Autor Zpráva
Alphard
Profil
Kolegové, je zde mnoho planých poplachů způsobených slovem hmmm.
Co kdybychom používali jinou frázi pro přivolání moderátora, třeba mmmm nebo úplně jinou kombinaci jako qqq? Jaký na to máte názor?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Alpharda:
Plané poplachy se teď sešly (jen) tři najednou, to je zatím rekord za ten rok a půl. Kterýkoliv moderátor je může bez újmy na sdělení zlikvidovat, protože plané „hmmm“ je jen projev rozbité klávesnice částečně srovnatelný s ostatními typografickými orgiemi. Možná bych ještě chápal jakýsi intonační rozdíl mezi „hm“ a „hmm“, ale mezi „hmm“ a „hmmm“ a „hmmmmmmmmmmmmmmmmmm“ už žádný rozdíl necítím, takže by se měl pisatel toužící si zahmmovat a netoužící po pozornosti moderátora držet maximálně dvou písmen „m“. Pokud se nedrží, první kolemjdoucí moderátor ho opraví. A je klid.

Povědomí o přivolávací zkratce se mezi zdejší štamgasty rozšiřovalo celkem dlouho, její změna by se prosazovala nejméně pár měsíců. Mnoho starších vláken také obsahuje slova s „mmm“, jejichž význam by příštím generacím nebyl jasný.

Plané poplachy jsme tu měly vždy. Dokonce už zde někdo měl tři „m“ v přezdívce. Jsou rušivé, ale snesitelné. Již jsem přemýšlel o tom, že by zdejší JS mohl průběžně kontrolovat příspěvek a zobrazovat někde pisateli svá pozorování (doporučovat [pre], upozorňovat na neuzavřené [b], na přivolání moderátora), ale úvaha zatím ztroskotala u toho někde.

třeba mmmm
Hmmmmm, to by moc nepomohlo :-)

jinou kombinaci jako qqq
Ta je příliš nápadná. Nenápadnost přivolávání má své výhody.
Str4wberry
Profil
Spíš bych tuhle znouzecnost zrušil a přidal tlačítko „Nahlásit příspěvek/vlákno“.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
To by ostatní neviděli, kdo co hlásí. Planých poplachů by bylo mnohem víc a přivolávající by svůj krok nemuseli zdůvodňovat. Nenapadá mě žádné lepší řešení, než ta stávající znouzectnost.
Str4wberry
Profil
Chamurappi:
To by ostatní neviděli, kdo co hlásí.
Viděli. Ukládala by se přezdívka, čas i zdůvodnění. 

Planých poplachů by bylo mnohem víc a přivolávající by svůj krok nemuseli zdůvodňovat.
Bonzovat by nešlo bez přidání zdůvodnění.

Navíc by to bylo mnohem pohodlnější — do mailu nebo RSS by přišla zpráva o nevhodném příspěvku, třeba i s odkazem na jeho smazání apod., než klikat na hledací odkaz a čekat 7 vteřin, než se to najde. Také by se mohl příspěvek po nahlášení více lidmi nějak skrýt…

V současnosti bych zůstal u „mmm“, popisované řešení bych viděl tak na příští rok.
Tomasds
Profil
Str4wberry
Bonzovat by nešlo bez přidání zdůvodnění.

To bych neviděl jako výhodu. Občas si tady zahmmumlám a kdybych to měl povinně komentovat, nechtělo by se mi to vypisovat. Někde je komentář potřeba, někde je hmmovaná záležitost jasná. Je fakt, že lidí, kteří to znají a používají, je tolik, že když jeden nezafunguje, zafunguje další.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Viděli.
Kdo všechno by to viděl? Teď vidí přivolání všichni a pravidelní návštěvníci mu rozumí, zatímco běžní kolemjdoucí nemají tušení, že na ně někdo přivolal uklízečku. Štamgasti se mají navzájem pod dozorem, vše je hezky průhledné.

Bonzovat by nešlo bez přidání zdůvodnění.
Někdy není zdůvodnění nutné a někdy je dobré napsat ho rovnou tomu člověku, na kterého se moderátor přivolává (třeba v případě duplicitního vlákna, nevhodnosti kategorie či titulku). Za současného stavu musí přivolávající vymýšlet optimální příspěvek, čímž (občas) usnadňuje práci moderátorům.

do mailu nebo RSS by přišla zpráva o nevhodném příspěvku
Nový rss2.phpumí hledat „mmm“ a šlo by doprogramovat, aby se při uložení příspěvku s „mmm“ rozeslal mail.

klikat na hledací odkaz a čekat 7 vteřin, než se to najde
Již cca tři roky zde pravidelně hledám určitou skupinu výrazů („xhtml valid chamurappi“), před rokem a půl jsem k ní jednoduše přihodil „mmm“. Pro vás bude jiná metoda upozorňování pohodlnější, pro mě předpokládám ne.
Str4wberry
Profil
Nojo, Ty máš asi zase pravdu, člověče. Přidaná hodnota nepřevyšuje pracnost řešení. Přimlouval bych se za tu JS kontrolu příspěvku, to by odstranilo současný největší nedostatek fráze „mmm“.
Alphard
Profil
Dříve jsem volání moderátorů nesledoval a až jsem začal, tak bylo planých poplachů docela dost. Počkal jsem pár dní a zdá se, že to byl skutečně extrém.
Hlášení vláken mi nepřipadá jako až tak špatný nápad, ale je pravda, že by to bylo pracné a přidaná hodnota malá. Jako jediná výhoda se mi zdá snadná filtrace jen na sekce, kde je daný uživatel moderátorem, ale vzhledem k tomu, že z aktivních moderátorů nemajících oprávnění pro celou diskusi jsem tady asi jen já, to není dostatečný důvod.

Jestli nic nenamítáte, tak tohle vkládno zanedlouho (až se neobjeví na titulní stránce) přesunu do sekce O této diskusi.
Jan Tvrdík
Profil
Přimlouval bych se za tu JS kontrolu příspěvku
Není lepší při vkládání příspěvku prohnat obsah jednoduchým regulárním výrazem na straně PHP? Přidaná hodnota by zde byla a práce by to byla minimální.
$obsah = preg_replace('#hm{3,}#i', 'hmm', $obsah);
Str4wberry
Profil
To sice není špatné, ale nezabrání to „hmmm“, které volání být nemá. Ten JS by mohl při výskytu mmm někde zobrazit, že na příspěvek bude upozorněn moderátor.


Alphard: „z aktivních moderátorů nemajících oprávnění pro celou diskusi jsem tady asi jen já
Ještě („utajený“) kolega KajmanMarek Prokop a nightfish. Případně nebude takový problém omezit hledání na zvolené sekce.
Jan Tvrdík
Profil
Str4wberry:
To sice není špatné, ale nezabrání to „hmmm“, které volání být nemá.
Pokud to bylo na mě, tak to nechápu. Nahradí to „hmmm“ za „hmm“, které se po hledání %mmm% nenajde.
Alphard
Profil
Jan Tvrdík:
Radši se nechci pouštět do rozboru Str4wberryho věty, ale myslím, že problém je v tom, že hmmm někteří píší záměrně k přivolání moderátora, něco jako jako steganografie :-) A to je ten problém, kvůli kterému jsem tento thread založil.
Jan Tvrdík
Profil
Alphard:
Aha, v tom případě děkuji za vysvětlení a JS upozornění asi bude jediné řešení pokud chceme zachovat možnost, aby „hmmm“ mohlo i nemuselo upozorňovat moderátory.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0