« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »
Autor Zpráva
Str4wberry
Profil
nevyzeralo by čudne, že sa [prejs] ukončuje [/pre]

Však můžeš použít i [prejs] a [/prejs].
mattyZEM
Profil
Co takto výpis hlavního příspěvku na všech stránkách? Nebaví mne chodit pořád na první stránku "jen kvůli 3 slovům".
Jan Tvrdík
Profil
Asi by to chtělo založit nové vlákno s novými nápady, abychom se zde mohl zabývat už skutečně pouze implementací schválených nápadů.
_es
Profil
Jan Tvrdík:
Asi by to chtělo založit nové vlákno s novými nápady
Hľadal som predtým nejaké vhodné, no nenašiel, a nezdalo sa mi vhodné na to zakladať novú tému.
Chamurappi
Profil
Reaguji na TomášeK:
Všiml jsem si, že si tvého návrhu nikdo nevšiml.

Vizuálně odlišit téma v seznamech vláken, pokud se poslední přispívající shoduje se jménem uživatele.
Můžeme dát třídu jménu přispěvatele, podobně jako při shodě se jménem zakladatele vlákna.

Případně ho [téma] i (volitelně) nezobrazovat.
Jsem spíš proti.

Co se volitelnosti týče, ještě asi nemáme úplně jasno v tom, jak rozšířit zdejší nastavení v profilech. Určitě přibyde dost věcí nastavovatelných lokálně (v cookie), ale kdyby mělo být volitelné tohle, patřilo by nastavení do profilu (do databáze). Nevím, jestli už máme v plánu teď přidávat další nastavení. Vzduchem zde občas prolétává myšlenka filtrování podle kategorií na úvodní stránce, ale konkrétní „ano, uděláme to teď“ ještě nezaznělo.


Reaguji na _es:
Ano, v BB kódech je trochu nepořádek. Jenže rozumně sjednotit [url=adresa], [mod=jméno], [prejazyk], [font#barva], [h1#kotva], [edit (čas)] a [class.třída] (která se kvůli jednoduchosti výrazu i zavírá přes [/class.třída]) asi jen tak nepůjde.

nevyzeralo by čudne, že sa [prejs] ukončuje [/pre].
Zatajíme lidem, že se do zavírací značky nemusí psát jazyk. Stejně jako tajíme moderátorům, že můžou [h1] zavřít i pomocí [/h6] :-)


Reaguji na mattyZEMa:
Už jsem nad tím také přemýšlel. Váhám nad tím, jestli by jako příspěvek #0 bylo lepší mít zakládající příspěvek, nebo poslední příspěvek předchozí stránky.


Reaguji na Jana Tvrdíka:
Teď jsem si uvědomil, že jsi vlastně psal, co jsi ve verzi 2.0-dev změnil, takže své „netušil jsem vůbec“ beru zpět. Tušil jsem. Byť mlhavě.

Asi by to chtělo založit nové vlákno s novými nápady
Ještě jsem si teď dovolil dopsat na svůj seznam čtveřici nápadů, které se mi urodily v texťáku koule4.txt.

abychom se zde mohl zabývat už skutečně pouze implementací
Vlákno s novými nápady začne nejspíš tím, že zopakujeme a přečíslujeme staré nápady, které nemají šanci na dodělání v této etapě.


Takže dejme tomu, že jako deadline máme konec dubna. Pište sem prosím, co si myslíte, že do té doby stihnete udělat.
_es
Profil
Chamurappi:
Ano, v BB kódech je trochu nepořádek. Jenže rozumně sjednotit [url=adresa], [mod=jméno], [prejazyk], [font#barva], [h1#kotva], [edit (čas)] a [class.třída] (která se kvůli jednoduchosti výrazu i zavírá přes [/class.třída]) asi jen tak nepůjde.

Lenže všetky značky, až na [prejazyk], majú ten atribút od názvu svojej značky oddelený nejakým nepísmenovým znakom.
Aspoň takéto zjednotenie by sa dalo implementovať pomerne ľahko.
Čo ak by boli na niečo napríklad zavedené značky [p] [u] [m] a tiež sa u nich zaviedlo rovnaké doplnenie ako v [pre]?
Veľmi mi tá nekonzistentnosť nevadí, len sa mi zdá, že by to mohlo v budúcnosti spôsobiť problémy, alebo sťažiť nejaké riešenia.
Str4wberry
Profil
V době, kdy vznikly [preněco] značky, jsem se nechal inspirovat původními značkami [imgněco], takže bych o nekonzistentnosti nemluvil.


