Autor Zpráva
morca
Profil
Všechny zdravíma chtěl bych Vás požádat, abyste se vyjádřili k mému webu, cobyste na něm změnili, vylepšili, co je špatně ...

www.vilajosefina.wz.cz

Moc Vám děkuji za Vaše názory.
denCo
Profil
v Opere je to celé rozhádzané (možno aj inde), skús si to trošku spraviť aby to bolo jasne vidieť čo je čo
Manny
Profil *
Ani v FF to není košér. Nefunguje položka menu O nás. Vyhodit animované gify a galerii ve flashi taky (při lightboxu zůstává pořád navrchu). Zdroják zřejmě z nějakého editoru. Hrůza. Jediné co by ušlo, jsou barvy.
Shulík
Profil
Manny:
Vyhodit animované gify a galerii ve flashi taky (při lightboxu zůstává pořád navrchu).
http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=8&topic=102294
Dá se to vyřešit
morca
Profil
Děkuju za reakce, můžete být prosím trochu konkrétnější co se týče rozházení. V opere mám rozhozený kontakt a anketu. ve Firefoxu jenom anketu (o nás se nezobrazuje správně, sekce není dokončená).

Co se týče animovaných gifů, věřím, že pro Vás IT kabrňáky (myšleno v dobrém) je to rušivý element, ale naše cílová skupina jsou rodiny s dětmi, usedlejší páry, pro které to web udělá přívětivější. Zobrazený flash považuji za zásadní v dobrém slova smyslu a myslím, že hezkou nenásilnou formou prezentuje apartmány.

Hodnocení "hrůza" mě trochu mrzí, snad Vás není víc kdo si to myslí :-)
morca
Profil
přidal jsem parametr wmode: <embed src="flash_apartmany.swf" quality="high" wmode="transparent" .....>, bohužel to nepomohlo.

Používám lightbox enlargeit (EnlargeIt! v1.00 - (c) 2008 Timo Sack - http://enlargeit.timos-welt.de)

Napadá Vás někoho jak to napravit?

Děkuju
stepan
Profil
morca:
Nejsem IT kabrňák, spíš máme blíže k usedlé rodině (alespoň její části), přesto vnímám animované gify jako něco, co celou stránku jen hyzdí.
Shulík
Profil
Div s class 'klicova_slova' vyhoďta úplně, a) je kvůli němu posuvník dole na stránce a b) může IMHO kontraproduktivně způsobit penalizaci právě na v něm uvedená klíčová slova. Spíš dejte nějaká článeček, kde se bodou vhodně opakovat tato klíčová slova přímo na stránku. Ono je dokonce lepší, když Google najde na dotaz 'Ubytování v jizerských horách' jako výsledek:

'Ubytování v jizerských horách
Pension Vila Josefína nabízí levné ubytování v Jizerských horách společně s aktivní rekreací v krásné přírodě a blízkou lyžařskou sjezdovkou. Hotel má otevřeno v létě i v zimě...'

než kdyby našli:

'Ubytování v jizerských horách
ubytování v jizerských horách, jizerské hory ubytování, apartmány jizerské hory, pension jizerské hory, ubytování v soukromí Jizerské hory ubytování v jizerských horách, jizerské hory ubytování, apartmány jizerské hory, pension jizerské hory...'

Na co si myslíte, že by klikli spíš? I kdyby byl druhý příklad první ve výsledcích vyhledávání a první příklad o něco níže, je první příklad lepší. Webové stránky se tvoří pro lidi, ne pro vyhledávače.

Animované gify jsou opravdu obtěžující, nevím, jestli jsi zkoušel přečíst text vedle, ale nejde to. Veškerý pohyb strhává lidskou pozornost na sebe.
Flashová animace se mi líbí.

