« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »
Autor Zpráva
Bubák
Profil
Mimochodem, má vůbec smysl hledání „Jen témata“?
Několikrát jsem to použil. Nedá se třebas z logu zjistit, jak je tohle hledání využívané?
Myslím si, že tahle volba ničemu nevadí, proto by mohla zůstat.
Kajman_
Profil *
ke hledání
„Jen témata“ - a co kdyby se tomuto trošku změnil význam. Něco jako zobrazit jen témata. Většinou hledám hodně stará vlákna, takže bych si mohl navolit, že ve výsledku chci zobrazit z každého vlákna jen jednu položku (jestli to bude nejnovější, nejstarší, seznam autorů nebo jejich součet je už jedno).

Nebo by se mohlo v názvu tématu hledat jen v prvním či posledním, prostě když je hledané slovo v názvu tématu, tak se stále opakuje i když v textu už nic nového není.

Také mi tam hodně chybí omezení na fórum - nejlíp multiple. Např. slovo select je v databázích, javascriptu, html a nechci hledat ve všem. Tohle omezení by při jeho použití pomohlo i databázovému serveru.

A taky by to mohlo hledat v důležitých vláknech (zpravidla faq) i když jsou starší než zadané dny a hodit tyto výsledky nahoru s označením, že jsou důležité, nebo tak něco. A jestli tu bude někdy v budoucnu více stupňů důležitosti vláken, tak i hledat např. v zajímavých vláknech. Ale všechny tyhle věci by bylo dobré si promyslet a otestovat, takže to je spíš na další kouli.

k nápovědě
Alpharde, dopiš prosím do té nápovědy i možnost prexxx pro případ, že obarvovač špatně uhádne jazyk sám. Já už si přesné xxx nepamatuji, ty budou někde v php, takže s výčtem musí pomoci Str4wberry. Možná bych mohl sepsat nějaký odstaveček, když by Ti to pomohlo. Jazyk lze většinou i nastavit úvodním komentářem.
Alphard
Profil
Kajman_:
Něco už k tomu mám napsané, tím jsem skoro začal. Výčet všech možných prephp, prejs atd. mi právě chybí. Někde mám starší zdrojáky diskuse, tak se zkusím podívat tam. Ale jestli o tom má někdo přehled, zjednodušilo by mi to práci.
Ten úvodní komentář má vypadat jak? (ve vlákně o barvení o tom není žádná zmínka. Případná doplnění pište tam, ať tady není zmatek.

A k značení ještě jedna věc. Nemáme tlačítko pro škrknutí textu. Nevím, jestli se na to zapomnělo nebo to bylo zamítnuto, v nápovědě jsem to zmínil.
Str4wberry
Profil
Kajman: „takže s výčtem musí pomoci Str4wberry
[pre(php|js|html|css|mysql|sqlite|pgsql|apache|none)?\]

Alphard: „Nemáme tlačítko pro škrknutí textu.
A potřebujeme ho? Já ho včera nakreslil, přidal do šablony, ale potom mě napadlo, zda se využije. Snad jen při editacích, kde by mohlo být i tlačítko pro značku [edit]. Možná tlačítko pro značku [small] bych mohl doplnit.
Alphard
Profil
Str4wberry:
Děkuji za výčet. A značku pro škrknutí jsem myslel právě do formuláře pro editaci. Normálně IMHO nemá smysl.
Small je na tom podobně, mám ji v nápovědě, tlačítko nemá.
Barvičky raději nezmiňuji. Jen pro zajímavost, funguje to jen moderátorům nebo všem?
Nezapomněl jsem ještě na nějaku značku?
Editace <ins> je kvůli sématice? Jiný význam nevidím.
Str4wberry
Profil
Alphard:
funguje to jen moderátorům nebo všem?
Jen moderátorům.

Editace <ins> je kvůli sématice? Jiný význam nevidím.
Zatím skutečně moc význam nemá. V budoucnu bude mít v title čas úpravy stejně jako moderátorské poznámky a využije se při přilepování příspěvků (J.6).

