« 1 2 »
Autor Zpráva
Michal Kolesa
Profil
http://michalkolesa.webzdarma.cz/weby/test/my/

Podívejte se mi na prosím na nový design a inspirujte mě co by tam ještě mělo být
RockFire
Profil
Ten design?
Michal Kolesa
Profil
Jestli ty barvy nejsou přílš světlé a ztrácí se
Radek9
Profil
Zkráceně řečeno děs a hrůza...
Dlouze:
1) Na první pohled mi to příjde jako slátanina několika barevných obdelníku vzbuzující spíše dojem dětské skládačky než webu.
2) Dal bych tam nějakou grafiku. Pokud ji sám neumíš (nejspíše) tak si zaplať grafika.
3) Vysoce nepřehledný kód...
Edit: Omlouvám se za překlep, Chamurappi :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Michala Kolesu:
co by tam ještě mělo být
Písmeno „n“ v „o mě“.
Jinak mi to připadá dokonalé, vystihuje to tvoji osobnost. Je to takové jednoduché.
Michal Kolesa
Profil
Jak nepřehledný kód ?
Mám rád jednoduchost
Beavis
Profil
Chamurappi:
vystihuje to tvoji osobnost. Je to takové jednoduché.
Jak trefné.

Michal Kolesa:
Být v tom kódu chyba, tak web zahodím, protože přehlednost je opravdu mizivá.
Nic proti Tvé osobě, či vzhledu, ale tu fotku bych radši odstranil.
Jinak podlě mě to ani není design, jen taková stránka kde se povalují obdélníky rozdílné barvy.
//EDIT: ©2010 -- zajímavé. A já hlupák si myslel, že je rok 2009 :(
123
Profil *
Chamurappi:
Trefa xD

Michal Kolesa:
Prosím, když už tam chceš mít foto, tak nějaký normální. Představ si, že na tvůj web zavítá nějaký starý člověk a dostane infarkt.
Michal Kolesa
Profil
A co je teda design ?
Za to jak člověk vypadá za to nemůže. To jsem se měl vyfotit na veřejným WC ?
Beavis
Profil
No dobře, ale pokud to má sloužit k menším výdělkům, tohle asi pár lidí odradí Tě kontaktovat.
Děláš design a nevíš co to je?
Radek9
Profil
Beavis, 123:
Nic proti Tvé osobě, či vzhledu, ale tu fotku bych radši odstranil.
Prosím, když už tam chceš mít foto, tak nějaký normální. Představ si, že na tvůj web zavítá nějaký starý člověk a dostane infarkt.
Velice dobrý komentář ;-) :D

Michal Kolesa:
Jak nepřehledný kód ?
Cituji kus kódu:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">
<html>
  <head>
  <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250">
  
  <title>Michal Kolesa Home Page</title>  
<link rel="stylesheet" href="kolesa.css" type="text/css">

  </head>
  <body>

<div id="telowebu">
<div id="hlavicka">

  <p id="mojejmeno">
    Michal Kolesa
  </p>

</div>
<div id="sloupce">
<div id="menutext">
<div id="menu">
<ul>
  <li><a href="index.htm" title="Základní informace o mě">O mě</a></li>  

<li><a href="http://michal-kolesa.spaces.live.com/blog/" title="Přečtěte si moje zážitky z mého blogu" target="_blank">Blog</a></li>

<li>Galerie</li>
...

Dalo by se zapsat mnohem lépe:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">
<html>
  <head>
    <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250">
    <title>Michal Kolesa Home Page</title>  
    <link rel="stylesheet" href="kolesa.css" type="text/css">
  </head>
  <body>
    <div id="telowebu">
      <div id="hlavicka">
        <p id="mojejmeno">Michal Kolesa</p>
      </div>
      <div id="sloupce">
        <div id="menutext">
          <div id="menu">
            <ul>
              <li><a href="index.htm" title="Základní informace o mě">O mě</a></li>  
              <li><a href="http://michal-kolesa.spaces.live.com/blog/" title="Přečtěte si moje zážitky z mého blogu" target="_blank">Blog</a></li>
              <li>Galerie</li>
...
Radek9
Profil
Michal Kolesa:
A co je teda design ?
To je grafický vzhled webu. Na tvém webu žádnou grafiku nevidím.

