Autor Zpráva
DoubleThink
Profil *
V horizontu 14 dní zamýšlím některé úpravy oddílů Flash a Fireworks této diskuse.

* Kategorie Webová grafika všeobecně bude přejmenována na Webová grafika a přesunuta mezi hlavní témata jak psát web.
* Kategorie Adobe Fireworks zanikne bez náhrady, obsah bude přesunut do webové grafiky.
* Kategorie Názor na můj Flash zanikne bez náhrady, obsah bude přesunut do názorů na stránku.
* Kategorie Adobe Flash bude přejmenována na Flashové animace a grafika a zahrnuta mezi hlavní témata jak psát web.
* Kategorie Flash všeobecně zanikne bez náhrady, obsah bude přesunut do Flash animace a grafika.
* Kategorie ActionScript bude přejmenována na ActionScript ve Flashi přesunuta mezi hlavní témata jak psát web.
* Oddíl Fireworks help zanikne.
* Oddíl Flash help zanikne.

Návrhy, komentáře, doporučení?
Str4wberry
Profil
Souhlasím, jen bych ještě přihodil „ActionScript ve Flashi“ do vzniknuvší kategorie „Flash animace a grafika“.
DoubleThink
Profil *
Ne, skriptování a animace jsou schválně zvlášť. Profesní vzdálenost těchto dvou činností je pro Flash skoro typická.
Chamurappi
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
Flash animace a grafika
Neznělo by „Flashové animace a grafika“ víc česky?

Kategorie ActionScript bude přejmenována na ActionScript ve Flashi
Dotazy na téma Flexu patří do ActionScriptu ve Flashi?

Profesní vzdálenost těchto dvou činností je pro Flash skoro typická.
Jen, jestli si ji budou uvědomovat i tazatelé.
Kdybys všechny flashové kategorie sloučil pod jednu obecnou jménem „Flash“, myslím, že by to ničemu neuškodilo. Ale asi je to celkem jedno.

Bylo by dobré, kdybys změny udělal (či alespoň definitivně rozhodl) dříve, než nasadíme sandboxovou verzi do ostrého provozu, protože s kategoriemi občas pracuje nový JS (např. hledání souvisejících vláken při vyplňování titulku nového atd.) a já odtud za cca týden na nějaký čas zmizím.
DoubleThink
Profil *
Dotazy na téma Flexu patří do ActionScriptu ve Flashi?
Flex je Flashový aplikační framework, takže ano. Zmínku o Flexu a AIR plánuju dát do popisku.

Jen, jestli si ji budou uvědomovat i tazatelé.
Zatím se jim to docela daří.

Kdybys všechny flashové kategorie sloučil pod jednu obecnou jménem „Flash“, myslím, že by to ničemu neuškodilo.
Skriptování chci mít samostatně od grafiky (tak jako je to teď). Proto se taky flashová kategorie přejmenuje na flashovou grafiku a animaci, aby to bylo víc jasné.

Neznělo by „Flashové animace a grafika“ víc česky?
Asi jo.

dříve, než nasadíme sandboxovou verzi do ostrého provozu
Což je kdy?

a já odtud za cca týden na nějaký čas zmizím.
Rozhodnutí podobě kategorií asi do týdne stihnu, pokud se nerozproudí nějaká vzrušená debata.
Str4wberry
Profil
Ne, skriptování a animace jsou schválně zvlášť. Profesní vzdálenost těchto dvou činností je pro Flash skoro typická.
Sice to nemohu posoudit okem znalce Flashe, ale budou to obě relativně slabé kategorie, takže mi pro Flash jako takový přijdou dvě sekce zbytečný luxus, nehledě na to, že je to spíš okrajová oblast webdesignu. Navíc:

* Flashové kategorie dle mého názoru moc nefungují — tolik témat bez řešení případně jakékoliv reakce v jiných sekcí není.
* Chybí hlavní moderátor. :–)
* Chybí aktivní znalec problematiky.

Oddíl Fireworks help zanikne. Oddíl Flash help zanikne.
Zanikne také obálka Jak psát web? Ptám se kvůli tomu, jestli má cenu řešit její rozdílné odsazení napříč prohlížeči.

