« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »
Autor Zpráva
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZ:
je to i v souladu s dvojím vyznačením v samotném vlákně
Ale uprostřed krásně jednolité plochy. Kdyby ty buňky byly na okrajích, nerušilo by to tak, ale to by zase nikdo nepochopil, že se vztahují ke jménu.


Reaguji na JAAkuba:
Protože jsou k ničemu. Je zřejmé, kde dotyčné elementy začínají.
Str4wberry
Profil
Chamurappi: „Titulek se již neořezává při zakládání vlákna, ale při editaci stále ano.
Doplněno.

V poslední diskusi by ten sloupeček indikující vztah zobrazeného jména mohl být možná jen jeden (ten napravo od jména).
Zkusíme.


Petr ZZZ: „zda by se těm dvěma úzkým buňkám nemohl přidat title
To by asi bylo dobré.
Petr ZZZ
Profil
Chamurappi, Str4wberry:
Teď když vidím ten pruh jen jeden, tak nemám pocit, že by mi ten druhý chyběl; dokonce bych řekl, že to získalo na přehlednosti (svým způsobem zmizela duplicitní informace). Možná bude přece jen lepší jen jeden.

JAAkub:
prečo zdroj DJPW nemá ani <html> ani <head>, <body>

Chamurappi už ti sice odpověděl, ale kdyby sis chtěl počíst: Jak funguje HTML.
Petr ZZZ
Profil
Zvýraznění části kódu funguje jen v ostré verzi.

Všiml jsem si, že zvýraznění části kódu pomocí [b] formou modrého pozadí a tečkovaného rámečku funguje jen v ostré verzi (příklad). Při odeslání ze Sandboxu to dělá normální ztučnění (příklad; lomítko v posledním řádku). (Nebo je to tím, zda je kód uvnitř řádku anebo odřádkovaný?)
Str4wberry
Profil
Je to tím, zda je kód v <pre> nebo <code>. Všechno zvýraznění je totiž nastaveno jen pro <pre>. Možná by se to mohlo doplnit.
mckay
Profil
Navrhoval bych vypustit z výpisu na témat dne led (sekci U ledu). Jelikož se v ní nachází Hřiště, které má jako aktivní téma suveréně nejvyšší počet příspěvků a poslední dva dny se drží na vrchu - řekl bych, že je zbytečné zrovna tento topic zobrazovat...
Str4wberry
Profil
Jsem čekal, jestli si toho někdo všimne. :–)
mckay
Profil
Str4wberry:
Teď koukám - led už není zahrnut, a zobrazuje se téma s jediným příspěvkem, vzhledem k tomu, že to má pěkný název, počítám, že teď se vyhodnocuje témat dne podle zobrazení?
Str4wberry
Profil
Neměly by se ty dobré rady zobrazovat i (nebo spíš jenom) vedle formuláře pro nové téma?


počítám, že teď se vyhodnocuje témat dne podle zobrazení
To určitě ne. Ve vyhodnocení hraje, tuším, roli důležitost a počet nových příspěvků za poslední den. Až zavedeme oblíbení témat, bude i to hrát roli.
Davex
Profil
Chtěl bych požádat o úpravu typu písma v CSS této diskuse pro výpis kódu [pre]. Jelikož pracuji na systému, který nedisponuje fontem Courier New ani monotype, tak jsou všechny výpisy Timesem a není to moc elegantní.

Mělo by stačit přidat obecnou rodinu písem (pokud není ten monotype jen překlep):
code, pre {font-family: 'Courier New', monotype, monospace !important; font-size: 14px; color: #135908; }
Str4wberry
Profil
Máš to mít. (Pouze v sandboxu.)
Moderátor Chamurappi: A teď už i v ostré verzi. Někdo by měl možná Davexovi sdělit přístupové údaje k sandboxu.


Ještě jednou: Neměly by se ty dobré rady zobrazovat i (nebo spíš jenom) vedle formuláře pro nové téma?
Nox
Profil
Napadlo mě jestli nedat nějaký vyloženě citační tag a nedat ho výraznější... pouze s tou kurzívou mi to nepřijde úplně jednoduše rozlišitelné
Str4wberry
Profil
Můžeš nějaké zvýraznění navrhnout?

pouze s tou kurzívou mi to nepřijde úplně jednoduše rozlišitelné
No, tak máš tam ještě uvozovky.
Nox
Profil
Zkusmo něco jako:
i{
padding: 2px 5px;
background: rgb(236,247,251);
border: 1px dotted rgb(190,190,190);
font-style: normal;
}

Nepřijde mi to zas nějak přespříliš výrazné ale jde to na letmý pohled odlišit
Chamurappi
Profil
Zkouška Noxova návrhu:
Nepřijde mi to zas nějak přespříliš výrazné ale jde to na letmý pohled odlišit
(Vytvořena přímým zásahem do DB.)

„Nepřijde mi to zas nějak přespříliš výrazné ale jde to na letmý pohled odlišit“

„Nepřijde mi to zas nějak přespříliš výrazné ale jde to na letmý pohled odlišit“
Davex
Profil
[#11] Str4wberry: Díky moc, už to vypadá mnohem lépe.