Reakce na Chamurappiho:
Určitě přibyde dost věcí nastavovatelných lokálně
Já bych spíš raději všechna nastavení přesunul do databáze.

Vzduchem zde občas prolétává myšlenka filtrování podle kategorií na úvodní stránce
Jo, to mně taky. Hlavně přemýšlím o tom, že by bylo dobré vedle poslední diskuse mít další „karty“. Zatím mě napadá přesunout tam „Bez reakcí“, přidat témata, kde někdo reagoval po přihlášeném uživateli a třeba ještě, kde byla zmíněna jeho přezdívka.

Váhám nad tím, jestli by jako příspěvek #0 bylo lepší mít zakládající příspěvek, nebo poslední příspěvek předchozí stránky.
Nebo oba. Mít vždy zakládající příspěvek nahoře by se mohlo hodit například u názorů na stránku, ale už nevím, jestli i jinde. Každopádně doplnit na stránku příspěvek #0 (tedy z předchozí stránky) a #31 (z následující) se chystám už dlouho.
Jan Tvrdík
Profil
<del title="Škrtnuto 12.2.2010 15:00:06.">Uvítal bych, kdyby se při použití značky [h1#kotva]xxx[/h1] zobrazil správný náhled.</del>

Uvítal bych, aby se mi moderátorské značky v náhledu vyhodnocovaly jako běžnému uživateli. Mám dojem, že dřív to fungovalo správně.

Doplněno: A taky se mi rozbil při editace tag [del]. Asi to bude chtít celé bbCode filtry překontrolovat.

Doplněno 2: Problém s [del] se mi nepodařilo zopakovat, tak nevím.
Str4wberry
Profil
Uvítal bych, aby se mi moderátorské značky v náhledu vyhodnocovaly jako běžnému uživateli.

Z jakého důvodu?
Jan Tvrdík
Profil
Aby náhled ukazoval skutečně to, jak to bude vypadat po odeslání a ne to, jak to bude vypadat po odeslání moderátorem.
Timy
Profil
Objevil jsem bug, doufám, že ne známý :-). Na Macu se spustí jednoznakové klávesové zkratky, i když daná písmena stisknu jako součást nějaké jiné klávesové zkratky. Takže když udělám cmd+U, vyjede mi BB značka s odkazem na tuto stránku nebo při cmd+L mi to zobrazí krátkou adresu dané stránky. (Zkoušel jsem to v Safari a FF na Macu. Na Windows mi to ve FF nedělalo, jinde jsem to nezkoušel.)
Str4wberry
Profil
To je spíš vlastnost. Na Windows to taky jde mačkat jako Shift + U, Shift + L.
Timy
Profil
Str4wberry:
A k čemu ta vlastnost je dobrá? Na ty klávesové zkratky, které jsem uváděl, jsou totiž navázány nějaké akce (cmd+u zobrazí zdroják, cmd+l vyselektuje adresní řádek) a tenhle Javascript je efektivně znefunkční. Cmd+u mě celkem nezajímá, ale když chci odejít z diskuse a chci se přepnout cmd+l do adresního řádku, tak je dost otravné, že mi to namísto toho vyhodí zkrácenou adresu.
Str4wberry
Profil
Timy, předpokládám, že někde nemusí chodit samotné „U“, „L“, „R“, „O“ a podobně.


Bez JS se místo formátovacích tlačítek ukazuje: Chcete-li ve svém příspěvku pouít nějaké formátování, pročtěte si nápovědu, nebo zapněte JavaScript.
Petr ZZZ
Profil
Chamurappi:
Váhám nad tím, jestli by jako příspěvek #0 bylo lepší mít zakládající příspěvek, nebo poslední příspěvek předchozí stránky.

Preferoval bych poslední příspěvek předchozí stránky, protože čím delší vlákno, tím míň se aktuální příspěvky obvykle vztahují na ten zakládající. Příkladem je toto vlákno, kde se vlastně řeší řada různých témat - kdyby to byly otázky jak psát web, dávno by byly rozsekané aspoň na deset samostatných vláken. A pokud se všechny příspěvky v dlouhém vláknu opravdu vztahují na ten zakládající (jako ve vláknu o XHTML), tak ten zakládající příspěvek umím zpaměti a nemusím ho číst na aktuální stránce. Je-li dost místa, nebylo by lepší využít ho na zvýšení počtu příspěvků na stránce?

