Autor Zpráva
Str4wberry
Profil
Navrhuji vytvořit novou kategorii pro otázky týkající se konfigurace serveru, souboru .htaccess, přepisu adres a jiných „Apachovin“. Takových dotazů je dost a není jasné, zda je pokládat v kategorii „Problémy v začátcích“, „Jak něco udělat?“, „PHP“, „Hosting“ nebo v „Nezařaditelných dotazech“.

Co Vy na to?
Alphard
Profil
Sekce mod_rewrite by se asi uživila a snad i vyhovuje zaměření diskuse. Jen doufám, že by to nevedlo k ještě masivnějšímu jevu: mám takovouhle adresu a potřebuji takovou, tak mi to napište.

Z historických důvodů (vždy jsem byl jako správný konzervativec proti rozšiřování) nenapíši přímo, že jsem pro :-), ale ze všech posledních návrhů na rozšíření sekcí mi tenhle připadá nejpřijatelnější.
Mistr
Profil
Str4wberry
Navrhuji vytvořit novou kategorii pro otázky týkající se konfigurace serveru, souboru .htaccess, přepisu adres a jiných „Apachovin™“.
Str4wberry, vytvoř ji! :-) Osobně jsem rád, že se toho někdo ujal.
Jan Tvrdík
Profil
Str4wberry
Jsem pro vytvoření nové sekce, ale nevázal bych ji na mod_rewrite ani na .htaccess, ale obecně na konfiguraci serveru.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Mně je to celkem jedno.

není jasné, zda je pokládat v kategorii
Myslím, že začátečníkům to jasné je. Všechno, co běží na serveru, berou jako „součást“ PHP.


Reaguji na Alpharda:
že by to nevedlo k ještě masivnějšímu jevu: mám takovouhle adresu a potřebuji takovou, tak mi to napište
Jsou na téma „mod_rewrite“ i nějaké jiné dotazy než tyhle? Všechny, co jsem viděl, mi připadají dost stejné a nijak zvlášť složité. Nestačilo by na celý přepis adres jedno FAQ? :-)


Reaguji na Jana Tvrdíka:
ale obecně na konfiguraci serveru
Na konfiguraci webového serveru, abychom nebyli zase moc obecní.
Alphard
Profil
Chamurappi:
Nestačilo by na celý přepis adres jedno FAQ?
Prima návrh, tisovi jsem už asi před měsícem slíbil, že za týden doplním zvýraznění aktivní položky menu. Ale dobrá, mohu doplnit i tohle.

Problém je v tom, že tyto návody nikdo nečte. Celé je to vysvětlené na jpw v jednom článku a jsou tam i příklady. Jestli si někdo troufá napsat to srozumitelněji, je vítán.
Str4wberry
Profil
Mistr: „Str4wberry, vytvoř ji!
Ještě počkám na připomínky ostatních.


Alphard: „vždy jsem byl jako správný konzervativec proti rozšiřování
Původně jsem uvažoval o zahrnutí těchto dotazů do sekce PHP, ale je to nejfrekventovanější fórum, a tak mi přijde část tam spadajích dotazů lepší separovat, než je tam přidávat.


Jan Tvrdík: „nevázal bych ji na mod_rewrite ani na .htaccess, ale obecně na konfiguraci serveru
Souhlasím. To také (myslím) tvrdím v prvním [#1] příspěvku. Nadpis tohoto vlákna není plánovaný návrh jména kategorie.


Chamurappi: „Myslím, že začátečníkům to jasné je. Všechno, co běží na serveru, berou jako ‚součást‘ PHP.
Mně právě přijde, že není, protože se tyto dotazy vyskytují ve všech zmíněných kategoriích. Sám nevím, kam takové dotazy zařadit. Snad do Nezařaditelných dotazů, Ty jsi pro PHP a Yuhů byl před rokem a půl pro sekci Hosting.
Kajman_
Profil *
Třeba by takové téma mohlo i zmenšit počet dotazů, protože podobné by byly u sebe a dalo se v nich lépe hledat ;-)

Hlavní asi bude, jestli se najde moderátor, který konfiguracím rozumí natolik, že nasměřuje na řešení i v těžších případech, aby nezbývalo moc rozumně nezodpovězených rozumných dotazů.
Str4wberry
Profil
Opravdu nemá nikdo námitky proti vytvoření této kategorie?


