« 1 2 3 4 »
Autor Zpráva
Str4wberry
Profil
Chamurappi:
Jak správně vložit Flash do stránky » La Trine
Napadá Tě, jak se to stalo?

Má někdo další návrhy na obohacení mapy?
Někdo další ne, ale já bych ještě přidal odkaz: Doporučuji používat standardní vlastnosti HTML DOMu
srigi
Profil
Som za pridanie DGX-ovho rozjimania nad stylovanim formularov (1, 2).
Okrem toho by sa IMO hodil aj odkaz na moje riesenie zaheslovania stranky v PHP s vyuzitim MySQL.
Chamurappi
Profil
Reaguji na J:
pristupnost.nawebu.cz
Na úvodní stránku zmíněného webu se moc často neodkazuje, našel jsem jen jeden výskyt za poslední rok. Občas (velmi zřídka) někdo odkáže na tam umístěná pravidla přístupnosti, která se hodí ale nanejvýš na peskování státních institucí, nejsou sama o sobě moc poučná.

pistecesky.ic.cz
Nevím, jestli si to Fakuj zaslouží. Zatím na něj téměř nikdo neodkazuje. Když ho do mapy zařadím, začnou k němu lidé posílat každého mamlasa jen proto, že budou mít tuto možnost při ruce. A mamlas se tam dočte vlastně jen vzácnou informaci, že nemá psát jako mamlas. Na to stačí pár slov i bez odkazu. Uvažuji, že bych zařadil do mapy nějakou frázi…


Reaguji na Str4wberryho:
Napadá Tě, jak se to stalo?
Napadá.

Někdo další ne
Slůvko „další“ se mělo vztahovat k návrhům, ne k někomu :-)

já bych ještě přidal odkaz
Přidal jsem. Ale není to JS FAQ, proto není ve větvi „diskuse“. Možná by i některé ostatní FAQ zapadaly lépe do jiných větví. Přemýslím nad tím, jestli je celá ta základní hierarchie dostatečně intuitivní. Má třeba smysl oddělovat JPW-věci od ostatních? Nedávalo by jiné rozvržení větší smysl?


Reaguji na srigiho:
Zařadil jsem odkaz na dokonalejší stylování.
Tvé zaheslování bychom možná mohli překopírovat do FAQ v PHP kategorii. Co na to kolegové moderátoři?
Mistr
Profil
Chamurappi
Tvé zaheslování bychom možná mohli překopírovat do FAQ v PHP kategorii. Co na to kolegové moderátoři?
Nejsem proti.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Mistra:
Zajímalo mě spíš vyjádření někoho, kdo sleduje kategorii PHP a kdo ví, zda je srigiho postup vhodný pro zařazení do FAQ.
Alphard
Profil
V PHP se neustále opakují některé dotazy, jako např. zmenšení obrázů, upload apod.
Proto se chystám rozšířit místní FAQ. Podívám se i na script od srigiho a případně ho zahrnu.
Str4wberry
Profil
Reakce na Chamurappiho:
Má třeba smysl oddělovat JPW-věci od ostatních?
Jsem toho názoru, že je. Pokud mapa hodně nenabobtná, tak bude stačit současné rozvržení.

Slůvko ‚další‘ se mělo vztahovat k návrhům, ne k někomu :-)
:–)


<mimo-téma>
Gratuluji k moderátorskému titulu, Alpharde. Jak dlouho tomu je? (Používám totiž výhradně sandbox, kde jsi obyčejný člen.)
</mimo-téma>
Alphard
Profil
Str4wberry
Díky. Je to jen pár dní. Trochu mě zklamalo, že moderátorství není synchronizované se sandboxem, protože jsem DT psal hlavně kvůli přístupu do něho.
Alphard
Profil
srigi:
Okrem toho by sa IMO hodil aj odkaz na moje riesenie zaheslovania stranky v PHP s vyuzitim MySQL.

Chamurappi:
Zajímalo mě spíš vyjádření někoho, kdo sleduje kategorii PHP a kdo ví, zda je srigiho postup vhodný pro zařazení do FAQ.

Myslím, že v dané podobě ne. Líbí se mi dobře okomentovaný základ, ale má to své mouchy.
• jak již poznamel joe, vstupy nejsou zabezpečené, je nutné escapovat
• jméno a heslo se porovná již v dotazu, where jmeno and heslo, není to třeba dále řešit v kódu
• lepší výpis chyb, nevyplněné username snad není důvod k ukončení stránky die("...")
• šlo by to vylepšit více, ale nekomplikujme to, má to zůstat jednoduché

srigi:
Když zůstaneme u těch jednodušších návodů, tak velice podobný popsal Jakub Vrána. Kdyby jste se trochu inspiroval a doplnil ošetření vypnutého magic quotes (které předpokládá zapnuté), tak to použiji.
Jestli se to rozhodnete upravit, používejte prosím diakritiku.
DoubleThink
Profil *
Rád bych připojil svůj názor. Berte to jako názor k diskusi ne jako direktivu.