Ještě zkusím zjistit, proč se mi při nastavení většího výchozího písma v prohlížeči (Chrome, Firefox) nezvětšuje na diskusi obsah <pre>, hlavní navigační lišta, popisy kategorií, hlavička tabulky, stránkování a patička. Mám totiž velké rozlišení a malý displej, takže si výchozí velikost písma o dva body zvětšuji. Asi to bude těmi velikostmi písma v px, které se zvětšují pouze přes nabídku pro zvětšení písma (nebo Ctrl-+).

Tak je to opravdu velikostí písma v pixelech. Ve všech prohlížečích zůstává písmo stále stejně malé, nezávisle na nastavené výchozí velikosti písma v prohlížeči. Pouze v Opeře to lze obejít nastavením minimální velikosti písma.
Str4wberry
Profil
Opět jsem implementoval některé návrhy (konkrétně K3.1.a, K3.1.b, K3.6, K3.8). Doufám, že nebude víc škody než užitku.
Nox
Profil
Všiml jsem si, že u kliknutí na jméno se nekopíruje "_", takže z AM_ zbude jen AM (viděno v Opeře 10.60alpha)
mckay
Profil
Nox:
Všiml jsem si, že u kliknutí na jméno se nekopíruje "_", takže z AM_ zbude jen AM
To je podle mě správně, protože když se nepřihlašuješ, pojmenuješ se Nox_ nebo mckay_ a když na tebe ostatní reagují, tak se to skryje.
Str4wberry
Profil
Je to tak, Noxi. Když si přidáš na konec jména podtržítko, můžeš si ho pod přihlášeným jménem bez podtržítka připsat ke svému účtu. Takže je to schválně.
Nox
Profil
Aha, zajímavé, oka ... u AM_ který má pomlčku standardně je to asi trochu mimo koncepci, ikdyž kvůli jednomu člověku se to asi nikomu přepisovat chtít nebude
Str4wberry
Profil
Reakce na starší připomínky Jana Tvrdíka:
Mohl by se tag [s] stát aliasem pro [del]?“ (#)
Ano.

V sekci upravit profil se nachází dva nefunkční odkazy do nápovědy.“ (#)
Opraveno.

Nastavit jméno u editace profilu jako read-only.“ (#)
Nastaveno jako „disabled“. Kupodivu to tam už bylo, ale nějaký umělec (možná i já) dal to „disabled“ do třídy <input>u pro jméno.


Napadlo mě, že by možná bylo hezké mít tady BB značku pro seznamy. Zejména při číslování připomínek v názorech na stránku by se to určitě využilo. Stačil by pro to klasický HTML seznam realizovaný značkami [ul] a [ol], ve kterém by se jednotlivé řádky rozsekaly na <li> + třeba doplnily kotvy?


Mohl by se někdo vyjádřit k Noxově návrhu formátování citací?


Co říkáte na odlišení odkazů do diskuse. Neměly by se spíš odlišovat odkazy z diskuse?

(Všechny úpravy pouze v sandboxu.)
mckay
Profil
Str4wberry:
Zrovna teď nevím, jestli něco zkoušíte nebo tak, ale něco se rozbilo:

http://123sss123.borec.cz/files/3/4867c6258986bc29a30ff444cddc01c8chyba-djpw.PNG

Je to tak všude :)
Str4wberry
Profil
Jo, už by mělo být opravené.
Alphard_
Profil *
Str4wberry:
Napadlo mě, že by možná bylo hezké mít tady BB značku pro seznamy.
Zase další značky, mně by se třeba líbilo parsovat text.

Pro nečíslovaný seznam třeba
- jablka
- hrušky
- švestky

A pro číslovaný např.
-- jedna
-- dvě
-- tři

Sám jsem ale seznam použil odhadem pětkrát a stačil mi ten z klávesové mapy.

Co říkáte na odlišení odkazů do diskuse.
Osobně mě to vůbec nezajímá, jsem zvyklý projíždět kurzorem nad většinou odkazů a dívat se, kam vedou.
Davex
Profil
Při vložení nového příspěvku s puntíkatým seznamem v Chrome se rozbije RSS této diskuse, protože Chrome odešle místo puntíků v XML nepřípustný znak bell %07 (PCDATA invalid Char value 7). Po úpravě příspěvku, vymazání neviditelného znaku %07 a doplnění puntíků zůstanou již zachovány.

Nekorektní znaky v RSS výstupu navrhuji nahradit nejvíce podobnými. Např. problematický znak 0x07 (%07, \07) převést na entitu &#8226;. Nebo by také bylo vhodné, převádět tyto znaky při vložení příspěvku, aby nechtěně nevznikaly bezpuntíkaté seznamy.