Reakce na Kajmana:
Hlavní asi bude, jestli se najde moderátor
Už jsi se našel. :–)
Kajman_
Profil *
Str4wberry:
Omlouvám se, ale na moderování mě tahle kategorie neláká.
DoubleThink
Profil *
Vcelku nejsem proti. Název bych volil asi obecný - něco jako "Konfigurace HTTP serveru" a do popisu pak upřesňující info ve smyslu "Apache, mod_rewrite, .htaccess" atd.)
Poslední slovo má ale Yuhů, toho se zeptejte na názor.

Zároveň to navrhuju spojit s likvidací kategorie "Typografie a stylistika" - je to nejméně frekventovaná kategorie (což tak nevadí), ve které se řeší totální hovadiny (což vadí).
Nevím, do jaké banálnosti bychom to měli nechat dojít, ale na diskusi, kolik se píše teček ve výpustce nebo jestli je správně byte nebo bajt, není potřeba extra kategorie a stačí podle mě nezařazené dotazy.
Yuhů
Profil
Jsem pro vytvoření nové kategorie na konfiguraci Apache, serverů a dotazů kolem mod_rewrite.

Myslím ale, že by bylo dobré, aby se našel jeden konkrétní člověk, který ji bude pečlivě moderovat, odpovídat a nějaký čas po založení ke kategorii napíše dobré FAQ (klidně i na vlastní server). Pokud se na to někdo hlásí, vzhůru do toho.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Yuhůa:
by bylo dobré, aby se našel jeden konkrétní člověk, který ji bude pečlivě moderovat, odpovídat
Myslím si, že to není nutné, protože moderátoři tu zasahují obvykle v případech, kdy není potřeba odbornost. Odpovídat může kdokoliv, stejně jako doposud, nová kategorie bude jen hezčí škatulka, která umožní snadnější hledání.

Mimo téma: Založil bys prosím nějaké vlákno, kde bys měl zaškrtnuté „Oznámení na e-mail“, abychom tě mohli v podobných situacích snadno přivolávat? Již se párkrát stalo, že debata o změnách končila slovy „měl by rozhodnout Yuhů“…
Třeba tady by ses také mohl vyjádřit.


Reaguji na DoubleThinka:
do popisu pak upřesňující info ve smyslu "Apache, mod_rewrite, .htaccess" atd.
A IIS. Pár takových tu bylo. Možná bychom tam mohli házet i dotazy týkající se ostatních serverových jazyků (ASP.NET, JSP). Byla by to taková serverová všehochuť.

Zároveň to navrhuju spojit s likvidací kategorie "Typografie a stylistika"
Můj názor na existenci této kategorie je stále stejný. Ale nespojoval bych dvě změny dohromady. Už tu před pár měsíci padlo několik rozsáhlých návrhů na optimalizaci kategorií a všechny končily slovy „uděláme někdy velké změny, ale ne teď“ (+ samozřejmě „měl by rozhodnout Yuhů“) — takže bych rušení kategorie č. 29 odsunul na to blíže neurčené období velkých změn.
DoubleThink
Profil *
člověk, který ji bude pečlivě moderovat, odpovídat a nějaký čas po založení ke kategorii napíše dobré FAQ
S nastavením Apache, jeho modulů a extenzí jeho modulů mám už celkem rozsáhlé zkušenosti (asi jako každý, kdo delší dobu koketuje s PHP a SQL).
Nebál bych se, že se najde moc problémů, na které bychom (moderátoři a, řekněme, power-useři) neznali odpověď. Ovšem FAQ se mi psát nechce, to rád přenechám agilnějším jedincům.