Jinak co se stránky týče, já osobně bych ji vycentroval na střed, zbavil se posuvníku dole a odstranil animované gify. Jinak se mi jako stránka menšího pensionu docela líbí, není to sice nic profesionálního, ale mně jde u stránek pensionů atd spíše o informace obsažené v nich.
Bubák
Profil
morca:
naše cílová skupina jsou rodiny s dětmi, usedlejší páry, pro které to web udělá přívětivější
A pro kterou cílovou skupinu je tenhle text se stejnou barvou, jakou má pozadí, a při vypnutých stylech hned na začátku stránky:

KLíčová slova test:
Ubytování v jizerských horách
Vila Josefina nabízí ubytování v jizerských horách, jedná se o ubytování v soukromí v Jizerských horách v malém rodinném pensionu
Můžete se u nás ubytovat v apartmánech Jizerské hory.
Přijeďte se ubytovat do Jizerských hor do naší Vily Josefiny. Ubytování v Jizerských horách poskytujeme od roku 2006. Ubytovat se u nás můžete v soukromých apartmánech, které jsou kompletně vybavené (TV, internet, sprcha, wc na pokoji)
Apartmány v Jizerských horách
ubytování v jizerských horách, jizerské hory ubytování, apartmány jizerské hory, pension jizerské hory, ubytování v soukromí Jizerské hory ubytování v jizerských horách, jizerské hory ubytování, apartmány jizerské hory, pension jizerské hory, ubytování v soukromí Jizerské hory ubytování v jizerských horách, jizerské hory ubytování, apartmány jizerské hory, pension jizerské hory, ubytování v soukromí Jizerské hory ubytování v jizerských horách, jizerské hory ubytování, apartmány jizerské hory, pension jizerské hory, ubytování v soukromí Jizerské hory ubytování v jizerských horách, jizerské hory ubytování, apartmány jizerské hory, pension jizerské hory, ubytování v soukromí Jizerské hory ubytování v jizerských horách, jizerské hory ubytování, apartmány jizerské hory, pension jizerské hory, ubytování v soukromí Jizerské hory ubytování v jizerských horách, jizerské hory ubytování, apartmány jizerské hory, pension jizerské hory, ubytování v soukromí Jizerské hory ubytování v jizerských horách, jizerské hory ubytování, apartmány jizerské hory, pension jizerské hory, ubytování v soukromí Jizerské hory ubytování v jizerských horách, jizerské hory ubytování, apartmány jizerské hory, pension jizerské hory, ubytování v soukromí Jizerské hory ubytování v jizerských horách, jizerské hory ubytování, apartmány jizerské hory, pension jizerské hory, ubytování v soukromí Jizerské hory ubytování v jizerských horách, jizerské hory ubytování, apartmány jizerské hory, pension jizerské hory, ubytování v soukromí Jizerské hory ubytování v jizerských horách, jizerské hory ubytování, apartmány jizerské hory, pension jizerské hory, ubytování v soukromí Jizerské hory ubytování v jizerských horách, jizerské hory ubytování, apartmány jizerské hory, pension jizerské hory, ubytování v soukromí Jizerské hory ubytování v jizerských horách, jizerské hory ubytování, apartmány jizerské hory, pension jizerské hory, ubytování v soukromí Jizerské hory ubytování v jizerských horách, jizerské hory ubytování, apartmány jizerské hory, pension jizerské hory, ubytování v soukromí Jizerské hory ubytování v jizerských horách, jizerské hory ubytování, apartmány jizerské hory, pension jizerské hory, ubytování v soukromí Jizerské hory ubytování v jizerských horách, jizerské hory ubytování, apartmány jizerské hory, pension jizerské hory, ubytování v soukromí Jizerské hory ubytování v jizerských horách, jizerské hory ubytování, apartmány jizerské hory, pension jizerské hory, ubytování v soukromí Jizerské hory ubytování v jizerských horách, jizerské hory ubytování, apartmány jizerské hory, pension jizerské hory, ubytování v soukromí Jizerské hory ubytování v jizerských horách, jizerské hory ubytování, apartmány jizerské hory, pension jizerské hory, ubytování v soukromí Jizerské hory ubytování v jizerských horách, jizerské hory ubytování, apartmány jizerské hory, pension jizerské hory, ubytování v soukromí Jizerské hory ubytování v jizerských horách, jizerské hory ubytování, apartmány jizerské hory, pension jizerské hory, ubytování v soukromí Jizerské hory ubytování v jizerských horách, jizerské hory ubytování, apartmány jizerské hory, pension jizerské hory, ubytování v soukromí Jizerské hory