Str4wberry:
doplnit na stránku příspěvek #0 (tedy z předchozí stránky) a #31 (z následující) se chystám už dlouho.
To by se mi líbilo.

Nějak zviditelnit „témata, kde někdo reagoval po přihlášeném uživateli a třeba ještě, kde byla zmíněna jeho přezdívka“ by se mi líbilo.
Zvýraznění krajů buňky se jménem zakladatele vlákna a se jménem uživatele se mi líbí, ale dívám-li se na obrazovku z větší dálky, je rozdíl těchto dvou zvýraznění poměrně nenápadný. Nedaly by se u buňky uživatele ty tečky a mezery mezi nimi udělat hrubší (klidně "tečka" a mezera dlouhé třeba po deseti pixelech)?
Chamurappi
Profil
Reaguji na keeehiho (5/#16):
ale hlavně pokud chci zdat [url=http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=9&topic=2111#najdi(headers already sent)]odkaz[/url]
Do adresy už jde dát mezera. (V sandboxu.)
Ale jinak by také mělo jít nahradit mezeru znaky %20.


Reaguji na _es:
Lenže všetky značky, až na [prejazyk], majú ten atribút od názvu svojej značky oddelený nejakým nepísmenovým znakom.
Přemýšlím o mezeře, nebo rovnítku.
Možná by bylo dobré, kdyby výčet jazyků nebyl omezený ze strany PHP. Budeme-li totiž obarvovat i řádkové [pre] a nezlepší-li se autodetekce (v což moc nedoufám), budeme potřebovat mnohem víc „jazyků“.


Reaguji na Str4wberryho:
Já bych spíš raději všechna nastavení přesunul do databáze.
Nastavení závislá na aktuálním prostředí by měla být v cookies. Třeba zákaz JUSHe by měl zůstat sušenkový.

Mít vždy zakládající příspěvek nahoře by se mohlo hodit například u názorů na stránku, ale už nevím, jestli i jinde.
Můžeme zavést různé typy vláken.

Každopádně doplnit na stránku příspěvek #0 (tedy z předchozí stránky) a #31 (z následující) se chystám už dlouho.
Stačí jeden z nich. Jinak bys na začátku n-té stránky viděl stejné dva příspěvky jako na konci stránky n-1.
#0 by mohla být kopie zakládajícího příspěvku (tam, kde má smysl), #31 kopie prvního příspěvku z další stránky.


Reaguji na Jana Tvrdíka:
A taky se mi rozbil při editace tag [del].
Nenašel jsem nic, co by to mohlo způsobovat. Měl jsem podezření, jestli jsi třeba příspěvek omylem needitoval z ostré verze diskuse, ale to mi HTTP log vyvrátil. Zůstane to záhadou.

Aby náhled ukazoval skutečně to, jak to bude vypadat po odeslání
Zařídím, aby se posílal náhledotvořícímu skriptu parametr moderator, až budu upravovat djpw.js.


Reaguji na Timyho:
Cmd je event.metaKey? Kouknu na to.


Reaguji na Str4wberryho:
předpokládám, že někde nemusí chodit samotné ‚U‘, ‚L‘, ‚R‘, ‚O‘ a podobně
O tom nevím. U zkratek s Ctrl jsem zařizoval, aby nezáleželo na Shiftu, protože někde zlobilo Ctrl + ↓, a tuhle nezávislost jsem bez rozmyšlení zkopíroval i ke globálním zkratkám. Ale to snad nevadí, Shift zatím na Macintoshích je…

Bez JS se místo formátovacích tlačítek ukazuje
Kdo nepouívá JS, ten na některých webech nevidí ani ň. U nás ž.


Reaguji na Petra ZZZ:
Je-li dost místa, nebylo by lepší využít ho na zvýšení počtu příspěvků na stránce?
Mně osobně by nevadilo, kdyby se stránky dávkovaly po stovce příspěvků, ale předpokládám, že lidem s pomalejším připojením (třeba mobilním) by to bylo proti srsti. Ideální by bylo, kdyby šlo počet příspěvků na stránku nastavit, nicméně to by přineslo ohromnou spoustu komplikací (hlavně nepasující kotvy).