Nezapomněl jsem ještě na nějaku značku?
Myslím, že je to všechno.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kajmana:
A taky by to mohlo hledat v důležitých vláknech (zpravidla faq) i když jsou starší než zadané dny
Zdokonalování zdejšího hledání pro běžné kolemjdoucí asi nemá cenu, naši náčelníci se již párkrát vyslovili pro používání Googlu místo té zdejší příšerky.
Fakt je, že Google má diskusi zaindexovanou docela dobře, hledá rychle a s jeho API se příjemně pracuje. V příští kouli bych rád udělal nějaké propracovanější javascriptové hledátko, podobné, jako je už nyní v sandboxu při vyplňování titulku nového vlákna.


Reaguji na Alpharda:
Nemáme tlačítko pro škrknutí textu.
Škrtání je jen pro kvalifikované diskutéry, tlačítka jsou pro začátečníky :-)
Už jsem na této diskusi potkal tučné citace, odkazy v kurzívě, citace v [pre] atd. — když dáme lidem další čudlík, budou ho mačkat i bez důvodů.


Šla by nějak zmenšit mezera, kterou dělají opakované <br>? Líbí se mi, jak jsou nové styly diskuse vzdušnější, ale vyšší výška řádku přináší i zbytečně velký průvan. Chtělo by to prázdné řádky scvrknout na 50 až 75 %.
Bubák
Profil
ke hledání
Hodně si vymýšlím, ale šlo by hledání rozšířit nějak takto?
Jméno zasilatele: . . . . .
Témata a příspěvky: : . . . . .

Mám na mysli možnost hledat třebas od Asdfg příspěvek, kde psal o bflmpsvz.
Str4wberry
Profil
Přesně to jsem zmínil na předchozí stránce.
Chamurappi
Profil
Reaguji na sebe:
Chtělo by to prázdné řádky scvrknout
Třeba tímhle stylem:
.posttext br { line-height: 90%; }
keeehi
Profil
Pokud chce někdo editovat příspěvek, třeba poměrně rychle po sobě, tak ho zastaví antispamová ochrana. To je jistě dobře, jenže je v ní napsáno, že se může přidat příspěvek až po 30-ti sekundách. To je jistě také dobře. Problém ale je, že ani po třiceti sekundách to nejde editovat -> buď je to rozbitý, nebo tam je třeba ve scriptu ochrana místo 30ti 50 sekund, nevím kde je zakopaný pes, ale ty časy nesedí.
Alphard
Profil
keeehi:
že se může přidat příspěvek až po 30-ti sekundách. To je jistě také dobře.
To není dobře (to -ti tam je chybně). Já tuto hlášku jako moderátor nevídám, je to tam takhle doslova?

Pokud jde o problém samotný, tak to Str4wberry snad zkontroluje.
keeehi
Profil
Taknějak ano, až tu hlášku uvidím, tak ji překopíruju.

Ještě jedna maličkost. Nešlo by změnit, že když se po editaci objeví hláška "Text příspěvku byl editován" tak aby byla místo červené zelená? Já vím, je to taková blbost, ale člověk se občas v první chvíli lekne, co to zase udělal špatně, když na něj vyskočí červený text.
Alphard
Profil
keeehi:
Nešlo by změnit, že když se po editaci objeví hláška "Text příspěvku byl editován" tak aby byla místo červené zelená?
V nové verzi zmizí úplně, nech se překvapit :-)
Mimochodem, nasazujeme 1. 7. 2009
keeehi
Profil
hláška při pokusu o editaci: "Anti-spam ochrana: můžete zaslat zprávu jednou za 30 sekund!"

Ještě jedna anomálie, v tomto vlákně si můžu editovat jek chci, a žádná antispamová ochrana mě neblokuje.

V nové verzi zmizí úplně, nech se překvapit :-)
Skoro se až začínám bát, co tu bude za novoty :o takhle se mi to docela líbí.
PS. hlavně aby zase nesněžilo ***, vánoce v létě?
Chamurappi
Profil
Reaguji na keeehiho:
tak aby byla místo červené zelená?
Na tuhle hlášku už skoro nikdo koukat nebude, až nasadíme verzi, která je v sandboxu. Myslím, že už ani tam teď černá červená není. (Nyní je ta věta tak, jak jsem ji napsat chtěl.)

