám připojit údaj o důležitosti. Do RSS by šla důležitost 1, v poslední diskusi by mohla být zvýrazněna důležitost 1 a 2. Zvláště tohle je jen nápad, berte to s rezervou.

Str4wberry:
No, abych se k tomu vyjádřil. Diskusi pochopitelně ohýbám především podle obrazu svého. A současný stav upozorňování se mi zamlouvá nejvíce.

Současný stav je mnohem lepší než před tvými úpravami a přidání dalších věcí určitě nemusí ničit to, co jsi vytvořil. Jestli to bereš stylem "kdo to chce, ať si to naprogramuje," jsem ochotný pomoci, ale už asi počkám na SVN.
Str4wberry
Profil
Odpověď Chamurappimu:
teď už o ní píšeš jako o definitivně finálním provedení
Pokus bylo to, zda to bude/nebude rozumně fungovat. Grafické provedení bych opravdu nerad měnil, protože tohle mi prostě přijde nejlepší. :–)

Z počtu odpovědí bys také mohl udělat odkaz na první nepřečtený příspěvek.
To by možná šlo, ale spíš jsem uvažoval, že by se po kliknutí vlákno přestalo sledovat.

Jak ve stávající verzi jako uživatel rozpoznáš, že jsi vlákno celé pročetl a není tedy třeba jej navštívit, když vypadá stejně jako vlákno, které jsi ještě nečetl?
To v sandboxu nepoznám a nepoznám to ani v ostré verzi. Napadá Tě, jak to vyřešit? Mně přijde další odlišování (čili něco jako „žádné nové odpovědi“ nebo naopak „nové téma“) nevhodné.

Nemůžeme udělat obojí?
Ano, ale už se mi nechce držet další nastavení v sušenkách a nechtěl jsem to zbytečně zdržovat do doby, než změníme tabulky.

všechna vlákna, kam přispěl, všechna oblíbená vlákna
To bychom mohli spojit. Protože se dá očekávat, že většina lidí bude chtít sledovat témata, kde reagovala.

Sušenka je jen v prohlížeči, čtečka bývá dost často mimo a nemusí mít o té sušence ponětí.
Když jsem na to reagoval, bral jsem v úvahu, že se sušenky budou občas ukládat do profilu.

Na to by snad nebyla potřebná sušenka. Mělo by stačit číslo uživatele a server už by si zjistil, kterých vláken se sledování týká.
To ano, nebyla. Ale nevím, jestli si můžeme dovolit další databázové dotazy.


Odpověď Alphardovi:
Jestli to bereš stylem ‚kdo to chce, ať si to naprogramuje,‘ jsem ochotný pomoci, ale už asi počkám na SVN.
To snad zatím ne. Ale s příchodem SVN s tím asi začnu. :–)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
protože tohle mi prostě přijde nejlepší
Alespoň bys mohl srovnat vzhled napříč prohlížeči, v Explorerech neleží ten pravý float ve stejné výšce jako odkaz na vlákno.

To v sandboxu nepoznám a nepoznám to ani v ostré verzi.
Jestli má upozornění na nové příspěvky člověku usnadnit orientaci, tedy napovědět mu, co je hodno návštěvy a kde už se nic nového zajímavého nedočte, je současné řešení polovičaté. Respektive funguje stoprocentně jen u toho, kdo sleduje diskusi permanentně a u všech nových vláken okamžitě vyhodnocuje, jestli ho zajímat budou nebo ne.

Napadá Tě, jak to vyřešit? Mně přijde další odlišování nevhodné.
Chceš-li užívat upovídané texty, tak to je opravdu nevhodné, nicméně pořád stejně potřebné. Kdybys jen decentně zdobil ten počet odpovědí, tam jde vymyslet spousta variací. Proč jsou u toho nutná slova?
Šlo by také přidat další (úzký) sloupeček do zobrazované tabulky, kde by se ukazovalo číslo (počet nových), nebo pomlčka (nic nového) nebo nic. To jsi též zkoušel?

Zbytek je asi předčasné řešit.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0