Autor Zpráva
Deever
Profil
Dobrý den, milí weboví guru,

spustil jsem novou verzi svých osobních stránek Deever.cz a rád bych vás poprosil o vaše názory. Kritizujte, prosím, vše, design, texty i nápad jsou zcela původní.

Děkuji a s pozdravem

Deever
mckay
Profil
Deever:
Je to poněkud strohé, ale co u mě zabodovalo, tak je ten obličej (asi váš) na pozadí. Sice je vidět jen při vysokém jasu, ale dobrý. Bodově bych dal 6/10 - což je dle mého dost dobré ;-).
pavuk
Profil *
Mě se ten design docela líbí, jen při najetí na ikony emailu a ostatních trvalo při prvním načtení cca vteřinu než se zobrazily "hovery", a při dalších problikávají. Pozadí se taky načítá dost pomalu. Odkaz na Gemstone webdesign zobrazí pouze prázdný okno. Jinak fakt dobrý, jednoduchý ale ne strohý, decentní ale ne "šedivě myší"... ale myslím že já se většinou s ostatníma neshodnu. Jsem příliš málo nekompromisní... :-)
Deever
Profil
Ano, ten obličej je opravdu můj. :-) A je velmi průhledný, aby jenom tak doplňoval, ale nestrhával pozornost.

Hm, ty blikající ikonky to opravím, to bych měl vědět jak na to, akorát mě to nenapadlo, protože už jsem je měl logicky uložený ve svých prohlížečích v cache, když jsem to testoval, takže jsem to neviděl.

Děkuji. A prosím ostatní ... jen kritizujte ... ;-)
Sirius
Profil
Jediný co mi na první pohled vadilo byl chybějící preload u obrázků, ale to už bylo zmíněno. Na druhý pohled mi vadí hodně divů v kódu, návštěvníkovi to asi vadit nebude, ale když už tam musí bejt ta blbost ohledně validního kodu, tak by asi neškodilo, aby ten kod i dobře vypadal. A ještě by to možná chtělo nějakou pěknou faviconu, ten bílej list ve FF vypadá divně. Design se mi líbí, osobně bych šáhl po jiném fontu a taky bych zvýraznil to vlevo nahoře, ale jinak pěkný. :) Ten obličej byl dobrej nápad. ;)
Railbot
Profil
Podstatné:
- odkaz validní web, je zbytečný. BFU to nezajímá a odborník si web zvaliduje sám. Budiž k dobru, že tam nemáš ikonku.
- obsah má fixní výšku, při zvětšení písma text přetéká
- menu jako odstavec

Méně podstatné:
- <meta name="googlebot" content="index,follow,snippet,archive" />
- <meta name="robots" content="index,follow" />

Zbytečnost, jsou to výchozí hodnoty

Nepodstatná věc:
- na tak jednoduchý web celkem přeDIVováno
Deever
Profil
- preload obrázků řeším - jakou metodu byste mi doporučili?
- favicon - nerozumím, co myslíte

- validní web smazán, asi máte pravdu
- při relativně normálním zvětšení v pohodě
- menu jako odstavec - proč je to špatně?

Děkuji.
pavuk
Profil *
K preloadu třebatoto
Faviconem se rozumí ikona, která se zobrazí na rohu záložky a před adresou v adresním řádku. Viz. favicon na JPW
Nepočítej u uživatele s "relativně normálním" zvětšením, zkus nějaký extrémní. I když mě to nepřetýká ani ve FF, IE a Opeře
Railbot měl na mysli zřejmě ke konstrukci menu použít k tomu určenej tag <menu>
Deever
Profil
favicon - ale já vím, co je to favicon, vždyť ji tam mám ;-) nějak jenom nerozumím, co kritizoval
zvětšení - nevím, dělat to kvůli zvětšení 500%? prohlídnout si patičku písmenka můžou doma ve wordu
preload - js nechci používat, ale možná bych mohl zkusit to "posunutí" (jeden obrázek a při hoveru se jenom posune
menu - no, a je tam nějaký rozdíl? třeba pro vyhledávače nebo pro mobilní zařízení, který tak pozná, že je to menu? chci říct, proč to použít místo odstavce/seznamu?

Děkuji.
pavuk
Profil
Favicon nemáš, máš na něj link ale favicon jako zmenšenina obrázku chybí.
Hover s posunem vyzkoušej, chodí to náramně.
K menu: s ohledem na sémantiku a třeba čtečky je jenom logický aby "menu" bylo v tagu <menu>. Takhle to je jako mít v železářství "hřebíky" v oddělení "těsnění"
Railbot
Profil
Deever:
preload - js nechci používat, ale možná bych mohl zkusit to "posunutí" (jeden obrázek a při hoveru se jenom posune
Přesně tak. CSS sprites jsou nejlepší způsob.

menu - no, a je tam nějaký rozdíl? třeba pro vyhledávače nebo pro mobilní zařízení, který tak pozná, že je to menu? chci říct, proč to použít místo odstavce/seznamu?
Tag <menu> nedoporučuji. Klasický seznam postačí. Menu není odstavec textu, ale seznam odkazů. Jde o sémantiku.
pavuk:
K menu: s ohledem na sémantiku a třeba čtečky je jenom logický aby "menu" bylo v tagu <menu>.
Zrovna pro hlasové čtečky není tag <menu> ideální, jelikož to nebere jako seznam a v první řadě neoznámí uživateli počet položek, což při vyšším počtu, než tu řešíme my, může být problém. Proto je lepší klasický seznam.
pavuk
Profil
Railbot:
Pravda, počet položek v menu delším než je tohle jsem v příapadě čteček nedomyslel, díkes za upozornění
Co se týče <menu> v tomhle případě, stejně myslím že by bylo na místě, právě proto že se nejedná o seznam umístěnej v jednom řádku, „ale seznam odkazů.“, čili skutečný menu
Bubák
Profil
Máš nadměrně objemnou grafiku a to naprosto zbytečně. Oblázky mohou být datově 5-20× menší (výraznější úspora je u malých obrázků).

Deever:
- při relativně normálním zvětšení v pohodě
Nevím, čemu říkáš "relativně normálním zvětšení", ale ve Firefoxu horní menu a text v rámečku přetékají už při nejmenším nastaveném zvětšení. A to nemluvím o tom, že jsou takoví "blázni", kteří mají i Linux a v něm schválně nemají Arial, ale DejaVu Sans, který je o něco širší, takže text přetéká skoro stejně, jako při zvětšení písma o jeden stupeň ve windowsáckém Firefoxu.

Odkaz můžeš deklarovat jako blokový, pak mu půžeš dát rozměry. Tvůj kód pro obrázkové "dolní menu" je šílený, rozměry položek jsi dostal díky 100% průsvitnému PNG (zde by lépe posloužil GIF) a "hoveruješ" DIV.
Rokka
Profil
Nestíhám vše číst, ale určitě si oprav chybu na uvodní stránce, máš tam Vedu jediný čistě steampukový web Chybí ti tam n písmenko.

Decentní, ale smutné. Asi je to záměr, ale víc bych to obarvil, trochu rozzářil, oživil.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0