Což je kdy?
Konkrétní čas není určen. Ale už je to skoro připravené. Nicméně čím zde rozhodneš dříve, tím to bude lepší.
Chamurappi
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
pokud se nerozproudí nějaká vzrušená debata
Zjevně to nikoho nevzrušuje.

Napadlo tě, že těch pár znalců Flashe, co se tu občas potuluje, vůbec nekouká na zbytek diskuse a o plánovaných úpravách nic neví?
Joker
Profil
Chamurappi:
Dotazy na téma Flexu patří do ActionScriptu ve Flashi?
A co potenciální dotazy na technologie jako SilverLight?
Railbot
Profil
Joker
Nezařaditelné dotazy.
Joker
Profil
Railbot:
Já právě jestli by nestálo za to upravit některou z Flash kategorií aby pojala i tohle.
Možná to je zbytečné, ale možná se SilverLight rozšíří a ta kategorie tu bude chybět.
DoubleThink
Profil *
Já právě jestli by nestálo za to upravit některou z Flash kategorií aby pojala i tohle.
Nestálo. Silverlight nemá s Flashem nic společného (kromě toho, že jsou to obě rich-textové platformy). To se sem dřív dostanou .NET jazyky jako takové.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
Objevuje se tu jen cca dvacet zmínek o Silverlightu ročně.

možná se SilverLight rozšíří a ta kategorie tu bude chybět
Kategorie můžeme přizpůsobovat poptávce kdykoliv.


Reaguji na DoubleThinka:
Když už se bude zasahovat do tabulky s kategoriemi, vyjádřil by ses prosím k návrhu nových popisků?
Joker
Profil
Chamurappi:
Objevuje se tu jen cca dvacet zmínek o Silverlightu ročně.
Kategorie můžeme přizpůsobovat poptávce kdykoliv.

Mně je jasný, že to zatím není aktuální, ale vzhledem k dosavadní pružnosti v pojmenovávání kategorií mi přišlo dobré zmínit, že během následjících několika let by to aktuální být mohlo ;-)
embee
Profil
Zdravim vsechny,
osobne bych ocenil rozdeleni sekce o actionScriptu do dvou a to pro as2 a as3 - je to dost rozdilne a tohle by pomohlo hned odlisit, o jakou verzi se jedna. Takhle se pokazde musi clovek nejdrive ptat na verzi.
DoubleThink
Profil *
osobne bych ocenil rozdeleni sekce o actionScriptu do dvou a to pro as2 a as3
Je to rozumné, ale témat není tolik, aby si zasloužily ještě další segregaci. Kromě toho, počítám, že čas dřív nebo později sprovodí AS2 ze světa. A rozhodně mu v tom nehodlám bránit.
DoubleThink
Profil *
Yuhů změnu [#1] schvaluje, bude provedena o půlnoci mezi 10. a 11. srpnem.
Yuhů
Profil
Jenom jsem se zapomněl zeptat, zda uvedený přesun nebude znamenat hodně neplatných minulých URL.
DoubleThink
Profil *
Nebude, identifikátory zůstávají stejné. Zbylé parametry jsou při neshodě dohledány a klient je přesměrován.
embee
Profil
jenom poznamka (pred tim jsem si toho nevsiml) - myslim, ze nechat flash designery/developery strkat sve veci do sekce "nazor na stranku" ma hned dva problemy

1. ne kazda vec udelana ve flashi musi nutne byt stranka, muze to byt pouze animace, hra, nebo uplne jina aplikace. Stranka je potom spis zavadejici oznaceni (jako napr. ted se v nazorech na strnaku povaluje thread ukazujici tri nebo ctyri bannery - to proste neni stranka)

2. bude to hrozny flame. V sekci "nazor na muj flash" totiz nikdo nepsaval o tom, ze flash jako takovy je na nic a ze by se nemel skoro pouzivat atp - protoze ostatni designeri respektovali, ze se jedna o sekci "nazor na muj flash". Ted si vubec nejsem jisty, jak ortodoxni webdesigneri budou reagovat, kdyz jim nekdo bude strkat flash tam, kde ho nemaji radi. A ze takovych je (i tady) spousta.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0