Autor Zpráva
DoubleThink
Profil *
Dnes se jedna ze subdomén jpw, flash, dočkala přepracování. Po formální i obsahové stránce.
Nově se chce flash.jpw více orientovat na programování ve Flashi, spíše v obecné rovině než v jeho konkrétních aplikacích.

Co o webu soudíte po obsahové, kódové, SEO a co já vím ještě jaké stránce?
Axamith
Profil
Flashovou odnož JPW vítám. Nejspíše se flashi nikdy nebudu více věnovat, ale doposud jsem neměl detailnější přehled, co a jak se dělá, jak funguje atd. I tato sekce nejspíše přiměje více lidí se této technologii věnovat. Je to další krok k ucelenějšímu zaměření celého portálu JPW. Díky za všechny poskytnuté informace. V budoucnu bych uvítal detailnější rozpracování pracovních postupů, ale nechci vypadat, že k podanému prstu tahám za celou ruku.
Taps
Profil
DoubleThink:
Stránka se mi líbí, akorát postrádám konkrétní aplikace které jsi zmínil
RockFire
Profil
Graficky velmi pěkné. Co se kódu týče, moc jsem ho neprohlížel, protože není ani trochu strukturovaný a blbě se v tom orientuje, ale vypadal taky dobře. Tak když už máme flash, nechtělo by i předělat samotný jakpsatweb.cz? A to do přehlednější a grafické podoby.
Shulík
Profil
Nemám teď moc času, ale:

- Vyhledávání je uděláno podivně. I jako pokročilý uživatel internetu jsem přemýšlel, kam mám kliknout. A když se tam objevily nějaké tečky a úplně vlevo kurzor, vypadalo to spíš jako nepovdená polovina rámečku než jako vyhledávací input.
- Je to stránka o flashi, takže (přestože mi jindy flash na stránkách vadí) by mě vůbec neurazila nějaká ukázka flashe na úvodní stránce.

[#4] RockFire
Nevím, nakolik je možné překonat stávající design. Já osobně bych spíš přivítal nějakou hromadnou aktualizaci obsahu (podpora v prohlížečích, javascript..), i když uznávám, že aktualizovat obsah by zabralo mnohem víc času než design.
DoubleThink
Profil *
RockFire:
kódu (...) protože není ani trochu strukturovaný
Z kódu jsou strojově odstraněny všechny nadbytečné bílé znaky.

Shulík:
by mě vůbec neurazila nějaká ukázka flashe na úvodní stránce.
Asi neurazila. Byla by ale celkem k ničemu.
RockFire
Profil
Doublethink:
K ničemu ne, stejně se dá říct, že grafika je k ničemu a můžeme dělat jen textové weby. Prostě to tu stránku oživí...
Shulík
Profil
[#6] DoubleThink
Myslím si, stejně jako RockFire, že by to bylo oživení.

Když dělá člověk stránku pro děti, udělá pravděpodobně stránku barevnou s obrázky zvířátek, protože to ke sránce tématicky patří.
Když dělá člověk stránku o nějakém fanklubu Ferrari, nejspíš tam dá logo Ferarri a nějaký obrázek červeného sporťáku.

Nijak Tě do vložení vkusné flash animace do stránky nenutím, ale myslím, že by tam byla docela zajímavá. Navíc by to mohlo fungovat jako jakási motivace pro ty, kteří by stránku četli.
DoubleThink
Profil *
Problém je, že nejsem animátor, nikdy jsem nebyl, vkusná animace není můj obor - neumím ji.
Nicméně pokud bych byl zlý, mohl bych vašim procesorům nechat při každé návštěvě spočítat nějaký fraktál ;)
Radek9
Profil
DoubleThink:
kódové
Nevím proč, ale ff mi ukazuje přes 4000 sloupců (tedy znaků na jednom řádku). Pokud se v tom dokážeš orientovat, tak smekám.
Chamurappi
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
1) Pro odkaz #goroot bych nastavil left: 10px, jelikož i samo logo je posunuté o 10px od levého okraje.
2) V Exploreru položky menu nenadskakují, když přes ně přejíždím myší, pomůže třeba:
menu#mainmenu li a:hover {
  visibility: visible;
}
3) V Exploreru odkaz #goroot nejde prokliknout. Nenapadá mě, jak to vyřešit. Kdybych to kódoval já, asi bych udělal celou hlavičku jinak a nenarazil bych na tento problém.
4) V Mozille vidím v #searchinput jiné písmo než v ostatních prohlížečích, což bude tím, že žádné písmo nedefinuješ.
5) Nedefinuješ barvu písma. Systémová černá nemusí být vždy černá. (I když asi blázni s inverzním schématem už vyhynuli.)
6) To, že je vyhledávací políčko podtečkované, by mi asi nepřipadalo divné, kdybych to tečkování viděl i někde jinde na webu. Nepasuje to tam.
7) Čekal bych, že když kliknu na ikonku lupy u toho hledání, že to bude hledat, ale ona je tam jen jako dekorace.
8) Odkaz na diskusi v hlavním menu by mohl být nějak odlišen, aby bylo zřejmé, že vede na jiný web.
9) Na úvodní stránce se mi nelíbí to otřepané „Vítejte“. (Asi je tahle nelibost nakažlivá.)
10) Použil bych trošku větší line-height.

