« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »
Autor Zpráva
Str4wberry
Profil
Chamurappi:
Alespoň bys mohl srovnat vzhled napříč prohlížeči
Na to se chystám už déle. Nejedná se o jediný problém v zobrazení napříč prohlížeči.

u všech nových vláken okamžitě vyhodnocuje, jestli ho zajímat budou nebo ne
To není pravda. Nic takového to nevyhodnocuje. Ukazuje to jen, že v již navštíveném vlákně jsou nové příspěvky. Za těch pár let, co tuto diskusi navštěvuji, jsem vypozoroval, že téměř vždy z výjezdu „Poslední diskuse“ vím, zda jsem libovolné téma navštívil nebo ne, ale časy posledních odpovědí či jejich počet jsem si už nezapamatoval, a tak zbytečně klikal do vlákna, kde nic nového nebylo. Tohle přesně řeší toto vylepšení, nic víc.

Respektive funguje stoprocentně jen u toho, kdo sleduje diskusi permanentně
Diskusi v poslední době permanentně nesleduji a zdá se mi, že mi to 100% funguje. Občas sem nahlédnu a hned vidím, že jsi mi sem napsal.

To jsi též zkoušel?
Ne, to jsem nezkoušel, protože se mi to nelíbí. :–) Upozorňovat na to, že v tématu není nic nového, nemá cenu. Ale líbilo by se mi, kdyby témata (s novými posledními odpověďmi, i nenavštívená) byla oddělena čarou od těch přečtených, protože vždy, když po čase znovu načtu hlavní stranu, hledám, co jsem viděl naposledy.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Nic takového to nevyhodnocuje.
Před „a u všech“ jsem neudělal čárku, takže to souvětí má jiný význam, než na jaký mi odpovídáš :-)

téměř vždy z výjezdu ‚Poslední diskuse‘ vím, zda jsem libovolné téma navštívil nebo ne
zdá se mi, že mi to 100% funguje
Téměř vždy ≠ 100 % :-)
Já si zase téměř vždy pamatuji počty reakcí nebo pořadí, sice jen chvíli, ale stačí to na to, abych poznal, kde to žije a kde mě to zajímá. Když vlákno, kde jsme byli (a pamatujeme si to), zmizí z obrazovky a pak se znovu objeví, víme oba dva téměř vždy, že tam je nový příspěvek, i bez upozorňování. Tvé upozorněnky by nám měly odlehčit mozky. A když už, tak pořádně, ne?

Ne, to jsem nezkoušel, protože se mi to nelíbí. :–)
Mně by se to třeba také nelíbilo, byl by to potom vynikající kompromis.

líbilo by se mi, kdyby témata byla oddělena čarou od těch přečtených
Mně též. Stačí nastavit příslušnému řádku třídu, přidat jí barevný border a do sušenky s osmihodinovou expirací zapsat čas načtení.
Str4wberry
Profil
Proč jen s „osmihodinovou expirací“?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Protože po osmi hodinách už obvykle bývají vlákna, která byla původně nahoře, pryč. Asi ale není důvod držet se tak při zemi. Když tam bude roční expirace, tak se také nic nestane.
Stejný efekt by se možná hodil i u zobrazení vláken — oddělit čárou nové příspěvky.
Str4wberry
Profil
Chamurappi: „Protože po osmi hodinách už obvykle bývají vlákna, která byla původně nahoře, pryč.
Přes noc toto neplatí, proto jsem se ptal.

Stejný efekt by se možná hodil i u zobrazení vláken — oddělit čárou nové příspěvky.
Dobrý nápad.

Mimochodem: to současné oddělování čarou se Ti líbí?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberry:
Přes noc toto neplatí
Pravda, na noc jsem zapomněl. To tu jsme jen my dva :-)

to současné oddělování čarou se Ti líbí?
Připadá mi až příliš výrazné. Ta čára by klidně mohla mít barvu #D6DBDE, tedy tmavší ze zdejších dvou šedivých, a stačilo by to. (Nebo třetí šedivou — #BDC6CB — tou se kreslí vodorovné čáry v příspěvcích.)

