« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »
Autor Zpráva
DoubleThink
Profil *
Navrhuji novou moderátorskou funkci: přepnutí celé diskuse do režimu read-only. Dobře by to řešilo dnešní problém a i všechny další potenciální bugy ve chvíli, kdy admini nejsou po ruce.
tiso
Profil
DoubleThink: dobrý nápad...
Chamurappi
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
Dobře by to řešilo dnešní problém
Neřekl bych, že by ho to řešilo „dobře“. Když všichni na diskusi vědí, co je špatně, tak dobré řešení je spíš tu závadu odstranit.
A úplně ideální je samozřejmě závadu nevyrábět a nebo alespoň nevypařit se po jejím vyrobení :-)

Filtr sprostých slov bude v této vlně úprav předělán, takže potřetí už do stejné řeky nevstoupíme.
Jan Tvrdík
Profil
V sekci upravit profil se nachází dva nefunkční odkazy do nápovědy.
Na stránce s profilem uživatele by bylo vhodné vypisovat e-mail alespoň nějak chráněný proti robotům. Např. lze nahradit zavináč entitou nebo tak něco.
imploder
Profil
Jan Tvrdík:
Např. lze nahradit zavináč entitou nebo tak něco.
Pochybuju, že zakódování zavináče proti dnešním robotům pomůže. Interpretovat entity je nutnost, už proto, že můžou být i v URL a tam se musí taky interpretovat (jinak by se robot - crawler - na takovou stránku nedostal).
Str4wberry
Profil
Na stránce s profilem uživatele by bylo vhodné vypisovat e-mail alespoň nějak chráněný proti robotům.

Jelikož tam e-mail nemusíš zobrazovat, tak myslím, že je to zbytečné.
Jan Tvrdík
Profil
Nastavit jméno u editace profilu jako read-only.
Jan Tvrdík
Profil
Zvažovali jste kompresi souboru djpw.js v ostré verzi? Dá se tak pár (desítek) kB ušetřit.




Až se znovu rozběhne vývoj, budeme pokračovat v tomto vlákně, nebo vznikne nové a toto bude sloužit jen jako skladiště nápadů?
Chamurappi
Profil
Vzpomněl jsem si, že mi tu chybí čas posledních editací příspěvků. Místo „Změnil/a: Chamurappi“ by se mohlo ukazovat „Upraveno: 10.11.2009 13:22:32“ + případný dovětek „moderátorem“. Zároveň bychom mohli změnit text „Změnit“ na „Upravit“, seděl by mi tam ten pojem lépe.


Reaguji na Jana Tvrdíka:
Zvažovali jste kompresi souboru djpw.js v ostré verzi?
Myslel jsem, že se gzipuje, ale asi ne. Zapakuji ho při nasazování service packu DJPW 1.5.

budeme pokračovat v tomto vlákně, nebo vznikne nové a toto bude sloužit jen jako skladiště nápadů?
Kdysi jsem navrhoval rozdělit jednotlivé nápady do více vláken, protože první vlna úprav byla dost chaotická a i těsně před dokončením tam lidé připisovali nové nápady. Ale to už nás netrápí, takže navrhuji pokračovat v tomto vlákně.
Vzniklo (a asi ještě vznikne) pár specializovaných výběžků (jako třeba tenhle), všechno to provážeme odkazy.
Jan Tvrdík
Profil
Nejvýznamnější změny na SVN

1. Přidán profiler, který nám pomůže lépe optimalizovat výkon
2. Kompletně přepsáno přihlašování – přesunuto do souboru auth.php a přepsáno do tvaru funkce
3. Pro uchování relace se používají sessions, díky čemuž se podařilo snížit počet SQL dotazů na titulní stránce (u přihlášeného uživatele) z 9 na 7.
4. Přepsány SQL dotazy č. 1 a 2 (zvýšena efektivita, opraveny SQL injection zranitelnosti [Dosud existují v ostré verzi. Zneužít se mi je nepovedlo, tak snad se to nepovede ani nikomu jinému])
5. Probíhá postupná změna adresářové struktury, která má odlišit soubory, které mají být přístupné a které nikoliv.
6. Spousta změn za účelem čistšího a čitelnějšího kódu.


Současná verze zatím není ve stavu, kdy by ji bylo možné nasadit do sandboxu. Předtím, než se tak stane, bych navrhoval změnit přístupové informace do něj, protože z důvodu optimalizace probíhají a budou probíhat hlubší zásahy do kódu, než bylo dosud zvykem. Kromě toho bych rád měl spuštěný profiler (do kterého se mimo jiné vypisují veškeré SQL dotazy) i nad ostrou DB, kde by nám mohl pomoci s optimalizací.
Kajman_
Profil *
Jan Tvrdík:
Co profiler zapnout v sandboxu jen moderátorům? Teda s tím, že by jsi se jím stal.
Jan Tvrdík
Profil
Kajman:
Pokud by šlo jenom o mě, tak není problém udělat výjimku pro moji veřejnou statickou IP adresu.
Ono jde spíš o to, že v rané fázi testování není obecně dobré pouštět mezi testery každého, kdo o to požádá. Teprve v pozdějších fázích se počet testerů zvyšuje.
Str4wberry
Profil
Ano, proto jsme taky chtěli změnit heslo do sandboxu.
Jan Tvrdík
Profil
Myslíte si, že je korektní smazat nebo zakomentovat část kódu, který přidává určitou funkcionalitu, kterou tato diskuse nevyužívá? Např. zaheslování celé diskuse pod jedno hlavní heslo (screen).
Str4wberry
Profil
Ano.
Kajman_
Profil *
Co při rss2 v módu mmm nezahrnovat led? Nebo by se dalo řadit tak, aby měla přednost jiné kategorie před ledem a pak podle času.