Chválím grafické zpracování, řešení zaoblených rámečků a kotev u nadpisů.


Reaguji na Radka9:
Pokud se v tom dokážeš orientovat, tak smekám.
Proč by se měl orientovat ve výstupu, který je určený prohlížeči?
Ofi
Profil
Což o to grafika je hezká, ale mohla by být výraznější, tak nějak se mi to všechno ztrácí ve světlosti, dokonce inputu na hledání sem si všiml až po přečtení přízpěvků tady, které o něm mluví...
takže: nejsem si úplně jistý, že web má správný kontrast, alespoň co se menu týče.. Řekl bych že pro lidi se zrakovými vadami (mezi něž patřím, sice s jen mírnou poruchou zraku, ale přece) může být to menu (jedno jak druhé) problém, vezmu-li v úvahu fakt, že i já se musím trochu více naklonit k monitoru než jsem zvyklý...

jinak obsah vítám a i když to není větev, kterou bych chtěl do budoucna zkoumat, rád si ho přečtu a něco i povyzkouším ;)
Imrahil
Profil
menu (horní i odkazy vpravo) jsou podle mě ohromně nevýrazné a skákací hover efekt mi taky není moc pochuti, jinak povedený web obsahem i designem
DoubleThink
Profil *
Díky za podněty a odhalené chyby. Některé drobnosti opravím, jiné prozatím ne.

S vyhledávacím polem jste mě skoro zlomili. Zatím ještě ne, ale už skoro. Vycházel jsem z toho, že pozice search-inputu už je tak zažitá, že není nutné ji příliš zvýrazňovat. Snad si lidi v budoucnu zvyknou na OpenSearch a input bude moci zmizet úplně.

"Vítejte" na hlavní stránce se mi taky nelíbí. Vlastně celá ta stránka je taková jalová. V této fázi ale zatím nemám v rukávu nic lepšího.

V duchu se trochu divím, že se nikdo neušklíbl nad tím, že je ohraničení boxů s kulatými rohy generováno v PHP takříkajíc hrubou silou. Nikdo mě taky nesjel za písmo s absolutně definovanou velikostí. Dokonce ani za odříznutí IE6 od normálních stylů. Kam ten svět spěje? :)
Plaváček
Profil
DoubleThink:

Nikdo mě taky nesjel za písmo s absolutně definovanou velikostí.

U webu o Flashi to je ten nejmenší problém :)

Dokonce ani za odříznutí IE6 od normálních stylů

Měl jsem nutkání, ale fakt je, že s příchodem nových Windows 7 je opravdu na čase, aby tento prohlížeč odešel do historie. Možná příší rok tenhle pohřeb fakt zorganizuji http://www.blabolnik.cz/odpocivej-v-pokoji-odpocivej-v-klidu :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
Snad si lidi v budoucnu zvyknou na OpenSearch a input bude moci zmizet úplně.
O tom dost pochybuju. Vyhledávací panel „_search“ se kdysi v Exploreru také neuchytil. U většiny webů (včetně tvého) necítím potřebu přidávat si místní hledání do prohlížeče. Asi nejsem běžný uživatel, ale ve svých prohlížečích mám buď vyhledávací políčko skryté, nebo v něm mám napevno Wikipedii.

se nikdo neušklíbl nad tím, že je ohraničení boxů s kulatými rohy generováno v PHP takříkajíc hrubou silou
Já to pochválil :-)

Nikdo mě taky nesjel za písmo s absolutně definovanou velikostí.
Toho jsem si všiml, ale zapomněl jsem to zmínit. Proč ji definuješ absolutně?

Dokonce ani za odříznutí IE6 od normálních stylů.
Na tom webu je něco, co by v šestce nefungovalo?
DoubleThink
Profil *
Chamurappi:
O tom dost pochybuju
Je pravda, že implementace dost pokulhává. Pokud je mi známo, ad hoc použití search providera umožňuje jenom IE.

Já to pochválil :-)
Uctivě děkuji ;)
Nenapadá mě, jak jinak to řešit pro takovou škálu elementů, u kterých to používám. Možná nějakým šíleným javascriptem.

Proč ji definuješ absolutně?
Je to napůl pohodlnost a napůl jsem zapomněl. Většinou při kódování tohle dělám až nakonec, kdy už je jasné, jak budou elementy zanořené.

Na tom webu je něco, co by v šestce nefungovalo?
V zásadě asi nic, ale šetří to čas. Asi bych mohl napsat stylopis pro IE, který by vypadal stejně jako u ostatních browserů, ale po analýze návštěvníků jsem šestkové IEčkaře hodil do pytle s ostatním prehistorickým náčiním.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0