Autor Zpráva
GeneralDv
Profil
Dobrý den, chtěl bych slyšet=>přečíst názory na nový katalog webových stránek. Dnes jsem ho spustil, takže tak je jen pár webů (aktuálně jeden :-)), diskuze není zatím funkční.

www.g-katalog.ic.cz/
Sirius
Profil
Vzhled:

Líbí se mi to. Trochu ruší ta velká černá věc vpravo v hlavičce.
Dobře na mě nepůsobí ta kombinace kulatých a hranatých rohů. Možná to Doporučujeme označit jinak, nejdřív jsem si myslel, že to patří do menu. Třeba nějaká svislá čára.

Použitelnost: (měl jsem vymyšlenej lepší nadpis, nemůžu si na něj vzpomenout)

Přidal jsem si tam svůj web. Registrace jednoduchá. Vadilo mi ale vybírání kategorií. Jestli ty dvě mají být upřesňující, proč se nezvolí možnosti na základě těch už vyplněných? Když jsem vybíral třetí kategorii, myslel jsem už že s tím seknu, nakonec jsem vybral první co tam jakžtakž seděla.

Pak to na chvíli celé vypadlo (asi chyba ic.cz), takže jsem se už na víc částí nepodíval, doteď se mi nedaří dostat do editace stránky, ale asi to bude stejné jako přidání nové.

Jinak strašně se mi líbí ten obrázek stránky, prozradíš jak to funguje? :)

Edit: Aha, koukám, že asi nějaký externí udělátko. Stejně je to pěkný.

Kód:

Moc jsem se v tom nevyznal, je to samej div.
GeneralDv
Profil
Sirius:
Ta velká černá věc je tam proto, že tam bude vyhledávání.
S tim proužkem pod ty tlačítka mě už napadlo ale zdálo se mito celkem zbytečné, ale začnu na tom dělat.

S těma kategoriema - mě to taky vadí. Jestli máš řešení jak to udělat s výběrem kategorie, uvítam ho :-) Napadl mě AJAX - ale neni něco lepšího? Přes JS by to bylo asi mnohem složitější, mít obrovské pole s hodnotami...

Jinak strašně se mi líbí ten obrázek stránky, prozradíš jak to funguje? :)
Zase bych uvítal radu jak jinak vyscrenovat stránku :( při programování jsem se inspiroval systémem FreeGlobes.

Pak to na chvíli celé vypadlo (asi chyba ic.cz), takže jsem se už na víc částí nepodíval, doteď se mi nedaří dostat do editace stránky, ale asi to bude stejné jako přidání nové.

Problém zase jen IC nebo nejde se přihlásit? Mě to funguje.
IC mě svou rychlostí poslední dobou překvapuje, ale lepší FREEhosting se nenašel.

//díky za koment, uvítam všecko
Taurus
Profil
Proč vlastně G-katalog? Nebo Gkatalog? Jestli to má být identita, mělo by být zřejmé, jestli tak nebo tak. Chceš to nechat na freehostingu? Web tohoto typu pro lidi by zůstal nedůvěryhodný, navíc, k čemu vlastně je? Design je bohužel minimalisticky nepovedený, chybí jakékoli detaily. Nahoře jsou dva reklamní odkazové proužky hned nad sebou, to je dost špatný, když to tak řeknu... Tento typ patičky by měl být "vždy dole". Stejný title na všech stránkách... Na vnitřek kódu jsem se nedíval.
Sirius
Profil
GeneralDv:
Napadl mě AJAX - ale neni něco lepšího? Přes JS by to bylo asi mnohem složitější, mít obrovské pole s hodnotami...
Ty kategorie se snad nebudou měnit ne? Tak na co Ajax?

Jestli máš řešení jak to udělat s výběrem kategorie
Nemám. Plánuju něco takového možná udělat pro vlastní potřeby, ale sám nevím kdy se do toho pustím, rozhodně to není priorita.

Souhlasím s Taurusem ohledně těch odkazových proužků a patičky, já jsem si to prohlížel se zmenšeným oknem, takže jsem si toho ani nevšiml.

Taurus:
chybí jakékoli detaily
Jaké detaily by tam měly být?
Taurus
Profil
Sirius:
Detaily, to jsou ty ošidné věci, kdy bez nich je to o ničem, s nima o mnohém :-) a přitom nejsou samy skoro vidět.
Sirius
Profil
Taurus:
Už chápu jak to myslíš. :) Já měl na mysli trochu jiné detaily, takové o kterých minimalismus není.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0