Nedaly by se u buňky uživatele ty tečky a mezery mezi nimi udělat hrubší?
Zkusil jsem pruhy vylepšit. Tento týden jsem upravoval vzhled krajních buněk už třikrát. (Jinak jsou tu cca tři týdny, doplnil jsme je krátce poté, co Str4wberry doplnil řádkům třídy podle jmen. Jsi první, kdo se k nim vyjadřuje.)
Str4wberry
Profil
ale předpokládám, že lidem s pomalejším připojením (třeba mobilním) by to bylo proti srsti

Souhlasím. Kolikrát jsem měl na mobilu přes GPRS problém i s těmi třiceti příspěvky.
Timy
Profil
Chamurappi:
Cmd je event.metaKey? Kouknu na to.
Nevím; jak se to dá jednoduše zjistit? Na běžné neApple klávesnici je cmd namapován na klasické win tlačítko, tedy mačkám win+l a win+u. Díky.
Petr ZZZ
Profil
Chamurappi:
Zkusil jsem pruhy vylepšit.
Děkuji, je to lepší, ale připadne mi, že z nich ještě pořád umí bolet oči, když se na ně koukám déle; ty tečky jsou prostě mrňavé. Řekl bych, že optimální pruhy by měly být sice decentní, ale zároveň dostatečně nápadné, aby je oko registrovalo, aniž by je muselo hledat. Nechceš vyzkoušet pruhované pruhy, jak budou vypadat? Pokusil jsem se vytvořit pro pozadí pruhu obrázek (je 30 px vysoký, z toho je polovina šedomodrá, polovina průhledná):

Nejsem si jistý, zda jsem trefil barevný odstín; když tak můžu udělat nový obrázek; nebo místo té průhledné bílou nebo nějaký odstín šedé. Ta šedá je D6DBDE, když tak napiš, jaká by měla být (zdá se mi to být nějaké světlé).

Jsi první, kdo se k nim vyjadřuje.
No jo, když už jsem byl pozván na pískoviště (děkuji :-), tak se snažím snažit (© Joker). Javascriptu nerozumím, tak dumám aspoň nad grafikou. :-)
Str4wberry
Profil
Provedl jsem některé změny (v sandboxu).

(K3.1.d) Nechť na velikosti nezáleží.
S tím asi nic neuděláme, co?
Kajman_
Profil *
S tím asi nic neuděláme, co?

Těch současných duplicitních bylo moc.

Pro přidání kontroly alespoň pro nové uživatele by se dalo využít možnosti přidání porovnání latin2_general_ci přímo do dotazu na test volnosti zadaného jména.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Provedl jsem některé změny
Dobrá práce. Snad se také brzy k něčemu dokopu.

Všiml jsem si, že se vrátila upozornění na nové příspěvky. Pořád přes cookies. Zrovna minulý týden jsem uvažoval o tom, že část PHP skriptu vytvářející cookie topics vyhodím, protože mě příliš často naštvává Bad Requestem (ostrá verze má svoji cookie, sandbox také a součet jejich délek může překročit limit). Jestli to necháme přes sušenku, měly by sandbox i ostrá verze užívat stejnou.

„Téma dne“ je zajímavá novinka, akorát si říkám, jestli je dobrý nápad zviditelňovat vlákno, které už bylo během posledního dne nejviditelnější. Ta dvě vlákna, která jsem tam zatím viděl, zrovna ani nejsou moc zajímavá.

A ještě jedna myšlenka — možná by bylo pěkné, kdyby to zvýrazňování jmen v seznamu posledních diskusí bylo podobné, jako u zobrazení vláken, tzn. přidat tam úzký indikační sloupeček a nastylovat jej pomocí třídy přidělené celému řádku.

S tím asi nic neuděláme, co?
Nemůžeme zařídit, aby na velikosti nezáleželo, ale ta unikátnost by se mohla porovnávat tak, jak píše Kajman, protože stejně nazvaní lidé komplikují orientaci.
Str4wberry
Profil
Jo, už jsem si vytvořil sloupeček v tabulce uživatelů, teď jen zkoumám, jestli se něco nerozbije.
Petr ZZZ
Profil
Str4wberry:
Provedl jsem některé změny (v sandboxu).

