« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »
Autor Zpráva
Yuhů
Profil
Máme k tomu cvs nebo svn? Občas bych taky něco upravil.
Str4wberry
Profil
Zatím ne. Plánujeme to po nasazení současného sandboxu.
tiso
Profil
Neviem kto nasadzoval tú úpravu zobrazovania času pri diskusiách (před 2 minutami, před hodinou, ...), ale poprosil by som to hodiť naspäť (dátum a čas). Takto neviem kde sa mám chytiť, keď pozerám diskusiu z druhého PC. Orientujem sa totiž podľa času.

Čiastočne by pomohlo prepojiť profily podľa cookie na rôznych PC a zobrazovať nové/staré diskusie podľa posledného pozretia na ktoromkoľvek počítači (takže ukladanie času do DB, táto úprava by sa mohla vykonať nezávisle).
Str4wberry
Profil
Moderátor Str4wberry: Přesunul jsem to sem, protože balíček k nasazení je už připraven a některé novinky (jedna je tato) v něm nebudou.

Reakce na tisa:
Jen to tak zkouším, ale samozřejmě to potřebuje, jak jsi napsal, ukládat čas načtení do databáze místo do sušenek, takže příspěvky potom oddělí čára. Tím pádem bude i možné zobrazit si příspěvky od poslední návštěvy.
tiso
Profil
Str4wberry: tak to neskúšaj v obrátenom poradí. Otázka znie aký prínos má to nové zobrazovanie času, ja žiaden nevidím.
Alphard
Profil
tiso:
Otázka znie aký prínos má to nové zobrazovanie času
Mně se docela líbí, připadá mi přehlednější, nemusím porovnávat s aktuálním časem a počítat odchylku. Absolutní čas je v title, to mi stačí. Jen bych z tohoto důvodu prohodil sloupce, abych nemusel myší přejíždět celou obrazovku.
Str4wberry
Profil
Reakce na tisa:
tak to neskúšaj v obrátenom poradí
Nelze.

Otázka znie aký prínos má to nové zobrazovanie času, ja žiaden nevidím.
Třeba ten, že vidím staří příspěvku místo samostatně nicneříkajících čísel? Je to pohodlnější, než si to sám odečítat z aktuálního času, na který se musím podívat. Myslím, že při tak velké četnosti příspěvků v poslední diskusi je plný datum a čas zbytečně přesná jednotka.

Title jsem přidal celému řádku.
tiso
Profil
Str4wberry:
„tak to neskúšaj v obrátenom poradí“
Nelze.
Nerozumiem čo tým myslíš. Ja som myslel to, že najskôr treba vyriešiť ukladanie času do DB až potom meniť formát času. Ten title to nezachráni.

Mne sa to skrátka zle používa. Pre mňa nie je dôležitá informácia koľko času ubehlo od posledného prispenia do vlákna, potrebujem dátum a čas. Keď si budem čítať diskusiu po víkende tak mi nejaké "před 2 dny" nepomôže, a hľadať podľa title ktoré vlákno som videl a ktoré nie... No díky, ale nechcem...
Str4wberry
Profil
Reakce na tisa:
Ja som myslel to, že najskôr treba vyriešiť ukladanie času do DB
Jednak si nemyslím, že je to nezbytné. A hlavně nemám jak to vyřešit.

Keď si budem čítať diskusiu po víkende
Žádný příspěvek v poslední diskusi přes víkend nevydrží. Ani půl dne tam nevydrží.
tiso
Profil
Str4wberry: aha, ono to je len na prvej stránke...
Str4wberry
Profil
Ano, na dalších to, jak jsi již psal, nemá smysl.
Miloš
Profil
Ohledně oznámení na e-mail bych uvítal, kdyby byl checkbox ve výchozím stavu už zaškrtnutý – nevím jak ostatní, ale já ho při psaní příspěvků zaškrtávám vždycky a je snadné na to zapomenout. Oproti tomu odhlášení je možné dodatečně provést kdykoli.
Jan Tvrdík
Profil
Miloš:
Ohledně oznámení na e-mail bych uvítal, kdyby byl checkbox ve výchozím stavu už zaškrtnutý
Jsem proti, protože preferuji RSS. Pravdou ale je, že současný systém upozorňování je velmi špatně použitelný, takže doufám, že v příští verzi se dočká značného zlepšení.
Str4wberry
Profil
Já bych to neuvítal, protože to nepoužívám vůbec. Možná by se ale taková možnost mohla zanést do nastavení.
Miloš
Profil
zanést do nastavení.
To by bylo fajn. Nebo mě ještě napadá řešit to pomocí cookies (zapamatování si poslední hodnoty).
Str4wberry
Profil
Sušenka by se ale musela nastavit znovu v jiném prohlížeči. Takže to bude v nastavení.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Title jsem přidal celému řádku.
To se mi nelíbí. Kurzor mé myši je poněkud nervózní, když nemůže jen tak zastavit na volné ploše bez obavy, že na něj vyskočí bublina. Nedávno jsem viděl jeden web, který měl title na <body>, to bylo také děsně otravné.