Nerad bych se někoho dotkl, ale pokud bych vybíral časté odkazy, respektive odkazy, které se díky Chamurappiho scriptu stanou častými, důrazně bych protežoval oficiální literaturu. To znamená ne tohle ale tohle. Samozřejmě některé věci nejsou popsány v dokumentacích tak konkrétně. V takovém případě ale vybírejme renomované weby. Rozhodně bych sem netlačil rady nějakých pisálků, kteří objevili funkci mail, píšou o ní elaborát a chudáci implementátoři pak budou mít problémy s češtinou a antispamovými filtry.
Chamurappi
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
důrazně bych protežoval oficiální literaturu
Snažím se upřednostňovat dobrou a dobře srozumitelnou literaturu. To, jestli je oficiální, považuji za vedlejší. Oficiální je většinou anglicky, takže ztrácí bod oproti českému výkladu obdobného rozsahu.

V takovém případě ale vybírejme renomované weby.
Třeba tisův web moc renomovaný není, ale na jeho popis vodorovného centrování zde odkazuje 150 příspěvků. Zdejší diskutéři si dotyčnou adresu strkají navzájem pod nos, odkazují na ni (přestože návod není nijak objevný) a k článku nikdo nemá výhrady, proto si místo v klávesové mapě zaslouží. Nebo ne?

Rozhodně bych sem netlačil rady nějakých pisálků, kteří objevili funkci mail
V oblasti HTML/CSS/JS dokážu kvalitu postupů posoudit, v oblasti PHP ne, takže věřím všemu, co mi tu kdo nakuká. Na ty nějaké pisálky objevující funkci mail zde odkazuje 31 příspěvků, předpokládal jsem tudíž, že je to docela častý odkaz. Možná nezaslouženě. Nevím. Klidně se rozepiš o tom, co všechno bys vyhodil. (Nebo kdokoliv jiný se může rozepsat.)

Když už tu jsi: Bylo by možné nějak rozumně vylovit z databáze této diskuse seznam nejčastěji odkazovaných stránek?
SwimX
Profil
DoubleThink
To znamená ne tohle ale tohle.
Ohradím se, protože návrh na tisovy uvozovky jsem vznesl já. Myslím si že je ot hezky a srozumitelně popsáno. Navíc jak řekl Chamurappi, je to česky a to zde bude asi rozhodjící, ne každý vládne angličtinou na takové úrovni.

K druhému odkazu na formulář na email: uznávám, že není dobrý. Na druhou stranu ten Alphardův ve FAQu mi příjde zbytečně složitý pro začátečníka co si chce poslat email. Navrhuji ať tedy Alphard přidá do FAQu i jednodušší verzi odesílání českého emailu, než tam je. Myslím, že by stačila i taková:
<?php
function cs_mail($KOMU, $PREDMET, $TEXT, $FROM){
  $hlavicky = "Content-type: text/plain; charset=windows-1250 \n";
  $mail = mail($KOMU, "=?cp1250?B?".base64_encode($PREDMET)."?=", $TEXT, "From: =?cp1250?B?"."?=".$FROM."\r\n".$hlavicky);
  return $mail ?true:false;
}
?>
Alphard
Profil
Chamurappi:
Mohl by jsi prosím do frází přidat:
Moderátor Alphard: Vkládejte prosím kód do


SwimX:
Navrhuji ať tedy Alphard přidá do FAQu i jednodušší verzi odesílání českého emailu, než tam je.
revizi se nebráním, ale tohle se mi moc nelíbí, samozřejmě se mohou vyjádřit i jiní
$FROM jako povinný parametr, nemožnost dodat další hlavičky a natvrdo určené kódování mi nepřipadá ideální, kdybyste tam dal aspoň konstantu
SwimX
Profil
<mimo-téma>
Alphard
tohle se mi moc nelíbí
to chápu, ale to určování kódování mi přijde pro začátečníka dost složité. Moje funkce byla jenom na rychlo ořezaná fce kterou používám.
</mimo-téma>
srigi
Profil
Alphard
Zdravim, upravil som teda prispevok, tak aby bol pouzitelny. Nakolko ale nemam pravo originalny prispevok editovat, ulozil som aktualizovanu podobu textu prispevku na tomto mieste (UTF-8). Kod som otestoval, funguje.
tiso
Profil
SwimX - česky a slovensky je kúsok rozdiel.
DoubleThink, Chamurappi - ten môj web vznikol za tým účelom - aby som sa nemusel stále opakovať. Pôvodne som mal väčšie plány, žiaľ som ich nedotiahol do konca. Či si zaslúžia byť tie odkazy na zozname alebo nie? Neviem posúdiť. Práve preto som ich ani nenavrhoval.