Za to jak člověk vypadá za to nemůže. To jsem se měl vyfotit na veřejným WC ?
To ano, ale to ještě není důvod pro to dávat si na web fotku...
Michal Kolesa
Profil
Kód je zatím ve vývojo, pořád tam něco dopisuji nebo mažu, tak mě to furt nebaví přeformátovávat
Na osobní web fotka patří
Radek9
Profil
Michal Kolesa:
tak mě to furt nebaví přeformátovávat
Pokud používáš chytřejší textový editor (např. PSPad), tak ten to dělá skoro všechno za tebe. Pokud dáš nový řádek, tak ti na něj doplní stejný počet mezer z předešlého řádku.
RockFire
Profil
Porovnej svůj nový "web" např s prvním odkazem co mě napadl, a sice s ediskem (www.edisk.cz/). Už chápeš, co je design a co ne?
Beavis
Profil
RockFire:
Trošku tvrdé. Ale souhlasím. Design není splácat obdélniky a vybarvit je..
jksdf
Profil
1.) To menu je hrozne spravené, vôbec som neočakával, že keď dám "Blog", tak ma to dá na inú doménu. Očakával som len nejaké články na tvojej vlastnej stránke.
2.) Za to jak člověk vypadá za to nemůže. To jsem se měl vyfotit na veřejným WC ? - Keď človek fotí sám seba a nosí okuliare, tak by nemal používať blesk, leskne sa na okuliaroch. Na youtube vyzeráš celkom OK.
3.) Grafika je niečo, čo nepozostáva len z jednoduchých geometrických tvarov rovnakej farby, a ak, tak vtedy je to ťažké tak urobiť.
kelvin
Profil
Proč mě některé odkazy z menu hodí na úplně jiné weby/domény? Třeba ten blog - otevře se v novém listu, což nesnáším, žádná stránka by se bez varování neměla otevírat v novém okně/listu. Je to nějaký blog pod MS službami, samozřejmě bez možnosti komentování - (Windows live ID má v ČR snad jen Hulán).
Fotogalerie a Videogalerie to samé, prostě otvírat odkazy automaticky v nových oknech je ZLO a bohudík vyspělí webdesigneři od toho všude, včetně obrovských portálů
upustili a upouštějí.

Jinak tam není co hodnotit, pět obdélníků, to udělám za pár minut v PSPadu.
--
Jen nechápu, co mají hodnotící proti struktuře kódu, (tj. vadí jim chyběící mezery/tabulátory apod). Je snad čistě autorova věc, zda před publikací nezkomprimuje kód třeba do jediné řádky, neodstraní mezery, atd.
Psycho
Profil *
Michal Kolesa:
http://michalkolesa.webzdarma.cz/weby/test/my/
>
Podívejte se mi na prosím na nový design a inspirujte mě co by tam ještě mělo být

Ty bys neměl být webdesignér (což vyžaduje um v Adobe Photoshop/jiném grafickém editoru), ale měl bys být CSS/(x)HTML kódér. Klidně se naučit PHP a být programátor. :)
Taurus
Profil
kelvin:
Já zase nemám rád otevírání cizí stránky přes tu aktuální (i přes to, že používám kolečko pro otevření do nového tabu). Ještě, že nejsou všichni webdesigneři vyspělí... Nicméně odkazy jinam by měly být odlišeny ikonkou.
Michal Kolesa
Profil
Kdo říká, že jsem webdesigner ?
Psycho
Profil *
Ano, to je sice pravda, že to nikdo neříká, ale opravdu doporučuji se domluvit s nějákým grafikem, aby dělal design a ty kód, alespoň nezagodíš to, co umíš. ;)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Radka9:
Vysoce nepřehledný kód...
Naprosto irelevantní.

Zkráceně řečeno děs a hůza...
Tys tu hrůzu nějak hodně zkrátil.
Poslední dobou jsou zdejší kritici nějak hodně vysazení na vzhled stránek. Podívám-li se na JPW, vidím také jen pár obdélníků.


Reaguji na Beavise:
pokud to má sloužit k menším výdělkům, tohle asi pár lidí odradí Tě kontaktovat
Jako potenciálnímu zadavateli by mi vůbec nevadilo, kdyby nasmlouvaný kodér vypadal takhle. Nenajímal bych si ho na to, aby se procházel po molu, ale na to, aby kódoval stránky.


Reaguji na Michala Kolesu:
Na osobní web fotka patří
Nemyslím si, že je nutná.
Nemáš alespoň nějakou profesionálnější fotku? Bez odlesků, oholenou, bez vyceněných zubů?

ORIENTAČNÍ ceny od 50 kč, ale dávám přednost DOHODĚ se zákazníkem.
Přidej si k ceně alespoň jednu nulu, tahle částka nepůsobí seriózně.

Zkus zrušit barevná pozadí, dát hlavičce spodní border a <div>u s textem levý a pravý border. Mohlo by to vypadat lépe, i když pořád dost jednoduše. Vem si příklad z JPW, nechceš-li mít na webu grafiku.