Je to pohodlnější, než si to sám odečítat z aktuálního času
Mohl bys někde ukázat i ten aktuální čas? (Viditelně, ne v bublině.)


Reaguji na Miloše:
nevím jak ostatní, ale já ho při psaní příspěvků zaškrtávám vždycky
Ostatní si řadí vlákna podle posledního příspěvku, takže jim i bez sledovacích postupů reakce neutíkají :-)
Miloš
Profil
Chamurappi
… vlákna podle posledního příspěvku …
Teď jsem nebyl týden a vzápětí 14 dní v Praze. To by byl hukot.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Miloše:
Tenhle hukot prozatím řeší stránkování na úvodní stránce a interní hledání. Bude-li implementován návrh K3.9, budeš mít při ruce v podstatě stejný seznam, jako vidíš ve své mailové schránce.
Yur4Y
Profil
Neviem, či je chyba u mňa, alebo je tento systém nejak blbo nacachovaný alebo čo, ale stáva sa mi, že napíšem príspevok, upravím ho raz, potom si všimnem, že ho musím upraviť druhýkrát, ale po kliknutí na Upraviť je tam stále text ešte spred prvej úpravy. Podobne občas napíšem príspevok a na indexe pod Poslední diskuse sa hneď neobjaví (niekedy stačí refresh, niekedy treba čakať dlhšie). Občas sa mi dokonca stávalo, že som sa prihlásil a po otvorení nejakej témy som sa zasa javil ako odhlásený (opäť bolo treba refresh, ale dlhšie sa mi to už nestalo). Ako keby niekedy systém potreboval čas, aby sa dokázal spamätať zo zmien... spozorovali ste to niekto?
Taktiež by som ocenil, keby po označení textu a kliknutí na Citovať sa do textarei vložil nielen citovaný text, ale nad to aj meno autora. Plus možno ešte zvýraznenie tých príspevkov, kde sa reaguje na mňa.
Vďaka za odpoveď.
Str4wberry
Profil
1) Ano, stránky se zde kešují.
2) Jméno se bude vkládat po aktualizaci diskuse.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Yur4Yho:
po kliknutí na Upraviť je tam stále text ešte spred prvej úpravy
Už teď je to v sandboxu v podstatě opraveno (editaci ovládá JS).

Ako keby niekedy systém potreboval čas, aby sa dokázal spamätať zo zmien
Může za to keš.

spozorovali ste to niekto?
Ano, už to tu psala řada lidí.

keby po označení textu a kliknutí na Citovať sa do textarei vložil nielen citovaný text, ale nad to aj meno autora
To už je také v sandboxu (více jak půl roku) vyřešené.

zvýraznenie tých príspevkov, kde sa reaguje na mňa
Viz první příspěvek tohoto vlákna a reakce na něj.
Jan Tvrdík
Profil
Plynule navazuji sám na sebe:
Mohl by se tag [s] stát aliasem pro [del]? Viz http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=5&topic=99226#9
Mistr
Profil
Jan Tvrdík:
Tys naučil Chamurappiho používat tag [ del ] a u toho už nějak zůstalo.
Jan Tvrdík
Profil
Reaguji na Mistra:
Tehdy mi nedošlo, že lidé budou zkoušet používat [s] a [code], protože to znají odjinud, takže dnes se přikláním k tomu, aby se staly aliasem pro [del] a [pre].
Kajman_
Profil *
Když by se zavedlo nějaké kvalitativní ohodnocení vlákna, mělo by smysl generovat sitemaps.xml. Google a seznam by nejen dříve poznaly, co mají aktuální a co ne. Ale díky ohodnoceni i to, co má větší váhu.

Technicky by se to asi muselo řešit třeba vygenerováním php pole jednou třeba za den se vším a při požadavku na sitemaps vybrat z db jen věci změněné za poslední den a poskládat to dohromady. Když by to bylo pomalé, tak rovnou jednou za čas vygenerovat xml (a třeba by mohl být dopředu i zabalený přes gz).
tiso
Profil
Kajman_: myslím že toto nemá veľkú prioritu, táto diskusia nemá problém s indexáciou, často sa zobrazuje na prvých miestach pri vyhľadávaní. Ťažko povedať, či by to pomohlo...
Kajman_
Profil *
Mělo by to smysl v tom, že povolené vyhledávače google, seznam a výhledově bing by chodily jen tam, kde je něco nového. Nezatěžovaly by diskusi testy, zda na nějakém konkrétním tématu není nový obsah. Plus by mohly dostat tu další informaci důležitosti témat z našeho pohledu.
Str4wberry
Profil
Reakce na tisa:
táto diskusia nemá problém s indexáciou
Jak jsem naznačil vedle, tak to není úplně pravda.
Str4wberry
Profil
Reakce na Chamurappiho:
Mohl bys někde ukázat i ten aktuální čas?
Ano.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0