V současném sandboxovém CSS ti vypadl středník za marginem na řádku 283, proto je teď u formuláře širší mezera mezi „Vaše odpověď“ a pruhem s tlačítky.
Str4wberry
Profil
– Platnost sušenky je nyní na rok.
– Barvu jsem změnil, taky se mi to tak zdálo.
– Díky za upozonění, opraveno.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
opraveno
Ta mezera je tu pořád, protože selektor „.form p“ je silnější než „.reply“.

V Exploreru se oddělující čára neukazuje. Zřejmě bude potřeba dát border buňkám, ne přímo řádku.
Chamurappi
Profil
V tabulce s kategoriemi na úvodní stránce sandboxu nepatrně zlobí čeština, texty jsou uložené ve windows-1250.
Str4wberry
Profil
Chamurappi:
Zřejmě bude potřeba dát border buňkám, ne přímo řádku.
Vypadá to tak.

nepatrně zlobí čeština
Už by měla být hodná.
habendorf
Profil
V "Můj profil" zlobí Aktivity uživatele (počet témat se překrývá s linkem).
Str4wberry
Profil
Vím, už to někdo hlásil. Zkusil jsem i lehce změnit styl, takže by mělo jít snadněji rozeznat počty příspěvků příslušících ke jménu na stránce statistiky.
Kajman_
Profil *
Co ten počet nových příspěvků dát do stejného sloupečku jako příspěvky a rozlišit šedou, že jsem viděl třebas všechny?

12 - celkem 12, viděny všechny
12 - celkem 12, nenavštíveno
2/12 - celkem 12, navštíveno, ale neviděny poslední dva příspěvky
Str4wberry
Profil
No, pořád nad tím přemýšlím. Barvení počtu odpovědí by bylo také pěkné. Jenže tam zase nevím jak napasovat počet nových (ano, zajímá mě ten počet a v „title“ mně to nestačí, Chamurappi), protože u témat, která mě tak moc nezajímají, neklikám po každé nové odpovědi. Musela by se měni barva či tučnost — např. 5 a víc nových => tučně… nevím, přijde mi to takové komplikované pro návštěvníka. To připisování znaků se mi také nelíbí — rozhazuje sloupeček odpovědí, že čísla nejsou přesně pod sebou.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Jenže tam zase nevím jak napasovat počet nových (ano, zajímá mě ten počet a v ‚title‘ mně to nestačí, Chamurappi)
Tečky by skutečně nestačily? Počet teček = počet odpovědí. (Snesl bych je možná i tam, kde se teď ukazuje text.)

Musela by se měni barva či tučnost — např. 5 a víc nových => tučně…
Naopak, s přibývajícím počtem neviděných odpovědí je pravděpodobnější, že to vlákno člověka nezajímá.
Nešlo by k rozpoznání zájmu nějak využít tu novou dělicí čáru na úvodní stránce?

připisování znaků se mi také nelíbí — rozhazuje sloupeček odpovědí, že čísla nejsou přesně pod sebou
To by šlo pomocí pozicování srovnat.


Na stránce s výsledky hledání se posledních pár dní zobrazují úryvky příspěvků velkým a tučným písmem, vypadá to nepřehledně.
Výjezd posledních diskusí by nemusel přepisovat sušenku s poslední návštěvou, pokud si návštěvník prohlíží jinou než první stránku.
Str4wberry
Profil
Chamurappi: „pokud si návštěvník prohlíží jinou než první stránku

Na jaké stránce se tak děje?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Myslím, že při listování v dalších stránkách seznamu posledních diskusí. (Možná už se to neděje, teď jsem to nezkoušel, ale dřív mi připadalo, že se to děje.)
Chamurappi
Profil
Všiml jsem si, že se před nějakou dobou objevil odkaz „Vymazat“ i u prvních příspěvků ve vláknech. Bude někdy fungovat?
Kdyby to jinak nešlo, můžu upravit JS na hromadné mazání, aby u prvního příspěvku nejprve zařídil přesun někam, kde nebude první, a pak teprve ho smazal.
Str4wberry
Profil
Chamurappi: „Bude někdy fungovat?

Ano. Ten nefunkční odkaz „Vymazat“ tu máme již od 21. 4. 2009. Do připravovaného nasazení sandboxu ho odstraním.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
ho odstraním
Takže asi nemá cenu, abych se pouštěl do tvorby té JavaScriptové záplaty (přesun + výmaz).