Jestli jsou výsledky mých pozorování správné, tak v ostatních prohlížečích problém nevzniká, protože před odesláním převedou puntík v textarea na entitu.
Str4wberry
Profil
Nebylo by lepší ten nekorektní znak nahradit už při vkládání?
Davex
Profil
Ano, bylo by to lepší kdykoliv před uložením příspěvku do databáze.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Noxe:
Napadlo mě jestli nedat nějaký vyloženě citační tag a nedat ho výraznější
Moc se mi to nelíbí. Možná právě proto, že je to výraznější. Citovaná část zpravidla není až tak důležitá, slouží jen k uchycení reakce do správného kontextu. Myslím, že kurzíva je dostačující. Novou BB-značku bych zavádět nechtěl, ale můžeme udělat, že se text mezi „[i] a [/i]“ obalí <span>em s nějakou třídou — kdokoliv by si pak mohl napsat uživatelský stylopis. Do budoucna počítám s tím, že některé parametry vzhledu půjdou měnit.

Všiml jsem si, že u kliknutí na jméno se nekopíruje "_", takže z AM_ zbude jen AM
Jen doplním, že od jisté doby si tu nejde ani zaregistrovat přezdívku s podtržítkem na konci.


Reaguji na Davexe:
Tak je to opravdu velikostí písma v pixelech. Ve všech prohlížečích zůstává písmo stále stejně malé, nezávisle na nastavené výchozí velikosti písma v prohlížeči.
O tom slyším poprvé.
Přizpůsobíme se, pixelové velikosti půjdou pryč.

v ostatních prohlížečích problém nevzniká, protože před odesláním převedou puntík v textarea na entitu
Ano, ale vrtá mi hlavou, proč Chrome selhává zrovna a jen na puntíku. České uvozovky se přeci také posílají jako entity.


Reaguji na Str4wberryho:
Doplněno.“ [#2]
Díky.

Neměly by se ty dobré rady zobrazovat i (nebo spíš jenom) vedle formuláře pro nové téma?
Hm, je to oříšek. Tlačí nás to k oné velké změně, ta by to rozlouskla.
V čem ale mám jasno: dobré rady by měly být nastylované stejně (či podobně) jako buňka v diskusi, protože tamní odkazy se chovají stejně jako v příspěvku (stejná třída, stejný target …).

Opět jsem implementoval některé návrhy
Dobrá práce. Už jsem si úspěšně zaklonoval. Až budu upravovat JS, přidám pohodlnější cestu k té funkci.
Ještě by se možná hodilo, kdyby kopírování/přesouvání umělo založit nové vlákno — v případě, že se jako cílové vlákno zadá nějaká konstanta.

Napadlo mě, že by možná bylo hezké mít tady BB značku pro seznamy.
Také jsem už nad tím přemýšlel, ale jsem spíš proti, protože krom filosofického povznesení nevidím v podstatě žádné výhody. Používalo by ji jen pár lidí, vypadalo by to prakticky stejně jako doposud… a dál? Pokud by položky měly kotvy, šlo by na ně odkazovat, ale to není takřka nikdy zapotřebí, protože stačí zmínit číslo, ke kterému se vztahuje odpověď, a čtenář z toho vyčte vše potřebné, aniž by na něco musel klikat. To už by se spíš hodilo, aby každý odstavec (pakliže bychom je zavedli jako <p>) měl kotvu, ale i to mi připadá skoro zbytečné.

Stačil by pro to klasický HTML seznam realizovaný značkami [ul] a [ol], ve kterém by se jednotlivé řádky rozsekaly na <li>
Museli bychom domyslet, co udělat na příklad s blokovým [pre] uvnitř [ul].

Co říkáte na odlišení odkazů do diskuse.
Zpočátku mi trochu vadilo, ale začínám si zvykat. Není to špatný nápad, ale plánoval jsem k němu využít spíš tu třídu do-diskuse, kterou dodává nový bbcode.php.
Kdybychom všechny odkazy obalili do <span>ů, šly by nastylovat rozmanitěji — mohli bychom třeba měnit barvu podtržení (skutečného podtržení, ne borderu).


Ještě je tu v sandboxu jedna novinka, o které ses ani nezmínil: časy u příspěvků odkazují na samostatné stránky, kde je jen samotný příspěvek. Vypadá to pěkně, ale nenapadá mě využití, protože odkázat na konkrétní příspěvek jde i teď, byť s jistými riziky. Mám maličko strach, co tahle nová hromada stránek udělá s vyhledávači — aby si třeba neřekli, že budou radši procházet více action=vpost a méně action=vthread
Davex
Profil
Chamurappi:
Ano, ale vrtá mi hlavou, proč Chrome selhává zrovna a jen na puntíku.
Selhává na něm, když je kódování stránky iso-8859-2. Pokud je stránka ve windows-1250, tak ho převede na %95, stejně jako jiné prohlížeče. Všechny znaky jsem nezkoušel, ale asi to bude chyba jen znaku • \u2022, protože podobné znaky · \u00b7, ∙ \u2219 a ⋅ \u22c5 se na entitu převedou také. Asi bychom museli nahlédnout do zdrojáků WebKitu, protože stejným problémem trpí i Safari.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0