Chvíli jsem prohledával různá vlákna v kategorii O této diskusi a v Nápovědě, než mě to přestalo bavit a dospěl jsem k domněnce, že to asi ještě nikde nebylo oznámeno, a řekl jsem si, že teda počkám, až to někdo oznámí. Tak děkuji.

Jinak bych rád řekl, že se mi změny buď líbí nebo mi nevadí. Líbí se mi například počet nových příspěvků v nějakém vlákně.

Téma dne je někdy legrace, ale nevím, zda to není tak trochu pruzení (i když zasloužené, že) a přemýšlím, zda byla ironie "témata dne", kterou alespoň včera a předevčírem nebylo možné přehlédnout, opravdu zamýšlená.

Zatím jsem úplně neprokoukl význam toho, proč v přehledu vláken jsou jména některých autorů šedá a jindy černá. Možná by bylo dobré napsat do nápovědy, co to znamená.

Mám pocit, že Témata bez reakcí jsou jinak zvýrazněna než dosud nebo jsou jinde, každopádně mi přijde, že jsou nápadnější, a to je dobře.
V sandboxu vede odkaz na Pravidla k Ledu - to je schválně?

Chamurappi #25 ↓
Díky.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZ:
Možná by bylo dobré napsat do nápovědy
Nápověda se dolaďuje v období začínajícím krátce před nasazením úprav a končícím v nekonečnu. Není tak důležitá, čte ji zanedbatelný zlomek lidí.

význam toho, proč v přehledu vláken jsou jména některých autorů šedá
Viz K3.12.b.

V sandboxu vede odkaz na Pravidla k Ledu - to je schválně?
Vede na vlákno s číslem 1000. Je to (zjevně) schválně, ale tato změna prakticky nesouvisí s vývojem v sandboxu.
Davex
Profil
Když už jsme u počtu příspěvků, tak se mi zdá, že na hlavní straně se počet témat a příspěvků v kategoriích nemění. Třeba kategorie Konfigurace webového serveru se stále drží na 106/491. Ty údaje ani moc nepotřebujeme, ale pokud už tam jsou, tak by mohly být občas aktualizovány.
Str4wberry
Profil
Kajman: Chytré, přidáno.


Chamurappi:
Jestli to necháme přes sušenku, měly by sandbox i ostrá verze užívat stejnou.
Už se to (snad) ukládá do databáze. Uvidíme, jestli to bude rychlostně snesitelné.

‚Téma dne‘ je zajímavá novinka, akorát si říkám, jestli je dobrý nápad zviditelňovat vlákno, které už bylo během posledního dne nejviditelnější.
Nyní se upřednostňuje téma označené moderátorem.

Mimochodem, můžeš přidat nějaké dobré rady vedle formuláře.


Petr ZZZ:
Mám pocit, že Témata bez reakcí jsou jinak zvýrazněna než dosud nebo jsou jinde
Ano, byla v hlavním menu.


Davex:
Ty údaje ani moc nepotřebujeme, ale pokud už tam jsou, tak by mohly být občas aktualizovány.
Aktualizováno. Čímž jsem zjistil, že dřívější úprava pořadí a popisků dosud nebyla aplikována na data v databázi. Nechce se někomu tak učinit?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
můžeš přidat nějaké dobré rady vedle formuláře
Děkuji. Ty tvé jsou zatím dostatečné.

Titulek se již neořezává při zakládání vlákna, ale při editaci stále ano.

V poslední diskusi by ten sloupeček indikující vztah zobrazeného jména mohl být možná jen jeden (ten napravo od jména). Připadá mi to teď příliš výrazné. Ale nevím, ocenil bych, kdyby se vyjádřilo víc hlav.
Petr ZZZ
Profil
Chamurappi:
...sloupeček indikující vztah zobrazeného jména ... možná jen jeden

Mně se líbí, když je to dvakrát, a je to i v souladu s dvojím vyznačením v samotném vlákně. Napadlo mě ale, zda by se těm dvěma úzkým buňkám (nebo rovnou i buňce se jménem autora) nemohl přidat title="Autor posledního příspěvku je současně zakladatel vlákna." resp. "Autor posledního příspěvku jsem já."
JAAkub
Profil
Jedna otázka: prečo zdroj DJPW nemá ani <html> ani <head>, <body> ????
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0