Späť k téme: čo takto odkaz na http://google.com?q= s tým, že by sa len doplnila fráza? Osobne som to párkrát použil.
Alphard
Profil
tiso:
Späť k téme: čo takto odkaz na http://google.com?q= s tým, že by sa len doplnila fráza? Osobne som to párkrát použil.
Chamurappi tam již má funkci pro vyhledávání s tím, že se vypíšou i první tři výsledky, nebo jak to bylo

Ukazka:
Výsledky hledání „Import dat v PHP“ v Googlu:

 1 • PHP+Mysql - import dat z tabulky do databáze - Webtrh
 2 • Import dat | phpMyAdmin.cz
 3 • import dat do mysql | diskuse | JakNaWeb.com
 4 • Skript pro import dat z EasyBlogu do NucleusCMS — I'm a PC - Radek ...
tiso
Profil
Alphard - aj tak sa dá...
Chamurappi
Profil
Reaguji na tisa:
čo takto odkaz na http://google.com?q= s tým, že by sa len doplnila fráza?
Takovou funkci jsem již v mapě měl (byla zařazena mezi frázemi, v současném sandboxu ještě je), ale zrušil jsem ji. Protože:
1) V řadě případů nejsou nalezené výsledky optimální.
2) Sám tazatel má občas šanci, že se se svojí otázkou dostane na první místa v hledání. Pak někdo jiný vyhledává stejný problém a najde místo užitečné rady odkaz na vyhledávač, ze kterého přišel.
3) Výsledky nejsou konstantní a odpovídající se de facto zříká odpovědnosti za nalezená řešení.
4) Proč zrovna Google? Pokud se tazatel ptá na milionkrát řešenou věc, pomohl by mu stejným způsobem jakýkoliv vyhledávač, takže prosté nasměrování ve stylu „najdi si něco o fytopufu“ stačí.

Funkce na vyhledávání, kterou ukazuje Alphard, by měla tři z uvedených jevů vyrušit.


Reaguji na Alpharda:
K té ukázce hledání mám drobnou estetickou připomínku:
Za horizontální čárou uvnitř sestaveného BB kódu by nemělo být odřádkování. Když jsem tuto část JS psal, předpokládal jsem, že už bude opraven nedostatek P.1. Ta mezera tam vypadá trochu divně, takže se jí tímto zříkám :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Alpharda:
Mohl by jsi prosím do frází přidat ‚Vkládejte prosím kód do […]‘
Staniž se.
Chamurappi
Profil
Přidal jsem frázi „Máš to rozbité.“, ta je docela populární a účinná.
V moderátorské větvi klávesové mapy najdou kolegové Mistrův stručný tip pro příště, převzatý odtud. (Ten půjde samozřejmě pryč :-))

Ještě má někdo nějaký nápad?
tiso
Profil
Chamurappi - nedávno sa tu opäť riešila aktívna položka v menu, ale to skôr patrí do FAQ v sekcii PHP
Alphard
Profil
tiso:
nedávno sa tu opäť riešila aktívna položka v menu, ale to skôr patrí do FAQ v sekcii PHP
Asi ano, Chamurappi nemá kam odkazovat. Doplním to do FAQ, ale teď ještě tak týden nic nestihnu.
tiso
Profil
Alphard - poprosím, zapracuj tam aj moju odpoveď zo staršieho vlákna, na ktorú som odkázal.
Alphard
Profil
tiso:
Rád to využiji. Zároveň odemykám PHP FAQ, jestli budeš mít chuť napsat to dříve než já, klidně to doplň.
Mistr
Profil
Chamurappi:
najdou kolegové Mistrův stručný tip pro příště
Tys tam, Chamurappi, vážně dal ten můj příspěvek celý? Vždyť je to jak román od Aloise Jiráska - na první stránce vjedou do lesa a na padesáté v něm ještě jsou. :-)

Ale jak to zkrátit...?
Alphard
Profil
Mistr:
Ale jak to zkrátit...?
Odkazem na nápovědu?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Mistra:
Vždyť je to jak román od Aloise Jiráska
Právě proto mě to zaujalo :-)

Ale jak to zkrátit...?
Radikálně. Zrušit. Za měsíc už podobný text nebude potřeba, nepůjde jedním kliknutím citovat celé příspěvky.
Mistr
Profil
Chamurappi
Za měsíc už podobný text nebude potřeba, nepůjde jedním kliknutím citovat celé příspěvky.
Už za měsíc? Och, jak ten čas letí...
Str4wberry
Profil
Přidal bych Bubákův <iframe> s automatickou výškou. (Pokud již není přidán.)
« 1 2 3 4 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0