A přidal jsem tam omezení na posledních 60 dnů, aby to bylo svižnější. Starší už v rss stejně asi cenu nemají.
Kajman_
Profil *
Chamurappi:
Myslel jsem, že se gzipuje, ale asi ne. Zapakuji ho při nasazování service packu DJPW 1.5.

Nebude lepší ten gzip? Nemusí se dělat eval. Když by mod deflate nenastavil hosting, tak je ještě možnost gzipovat přes rewrite v .htaccess ...

AddType text/css .css .cssgz
AddType text/javascript .js .jsgz
AddEncoding gzip .cssgz .jsgz

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP:Accept-encoding} gzip
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !.*^Mozilla/4.* [OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} .*MSI?E.*
RewriteCond %{SCRIPT_FILENAME} ^(.*)templates/([^/]*\.(js|css))$
RewriteCond %1cache/%2gz -f
RewriteRule ^templates/([^/]*\.(js|css))$ cache/$1gz [L]


Když by bylo v adresáři cache nachystáno např. djpw.jsgz, tak se dá při požadavku na djpw.js

Jen je problém, že při nasazování do ostré se může zapomenout ty v cache přebalit. Když by se to stávalo, tak by se na to mohl udělat příkaz v cronu.
Str4wberry
Profil
Kajman: „Co při rss2 v módu mmm nezahrnovat led?

Mně to přijde zbytečné.
mckay
Profil
Mám takový menší nápad, který by pomáhal diskutérům sledovat co se děje ve vlákně, ve kterém přispívají pomocí RSS. Potřeboval bych ale aby tu bylo někde tlačítko, které by po kliknutí, javascriptem vykonalo nějakou akci. Je to nápad na dlouho do předu, takže bych chtěl aby to tak nějak mohlo zůstat skryté, že bychom se třeba domluvili, že pro začátek by se něco takového hodilo patičky, jako třeba malá tečka. Potřeboval bych asi, aby se do té tečky javascriptem na onlick zkopírovala do schránky adresa rss pro dané vlákno. Šlo by to? - Nepřehledně

Zaslechl jsem, že se to nedá pochopit, takže ještě jednou:
Potřebuju v patičce tohoto webu malou tečku, která bude na onclick vykonávat nějakou akci
Ta akce bude zkopírování adresy rss pro dané vlákno do schránky (CTRL+C -> ClipBoard)
Ideálně i pro sandbox bez adresy sandboxu

Je to pro aplikaci usnadňující orientaci diskutujícím v djpw sledovat vlákna ve kterých zrovna píšou pomocí rss

//Edit: nechce se mi chlubit s tím co to bude konkrétně, kdyby to neuspělo tady, mohlo by třeba jinde, a nechci aby mi to někdo vyfoukl.
Str4wberry
Profil
Nevím, co po nás chceš, ale adresa vlákna se zobrazí při stisknutí „L“.
mckay
Profil
Str4wberry:
Aha, teď jsem se na to podíval, a došel jsem k závěru, že to o co jsem žádal pro začátek není vlastně podstatné. Až se s tou aplikací přiblížím k finální verzi, pokusím se to ještě lépe vysvětlit.
Str4wberry
Profil
Možná by bylo dobré nastínit, co budeš dělat. Protože vytvoření obdoby (nebo filtru) poslední diskuse, kde budou pouze témata, kde člověk reagoval, je v plánu.
mckay
Profil
Str4wberry:
Aha, to je důležitá informace :-). No, něco na způsob online RSS čtečky, která bude tak trochu uzpůsobená odchytávat reakce na příspěvek diskutujícího.
DoubleThink
Profil *
Předkládám k diskusi návrh zobecnit protivytahovací ochranu na všechny návštěvy, které přijdou z nějakého vyhledávače (kontrolou refereru).
Mám vtíravý pocit, že tito lidé málokdy přidají něco k tématu - spíš připojí na konec svůj problém, který by si zasloužil vlastní téma.
mylan
Profil
Jeden bug, ktorý snáď ešte nik nehlásil. Ak má nejaké téma 11 strán, tak v stránkovaní je vidieť len 10 strán. Musím dôjsť na desiatu stranu, aby som sa mohol dostať na poslednú - jedenástu stranu. Viď napríklad http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=18&topic=87504
Lexter
Profil
Nebylo by možné barvit poslední diskuse na zebru? Při mém rozlišení 1980 x 1020 HDTV se mi špatně odlišují řádky. Prostě zběhnu očima na konec řádku kvůli informacím a už nevím kde jsem :). Zběžně jsem si pročetl vlákno, ale zdá se mi, že jsem to tu neviděl.
Jan Tvrdík
Profil
Lexter:
Já si vystačím s vlastním CSS:
body {
  position: relative;
  margin: 0.7em auto !important;
  max-width: 1200px;
}
Lexter
Profil
Jan Tvrdík:
To mě napadlo napsat si své css na ošolíchání, ale nejspíš nebudeme jen my dva.
mckay
Profil
Lexter:
Neřekl bych, že bude zase tolik lidí, kteří by to uvítali. Je to problém nejspíš vyšších rozlišení, protože mi to dělá problémy jen ve škole, kde právě to vysoké rozlišení je. Z domu v pohodě.
Jan Tvrdík
Profil
Lexter:
V budoucnu by měla být šířka nastavitelná.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0