Autor Zpráva
Slepice
Profil
Web je prehledny, az na to, ze jsem v uplnych zacqtcich. Neco jako jak (napr.) vytvorit ten html web tam neni (yuhu tam ma ukazku -> "moje prvni stranka", ktera je skoro prazdna. Neco takoveho potrebuju a nepredpokladam, ze yuhu za tu prazdnou stranku s domenou plati x kokun mesicne). Chtelo by to podrobny navod, a to alespon k jednomu freehostingu (to zrovnanepotrebuji), ale hlavně chubi navod na html web. Html tagy tam sou, pochvala. Ale jak dopodrobna udelat html web tam neni. (zda se mi divne vypisovat: "...nebo.......", udelala bych treba vice navodu, ale zadny nebude mit (napr.): "...nebo muzete misto webnode pouzit webzdarma..." - to mi prijde dobry. Dalsi vec. Stahla jsem si na tablet veskery obsah webu. Stahlo se mi jen pres 100 obrazku (a to jsou obrazky ve slozkach: behavior, ikony, images, images, images, kodovani, komix, priklady, reklama, zacatecnici.) v nekterych slozkach je jen 1 či 2 obrazky. A stahl se mi i reklamovy banner ktery je umisten na webu.
Jan Tvrdík
Profil
Související vlákno

Slepice:
ale hlavně chubi navod na html web
Zajímalo by mě, čemu říkáš „HTML web“, resp. co podle tebe není HTML web.
pako
Profil *
http://polopate.jakpsatweb.cz/index.php?page=uvod
Slepice
Profil
chybi podrobny navod, yuhu pocita s tim ze clovek uz toho dost umi a zna
Jan Tvrdík
Profil
Slepice:
Neřekl bych. Která část Postup pro začátečníky ti není jasná?
Slepice
Profil
jo to jo ale jaký disk? (je mi dvanáct, tak se nedivte, prosím!)
Stalker
Profil
[#6] Slepice
Jestli nevíš, co je to disk, tak by to možná prvně chtělo nějaký základní kurz o PC všeobecně a až potom se pouštět do "pokročilejších" věcí, jako je tvorba www stránek.
Slepice
Profil
A kde něco takového hledat?
Petr ZZZ
Profil
Třeba na Seznamu (to je takový internetový vyhledávač):

Hledám-li tam disk počítač, osmý odkaz (reklamy počítaje) směřuje na stránku, na které je vysvětlené, co to ten disk je:

Pevný disk – Wikipedie

Lapidárně řečeno: V souvislosti s Yuhůovými návody na to, jak psát web, je diskem míněn tvůj počítač, na rozdíl od hostingu, na jehož server svoje stránky překopíruješ, až je budeš chtít zveřejnit. (V tomto rozlišování je jistá porce hantýrky, samozřejmě i počítače na straně hostingu jsou vybaveny pevnými disky. Když ale někde Yuhů píše "teď máš stránku na disku", tak tím myslí, že ji máš na svém počítači, ale na internetu ji nikdo nevidí.)

Dodatek: Kde na Yuhůových stránkách ses na tomto výrazu zasekla? Nějak se mi nechce věřit, že by něco formuloval tak, že by nebylo jasné, co má na mysli.
Yuhů
Profil
OK, do začínajícího návodu přidávám upozornění, že se do toho nemá pouštět někdo, kdo neví, co je disk.

Už jsem v minulosti přemýšlel o nějakém návodu ovládání počítače, ale oni to ti géniové z Microsoftu mění tak často, že bych to musel psát každý druhý rok znovu. Ani náhodou.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0