Opravil bys prosím vzhled odkazů na stránce s výsledky hledání? Po smazání stylů pro třídu „txtSm“ vypadají dost neučesaně. Bylo by těžké doplnit k výsledkům i jména autorů nalezených příspěvků?

Teď jsem ti chtěl napsat, že se mi ten horní pruh s ikonkami kategorií na úvodní stránce moc nelíbí (kvůli nehezkému zvětšování při hoveru a protože zabírá zbytečně moc místa), ale koukám, že už tam není.
Str4wberry
Profil
Souhlasíš nyní s podobou výsledků hledání při „Témata & příspěvky“? Mimochodem, má vůbec smysl hledání „Jen témata“?

Mně se také moc nelíbil, ale něco takového by se v budoucnu hodilo pro jednodušší přístup k sekcím při poslední diskusi nahoře. Možná by to mohlo být vedle „Přihlášen/a jako“ nebo pod nadpisem „Poslední diskuse“ a sloužilo by to i jako filtr příspěvků.
Str4wberry
Profil
Našel by se prosím někdo, kdo sleduje vývoj a byl by schopen chystané novinky připsat do nápovědy?
Alphard
Profil
[#22] Str4wberry
Docela se snažím sledovat, jsem ochotem zpětne projít příslušná vlákna a nápovědu doplnit. Jestli souhlasíte, nerad bych to dělal zbytečně.
PS: dám tomu vyšší prioritu než doplňování FAQ :-)
Str4wberry
Profil
To by bylo dobré, zvládneš to do konce měsíce (tj. úterý 30. 6.)?
Alphard
Profil
Str4wberry:
To by bylo dobré, zvládneš to do konce měsíce (tj. úterý 30. 6.)?
A sakra, já se těch termínů nezbavím :-) Pokusím se.
Jak to mám psát? html, bb code, ...
Str4wberry
Profil
Nejlepší podle mě bude, když si budeš hrát přímo se soubrem manual_eng.html.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Souhlasíš nyní s podobou výsledků hledání při ‚Témata & příspěvky‘?
Doplnil bych styly:
#searchresults dl { margin: 0; }
#searchresults dd { font-size: 90%; margin: 2px 0 0 1em; }
Ještě bych měl jeden nápad (jako doplněk, ne náhradu stávajícího odkazu), ale to je možná zbytečný luxus.

Mimochodem, má vůbec smysl hledání ‚Jen témata‘?
Asi nemá.

něco takového by se v budoucnu hodilo
To zatím hoďme do budoucna. Mohlo by to být rozbalovací při najetí či kliknutí.


Reaguji na Alpharda:
Hodně štěstí. Budu rád, když se toho někdo chopí, a předem se omlouvám, pokud ti do toho začnu moc kecat :-)
Na nápovědu ke klávesové mapě už je přichystaný dynamicky generovaný polotovar. Možná by bylo dobré rozdělit povídání do více stránek, protože asi bude dlouhé.
Alphard
Profil
Chamurappi:
Možná by bylo dobré rozdělit povídání do více stránek, protože asi bude dlouhé.
Uvidím, jak budu stíhat. Nemuselo by být špatné dát jako první stránku stručný základ a pak tematicky oddělit pár dalších stránek.

a předem se omlouvám, pokud ti do toho začnu moc kecat :-)
Bez obav, to nestihneš :-)

Str4wberry:
Dobře. Byl to blbý dotaz, jak jsem ho dopsal, tak jsem šel ukládat zmíněný soubor a otevřel ho v editoru.
Str4wberry
Profil
Chamurappi:
ale to je možná zbytečný luxus
Proč si trochu luxusu nedopřát. Kam a v jaké podobě ten odkaz umístit?

Asi nemá.
Potom bychom mohli napevno přidat <input> pro jméno autora.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
V Explorerech jsou mezi výsledky hledání nějaké divné mezery. Měly by zmizet, pokud odstraníš odřádkování před jednotlivými <li>.

Kam a v jaké podobě ten odkaz umístit?
Třeba jako znak „#“ před jméno…? A nebo naopak udělat z úryvku textu odkaz na #najdi(…) a z mřížky odkaz na příspěvek.
Pokud mám nastavený typ hledání na „kterékoliv slovo“, jde použít „#najdi(jednoslovo|druhéslovo|atd, číslo)“.

napevno přidat <input> pro jméno autora
Může být.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0