Máš-li nějaké další návrhy na vylepšení, založ si vlastní vlákno, nebo je připiš do vlákna věnujícího se příštímu balíku úprav. Tady dolaďujeme rozpracovanou verzi nových skriptů a nesouvisející nápady a postřehy zde trochu ruší (a hrozí jim zapadnutí a zapomenutí).


Reaguji na Alpharda:
Mimochodem, nasazujeme 1. 7. 2009
Já myslel, že to je jen termín pro ukončení vývoje, po kterém bude následovat měsíční testování a dolaďování drobností.
keeehi
Profil
Chamurappi
Omlouvám se, nevěděl jsem , že už je dvojka.
Str4wberry
Profil
Jedná se o hlášku: „Anti-spam ochrana: můžete zaslat zprávu jednou za 30 sekund!“

Nějak se to týká i editací. A hraje v tom někdy roli i keš. Je to vlastně strašně otravné. Hrozně mě to štvalo, když jsem nebyl moderátor. Teď mě napadlo, jestli s tím djpw.js počítá.

Problém ale je, že ani po třiceti sekundách to nejde editovat
Protože v případě nepočkání 30 sekund se ten čas začne počítat znovu.

Nešlo by změnit, že když se po editaci objeví hláška ‚Text příspěvku byl editován‘ tak aby byla místo červené zelená?
Plánoval jsem předělat barvy všech hlášek — úspěch → zelená, neúspěch → červená. Ale jelikož běžní členové se s hláškami příliš setkávat nebudou, tak jsem to odsunul. A je to přesně, jak asi chtěl napsat (ale nenapsal) Chamurappi — hlášky červené nejsou.

Skoro se až začínám bát, co tu bude za novoty :o takhle se mi to docela líbí.
Jestli máš chuť a čas testovat vývojovou verzi, pošlu Ti přístupové údaje.
keeehi
Profil
Str4wberry
Protože v případě nepočkání 30 sekund se ten čas začne počítat znovu.
I když se začal počítat znova, tak jsem počkal 40 vteřin (pokud windows do 40-ti napočítat umí), ale ani potom mě to do editace nepustilo

Jestli máš chuť a čas testovat vývojovou verzi, pošlu Ti přístupové údaje.
Což o to chuť by byla, s časm je to trochu horší ale po večerech si většinou několik hodin najdu (jako teď cca od 21-1:37)
Str4wberry
Profil
Keeehi: „ale ani potom mě to do editace nepustilo

Tak to asi šlo o ten problém s keší. Přístupové údaje jsem Ti poslal na e-mail.
Alphard
Profil
Návrh nápovědy
Mám tady alfa verzi nové nápovědy (ještě jsem to po sobě ani nečetl). Zatím mě zajímá váš názor na rozsah, jestli něco přidat, ubrat, jestli jsem zapomněl na nějakou funkci, která by měla být zmíněna a další důležité věci, které se opavují způsobem smazat a od začátku. Můžete komentovat i zbytek, ale zdůrazňuji, že forma ani styl rozhodně není konečný a do zdojáků se radši nedívejte :-)

Plus tady mám návrh na konečnou podobu:
• Na začátku shrnout to nejdůležitější
• Vytvořit obsah podrobné části (ať již umístěny před úvodem nebo až za ním)
• Mezi jednotlivými částmi rolovat z obsahu, skrývat je javascriptem nebo dát na samostatné stránky.
• Vytvořit seznam kotev na jednotlivé části pro případné odkazování
keeehi
Profil
Upravil bych obrázky do nové verze. Uživatel je chudák už tak vyjukaný, a když tam uvidí obrázky které jsou sice hodně podobné, ale né úplně stejné s realitou, může ho to trochu zmást

[small]Co jsem se po přečtení návodu toho nového dozvěděl. Bude to asi tím, že jsem návod nikdy pořádně nečetl :)
PS. Je někde nějaké testovací vlákno? Kde by si člověk mohl testovat, jak to zde funguje a to vlákno by neskákalo dopředu ve výpisu?[/small]
keeehi
Profil
A měl bych tu novou chybku:
Když jsem napsal příspěvek, a použil [small], tak ten text hezky zšednul. Když jsem ho ale potom trochu zeditoval a uložil, tak ten text už šedý nebyl. viz výše
Str4wberry
Profil
Testovat můžeš u ledu.

