Autor Zpráva
Str4wberry
Profil
Konečně jsem se dostal k popsání nového RSS zdroje této diskuse. Prosím a žádám Vás o jeho vyzkoušení.

Novinky
  1. Možnost sledovat jen některé kategorie.
  2. Možnost sledovat jen některá vlákna.
  3. Možnost sledovat jen některé uživatele.
  4. Měl by být validní, současný* zdroj občas skončí parse errorem.

Jak na to?
Adresa je diskuse.jakpsatweb.cz/rss2.php (či sandboxová, stejná verze skriptu). Dostupné parametry jsou „forum“, „topic“ a „user“. Více hodnot (pro sledování více fór, témat či uživatelů) lze oddělit čárkou. Uvedu příklady

1) Budu-li chtít sledovat příspěvky v sekcích „O této diskusi“ (ID 18), „U ledu“ (ID 30) a „O Jak psát web“ (ID 19):
diskuse.jakpsatweb.cz/rss2.php?forum=18,30,19

2) Budu-li chtít sledovat vlákna „Úpravy diskuse, rok 2009“ (ID 87504), „Jaké jsou výhody XHTML?“ (ID 11358) a „Nový JavaScript pro diskusi“ (ID 87449):
diskuse.jakpsatweb.cz/rss2.php?topic=87504,11358,87449

3) Budu-li chtít sledovat příspěvky habendorfa (ID 52), Mistra (ID 50) a Bubáka (ID 3409):
diskuse.jakpsatweb.cz/rss2.php?user=52,50,3409

Až se RSS odladí, bude vhodné doplnit <link>y a odkazy na fóra/témata/uživatele.
Alphard
Profil
trochu mi chybí kotvy na konkrétní posty
je mi jasné, že by se to dost zkomplikovalo, avšak kotva na id přísvěvku by snad nebyl takový problém, musela by se ale změnit i šablona
Str4wberry
Profil
Že mě to nenapadlo dřív, když jsem přidával odkazy na kotvy do „Oznámení na email“. Díky.
tiso
Profil
Čo takto možnosť sledovať vlákna do ktorých som niečo napísal? Alebo doplniť odkaz: "pridať/odobrať do/z sledovaných vlákien/kategórií/užívateľov v RSS"
Jan Tvrdík
Profil
Str4wberry:
RSS funguje bez problémů, akorát ten zdroják je napsanej dost copy/paste stylem :)
Str4wberry
Profil
Tiso:
Čo takto možnosť sledovať vlákna do ktorých som niečo napísal?
Obávám se, že to z výkonostních důvodů nepůjde.

Alebo doplniť odkaz: ‚pridať/odobrať do/z sledovaných vlákien/kategórií/užívateľov v RSS‘
Vždyť to jsem psal: „Až se RSS odladí, bude vhodné doplnit […] odkazy na fóra/témata/uživatele.“


Jan Tvrdík:
RSS funguje bez problémů, akorát ten zdroják je napsanej dost copy/paste stylem :)
Souhlasím. Sám jsem se před pár dny divil tomu, jak jsem to tehdy napsal. :–)
tiso
Profil
Str4wberry - odkedy som Tiso?
Alphard
Profil
nechal jsem si dva týdny na testování, ale neobjevily se žádné další problémy
jedivá věc, která mi trochu chybí (kromě již zmíněných kotev), je neuvedení kategorie již v title

místo: Str4wberry na téma: Připrava PHP FAQ přihlášení uživatelů
bych dal raději: Str4wberry (U ledu): Připrava PHP FAQ přihlášení uživatelů

ta fráze "na téma" je IMHO zbytečná
Str4wberry
Profil
Asi je, převzal jsem to z původního RSS. Kategorii do title přidám.


odkedy som Tiso?
V případě, když Tvá přezdívka stojí na začátku řádku, tiso.
tiso
Profil
Str4wberry - ono mi to celkom vadí

Keď už klikáš na nick tak ho nechaj v takej podobe v akej je. Možno to niekomu nevadí ale nemával si s tým problém
Str4wberry
Profil
Přidány kotvy, fráze „na téma“ nahrazena názvem sekce a doplněny obrázky a odkazy.
Alphard
Profil
Str4wberry:
doplněny obrázky a odkazy
Tohle je vynikající, chybí poslední věc, aspoň pro mě. Chtěl bych, aby se mi zvolená témata "přičítala" do jediného feedu. Např.?topic=87504,93382,...
Je mi jasné, že co je jednou uložené ve čtečce nezměníš, ale mohl bys požadované topic(s) ukládat někam k nastavení uživatele, kde by šly snadno měnit. A RSS čtečka by volala rss2.php?user_id=3891. Ještě by k tomu mohlo být přidáno nějaké heslo, aby nebylo možné odebírat kanály cizích členů, nebo naopak ano?

Co myslíš?
Kajman
Profil
Zkusil jsem udědal další copy/paste variantu rss2.0.php, kterážto vyplňuje pubDate a zachová html v příspěvcích.

Parametry jsou stejné. Jen se při použití parametrů hledají příspěvky jen za posledních 60 dnů.

Pokud nebude nikdo proti, časem to nasadím místo současného rss2.php
Kajman
Profil
Alphard:
Chtěl bych, aby se mi zvolená témata "přičítala" do jediného feedu.

tiso:
Čo takto možnosť sledovať vlákna do ktorých som niečo napísal?

Využil jsem k tomu seznam Moje témata. Tam jsou primárně ty, kde jsem přispěl, ale můžu je i odstranit a nebo tam jiné vlákno přihodit. To by mohlo nahradit oba požadavky.

Odkaz včetně kontrolního řetězce bude v záložce Moje témata (zatím jen na sandboxu, kde jsem již i nahradil rss2.php, aby se url již neměnila).

Doplnění: k vygenerovanému URL si můžete přidat &firstposts a pak tam budou i úvodní příspěvky nových vláken. Je možné to i omezit jen na některé kategorie díky vyjmenování jejich čísel - &firstposts=18,30,19

Také si můžete k Mým tématům přidat příspěvky, kde jsou za poslední týden v textu hledané řetězce. Např. &search=wordpress - více řetězců se zapisuje jako php pole: &search[]=wordpress&search[]=drupal

Doplnění: vypisují se jen nečtené příspěvky (rss čtečka bude mlčet, pokud si před její kontrolou nový příspěvek přečtete normálně v prohlížeči)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0