Můj názor na existenci této kategorie (Typografie a stylistika) je stále stejný
Ano. A čas ti dal za pravdu.

uděláme někdy velké změny, ale ne teď
Pro velké změny nemáme mandát, už jsem minule psal, že Yuhů určuje strategii vývoje svého webu a k němu přidružených diskusních skupin.
Typografická kategorie ale podle mě není tento případ. Je to experiment protlačený (v některých případech bývalými) moderátory a top členy. Po roce a půl soudím, že nevyšel a měl by být ukončen. Nejde o změnu, jenom uklidíme vlastní nepořádek.

Nemusíme to spojovat s novou kategorií, ale zařadil bych to na pořad dne.
Str4wberry
Profil
Ujmeš se tedy toho, DoubleThinku?


DoubleThink se toho ujal: Nová kategorie: Konfigurace webového serveru
Kajman_
Profil *
Budete někdo přehazovat stará vlákna? Mám práva přehazovat jen z php a tam je jen tak třetina vláken, co by se dobře výjimala v nové kategorii.
Alphard
Profil
Kajman:
Já mohu přesunovat ze všech sekcí. Ale jsem ochoten podělit se :-) kdyžtak přeberu Nezařaditelné dotazy. (Nejradši bych si vzal PHP, k tomu mám nejblíž, ale to teda nechám tobě.)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Alpharda:
Já mohu přesunovat ze všech sekcí.
Gratuluji ke tvému tichému sandboxovému povýšení :-)



Není zdejší omezování moderátorů na kategorie zbytečné? Je snad třeba krotit Kajmana? :-)


Navrhuji dát tu novou kategorii někam výš v seznamu na úvodní stránce. Teď je tam poněkud zapadlá, daleko od svých tématických příbuzných.
Alphard
Profil
Chamurappi:
Není zdejší omezování moderátorů na kategorie zbytečné?
Myslel jsem, že ano :-)
Str4wberry
Profil
Stará vlákna bych přesouval jen když na nějaké narazíme. Speciálně ne.

Ad povýšení) Měl jsem za to, že se moderátorská práva už udělují pro všechny kategorie.
Alphard
Profil
Str4wberry:
Ad povýšení) Měl jsem za to, že se moderátorská práva už udělují pro všechny kategorie.
Původně jsem byl moderátor jen v PHP, U ledu a O této diskusi. Sandboxový moderátorský přístup mi zatím nepřinesl žádné nevýhody a usnadňuje mi práci uklízeče, takže neprotestuji :-). V nesvěřených sekcích ale necítím "mandát k rozhodování", takže jsou mé zásahy omezené na zcela zjevný spam apod.

Moderátor Alphard: Zabíháte dost mimo téma, založte si vlastní vlákno. :-)


Má nabídka ohledně přesunu vláken stále platí (teda jestli budu moci). Ale nemyslel jsem tím žádné velké manévry, spíše podívat se po několika málo vláknech s ukázkovým řešením apod. Uvedu příklad dvou kandidátů (ale přiznávám, že jsem je hledal hodně dlouho a jeden je ze sekce Jak něco udělat).
jak nastavit apache
htaccess přepis url
Kajman_
Profil *
Str4wberry:
Stará vlákna bych přesouval jen když na nějaké narazíme. Speciálně ne.
Já bych tam klidně přesunul většinu, co se časem najde. Když pak někdo přijde z googlu, tak pozná, že na to je samostatná kategorie, jinak to bude zase plácat do té, kde bylo něco souvisejícího (kvalita tu asi nerozhoduje). Žádná velká priorita, ale hodil bych toho tam co nejvíc.

Alphard:
Ale jsem ochoten podělit se :-)
Večer snad bude chvíle, že bych trošku to php probral.
DoubleThink
Profil *
Já bych tam klidně přesunul většinu, co se časem najde
Pokud někdo má čas a chce se mu, může témata klidně přesunout. Bude to jedině ku prospěchu - půjdou líp najít.
Str4wberry
Profil
Myslím, že by se tato kategorie spolu s databázovou měla přesunout pod PHP. Potřebujeme na to souhlas Yuhůa?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0