Díky za připomínku, regulárnímu výrazu chyběl modifikátor „s“.
Alphard
Profil
keeehi:
Děkuji za připomínky. Obrázky předělám, jen ještě počkám, jestli se něco nezmění. Chybí ti tam něco nebo zdá se ti něco nedostatečně vysvětlené?

Ještě se omlouvám za mystifikaci s prvním červencem. V některém starším příspěvku to asi bylo zmíněno jako datum plánovaného nasazení a já jsem to bezmyšlenkovitě opsal. Testovat samozřejmě musíme.
keeehi
Profil
Alphard:
Nic mi tam snad nechybí. Jen mě napadla taková myšlenka, zda to třeba nerozdělit na dvě stránky (nebo to nějak graficky oddělit). Jedna část by byla úplně pro ty začátečníky, kteří jsem přijdou poprvé a nevědí která bije. Ti nepotřebují znát prephp prejs (můžeme být rádi, že to alespň někteří do toho pre dají). Pokud to bude kratší, nebude je rozptylovat to všechno ostatní co je pro ně prozatím zbytečné. A v té druhé části bude ten zbytek pro y, co se tu pohybují déle.

Když to tak píšu, tak mě napadá, že by to chtělo někam dopředu vypíchnout aby používali pre a zdůvodnit jim, že se to pak lépe čte, snáze se v tom hledají chyby a tím jim někdo rychleji pomůže. Repetitio est mater studiorum – Opakování je matkou moudrosti
Kajman_
Profil *
Alphard
Jen jsem si všiml, že u rss je odkaz na diskuse.jakpsatweb.cz/rss2.php?forum=18,9,19 ale je zobrazeno diskuse.jakpsatweb.cz/rss2.php?forum=18,30,19

U toho pre bych možná připsal něco v tom duchu, že můžou zkusit dát jen pre a náhled a až když to špatně obarví, můžou zkusit pomoci s tím prexxx.
Alphard
Profil
keeehi:
Ano. To je zhruba v plánu, [#21] Na začátku shrnout to nejdůležitější

Kajman:
Dík, to RSS je v podstatě zkopírováno ze Str4wberryho návodu. Původně tam bylo U ledu (id 30, ale tu sekci nechci moc zvýrazňovat) a zapomněl jsem to přeepsat.

U toho pre bych možná připsal něco v tom duchu, že můžou zkusit dát jen pre a náhled a až když to špatně obarví, můžou zkusit pomoci s tím prexxx.
Náhled jsem celkově zapomněl zmínit, doplním to. Děkuji
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
:hover efekt moderátorské poznámky se mi moc nelíbí. Co není odkazem, nemělo by mít :hover (zejména, když na této diskusi nemají :hover ani odkazy), jinak mám tendenci na to klikat.
$l_moderator Chamurappi: A zrovna teď je převod moderátorských poznámek do HTML a zpět poněkud rozbitý.
Str4wberry
Profil
Asi bych také nápovědu rozdělil na „klasickou nápovědu“ (rozsahem ne větším oproti současné) a „pro pokročilé“, kde se uplatní texty, které sepsal Alphard. Rady pro moderátory bych možná vypustil úplně.


Reakce na Chamurappiho:
A zrovna teď je převod moderátorských poznámek do HTML a zpět poněkud rozbitý.
Klasika. Jednu chybu jsem opravil [#24], dvě nové vznikly. :–)

:hover efekt moderátorské poznámky se mi moc nelíbí
Souhlasím.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0