Reaguji na kelvina:
otvírat odkazy automaticky v nových oknech je ZLO
Kdyby si tohle myslelo hodně brouzdalů, dnešní prohlížeče by už dávno nabízely prostředky, jak tomu zabránit. Myslím, že běžným uživatelům je to u externích odkazů celkem fuk.

vyspělí webdesigneři od toho všude, včetně obrovských portálů upustili a upouštějí
My tady na diskusi od toho zřejmě nikdy neupustíme, přestože jsme maximálně vyspělí.
Moderátor Chamurappi: Debata na téma automatického otevírání odkazů do nových oken pokračuje ve vlastním vlákně.
Radek9
Profil
Chamurappi:
Poslední dobou jsou zdejší kritici nějak hodně vysazení na vzhled stránek.
Dobře, řekněme, že si to nějaké "vzhledy" nezaslouží, ale zrovna v tomto případě ano.

Podívám-li se na JPW, vidím také jen pár obdélníků.
Já také netvrdím, že je JPW nějaký nádherný web. Je jednoduchý, ale aspoň má nějaké grafické prvky.
Zechy
Profil
Radek9:
Já také netvrdím, že je JPW nějaký nádherný web. Je jednoduchý, ale aspoň má nějaké grafické prvky.

A že jednoduchost na JPW je krásná :). Jednou sem se pokusil udělat web podle JPW, za boha se mi to nepovedlo tak dobře :).
Michal Kolesa
Profil
a jakou grafiku máte na mysli ?
imploder
Profil
Web je (na rozdíl od toho předchozího ;)) v pohodě - přehledný "minimalistický". Jako pozadí mi ty barvy připadají v pořádku.

Beavis:
Děláš design a nevíš co to je?
Že dělá design tam Michal Kolesa nikde netvrdí. Píše, že dělá weby.

Jinak podlě mě to ani není design, jen taková stránka kde se povalují obdélníky rozdílné barvy.
Ty barvy se k sobě hodí a všechno je čitelné, což se o stránkách některých "skutečných umělců" (3.3/5 bodů v galerii) říct nedá.

Pro zlepšení přehlednosti navrhuju:
- pravý sloupec nadepsat "Kontakt"
- udělat něco s levým sloupcem. Pokud to má být menu nebo takový "rozcestník", tak údaje o vzdělání a zaměstnání tam nepatří.

kelvin:
otvírat odkazy automaticky v nových oknech je ZLO
Uživatel nové okno potřebuje, pokud se bude chtít vrátit na původní stránku a ta, na kterou jde, to neumožňuje. Na tomhle webu není poznat, že Fotogalerie a Videogalerie se nenačtou dovnitř webu jako Tvorba webů. Takže kdyby se nové okno neotevřelo a já si chtěl např. prohlídnout fotogalerii a pak se vrátit, musel bych po zjištění, že fotogalerie není "uvnitř", se vrátit a otevřít nové okno ručně. Doufám, že si rozumíme, v čem je problém.

Radek9:
To je grafický vzhled webu. Na tvém webu žádnou grafiku nevidím.
Je tam fotka (podle mně tahle může zůstat) a rozčleněný text a odkazy na barevném pozadí. Jaká grafika ti schází? Pokud Michal Kolesa udělá levně někomu takovou stránku a ta bude vypadat podobně jednoduše a plnit svůj účel, proč by se za to měl stydět? Takhle je možnost si jednoduchou stránku
a) nechat udělat za stovku / pár stovek od Kolesy
b) nechat udělat za třeba 20-násobek i s grafikou, kterou třeba ani nepotřebuju
Není důvod, proč by měla existovat jen možnost b).


Není důvod mít na webu na každé stránce na WZ.cz lištu a ještě reklamu dole, pokud nepotřebuješ maximální prostor (tenhle web ho rozhodně nepotřebuje). Stačí ta reklama dole. Na wz.cz se to dá v administraci nastavit.
Zechy
Profil
Moderátor Chamurappi: Přesunuto z Otevírání odkazů do nového okna.

Jak je možné že při každém tématu od Pana Kolesy, se tady vždycky rozjede diskuze na jiné téma? :)
Moderátor Chamurappi: Má talent.
kelvin
Profil
Imploder - ne tomu nerozumím. Jsem na té Kolesově stránce, otevřu si ve stejném okně (kdyby tam nebyl target blank) tu videogalerii, mrknu na jeho fotky, následně dám Zpět, respektive gesto myši a jsem zpátky ne?

Chápu, že část diskuze mimo téma bylo odsunuto, ale tohle mi asi fakt nedochází a rád si nechám nutnost nového okna vysvětlit ;).
Imrahil
Profil
mně se moc líbí ty videa na youtube
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0