Že na takovém amatérském webu uvidím, praseo, jsem nečekal.
morca
Profil
Zkopírovaný text samozřejmě není určen pro žádnou skupinu zákazníků, ale pro vyhledávače. Souhlasím, že způsob jaký jsem zvolil je nekorektní a omlouvám se, ještě dnes to zruším.

Moc rád bych ale zachoval úvodní stránku ve formátu v jakém je, myslíte, že pokud bych napsal smysluplný text, viz. shulík a schoval ho tak aby nebyl vidět, bylo by to korektní?

Co se týče gifů, jsem hodně v rozpacích. Vyzkouším vypsat novou anketu, ke které se lidi vyjádří.

Děkuju za Vaše názory
Shulík
Profil
morca:
bylo by to korektní?
Nebylo, pořád je to BlackHat SEO, dokus prohlížeč dostává jiný obsah než návštěvník, je to nepovolená optimalizace.

Co se týče gifů, jsem hodně v rozpacích.
MYslím, že ani nemusíš dělat anketu, zkus si do článku někde v novinách přes Firebug vložit plno různých animací a pak ji číst. A uvidíš, že to nejde ;) Animované gify vedle textu na stránce jsou snad ještě horší než vysoké větrné elektrárny na vrcholcích kopců.
zatinka
Profil
Anketu netřeba dělat, také jsem pro zrušení gifů. Vypadá to neprofesionálně, dětinsky a neskutečně to odvádí pozornost.

Horní menu - černá barva téměř nečitelná.
Podtržení u Vila Josefina v hlavičce se mi nelíbí.

Stránka je nějak rozházená, obsah ti zajíždí pod levé menu, všechny prvky jsou tak nějak cikcak, je to neuspořádané, nepřehledné (namátkou - proč je nahoře kalendář a teprve pod ním důležitější věci týkající se vily? Když tam je slideshow z obrázků, proč je dole další náhodný obrázek? Přijde mi to zbytečné, stejně jako předpověď počasí. To co je nad slideshow je menu? Opět na nevhodném místě, kromě toho to je už třetí menu na jedné stránce - pryč s tím.)

Aktualitám by jistě prospělo oddělení názvu a data od obsahu. Všech textům potom větší řádkování.

To je jen tak namátkou, co mě hned praštilo do očí.
morca
Profil
Moc Vám děkuji za příspěvky. Vaše názory nabádají k vážnějším úpravám, než jsem myslel (upřímě jsem čekal, že se Vám bude líbit, mno škoda :).

Dle Vašich názorů popřemýšlím, jak web upravit.

Díky, až to budu mít hotové, tak Vám to snad raději neukážu .... :) joke
Bubák
Profil
Koukám, že jsi "neviditelný text" dal pryč. Ale nejen vyhledávačům, ale taky uživatelům, by se hodilo jiné menu, než současné obrázkové s okousanými písmenky a bez alt textu. Možností, jak to udělat, je spousta, dokonce i bez obrázků.
Shulík
Profil
zatinka:
Přijde mi to zbytečné, stejně jako předpověď počasí.
IMHO tam má předpověď počasí smysl, je-li to tedy předpověď pro Jizerské hory.
zatinka
Profil
Shulík:
IMHO tam má předpověď počasí smysl, je-li to tedy předpověď pro Jizerské hory.
Může být, ale víme, zda je to předpověď pro Jizerské hory? Nikde to tam nevidím. Pokud plánuji dovolenou v určité oblasti, tak se stejně raději podívám na podrobnější a dlouhodobější předpovědi počasí na specializovaných portálech. Ale tohle je věc názoru, dávala jsem to pouze k úvaze.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0